vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

500 επισκέπτες, 4 χρήστες
babis1993, Jorge, manoslykos, camber

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3870 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 20:40 »
To εψαξα στα καταστηματα υδραβλικων αλλα ειναι σε παχος πανω απο 1mm και δεν κανουν.

Εδω δινεται μια λυση δωρεαν. Περαν αυτου εγω σφιγγω οσο παει το ν subtank και δεν εχω αντιμετωπισει ως τωρα κανενα θεμα με τον πολο. Κουνιεται βεβαια αλλα ελαχιστα, και το κενο που υπαρχει ειναι τοσο μικρο που θελει προσπαθεια για να το διακρινεις.

Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3871 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 20:44 »
Ναι βρε παλικαρι μου , αλλα τις ξερουμε εδω και παααρα πολυ καιρο και μιλαμε καθε μερα για τις μπαταριες αυτες.
Αν εισαι τυχερος , θα εχει μεσα την LG HG2 .....
Αν δεν εισαι , θα εχει μεσα την LG MH1 .


Εκει ειναι και ολο το θεμα φιλε μου.
Αν κοιτουσες τα νηματα για τις μπαταριες , θα το ειχες δει και 'συ...


Τωρα αυτο που εκανες , ηταν να δωσεις 12 € ή οποια αλλη τιμη , για να παρεις μια μπαταρια που μπορεις να τη βρεις στα 9€.
Δεν ειναι για  τα χρηματα , αλλα για το οτι ποτε δεν ξερεις απο μια εταιρια η οποια δεν ειναι κατασκευαστρια , αν εχει το στοιχειο το οποιο αναφερει η ταμπελα.
Σου λεει επανω οτι ειναι ικανη η μπαταρια να δωσει το ρευμα της με ενταση ιση των 35 Α , ενω ειναι 20 Α.
Αυτο που βλεπεις ειναι στιγμιαια παλμικη αποφορτιση και δεν μας ενδιαφερει εμας.
Οποτε , μια εταιρια που λεει ψεματα , καλό ειναι να μη της δινουμε και τοση αξια.


Αφου εχεις το VTC , βαλε ενα ατμ/τη επανω και κοιτα στο bypass ποσα Volts εχει η μπαταρια και ποσα σου δινει οταν πατησεις το κουμπι.
Με αντ/ση κοντα στο 0.8 Ωμ , λογικα θα σου εχει καπου στα 0.25V απωλεια.
Με αντ/ση κοντα στο 0.3 Ωμ , λογικα θα σου εχει καπου στα 0.45V απωλεια.
Όσο αντέξει φίλε μου.Μετα σίγουρα θα πάρω την LG.Όχι τίποτα αλλο, αλλα σιγουρα για να λέτε ότι είναι η καλύτερη θα είμαι ακόμα πιο καλά απο  ότι τώρα.Θα τσεκάρω για το άλλο που μου είπες.

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3872 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 20:59 »
Επειδή βλέπω φίλε savo ότι δεν έχεις o-ring σπίτι ή φλάντζα για πετρογκάζι ούτε έχεις κοντά σου την ecig που αναφέρει από πάνω ο caros ώρα για σχολικές δραστηριότητες.

Πάρε ένα καπάκι από μπουκάλι (κόκα-λεμο-εμφιαλωμένο) τρύπα στη μέση (σου έχει ακριβώς σημάδι) κόψε μόνο το πάνω κομμάτι και είσαι έτοιμος.

Λύση 2 πάρε το χαρτί τουαλέτας το εσωτερικό χαρτόνι κόψε ένα κυκλικό κομμάτι και είσαι έτοιμος

Λύση 3 σύρμα δυο στροφές στη βάση του άτμο και είσαι έτοιμος αν έχεις kanthal ακόμα καλύτερα, είναι στον ίδιο χρωματισμό :lotpot: .

500 πράγματα έχουμε στο σπίτι βάλε κάτι να μην παλαντζάρει.

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3873 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 21:09 »
Παιδιά εγώ μόλις έβαλα ένα μαυρο o-ring από ένα drip tip που δεν χρησιμοποιώ και πατάει μια χαρά .Ούτε κουνιέται ούτε τίποτα .

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3874 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 21:10 »
Επειδή θα χρειαστεί και σε εμένα o ring 510 πως τα ψάχνω στο fastech να τα κάνω παραγγελία όλα μαζί; Χάθηκα γιατί έχει διαμέτρους και δεν λεει 510 να το καταλάβω

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3875 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 21:11 »
Ακομη πιο ευκολη λυση, τα κλασικα χαρτινα κυκλακια για τις τρυπες του διακορευτη. Βαζουμε οσα θελουμε μεχρι το επιθυμητο παχος  ;)


Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3876 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 21:13 »
Επειδή θα χρειαστεί και σε εμένα o ring 510 πως τα ψάχνω στο fastech να τα κάνω παραγγελία όλα μαζί; Χάθηκα γιατί έχει διαμέτρους και δεν λεει 510 να το καταλάβω

Αυτά!

Αποσυνδεδεμένος gPal

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3877 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 21:42 »
Όπως έγραψα και σε άλλο φόρουμ, είχα σήμερα άφιξη ενός ακόμη VTC Mini από Fasttech. Επειδή περιμένω και ένα τρίτο αύριο-μεθαύριο, παραθέτω και εδώ το θέμα μου μήπως γνωρίζετε κάτι περισσότερο και εσείς.

Παράθεση
Το δικό μου το είχα πάρει από εδώ πριν 4-5 μήνες. Σε σύγκριση με αυτό που ήρθε σήμερα από Fasttech: άλλη οθόνη (? - είναι, νομίζω, τα στοιχεία, λίγο πιο ευανάγνωστα), λίγο στραβή οθόνη, άλλος πόλος σε σύγκριση με το δικό μου ( τετράγωνος σε σχέση με τον στρογγυλό σε μένα), μικρότερο fire button (οκ, δεν υπάρχει θέμα εδώ αλλά το κουνάς και ακούγεται). Περιμένω άλλο ένα αύριο-μεθαύριο. Έκαναν τόσες αλλαγές; Ο άτμο που δοκίμασα (Subtank και ένας Griffin), αρχικά δεν καθόταν καθόλου καλά. Οκ, ο subtank έχει μεγάλο, σε μήκος, πόλο, όμως άφηνε τεράστιο κενό. Έπαιξα λίγο με ένα κατσαβιδάκι τον πόλο στο VTC και κάπως έστρωσε, αν και μου έκανε κάτι περίεργα στην αρχή. Ενώ διάβαζε την αντίσταση, πάταγες fire και έλεγε ότι δεν βρίσκει ατμομάγειρα.

Ελπίζω να μην υπάρχει θέμα που παραθέτω επακριβώς τα ίδια, αλλά δεν υπάρχει λόγος να τα γράφω, απλά, λίγο πιο διαφορετικά. :)) 

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3878 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 22:01 »
Tέτοια να βλέπω και περιμένω και το δικό μου... Γκρρρρρρρ...

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3879 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 22:11 »
Λεπόν για τον έλεγχο θερμοκρασίας...
Eleaf Lemo με κεφαλή Aspire Triton Ni 0,15 Ω, 200 Co , 20W, After-8 25 days later και τα μυαλά στα κάγκελα!  ;D :)) ;D

Αποσυνδεδεμένος gPal

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3880 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 22:12 »
Tέτοια να βλέπω και περιμένω και το δικό μου... Γκρρρρρρρ...


Μην ανησυχείς Γιώργο. Μάλλον είμαι απλά επηρεασμένος. Όλα φαίνονται μια χαρά. Μόνο πλην το κουμπί. Ο πόλος ήδη έστρωσε. Τώρα έχω την εντύπωση ότι η οθόνη είναι στραβή στο δικό μου και οκ στο καινούριο, οπότε ήταν απλά η ιδέα μου (τι είπα στην αρχή; Επηρεασμένος, οπότε έβρισκα κουσούρια μόνος μου).
:))


Στο θέμα στην άλλη σελίδα που παρέθεσα παραπάνω, έβαλα στο ποστ #3252 και κάποιες συγκριτικές φωτογραφίες με το δικό μου.

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3881 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 22:21 »
Aυτο παντως που με τον ατμο που ενω διαβαζε την αντισταση και πατωντας fire σου γραφει no atomizer μου το εκανε και σε 'μενα με ενα απο τα δυο vtc που εχω...Μετα απο λιγα βιδωματα-ξεβιδωματα ως δια μαγειας σταματησε να το κανει :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος gPal

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3882 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 22:25 »
Μου το έκανε ξαφνικά και στο δικό μου (εκτός του καινούριου) πριν λίγες ώρες. Αρκετές φορές. Δεν νομίζω να μου είχε ξανατύχει. Αυτό που συμβαίνει πιο συχνά είναι να πατάς και να μην κάνει τίποτα. "Σήκωσα" λίγο τον πόλο με ένα κατσαβιδάκι και όλα καλά από εκείνη τη στιγμή.


Το πιο περίεργο βέβαια είναι να πατάς, να δίνει κανονικά για 2-3sec. και ξαφνικά να σταματάει λέγοντας ότι δεν υπάρχει άτμο. Αυτό μου το έκανε 2-3 φορές σήμερα.



Σημειώνω. Στο δικό μου το παλιό. Όχι στο καινούριο. Για το καινούριο που ήρθε σήμερα, αναφέρθηκα πιο πάνω.
Ελπίζω να έγινα κατανοητός.  :hmmm:

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3883 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 22:30 »


Στο θέμα στην άλλη σελίδα που παρέθεσα παραπάνω, έβαλα στο ποστ #3252 και κάποιες συγκριτικές φωτογραφίες με το δικό μου.

Και γιατί δεν βάζεις τις φωτογραφίες εδώ αλλά παραθέτεις link από άλλο φόρουμ που πρέπει να κάνουμε εγγραφή για να τις δούμε;

Αποσυνδεδεμένος gPal

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3884 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 22:44 »
Διότι η σελίδα είναι δικιά μου και ψάχνω για κλικς και μέλη.  :))


Καταλάθος έγινε. Δε το έλαβα υπ'όψιν μου αυτό.


Ορίστε οι φωτογραφίες:




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 142 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281063 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174069 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124718 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix