vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

472 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, Jorge, manoslykos, ZoeM

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3240 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 06:50 »


Αυτά έγραφα χτες το απόγευμα και μέχρι το βράδυ......
.....Τι στο καλό μπορεί να συμβαίνει? :dontknow:

Εγώ πάλι από τη στιγμή που επέλεξα να μην παίξω ξανά σε έλεγχο θερμοκρασίας (σε οποιοδήποτε mod ) άρχισα και να ευχαριστιέμαι ξανά το άτμισμα. Ξέρω, λίγο "περίεργη και κενή απάντηση" αλλά εκεί κατέληξα, επιλογή watts και τέλος. Βαρέθηκα να ασχολούμαι με το τι θα γράψει το κάθε mod με την παραμικρή μεταβολή που επηρεάζει το άτμισμά του. Να έκανες απλώς τις ρυθμίσεις θερμοκρασίας και ισχύος ναι μάλιστα, εδώ καταντάει να θέλει κάθε τζούρα άλλη ρύθμιση, όσο καλό στήσιμο κι αν κάνει κανείς.

Ειδικά με αυτό το 316ss το άτμισμα σε vw mode γίνεται απόλαυση Ζωρζ.. :D


Αποσυνδεδεμένος Adan4

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3241 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 09:01 »
Αυτό το software κάνει μόνο για το eVic Supreme και το eMode.




κριμα :sign_lypamai:

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3242 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 10:06 »
Και εγω τα χναρια του Μακη ακολουθω τελευταια...
Με εχει ψιλοκουρασει το tc

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3243 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 10:52 »
Νομίζω η προεπιλεγμένη τιμή για SS 316 είναι TCR=120 από την joyetech.
Για το UD ss316L νομίζω μια τιμή γύρω στο 100 είναι ικανοποιητική με θερμοκρασία από 180-220. Και φυσικά στο 0,69 Ω σ' όλες τις θέσεις αφού είναι και η μικρότερη αντίσταση που σου διάβασε.

...μήπως ανάβει κανένα ποδαράκι?

Αν άναβε κάποιο ποδαράκι, σε power mode θα έπαιρνα καμμένο, αλλά εκεί παίζει μια χαρά. :dontknow:
Αφού μεσολάβησε η νύχτα, τώρα το πρωί, δοκίμασα το tcr στο 100 και στους 210 βαθμούς, παίζει πολύ καλύτερα, αλλά την αντίσταση τη διαβάζει πάλι στο 0,72Ω. Μόνο σε power και στη default ρύθμιση για ss την διαβάζει 0,69 :eyesplash:

Εγώ πάλι από τη στιγμή που επέλεξα να μην παίξω ξανά σε έλεγχο θερμοκρασίας (σε οποιοδήποτε mod ) άρχισα και να ευχαριστιέμαι ξανά το άτμισμα.

Το θέμα είναι ότι με το ipv d2, δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα με Ν200 και τιτάνιο, δουλεύει άψογα. Το vtc mini το πήρα για το ss και με ορίζοντα το nife. M' αυτά που μου κάνει στο ss όμως, τι nife να δοκιμάσω? Τουλάχιστον το ss, αν μου σπάσει τα νεύρα το γυρνάω σε power και τέλος. Με το nife τι θα κάνω, θα είμαι όλη την ώρα με το μοντάκι στο χερι να μετράω δέκατα του χιλιοστού στο tcr και να βιδώνω-ξεβιδώνω ατμοποιητές? Έχουμε κι άλλες δουλειές να κάνουμε, έχω αρχίσει να ξενερώνω :hmmm:

Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3244 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 10:54 »
Εμενα το ud 316l παει καλα με tcr 092.Με το μαμα δεν..

Sent from my JY-S3 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3245 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 10:57 »
Αν άναβε κάποιο ποδαράκι, σε power mode θα έπαιρνα καμμένο, αλλά εκεί παίζει μια χαρά. :dontknow:
Αφού μεσολάβησε η νύχτα, τώρα το πρωί, δοκίμασα το tcr στο 100 και στους 210 βαθμούς, παίζει πολύ καλύτερα, αλλά την αντίσταση τη διαβάζει πάλι στο 0,72Ω. Μόνο σε power και στη default ρύθμιση για ss την διαβάζει 0,69 :eyesplash:

Το θέμα είναι ότι με το ipv d2, δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα με Ν200 και τιτάνιο, δουλεύει άψογα. Το vtc mini το πήρα για το ss και με ορίζοντα το nife. M' αυτά που μου κάνει στο ss όμως, τι nife να δοκιμάσω? Τουλάχιστον το ss, αν μου σπάσει τα νεύρα το γυρνάω σε power και τέλος. Με το nife τι θα κάνω, θα είμαι όλη την ώρα με το μοντάκι στο χερι να μετράω δέκατα του χιλιοστού στο tcr και να βιδώνω-ξεβιδώνω ατμοποιητές? Έχουμε κι άλλες δουλειές να κάνουμε, έχω αρχίσει να ξενερώνω :hmmm:


Δοκίμασε διαφορετικό σύρμα, μην είσαι αρνητικός με το μοντάκι.

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3246 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 11:06 »
Αν άναβε κάποιο ποδαράκι, σε power mode θα έπαιρνα καμμένο, αλλά εκεί παίζει μια χαρά. :dontknow:
Αφού μεσολάβησε η νύχτα, τώρα το πρωί, δοκίμασα το tcr στο 100 και στους 210 βαθμούς, παίζει πολύ καλύτερα, αλλά την αντίσταση τη διαβάζει πάλι στο 0,72Ω. Μόνο σε power και στη default ρύθμιση για ss την διαβάζει 0,69 :eyesplash:

Το θέμα είναι ότι με το ipv d2, δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα με Ν200 και τιτάνιο, δουλεύει άψογα. Το vtc mini το πήρα για το ss και με ορίζοντα το nife. M' αυτά που μου κάνει στο ss όμως, τι nife να δοκιμάσω? Τουλάχιστον το ss, αν μου σπάσει τα νεύρα το γυρνάω σε power και τέλος. Με το nife τι θα κάνω, θα είμαι όλη την ώρα με το μοντάκι στο χερι να μετράω δέκατα του χιλιοστού στο tcr και να βιδώνω-ξεβιδώνω ατμοποιητές? Έχουμε κι άλλες δουλειές να κάνουμε, έχω αρχίσει να ξενερώνω :hmmm:
Γιώργο για δοκίμασε nife48 από atmorama πήρα εχθές και παίζει μια χαρά με tcr 400


Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3247 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 11:15 »
Γιώργο το θέμα δεν το έχει το μοντ αλλά το σύρμα SS316L τισ UD σε ρύθμιση TEM SS316 επαιζε κανονικά ...χωρίς κλειδώματα και εναλλαγές τώρα όσο αφορα την λίγοι διαφορά που υπάρχει απο την λειτουργεία tem ss316 με  power ναι και εγώ έχω δει οτι τα ωμ πέφτουν ποιο κάτω σε power χωρίς αυτό να έχω κάποιο σχετικό θέμα στο ατμισμα ..και σε tcr έχω διαπίστωση μετα απο πολλές δοκιμές οτι παιζει πανω απο 110 για καλό ατμίσμα απο εκεί και κάτω δουλεύει ναι μεν αλλά κάπως υποτονικά παντα για το ss τισ ud..μετα απο αγορά απο γερμανικό Λίνκ το ss που πήρα η εταιρία το δίνη σε tcr στα 100 και όντος έτσι είναι
Δουλεύω αποκλειστικά με tc τώρα και 6.5 μήνες πέρα απο τα θέματα που είχε ο μεγάλος αδερφός του μίνι  κλείδωσε ξεκλείδωνε αλλαγές και αλλά πολλά το μίνι ουτε κλείδωμα ουτε τίποτα απλα αλαζω ατμό η coil και  αυτό ρωτά νεο κοιλ η παλιό και τέλος   
Με το vtc είμαι παρα πολύ ευχαριστημένος χωρίς κανένα θέμα και για αυτό πήρα και 2ρο μοντ

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος takkat

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3248 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 11:16 »
Δεν διαβάζει διαφορετικά τις αντιστάσεις στα διαφορα mode, πιθανά έχει κρατήσει στη μνημη του καθε mode 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3249 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 11:35 »
Δοκίμασε διαφορετικό σύρμα, μην είσαι αρνητικός με το μοντάκι.

Δεν μου περισσεύουν φίλε τα χρήματα για να είμαι αρνητικός με το μοντάκι ενώ το αγόρασα. Διαβάζοντας όμως την αβεβαιότητα που έχουν οι περισσότεροι χρήστες και πλέον βιώνοντάς την κι εγώ, προσπαθώ να βρω μια μόνιμη λύση.
Πολύ ευχαρίστως να δοκιμάσω το οποιοδήποτε σύρμα.Μπορείς όμως εσύ ή κάποιος άλλος να μου υποδείξει κάποιο που να παίζει σίγουρα χωρίς προβλήματα? Γιατί να πάρω αράδα τα μαγαζιά ψάχνοντας το σωστό σύρμα και σκορπώντας δεξιά κι αριστερά τα λεφτά μου, δεν παίζει.
Και δεν καταλαβαίνω αυτή την εμμονή να ξεκινάμε από τη βάση ότι το μοντάκι δεν κάνει ποτέ λάθος και άρα δεν έχει καμιά συμμετοχή στα όποια προβλήματα εμφανίζονται. Δε νομίζω ότι είναι παγιωμένο κάτι τέτοιο. Αν ήταν, τότε θα ήταν πιο εύκολο να βρεθεί που κάνει λάθος ένας χρήστης και να διορθωθεί.
Όπως θα είδες πάντως, δεν ψάχνω προς το παρόν την ευθύνη στο μοντάκι αλλά ποιο λάθος κάνω εγώ(σύρμα, στήσιμο, ρύθμιση tcr κ.λπ.)

Γιώργο για δοκίμασε nife48 από atmorama πήρα εχθές και παίζει μια χαρά με tcr 400

Θα το κάνω Γιάννη. Τώρα έχω το nife της dicodes από fabvape αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη.

...το μίνι ουτε κλείδωμα ουτε τίποτα απλα αλαζω ατμό η coil και  αυτό ρωτά νεο κοιλ η παλιό και τέλος

Αυτό δεν το ήξερα, νόμιζα ότι το κλείδωμα είναι απαραίτητο. Θα το δοκιμάσω κι αυτό.Πάντως παραγγελίες από Γερμανίες και άλλες δυνάμεις του άξονα δεν κάνω Γιώργη. :laugh1: Ότι πάρω, από Ελλάδα και στα γρήγορα.

Δεν διαβάζει διαφορετικά τις αντιστάσεις στα διαφορα mode, πιθανά έχει κρατήσει στη μνημη του καθε mode

Δηλαδή παρά το ότι ξεκλειδώνω την αντίσταση στα mode με tc, υπάρχει περίπτωση να την κρατήσει στη μνήμη? Και τι πρέπει να κάνω για να μην?

Πάντως σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3250 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 11:39 »

εγώ πάλι είμαι 90% σίγουρος πως πρόκειται για υποτροφοδοσία σε μικρό βαθμό
όποιος έχει το ίδιο πρόβλημα ας κάνει δοκιμή την ώρα που εμφανίζεται το πρόβλημα να ρουφήξει κάνα δυο κούφιες να ποτίσει καλά το βαμβάκι μήπως και δουλέψει
το έχω παρατήρηση πολλές φορες να το κάνει
το mod απεχθάνεται την υποτροφοδοσία έστω και αν είναι σε μικρό βαθμό
φαντάζομαι πως όταν έχουμε έστω και λίγο υποτροφοδοσία το μηχανάκι βλέπει την αντίσταση να ζεσταίνεται πιο γρήγορα και κόβει περισσότερο

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3251 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 11:40 »
Καπου ειχα διαβασει αν θυμαμαι καλα οτι για να παιξει καλα το SS καλο ειναι να ειναι κατω απο 0.5Ω.
Ας μας το επιβεβαιωσει καποιος.
Ισως να φταινε και τα συρματα της ud τι να πω ρε παιδια.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3252 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 11:42 »
Γιώργο παντα όταν αλλάξο ατμό η αντίσταση στων ίδιο πριν βάλω ατμό πανω στο μοντ πατάω  το Φάιρ και μου δείχνει no atomizer με αυτών των τροπο μηδενίζει ..

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος George_Skoyteris

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3253 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 11:45 »
Η άποψη μου για τo Vtc mini είναι πως για εμένα είναι ίσως από τα καλύτερα entry Level mods με έλεγχο θερμοκρασίας, στην αρχή θα το έβαζα στη Νο1 θέση κυρίως για το Support που προσφέρει η Joyetech και τις αναβαθμίσεις που το πήγεναν στα 75 watt επίσης από άποψη Display ήταν πολύ μπροστά για τα άλλα μοντάκια ομοίων πλαισίων. Εκεί που έχανε όμως ήταν ο μη ρυθμιζόμενος πόλλος,το θεωρούσα απαράδεκτο να βάζεις πάνω ατμοποιητές κλάσης Subtank και Triton και να τους βλέπεις να "πετάνε". Και μετά ήρθε το Vtc V2 και μαζί του ήρθαν όλες οι αλλαγές που με κάνανε να το βάλω στην No1 θέση στην κατηγορία του.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3254 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 11:51 »
Γιώργο ξέρω οτι είσαι έμπειρος ατμιστησ αλλά στων έλεγχο θερμοκρασίας η υπό τονικότητα ατμισματοσ αν η αντίσταση είναι Οκ κατα 99.9% οφείλεται σε υπό τροφοδοσία κάνε αυτό που σου λέει και ο Κώστας και βλέπεις

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20585 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65656 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14041 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix