vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

506 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, mathimatikos1966, manoslykos, camber

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος borelli_13

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2205 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 12:07 »
Mονο στον πανω μαγνητη ειναι και ο θετικος πολος ειχε πιασει κατι σαν λιγδα,αυτο βεβαια μπορει να ειναι απο την υγρασια του 30ήμερου ταξιδιού!
Δεν με αφηνει δυστυχως το σαιτ να ανεβασω φωτο,μεχρι 512 κβ και οι δικες μου ειναι 4.5 ΜΒ
Εκανα dispute για πρωτη φορα στην ζωή μου και δεν ξερω αν το εκανα σωστα!
Μου εβγαλε μια φορμα ,συμπληρωσα τα απαραίτητα,μετα μου εβγαλε να στειλω ενα μηνυμα στον πωλητη και μολις πατησα send μου εβγαλε να ξανα κανω login στο paypal και δεν εχω open case στο resolution center!


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
βρηκα ακρη
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2015, 12:13 από borelli_13 »

Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2206 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 12:54 »
Ναι έχει πέσει χέρι ....και αρτσούμπαλο χέρι ..
Με dremel έσβησαν τον κωδικό απλά δεν έγινε δουλεια με λεπτομέρεια ...
Αυτό γίνεται διότι όπως αναφέρθηκε πιο πίσω σβήνουν τους κωδικούς (αναφέρεται και στο site τους )
Δυστυχώς δεν μπορείς λόγω τιμής να τα έχεις όλα :(


Sent from my ......

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2207 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 13:00 »
Ψάχνω tc box mod κ έλεγα να πάρω το vtc. Το έχει πάρει κανείς από gearbest; Είναι αξιόπιστο;

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2208 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 13:09 »
Παραθέτω και μια φωτο
αν βλέπεις κάτι αντίστοιχο όπως εδώ δεν είναι πρόβλημα

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2209 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 13:13 »
Ψάχνω tc box mod κ έλεγα να πάρω το vtc. Το έχει πάρει κανείς από gearbest; Είναι αξιόπιστο;


Έχουν αναφερθεί προβλήματα με το συγκεκριμένο κατάστημα από διάφορους συνατμιστές.
Καλύτερα από fasttech.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2210 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 13:30 »


Κάπου διάβασα νομίζω στο σαιντ του Μπουσάρντο ότι το ss σύρμα που είναι ρυθμισμένο το vtc ειναι το 304. Ετσι το παρήγγειλα και σήμερα το πήρα και το δοκίμασα. Ο έλεγχος θερμοκρασίας δουλεύει πραγματικά καλά,  και εννοώ ότι με το 316L όταν τελείωσε το υγρό συνέχισα και πήρα καμμένο το 304 εβγαζε το protection εγκαιρα και σταματούσε τα βατ. Το έχει δοκιμάσει κανείς το 304 ? η είναι η ιδέα μου.

Προσπάθησα να ανεβάσο έστω για πρωτη φορά ενα βίντεο για του λογου το αληθές αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα λογου προβλήματος ίντερνετ κάτι τέτοιο μου έγραψε ..
σεβαστή η γνώμη του Μπουσάρτο η οποία άλλοι αλλά λογου οτι είμαι ανυσηχωσ σε μερικά θέματα το κοίταξα και ο ίδιος 

στο θέμα μασ παρέλαβα  χθεσ απο ft το συγκεκριμένο σύρμα  ud 0.32 ss 316... όσο και να προσπάθησα να πάρω καμένο δεν πήρα με τίποτα και στο μοντ  μου έδειχνε άλλες φορές συνεχόμενα την προστασία (prodection)  και άλλες άναβε και έσβηνε στην θερμοκρασία που του είχα ορίση εγώ μια χαρά το είδα χωρίς κανένα απόλυτος πρόβλημα ..

αν κάποιος ξέρει Πώς μπορω να ανεβασω το βίντεο απο ταμπλετ  ασ μου πει

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2211 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 16:07 »

Το έστειλα από κινητό κάτι ξεκαθαρίζει πάντως
Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2212 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 16:22 »
Mονο στον πανω μαγνητη ειναι και ο θετικος πολος ειχε πιασει κατι σαν λιγδα,αυτο βεβαια μπορει να ειναι απο την υγρασια του 30ήμερου ταξιδιού!
Δεν με αφηνει δυστυχως το σαιτ να ανεβασω φωτο,μεχρι 512 κβ και οι δικες μου ειναι 4.5 ΜΒ
Εκανα dispute για πρωτη φορα στην ζωή μου και δεν ξερω αν το εκανα σωστα!
Μου εβγαλε μια φορμα ,συμπληρωσα τα απαραίτητα,μετα μου εβγαλε να στειλω ενα μηνυμα στον πωλητη και μολις πατησα send μου εβγαλε να ξανα κανω login στο paypal και δεν εχω open case στο resolution center!


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
βρηκα ακρη
Δεν ήταν απαραίτητο να κάνεις DISPUTE στο PAYPAL διότι δεν αντιμετώπισες κάποιο πρόβλημα με την FASTTECH, εννοώ ότι πρώτα έρχεσαι σε επαφή με τον πωλητή και εφόσον δεν μένεις ικανοποιημένος από την λύση που σου προσφέρει, τότε κάνεις DISPUTE.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2213 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 16:35 »
Ωραίο το βιντεάκι Γιώργο. :thumpup:
Φαίνεται να δουλεύει μια χαρά το μικρό με SS 0,32mm.
Το έχω παραγγείλει και γω αυτό το σύρμα SS της UD και το περιμένω μαζί με τον Tron-S από FT.
Πόσες σπείρες έκανες και σε τί διάμετρο σπείρας;

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2214 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 16:40 »
Παιδια το ss αν το χρησιμοποιησουμε σε tc ισχυει οτι και με τα αλλα συρματα (νικελιο,τιτανιο)? Δηλαδη ανοιχτες σπειρες, η μπορουμε και microcoil?

Αποσυνδεδεμένος borelli_13

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2215 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 16:46 »
Ευχαριστώ πολύ παιδιά,απλά δεν ήξερα ότι συμβαίνει κάτι τέτοιο με τον πάνω μαγνήτη,ή αν το είχα διαβάσει δεν του είχα δώσει σημασία!
Απλά όταν έκανα το unboxing video σε περιπτωση που κάτι πάει στραβα,κλείνω την καμερα και ανοιγω το καπακι πραγματικά θόλωσα,νόμιζα μου έστειλαν μεταχειρισμένο!!!!

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2216 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 16:48 »
Μάκη το ανέβασα γιατί κάτι ειπώθηκε οτι δεν δουλεύει καλά η προστασία και έφερνε καμένο πραγματικα των ξε ζουμισα των monster για να πάρω καμένο αλλά με τίποτα ..
τώρα απο φαστεκ το πήρα αλλά ενω αναγράφει και απάνω οτι είναι 0.32 δεν έβγαιναν τα κουκιά στα ωμ το μετρισα με πάχημετρο ψηφιακό και μου έδειξε 0.26 που με αυτό μετραο τα ποιο πολλά σύρματα αν κάτι δεν παει καλά   


Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2217 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 16:51 »
Κάπου διάβασα νομίζω στο σαιντ του Μπουσάρντο ότι το ss σύρμα που είναι ρυθμισμένο το vtc ειναι το 304. Ετσι το παρήγγειλα και σήμερα το πήρα και το δοκίμασα. Ο έλεγχος θερμοκρασίας δουλεύει πραγματικά καλά,  και εννοώ ότι με το 316L όταν τελείωσε το υγρό συνέχισα και πήρα καμμένο το 304 εβγαζε το protection εγκαιρα και σταματούσε τα βατ. Το έχει δοκιμάσει κανείς το 304 ? η είναι η ιδέα μου.

τι διαμετρο συρμα 304 δουλευεις?
ρωταω γιατι με 0.3μμ σε 2μμ τρυπανακι, για 0.14ομ... βγαινουν 0.62 σπειρες :o
μαλλον χρειαζεται πιο χοντρο συρμα το ss

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2218 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 16:57 »
Μάκη το ανέβασα γιατί κάτι ειπώθηκε οτι δεν δουλεύει καλά η προστασία και έφερνε καμένο πραγματικα των ξε ζουμισα των monster για να πάρω καμένο αλλά με τίποτα ..
τώρα απο φαστεκ το πήρα αλλά ενω αναγράφει και απάνω οτι είναι 0.32 δεν έβγαιναν τα κουκιά στα ωμ το μετρισα με πάχημετρο ψηφιακό και μου έδειξε 0.26 που με αυτό μετραο τα ποιο πολλά σύρματα αν κάτι δεν παει καλά   


Γιώργο το ίδιο παράγγειλα, αλλά τόσο μεγάλη διαφορά στο πάχος;
Θα μου πεις Κινέζοι είναι. :))
Δεν μου απάντησες όμως. Πόσες σπείρες έκανες και σε τί διάμετρο σπείρας και πόσα Ohm σου βγήκε;

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2219 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 17:01 »
Συγνώμη  βρε φίλε ενα μυαλό χειμωνα καλοκαίρι και αυτό κακής ποιότητας τι να σου κανει
Σε άξονα 2.5 χιλ 7 σπείρες  0.26 αν είναι 0.32 υπολόγιζε σπείρα και ωμ δλδ κάπου στισ 7 σπείρες 0.7 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 152 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix