vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

496 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, manoslykos

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3735 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 12:14 »
Απο τα παραπανω μονο το Ni 200 δε θα δουλευα ποτε σε power mode ή μηχανικο. Λογω της πολυ μικρης ωμικης αντιστασης πρωτον δεν ειναι πρακτικο αφου θελει ενα σκασμο σπειρες και δευτερον επικινδυνο γιατι πολυ ευκολα μπορει να πυρωσει (ειδικα σε μηχανικο) και να εχουμε τοξικα και φωτια που δεν θελουμε  :nope: .

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3736 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 12:33 »

μανεις λαθος φιλε μου.
Το Ti μπορει να δουλεψει σε οτι θελουμε.
Και σε απλα Power και σε TC .
Το μονο που θα πρεπει να κοιταμε ειναι να μη το πυρωσουμε στεγνο.
Οτι ισχυει κει στα αλλα συρματα δηλαδη.


Bασίλη ασπάζομαι την γνώμη σου λόγω των πολλών γνώσεων που έχεις. :thumpup:

Προσωπικά το Τιτάνιο το δοκίμασα μόνο σε TC, αλλά δεν μου έκατσε καλά και από τότε το αποφεύγω. :)

Στο αρχικό καθάρισμα άφηνε αρκετή μαυρίλα και δεν στηνόταν εύκολα το πηνίο. :thumpdown:

Κάπου όμως διάβασα ότι άλλο grade (κράμα) χρησιμοποιείται μόνο σε έλεγχο θερμοκρασίας και άλλο σε power mode αλλά δεν το βρίσκω.

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3737 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 12:41 »
Και το ni200 μπορεί να δουλέψει σε power mode αν το modaki υποστηρίζει τόσο χαμηλές αντιστάσεις σε VW, αλλά όπως και το Ti σε περίπτωση hot spot ή στεγνώματος θα βγάλει βλαβερές ουσίες (ο κ. Φαρσαλινός μας ενημέρωσε πως το ίδιο κάνει και το kanthal βέβαια οπότε δεν πιστεύω πως και τα υπόλοιπα διαφέρουν - ss ή nife). Οπότε και για να κλείσω αν είσαι σίγουρος για το στήσιμο σου ατμίζεις με ότι θες όπως θες. Αν δεν είσαι (εγώ ας πούμε δεν το εμπιστεύομαι το Ti χωρίς έλεγχο θερμοκρασίας) τότε TC και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3738 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 15:31 »
Aκριβως οτι εγραψε ο  yakub .

Οτι θελεις , το δουλευεις οπως θελεις.
Ο λογος υπαρξης του TC , ειναι για να ατμιζουμε σταθερα στη θερ/σια που θελουμε / μας αρεσει / χρειαζομαστε , για να μη μας δωσει καμμενο λογο στεγνωματος του τροφ/κου υλικου (κι αυτο εχει την επικινδυνοτητα του) και για να μη πειρωνει το συρμα οταν ειναι στεγνο και ετσι να αποφυγουμε οσο το δυνατον τις διαφορες ουσιες που μπορει να απελευθερωθούν ειτε απο το τροφοδοτικο υλικο , ειτε απο το ιδιο το συρμα.


Το Ti εκανε την εμφανιση του πριν το TC.
Τοτε το δουλευαμε σε μηχανικα και αργοτερα βρήκε εφαρμογη σε TC.
Σωστα εγραψε και ο maki66 οτι υπαρχουν δυο (ή και περισσοτερα) συρματα Tιτανιου....
Η διαφορα ειναι στη συνθεση τους φυσικα , αλλα και τα δυο ειναι ικανα να δουλεψουν σε μηχανικο ή TC.
To grade 1 πάντως , ειναι ικανο να δουλεψει και στις δυο περιπτωσεις και αυτο ηταν και το συρμα που ηρθε αρχικα στην Ελλαδα απο το e-smokeguru.


Aυτο ηταν και το συρμα που προτεινε ο ΙΜΕΟ για να λειτουργήσει το VIR.........   Oταν θα βγει.......... ;D


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3739 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 15:38 »
Κάποια μηνύματα εκτός θέματος, για γεύσεις υγρών, διαγράφηκαν.
Παρακαλώ κάντε τις ερωτήσεις στους πίνακες και στα θέματα που ανήκουν.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3740 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 15:59 »
Βασίλη το τιτάνιο του e-smokeguru δεν πρέπει να είναι GR1 κι αυτό φαίνεται από την ωμικότητά του (τουλάχιστον αυτό που είχε πριν 1+ χρόνο).

Το τιτάνιο grade 1 όπως σωστά το λες μπορεί να δουλέψει είτε σε μηχανικό είτε σε TC.
Σε ηλεκτρονικό mod πάντως καλό είναι να μη το δουλεύουμε σε VW mode. Το VTC μου έχει κόψει σύρμα τιτανίου μέσα σε 2sec όταν ξεχάστηκα και το άφησα σε power mode. O λόγος απλός. Το σύρμα ζεσταίνεται και αυξάνει ωμικότητα. Το mod βλέπει την αυξημένη αντίσταση και δίνει παραπάνω volt για να κρατήσει την ισχύ σταθερή. Το σύρμα ζεσταίνεται περισσότερο κ.ο.κ.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3741 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 16:06 »
Δεν έχεις άδικο... οπότε, με το vtc mini σε bypass λειτουργία με τις ανάλογες σπείρες βέβαια, μην ανέβουμε στα 30 βατ!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3742 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 16:16 »
Μπορει και να κανω λαθος Γιωργο (camber)....
Νομιζω ομως οτι ειναι grade 1....
Τουλαχιστον αυτο που ειχε αγορασει φιλος οταν το ειχε πρωτοφερει και δοκιμασα , ηταν gr1. 
Μετα δεν ξερω αν αλλαξε κατι.
Αν κανω λαθος ... συγνωμη παιδια.
(Αγορασα απο αλλο καταστημα.......της Γερμανιας)

Οσο για το οτι σου το εκοψε....,ειδες τι παθαινει καποιος που ξερει και ειναι σιγουρος  ;;;   
Δεν εισαι ο μονος βεβαια που την πατησες .....  ;D  (γενικα το γραφω , οχι μονο για το Ti)


Δεν το εχω δοκιμασει σε VW mode να σου πω την αληθεια...
Σου εχω εμπιστοσυνη ομως.... :D

Αποσυνδεδεμένος zaher

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3743 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 16:47 »
Καλησπέρα σε όλους...
Μόλις χθες παρέλαβα από efuntop το vtc mini+tron s και όλα καλά κι ωραία... Ο προβληματισμός μου έγκειται στο σπείρωμα του Μόντ το οποίο είναι ελάχιστα στραβοβαλμενο και ειδικά ο τρον βιδώνει λίγο στραβά..  Με το σφίξιμο βέβαια έρχεται φλατ με το Μόντ...
Έχει παρατηρηθεί σε κάποιον από εσάς κάτι αντίστοιχο??
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3744 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 16:53 »
2-3 σελιδες πισω διαβασε

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3745 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 17:02 »
το εχω κι εγώ αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3746 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 17:06 »
Και σε μένα συμβαίνει σε κάποιους ατμο...

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3747 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 17:10 »
Eγω παλι που εχω 2 vtc εχω το ιδιο θεμα με το ενα απο τα δυο.
Μαλλον ειναι πως θα κατσει :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3748 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 17:19 »
εχει τεθει το θεμα παλι εδω
και μερικες λυσεις, επισης
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,26798.3645.html

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3749 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 17:24 »
Eγω παλι που εχω 2 vtc εχω το ιδιο θεμα με το ενα απο τα δυο.
Μαλλον ειναι πως θα κατσει :dontknow:


Και σε εμένα στο ένα από τα 2, χωρίς να μου δημιουργεί κανένα πρόβλημα λειτουργικό ή εμφάνισης όμως.


Μάλλον είναι που κάνει $30  :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207871 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312652 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13871 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix