vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

527 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, manoslykos, camber, tasos1976

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3060 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 13:25 »
Ακριβώς..! σε vw δεν έχει όριο θερμοκρασίας για αυτό πυρώνει σε tc όμως μόλις πιάσει βαθμούς που έχεις ορίσει σταμάτα να θερμαίνεται...

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3061 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 13:28 »
Εντάξει όλοι κάνουμε λάθη αλλά όσες παραπάνω πληροφορίες δίνουμε για το τι κάνουμε, τόσο πιο εύκολα θα μπορέσει να μας βοηθήσει κάποιος!  :)
Πάω να πάρω SS, θα δοκιμάσω 24ga για μονή αντίσταση και 28ga για διπλή (κάνω πολλές σπείρες)...τα έχω όλα έτοιμα...TCR 88, 92 και βλέπουμε,έχω διαβάσει τα πάντα στο νήμα, το παρακολουθώ απο την αρχή και τώρα που το έχω και εγώ μια βδομάδα πλέον θα πειραματιστώ και με ss αφού με Ni200 που έπαιζα πάντα είμαι πλήρως ικανοποιημένος!  ;)

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3062 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 13:30 »
Αρα παρά το γεγονός ότι τώρα που έχω βαμβάκι και υγρό και το έχω στους ίδιους βαθμούς με όταν προσπαθούσα
να το πυρώσω (220 κελσίου) δουλεύει κανονικά, ενώ πριν που ήταν στεγνό δεν πύρωνε... :dontknow:
Εγώ νόμιζα ότι όταν ατμίζεις πάλι πυρώνει σε σημείο που να κοκκινίζει...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
polygrafos αν ανεβάσεισ βατ έως και 17 σταδιακά   θα ατμιζησ και σε ποιο χαμηλή ακόμα θερμοκρασία και το ατμιστικο αποτέλεσμα θα είναι πολύ καλυτερο
Τωρινο σεταρισμα ss 316L 0.25.5 mmσε 2.3 άξονάκι 8 σπείρες 0.99 ωμ 190 βαθμούς και στα 17 βατ και παιζει φανταστικά θέλει λίγο ψάξιμο το όλο θέμα που και πώς σου αρέσει αλλά είμαι σίγουρος οτι θα το βρείσ
 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Γειά σου Γιώργο! Ναι τώρα δοκιμάζω αυτό που μου είπες και προς το παρόν δουλεύει μια χαρά, σ΄ ευχαριστώ!

Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3063 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 13:50 »
Δεν πυρώνει πότε όταν ατμοποιεί... θα καίγονταν το βαμβάκι πρώτα απ όλα σε τέτοιες θερμοκρασίες...

Μην σου φαίνεται περίεργο.. Όταν τηγανίζουμε ας πούμε το τηγάνι δεν είναι πυρωμένο παρ όλα αυτά κάνουμε τη δουλειά μας...

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3064 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 13:53 »
Ναι δίκιο έχεις :)

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3065 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 13:54 »
Να κάνω όμως κι εγώ μια ερώτηση με την ευκαιρία? Πολύ ελαφρύ δεν είναι το μοντάκι για stainless steel? :dontknow:
Δεν είναι stainless steel

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3066 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 14:01 »
Αυτό είχα υπόψιν κι εγώ, αλλά μπερδεύτηκα με την περιγραφή της fasttech :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3067 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 14:15 »
τελικα η αυτονομια του ποσο πεφτει σε tc ss σε σχεση με vw????? ;D

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3068 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 14:41 »
vaporaki σε αρχική μέτρηση αλλά μόνο σε tc ss 316 L με μπαταρία LG. HG2 με κράτησε από τισ 7 το πρωί εωσ 11 το βράδυ 16 ατμιστικεσ ώρες  δ έχω δουλέψει σε λειτουργία power μόνο σε tc για αυτό εξάλλου και το πήρα

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3069 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 14:54 »
Τι διαφορές δίνουν ή αντιστάσεις που ρυθμίζονται με θερμοκρασία από τις άλλες; Θεωρείτε ότι είναι καλύτερες οι πρώτες;
Εγώ που περιμένω το mini με tron s θα έχει μια και μια μέσα για δοκιμή;

Στάλθηκε από το XT1072 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3070 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 15:38 »
Ναι, εχει για δοκιμη μεσα.


Τωρα ποια ειναι καλυτερη, ειναι οτι αρεσει στον καθενα. Εγω π.χ. δεν τις βρισκω καπως. Κανω με απλο kanthal. Σε αλλου αρεσει πολυ με ελεγχο θερμοκρασιας. Ισως καποια στιγμη να μου αρεσει και εμενα. Ειναι εντελως υποκειμενικο. Δοκιμαζεις και βλεπεις.

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3071 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 17:17 »
vaporaki σε αρχική μέτρηση αλλά μόνο σε tc ss 316 L με μπαταρία LG. HG2 με κράτησε από τισ 7 το πρωί εωσ 11 το βράδυ 16 ατμιστικεσ ώρες  δ έχω δουλέψει σε λειτουργία power μόνο σε tc για αυτό εξάλλου και το πήρα

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
πολύ καλά

Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3072 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 16:04 »

Παράθεση
Tη καλύτερη εμπειρία που είχα ποτέ σε γεύση τη πείρα με τη Ni200 η οποία έρχονταν μαζί με τον TRON. Δοκίμασα Ti,CLR,CL αλλά τη γεύση που μου έδωσε η Νi200 δε τη βρήκα στις υπόλοιπες.


Πήγα λοιπόν να πάρω μια Ni200 πριν λίγες μέρες. Εχθές αποφάσισα να τη χρησιμοποιήσω! Τη βάζω στη βάση και τη κλειδώνω στα 0.20Ohm. Τη ποτίζω και την αφήνω να κάτσει.
460F - 40W 1η και 2η τζούρα πολύ ντουμάνι και επιτέλους γεύση που δεν είχα με τις άλλες κεφαλές.
Από εκεί και πέρα κάθε τζούρα που κάνω μου πετάει temp control πολύ γρήγορα. Έχω πολύ λίγο ντουμάνι, δεν ευχαριστιέμαι τζούρα. Δοκίμασα να κατεβάζω Watt, να αυξήσω θερμοκρασία, να ανεβάσω Watt...τίποτε. Παρατήρησα ότι όταν λύνω τον ατμοποιητή και χαλαρώνω η σφίγγω τη κεφαλή, η πρώτη τζούρα που θα κάνω θα είναι ικανοποιητική αλλά θα μου πετάει υγρά. Η 2η μπορεί να είναι καλύτερη και μετά πάλι Temp Control αμέσως και καθόλου ντουμάνι. Δοκίμασα με σφιχτή τη κεφαλή, με χαλαρή τη κεφαλή, με "κανονική" (?) κεφαλή και πάλι τίποτα..
Να πω πως η Ni200 που ήρθε με τον TRON δεν είχε κανένα τέτοιο πρόβλημα.


Πριν τη σουτάρω για τα σκουπίδια υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω?


Παιδιά παραθέτω αυτό που είχα γράψει στο θέμα με τον TRON εδώ γιατί προέκυψε και κάτι άλλο που μπορεί να έχει να κάνει με το modακι.


Συνέχισα να προσπαθώ με τη κεφαλή, μέχρι που άρχισα να ατμίζω και να παρατηρώ την οθόνη σε ένα καθρέφτη. Σε κάποια στιγμή καθώς ρούφαγα μου πέταξε temp protection και συνέχισα να πατάω το fire και να ρουφάω για λίγο ακόμα και ξαφνικά το temp protect έφυγε και συνέχισα να ρουφάω σαν να μη τρέχει τίποτα...Δεν υποτίθεται ότι το temp protection σταματάει τελείως την ατμοποίηση??? Κοιτάω την οθόνη και βλέπω ότι η αντίσταση φαίνονταν κλειδωμένη στα 0.40Ohm απ'τα 0.20Ohm που την είχα κλειδώσει. Σταμάτησα να χρησιμοποιώ την αντίσταση για να μην έχω θέματα με το νικέλιο. Τι μπορεί να φταίει για αυτό. Ελαττωματική αντίσταση ή το VTC? Θα τρελαθώ.


Χρειάζομαι βοήθεια, είναι Κυριακή και έχω ξεμείνει με αυτή την αντίσταση. Τώρα μου έρχεται έντονα η επιθυμία να καπνίσω μετά από ένα μήνα που το έκοψα αν είναι δυνατόν  :wall:

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3073 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 16:09 »
Φίλε μου το vtc μετράει την αντίσταση σε πραγματικό χρόνο οπότε είναι φυσιολογικό για το ni200 να ανεβαίνει καθώς ατμίζεις. Οσον αφορά το temp protection, η ένδειξη δεν σημαίνει πως σταματάει η ατμοποίηση αλλά πως κόβει τα watt (λιγο, πολύ ή και εντελώς) προσπαθόντας να μην ανέβει πάνω από την ορισμένη θερμοκρασία.

Ξαναδιαβάζοντας το post σου, μήπως εννοείς πως η αντίσταση έχει νέα τιμή ενώ έχεις σταματήσει να ατμίζεις?

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3074 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 16:12 »
Oxi φιλε οταν εμφανιζεται η ενδειξη temp control στο vtc δεν σημαινει οτι το μοντ σταματαει να δινει ρευμα αρα να ατμοποιει...σημαινει πως στιγμιαια επιασε τη θερμοκρασια που εσυ εχεις ορισει και στη συνεχεια αν παρατηρησεις αρχιζουν να μειωνονται τα βατ ωστε να μην ξεπερασει τη θερμοκρασια αυτη! Δεν εγινε κατι μη φυσιολογικο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20580 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281103 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65600 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174145 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312689 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix