vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

538 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, manoslykos

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος Lobotomizer

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4770 στις: Απριλίου 07, 2016, 22:07 »
Ναι ωραια,αλλα που να απευθηνθω? Να μου πουν που να το στειλω ποσο θα κοστισει κτλπ?

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4771 στις: Απριλίου 07, 2016, 23:19 »

Κάτι δεν μου κολλάει όμως. Υποτίθεται πως το μοντ έχει ασφάλειες και σε περίπτωση βραχυκυκλώματος σταματάνε τα πάντα. Πως έγινε η ζημιά;

 
Ribot Ναι εννοώ μέχρι και το τελευταίο πάτημα θα δώσει οτι βατ του έχεις επιλέξει.
Εντάξει δε το λες και γλυκό το ρεύμα του μηχανικού, κάνει κάτι αρπάγματα ώρες, ώρες...

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4772 στις: Απριλίου 07, 2016, 23:36 »
Σταματάει και το βραχυκύκλωμα? Και την θερμοκρασία της μπαταρίας?  :WhatHeMeans:

Αποσυνδεδεμένος georgis4

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4773 στις: Απριλίου 07, 2016, 23:46 »
Ναι ωραια,αλλα που να απευθηνθω? Να μου πουν που να το στειλω ποσο θα κοστισει κτλπ?
Σε οποιονδηποτε ηλεκτρονικο δεν ειναι τπτ για να αλλαξει το καλωδιακι.Ειδικα αν του το πας ανοιχτο και δεν εχει δουλεια εκεινη την ωρα θα στο κανει και επι τοπου.Μακαρι να μη σου παθε ζημια.

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4774 στις: Απριλίου 07, 2016, 23:52 »
Σταματάει και το βραχυκύκλωμα? Και την θερμοκρασία της μπαταρίας? :WhatHeMeans:
Για να θερμανθεί η μπαταρία κάτι έχει προηγηθεί, αυτό αναρωτιέμαι... τι;
Για να σηκώσει θερμοκρασία κάτι πήγε λάθος στο θέμα ασφάλειας...
Τι όμως;


Αποσυνδεδεμένος Lobotomizer

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4775 στις: Απριλίου 07, 2016, 23:56 »
Κάτι δεν μου κολλάει όμως. Υποτίθεται πως το μοντ έχει ασφάλειες και σε περίπτωση βραχυκυκλώματος σταματάνε τα πάντα. Πως έγινε η ζημιά;

 
Ribot Ναι εννοώ μέχρι και το τελευταίο πάτημα θα δώσει οτι βατ του έχεις επιλέξει.
Εντάξει δε το λες και γλυκό το ρεύμα του μηχανικού, κάνει κάτι αρπάγματα ώρες, ώρες...


Μου τα εξηγησε ο shadochan στο τηλεφωνο,μην περιμενεις να στα πω οπως μου τα πε χαχχαχα,αν το δει και θελει θα σου γραψει πως εγινε η ζημια. Και ο camber απο την μπαταρια μου ειπε. Τωρα τι ασφαλειες και τετοια δεν ξερω,ξερω οτι στα ξαφνικα δεν εχω μοντακι.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4776 στις: Απριλίου 07, 2016, 23:57 »
Aν έχει θέμα η ίδια η μπαταρία δεν μπορεί να κάνει τίποτα το μοντάκι. 

Του είπαν ότι είναι μαιμού. Δεν ξέρω αν ισχύει, αλλά αν είναι, δεν θα μου έκανε εντύπωση να φρίκαρε από μόνη της χωρίς να φταίει το μόντ.

Αποσυνδεδεμένος Lobotomizer

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4777 στις: Απριλίου 08, 2016, 00:03 »
@Modivin ναι ρε φιλε,εγω ατμιζα ξερω γω η μπαταρια φορτισμενη στα τερματα ηταν,πιανει φωτια σε κλασματα δευτερολεπτου το χερι μου,και η οθονη αρχιζει να αναβοσβηνει με την σταθμη τις μπαταριας καθε φορα να πεφτει,δηλαδη εσβηνε ανοιγε 3/4 φορτισμενη,εσβηνε ανοιγε 2/4 φορτισμενη μπαμ μπαμ αυτα σε 1-2 δευτερολεπτα εγιναν,βγαζω την μπαταρια την πεταω κατω και μην τον ειδατε τον παναη,πως κανουν οι γυναικες οταν βλεπουν ποντικι?Η πως καναμε στο στρατο πυρ και κινηση?Καπως ετσι αντεδρασα,περιμενα να εκραγει η βομβα αλλα ΔΕΝ.

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4778 στις: Απριλίου 08, 2016, 00:12 »
Καλησπερα παιδια 
Διαβαζω εδω τι επαθε ο συνατμιστης με τη μπαταρια του και επειδη εχω αναμενω να μου ερθει και εμενα το modακι της Joyetech το VTC 75 watt τι μπαταρια πρεπει να του παρω?
Νομιζα οτι με μια επωνυμη (κατα προτημιση Sony) τυπου 18650 θα μουνα καλημενος.
Πρεπει να κοιταζω και τα mAh, volt ονομαστικη τασης και αν ποσα πρεπει να ειναι?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4779 στις: Απριλίου 08, 2016, 00:24 »
Πολύ καλή μπαταρία η Sony, όπως και οι LgHg2(προσοχή στις μπανάνες εδώ) και Samsung 30q.

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4780 στις: Απριλίου 08, 2016, 00:30 »
Ribot καλησπερα δηλαδη οταν ενα mod, οποιοδηποτε mod ,θελει αποσπομενη μπαταρια το μονο που πρεπει να με νοιαζει ειναι ο τυπους της ?(αν αυτο ειναι ο τυπος της μπαταριας) δηλαδη τυπου 18650 ? (Οκ  και να ειναι επωνυμη)
Γιατι δε λενε και στα site τιποτα για ονομαστικη ταση, αμπερ κτλ 
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Lobotomizer

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4781 στις: Απριλίου 08, 2016, 00:35 »
Κοιτα το 18650 ειναι διαστασεις,το evic που πηρες παιρνει 18650 που σημαινει 18x65 και το 0 σημαινει οτι ειναι στρογγυλη. Τα mah σε ενδιαφερουν για την αυτονομια της μπαταριας,αλλα το κυριοτερο που πρεπει να σε ενδιαφερει ειναι τα amber,στο vtc πρεπει να εχεις μια μπαταρια τουλαχιστον 20A.

αν κανω καπου λαθος κραξτε με γιατι ειναι σοβαρο.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4782 στις: Απριλίου 08, 2016, 00:53 »
Χαράλαμπε, επειδή βγαίνουμε offtopic, ρίξε μια ματιά στο νήμα για τις μπαταρίες, έστω στις τελευταίες σελίδες και θα καταλάβεις. Μια επώνυμη μπαταρία απ' αυτές που σου είπα πάντως, σε καλύπτει πλήρως από απόδοση και ασφάλεια.

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4783 στις: Απριλίου 08, 2016, 01:19 »
Lobotomizer όπως προανέφερε ο georgis4 πήγαινε σε ένα μαγαζί επισκευής η/ν συσκευών και αν δεν είναι άντε γεια ο τύπος, θα σου το αλλάξει το καλώδιο σε ένα λεπτό.Μακάρι να ήσουν κοντά να στο έφτιαχνα.Κοίτα μόνο να του πεις με τρόπο,αν δεις πως βάζει λεπτότερο καλώδιο ,πως περνούν πολλά αμπέρ και να βάλει κάτι ανάλογο.Τώρα η βλάβη ( κατέβασα την φώτο και την μεγέθυνα όσο  μπορούσα) μου λέει( χωρίς να βάζω το χέρι στην φωτιά) πως για να λιώσει το καλώδιο του θετικού πόλου,και να τα παίξει η μπαταριά χωρίς να μπουν οι προστασίες ένα είναι το ποιο πιθανό σενάριο για μένα.Για κάποιο λόγο( δεν ξέρω αν το έχεις ξανανοίξει) είτε κατασκευαστικό λάθος ακούμπησε το κόκκινο καλώδιο του θετικού πόλου στην γείωση( είτε στην βάση του κονέκτορα ) ( μπορεί να ήταν φθαρμένο η' από υπερθέρμανση)  με συνέπεια να περάσει υπερβολικό ρεύμα συνεχόμενα από τον θετικό πόλο της μπαταρίας προς την γείωση,να λιώσει το καλώδιο ,και κατά συνέπεια να καθαρίσει η μπαταρία.Είσαι τυχερός που δεν έγινε κάρβουνο,αλλά οφείλετε και στο ότι άνοιξες και έβγαλες άμεσα την μπαταρία.Εκεί το γλύτωσες.Αυτά από μένα και εύχομαι να μην συμβεί σε κανένα άλλο φίλο.Το μόνο που έχω να πω αν το ανοίγετε (πχ γιατί μπήκε λίγο υγρό) προσοχή εκτός των άλλων να μην τσακίζει το καλώδιο του θετικού πόλου που πάει στην πλακέτα.Λόγω των αμπέρ που περνάνε μπορεί να υπερθερμανθεί ,και σιγά σιγά να λιώσει με δυσάρεστες συνέπειες .
Τώρα αν η μπαταρία ήταν προβληματική και εξαιτίας της υπερθέρμανση της, έλιωσε το καλώδιο που ίσως ακουμπούσε ( από μέσα στο σασί στο πλευρό της,και αυτό παίζει αλλά με λιγότερες πιθανότητες.Αφού λειτουργεί το VTC  η αλλαγή καλωδίου( από έναν ηλεκτρονικό η' ερασιτέχνη  δεν χρειάζεται γνώσεις,ούτε σχέδιο του κυκλώματος παρά μόνο μια ελάχιστη προσοχή.( απάντηση σε π.μ )Την κάνω λάου λάου για νανάκια τα λέμε.Τις καλημέρες μου και χαλαρά.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 08, 2016, 01:54 από Atoner »

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4784 στις: Απριλίου 08, 2016, 04:10 »
Θα δω κι εγω στο νημα για μπαταριες αλλα οσον αφορα το vtc mini εμενα μου ειπαν στο καταστημα να βαλω 3000mA. Ειναι σωστο? Δηλαδη αν βαλω 3500 αυξανω αυτονομια ή δεν τη σηκωνει το vtc mini? Κι αν βαλω 2500 τοτε απλα μειωνω αυτονομια? Δεν εχει στανταρτ mA , ,δεν γραφει το μοντ, στα μαγαζια λενε αλλα ντ αλλα

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 142 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281072 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65586 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124721 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93490 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix