vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

530 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2265 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 13:36 »
Με το τιτάνιο και εγώ δεν τα βρήκα. Οσο για το Νι200 είναι όπως τα λέτε. Στην αρχή όταν φτιάχνεις την αντίσταση και την κλειδώνεις πχ στα 0.20 δουλεύει πολύ καλά, μετά όμως από κάποια ώρα η αντίσταση κατεβαίνει στα 0,19 η 0.18 και αρχίζει το υποτονικό άτμισμα. Πρέπει να κάνω διάφορες αλχημείες για να πάει στα 0,20 και να ατμίσω σωστά.
Μετά από αυτά το γύρισα στο ss 304 στα 0.70 - 0.80 και παραμένω εκεί.  Ασε που μπορώ να βάζω και τους ίδιους ατμό στο μηχανικό μοντ.
Να συμπληρώσω κάτι ακόμα που κάνω. Αν το σύρμα είναι σκληρό το τυλίγω σε 0.2 τρυπάνι και επειδή μόλις το βγάλω ανοίγει λίγο γίνεται 0,25 εκεί δηλαδή που το θέλω.

Αποσυνδεδεμένος ΓΑΠ

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2266 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 13:51 »
Παιδιά καλημέρα!Ξέρω ότι δεν είναι σωστό να ρωτήσω σε αυτό το νήμα αλλά δεν βρήκα κάπου αλλού να το κάνω.Θέλω να μάθω με ποιό τρόπο μπορώ να παραγγείλω το συγκεκριμένο mod από gearbest μιας και εγώ δε τα κατάφερα ούτε με πιστωτική αλλά ούτε με χρεωστική κάρτα.Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος με τον οποίο παραγγέλνουν από εξωτερικό πλέον??Ευχαριστώ  τους διαχειριστές του φόρουμ για την κατανόηση!!

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2267 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 14:01 »
Αν δεν μπορείς εσύ τοτε κάποιος φιλοσ σου που κανει αγορές απο κινα να σου κανει την παραγγελία αν θέλεις μπορω να σε βοηθήσω και εγώ  .να κανεισ την αγορά στο μοντ αλλά απο faste tech  απο εκεί φέρνω οτι θέλω απο GB δεν έχω κανει καμια παραγγελία λογο οτι δεν έχω ακούσει  και τα καλυτερα 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Doulke

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2268 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 14:21 »
Χτές πέτυχα ένα συνάδελφο που είχε και αυτος το βτσ με τον σαμπτανκ μινι και πάμε να αλλάξουμε μια ατμοποιητές γιατι ήθελε ν δει το ss και ο δικός του δεν έπαιζε στο δικο μου βτσ.Τα βλέπουμε και ο δικός μου πόλος είναι κολλημένος κάτω ενω στο δικό του,το είχε και 2 μέρες ήταν κανονικά πάνω,είχαν καλή διαφορά δίπλα δίπλα.


Αυτό μπορώ να το κάνω τίποτα ή να το αφήσω όπως είναι?Μάλλον ο σαμπτανκ κάνει την δουλειά γιατί και στο ιστικ έχει γίνει το ίδιο και καμια φορά δεν παίζει ο gs air.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2269 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 18:43 »
Shadowjump
............ΜΗ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ ΤΟ Ni200 ΣΕ POWER MODE..........




Εννοειται πως δεν το δουλευω σε power mode. Παραδειγμα εδωσα  :tongue_smilie:


Και με εργοστασιακες κεφαλες μου κανει ακριβως το ιδιο πραγμα. Ανεβαζει και μετα αμεσως πεφτει και παιζει στα 8-9-10 watt.


Προβληματα τροφοδοσιας δεν εχω σιγουρα Καθε φορα που ανοιγω να δω τι γινεται, το βαμβακι ειναι παντα βρεγμενο.


Λες οντως να ειναι ελαττωματικο; Θα δοκιμασω ενος φιλου οταν συναντηθουμε για να δω τι παιζει.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2270 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 19:34 »
Με βαλατε στην πριζα τωρα.
Εχω καιρο να στησω με Ni200 .....


Παω να κανω τον Eviva superdownsitOhm................. :tongue_smilie: ;D

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2271 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 19:44 »
Τι φαση, μια χαρα παιζει στον subtank. Α... Θα κατσω να στησω οτι εχω με Ni200 να δω  :tongue_smilie:


Ξεκιναει απο τα 40 που του εχω βαλει και μετα παιζει 20-25W πανω κατω.

Αποσυνδεδεμένος arkas1976

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2272 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 19:54 »
Ας κάνω μια ερώτηση που μου γυρίζει στο μυαλό μέρες.
Είμαι πολύ νέος στο η.τ. 3η βδομάδα. Εχω το vtc mini  και subtank mini  μέχρι τώρα το δουλεύω σε power mode με εργοστασιακές και τώρα λίγες μέρες με την βοήθεια του giorgosrab που μου έδειξε κάποια πράγματα έχω στήσει και 2 φορες δικία μου αντίσταση στο επισκευάσιμο του. Είμαι απίστευτα ευχαριστημένος σε power mode.
Και αναρωτιέμαι μιας και έχει το vtc  το temp control πόσο μεγάλη θα είναι η διαφορά εάν το δοκιμάσω σε γεύση εννοώ, γιατί δεν έχω θέμα με την λειτουργεία του σε power mode και η γεύση του μου φαίνεται μια χαρά. Υπόψιν ότι κάνω καπνικό υγρο και συμπληρώνω λίγο relax για να σπάει η γεύση.
Εννοώ έχει σημάσία να ασχοληθώ απο τώρα θα δώ μεγάλη διαφορά?


Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2273 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 19:57 »
Να σου πω την αληθεια, τωρα που εκατσε καλα ο subtank, δεν μπορω να πω οτι εχει και καμια σουπερ γευση με ελεγχο θερμοκρασιας. Θα γυρισω πισω σε kanthal. Με ικανοποιει πιο πολυ.


Θα κανω τα twisted και clapton μου και θα εχω καλυτερη γευση  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2274 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 20:06 »
Ας κάνω μια ερώτηση που μου γυρίζει στο μυαλό μέρες.
Είμαι πολύ νέος στο η.τ. 3η βδομάδα. Εχω το vtc mini  και subtank mini  μέχρι τώρα το δουλεύω σε power mode με εργοστασιακές και τώρα λίγες μέρες με την βοήθεια του giorgosrab που μου έδειξε κάποια πράγματα έχω στήσει και 2 φορες δικία μου αντίσταση στο επισκευάσιμο του. Είμαι απίστευτα ευχαριστημένος σε power mode.
Και αναρωτιέμαι μιας και έχει το vtc  το temp control πόσο μεγάλη θα είναι η διαφορά εάν το δοκιμάσω σε γεύση εννοώ, γιατί δεν έχω θέμα με την λειτουργεία του σε power mode και η γεύση του μου φαίνεται μια χαρά. Υπόψιν ότι κάνω καπνικό υγρο και συμπληρώνω λίγο relax για να σπάει η γεύση.
Εννοώ έχει σημάσία να ασχοληθώ απο τώρα θα δώ μεγάλη διαφορά?



εφόσον έχεις το vtc mini και θέλεις να δοκιμάσεις με έλεγχο θερμοκρασίας θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις κατευθείαν με ss σύρμα και όχι με ni200
πιστεύω πως είναι και πιο εύκολο αλλα και πιο αποδοτικό
εγώ έκανα ni200 μονο αρκετό καιρό και τώρα που δοκίμασα με ss παρήγγειλα αλλα 30 μετρα να έχω και το ni200 στο συρτάρι
είναι διαφορετικό το ατμισμα με έλεγχο θερμοκρασίας και άλλους τους αρέσει και άλλους όχι
μονος σου πρέπει να δοκιμάσεις για να καταλάβεις

Αποσυνδεδεμένος arkas1976

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2275 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 20:10 »
Να υποθέσω όμως ότι θα έχω περισσότερη κατανάλωση μπαταρίας ετσι? Τώρα με 1.2-1.3 αντίσταση και 11-14watt  την βγάζω όλη μέρα. Κάνω και 5-6ml  γιατί είπαμε νέος έχω ακόμα κουσούρια απο το τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2276 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 20:16 »

δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις το σύρμα είναι φθηνό
κανε μονος σου το test
εγώ πιστεύω πως στα 5-6 ml η μπαταρία θα σου βγάλει την μέρα
εμενα μου βγάζει την μέρα με 4ml αλλα είναι ενός χρονών η μπαταρίες μου

Αποσυνδεδεμένος arkas1976

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2277 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 20:24 »
Ευχαριστώ κότσο  για την βοήθεια.
Θα δώ τι θα κάνω, η αλήθεια είναι ότι όπως είπα είμαι οκ με το power mode. Θα το δοκιμάσω όμως. Ασε που τώρα μαθαίνω να στήνω αντιστάσεις μόνο η εξάσκηση θα μου κάνει καλό. Τι kanthal τι νι200 τι ss. Είναι εξάσκηση και ας μην την καρφώσω πάνω ποτέ.  ;D

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2278 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 20:28 »
Μανώλη το νικέλιο σαν σύρμα είναι πολύ μαλακό και θέλει ποιο λεπτούς χειρισμούς  ιδικά στην τοποθέτηση στη βαση όσο και όταν περνάσ το βαμβάκι ετσι και αλιωσ καποια στιγμη θα το δεισ και απο μόνος σου αυτό

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dripdrop

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2279 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 20:32 »
παίδες επειδή είμαι λίγο άσχετος με τα battery cell,θα παραγγείλω το modaki με τον tron  απτο fastwow.γνωρίζεται αν αυτές οι μπαταρίες κάνουν http://www.fastwow.com/lg-18650-2600mah-3-7v-lithium-li-ion-rechargeable-battery.html ? αν όχι μπορείται να μου προτείνεται κάποιο pack απο ελλάδα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312712 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14022 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix