vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

542 επισκέπτες, 1 χρήστης
Jorge

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1305 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 21:43 »
Καλησπέρα, συμφορουμίτες!!!
Το ξέρω ότι έχω να γράψω από τον Ιούλιο κοντά και σας έλειψα (εδώ γελάμε) και μου λείψατε και εσείς (αυτό ΙΣΧΥΕΙ πάντως), αλλά να 'μαι και πάλι! Και στο κατάλληλο νήμα πιστεύω (και θα αναφέρω πιο κάτω γιατί). Βέβαια ακόμα περιμένω ένα μήνυμα - απάντηση από κάποια φίλη εδώ και μέρες, αλλά ας οψέται...  8)


Πριν λίγες μέρες έδωσα (εκτός φόρουμ και σελίδων στο FB το iStick 50W που είχα και αντ' αυτού είμαι πλέον κάτοχος κι εγώ ενός VTC Mini μαζί με δύο μπαταρίες LG HG2.
(Κώστα -ξέρεις ποιος  ;) - το ξέρω ότι θα με βρίζεις γιατί σου είχα πεί πριν κανα μήνα να μου κρατήσεις ένα κομμάτι στο μαγαζί για εμένα, αλλά όσο δεν έφευγε το αϊστικι ήταν δύσκολο για εμένα... Σόρρυ...  :dontknow: )
 

Τόσες μέρες έστηνα τον SubTank Mini με νικέλιο. Δεν είν' κακό ομολογώ... Και συγκεκριμένα, με βόλεψε καλύτερα το 0.20mm από θέμα αριθμού σπειρών - μέτρησης αντίστασης παρά το 0.30mm που βλέπω πολλούς να λένε... Anyway...


Σήμερα έστησα τον Lite Plus με σύρμα SS 0.32mm - 5 σπείρες ανοιχτές - 0.54Ω αντίσταση και παίδες έχω πάθει πλάκα!!!
Και με τη λειτουργία - γεύση - απόδοση στο SS,  αλλά και με το μοντάκι γενικά. Ειδικά μετά το update της V2.00 έκδοσης, έγινε και πιο λειτουργική η οθόνη εκτός από την προσθήκη SS λειτουργίας ελέγχου θερμοκρασίας...


ΕΠΕΣΤΡΕΨΑΑΑΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!  :)) :laugh1: ;D :idiot1:




(Υ.Γ.: Και μαμώ τις μπαταρίες οι LG... Κι ας έχουν όριο τα 20Α... Από αυτονομία και "γκάζια", είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ απλά...)

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1306 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 21:44 »
Οι εργοστασιακες νικελιου των freemax starre pro, uwell crown και τελευταιος tfv4 ειναι οι περισσοτερο εκθιασμενες και με σωστη λειτουργια εργοστασιακες αντιστασεις οπως αυτοι θεωρουνται οι top 3 ατμοποιητες παγκοσμιως (απο ΟΛΟΥΣ τους reviewers αλλα και απο δικο μου προσωπικο διαβασμα σε reddit/ukvapers/planetofthevapes/e-cigarette/vaping360/vapingunderground και χιλια δυο αλλα... Πως γινεται να φταιει το στησιμο εκει αφου ειναι factory? ??? :wall: ..


Και στις factory (όπως αναφέρεις τις εργοστασιακές) υπάρχει αστοχία υλικού.

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1307 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 21:53 »
το γνωστο σε ολους επαναστατες του καναπεως ,οσο και να γραφουμε παραπονα εδω μεσα κανεις δεν θα μας ακουσει ,στειλτε ενα email στην εταιρια με τα παραπονα σας μπας και .....(παλια αυτο το φορουμ ητανε μια ομαδα ,ασχετα με το τι ατμιζε ο καθενας ,πλεον εχει καταντησει μια μαχη ομαδων )

Μαζι σου... Το θεμα ειναι οτι απλα εγω δηλωσα την απογοητευση μου απο μια συγκεκριμενη λειτουργια του μοντ..(στο σωστο νημα που πρεπει να το κανω) Οπως επισης ειπα οτι σε αλλα μερη ειναι καλυτερο... Κανοντας ταυτοχρονα μια συγκριση...
Πολλοι εχουν εκφρασει σε αυτο το νημα απογοητευση για το μοντ στο TC ισως οι μισοι...
Δεν με θυμαμαι ποτε να ειπα σε καποιον "δωσε το να υσηχασουμε"....

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1308 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 21:57 »
μετα το πρωτο κλειδωμα και την πρωτη τζουρα που θα παιξει σωστα μετα θα εχει μεταβαλει την τιμη της αντιστασης ΜΟΝΟ ΤΟΥ ενω το κλειδωνω σωστα με παγωμενο ατμο και παγωμενο μοντ (εννοω θερμοκρασια δωματιου) με αποτελεσμα να μην παρω το ντουμανι που ΕΓΩ ΘΕΛΩ δεν ειναι προβλημα;; να μην το αναφερω;;;
Μπορεί να έχει πρόβλημα το mod σου αλλά όχι απαραίτητα. Κοίταξε εδώ την ενότητα Κλείδωμα αντίστασης http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,27433.0.html για να καταλάβεις γιατί δουλεύει έτσι το VTC.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1309 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 22:02 »
Καλησπέρα, συμφορουμίτες!!!
Το ξέρω ότι έχω να γράψω από τον Ιούλιο κοντά και σας έλειψα (εδώ γελάμε) και μου λείψατε και εσείς (αυτό ΙΣΧΥΕΙ πάντως), αλλά να 'μαι και πάλι! Και στο κατάλληλο νήμα πιστεύω (και θα αναφέρω πιο κάτω γιατί). Βέβαια ακόμα περιμένω ένα μήνυμα - απάντηση από κάποια φίλη εδώ και μέρες, αλλά ας οψέται...  8)




γκρινιάααααρης τς τς τς  ::)

και για να είμαι on topic αυτό το μοντάκι σε λευκό, εμφανισιακά είναι όλα τα λεφτά.Μα εγώ δε θα αξιωθώ ποτέ να πάρω ένα λευκό κουτάκι;Και αν πάρω θα πάρω αυτό, μια που δεν παίζω με tc  :))

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1310 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 22:05 »
Μαζι σου... Το θεμα ειναι οτι απλα εγω δηλωσα την απογοητευση μου απο μια συγκεκριμενη λειτουργια του μοντ..(στο σωστο νημα που πρεπει να το κανω) Οπως επισης ειπα οτι σε αλλα μερη ειναι καλυτερο... Κανοντας ταυτοχρονα μια συγκριση...
Πολλοι εχουν εκφρασει σε αυτο το νημα απογοητευση για το μοντ στο TC ισως οι μισοι...
Δεν με θυμαμαι ποτε να ειπα σε καποιον "δωσε το να υσηχασουμε"....

Έρωτας είναι φίλε και θα περάσει. Προφανώς είναι αρκετοί οι ερωτοχτυπημένοι με το vtc κι ο έρωτας είναι τυφλός ως γνωστόν.
Το θέμα είναι αν μπορεί ο έρωτας αυτός να εξελιχθεί σε βαθιά αγάπη, αλλά δεν το βλέπω, ούτε για το vtc, ούτε για το d2, ούτε για όποιο άλλο είναι περιορισμένου χρονικού βεληνεκούς. Λίγες συσκευές αγαπήθηκαν και χρησιμοποιήθηκαν για πολύ καιρό π.χ. istick20, provari, rdna, kayfun lite plus...
Σε λίγο καιρό θα πλακωνόμαστε για κάποιες άλλες συσκευές και μετά για κάποιες άλλες και πάει λέγοντας...Δυστυχώς!

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1311 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 22:25 »
Το VTC mini είναι αναβαθμίσιμο οπότε προσωπικά θεωρώ είναι το μόνο που θα αντέξει στο πέρασμα του χρόνου σε σχέση με τους άμεσους ανταγωνιστές (δηλαδή θα αντέξει 6 μήνες αντί για 3 έτσι που κινούνται τα πράγματα  :)) ). Γι αυτό και όλοι θέλουμε η Joytech να νιώσει λίγο και να είναι πιο ευέλικτη και γρήγορη με firmware fixes κτλ.

Πρόβλημα με το TC και εγώ θεωρώ ότι υπάρχει (απλά διαβάζοντας το internet, δεν το έχω ακόμα) και δεν νομίζω να οφείλονται όλα σε λάθος στήσιμο. Πιθανολογώ ότι κάποια έχουν προβληματικό πόλο (παλιότερα είχε αναφερθεί ότι είναι πολύ σκληρός αλλά και ότι τα καλώδια μέσα είναι λεπτά) και δεν διαβάζουν σωστά την αντίσταση.

Το παιδί πιο πάνω καλά κάνει και τα λέει εδώ, θεωρώ ότι είναι στο σωστό θέμα και ένα φόρουμ δεν έχει νόημα να είναι τελείως αρχειοθετημένο γιατί μετά θα γινόταν wiki, αλλά μέσα από την κουβέντα προκύπτουν ενδιαφέροντα συμπεράσματα.

Αχ, αυτή η οθόνη, σε μπελάδες μας βάζει...  ;)

Αποσυνδεδεμένος grgkrg

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1312 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 22:43 »
Ρώτησε στο νήμα για τις μπαταρίες, να σε περιλάβει ο Shado :laugh1:


για το συγκεκριμενο μοντακι ομως και ειδικα τωρα που φτανει 75 βατ ειναι καλες και οι hg2 ε? αρα οι hd2 θα ειναι αρκετες οσον αφορα τα αμπερ. ενταξει με καλυψατε. γλυτωσα απο τον Shado  8)

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1313 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 22:52 »
Μαζι σου... Το θεμα ειναι οτι απλα εγω δηλωσα την απογοητευση μου απο μια συγκεκριμενη λειτουργια του μοντ..(στο σωστο νημα που πρεπει να το κανω) Οπως επισης ειπα οτι σε αλλα μερη ειναι καλυτερο... Κανοντας ταυτοχρονα μια συγκριση...
Πολλοι εχουν εκφρασει σε αυτο το νημα απογοητευση για το μοντ στο TC ισως οι μισοι...
Δεν με θυμαμαι ποτε να ειπα σε καποιον "δωσε το να υσηχασουμε"....


μα η επιθεση δεν εγινε σε εσενα προσωπικα ,ειναι γενικο κακο του φορουμ ,οπως και η απαντηση που σου εδωσε ητανε ακρως επιθετικη δεν διαφωνω ,απλα και εγω ειμαι ατμιστης εδω και τρια χρονια και ξεκινησα με εναν ce4 και μια μπαταρια που ξεκινουσε απο τα 4,2 και οσο πατουσες δεν υπηρχε επιστροφη ,σταθερα ρευματα πουθενα και ομως ημασταν χαρουμενοι ,σε κανεναν δεν εχει φανει παραξενο οτι οι παλιοι εξαφανιστηκανε απο το φορουμ  αυτοι οι αντμιν τελικα υπαρχουνε μονο και μονο για εντυπωση ,,επισεις εχει παραγινει το κακο, να εχουμε τα παντα και μην μενουμε ευχαριστημενοι ,παντως δεν σου κρυβω οτι το ip το πουλησα σε ενα βραδυ ,δεν μου αρεσε το ρευμα του ,tc δεν παιζω ,μιας και πολλα ακουγονται και το vtc το παιρνω απλα για να υπαρχει ,σαν τα υβριδικα και ιδιαιτερα το smpl δεν υπαρχει ....

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1314 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 22:59 »

για το συγκεκριμενο μοντακι ομως και ειδικα τωρα που φτανει 75 βατ ειναι καλες και οι hg2 ε? αρα οι hd2 θα ειναι αρκετες οσον αφορα τα αμπερ. ενταξει με καλυψατε. γλυτωσα απο τον Shado  8)


Για τις HD2 εγώ πάντως δεν ξέρω κάτι. Για τις HG2 όμως, από τη στιγμή που έχουν όρια τα 20Α συνεχούς εκφόρτισης και αφού το μοντ φτάνει 75 watt και ελάχιστη αντίσταση που μπορεί να διαβάσει σε VW είναι τα 0.10Ω, βάσει αυτού εδώ http://www.steam-engine.org/batt.asp?b=LG_18650HG2&mah=3000&c=6.666666666666667, θα είναι στα όρια της στα 0.20Ω ή καλύτερα ασφαλής σε 0.30Ω μίνιμουμ (στα 75 watt μιλάμε πάντοτε)...


Παίδες σόρρυ για το off topic με τη μπαταρία, αλλά μιας και η ερώτηση έγινε για χρήση στο συγκεκριμένο μοντ, είπα να το γράψω εδώ...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1315 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 23:19 »
Αδερφε μου κ εγω απο το 2011 ατμιζω με τα nobacco τα hybrid τοτε και τα epsilon με φιτιλια και λιγο αργοτερα τις vision spinner και τους bdc... Δεν ξεκινησα χθες..
Απλα θεωρω πως ο σεβασμος προς τον απεναντι μας ειναι αυτο που θα συνεχισει να μας εχει "κοντα" σαν ατμιστικη κοινωνια...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1316 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 01:20 »
Συγγνώμη από όλους για το off..

ΕΠΕΣΤΡΕΨΑΑΑΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!  :)) :laugh1: ;D :idiot1:

...αλλά καλώς τηνε την πέρδικα που περπατεί λεβέντικα! :laugh1:



Φυσικά και μας έλειψες κύριος! :)

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1317 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 01:50 »
Λοιπον, αλλο ενα video για να δειτε ποσο καλα δουλευει το SS με TC. Twisted 32mm SS, 2.5Ø, 0.46Ω. Βεβαια δεν μου αρεσει καθολου η γευση στον subtank, αλλα λυπαμαι να βγαλω το clapton που μολις εφτιαξα στον Lemo 2  :tongue_smilie:  Μου κανει εντυπωση που πετυχανε το TC στο SS και στο Ni και Ti το εχουν παραβλεψει τοσο πολυ.


[youtube]EdyJRZFXIIc[/youtube] (δεν διαφημιζω το καναλι μου, δεν κανω κατι στο YouTube)

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1318 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 02:11 »
shadow ωραιος δεν βλεπω τον ατμο ομως αλλα δεν πειραζει φυσικα!στις απανωτες τζουρες πως σου φαινεται?

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1319 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 02:54 »
Ποτε δε μιλω για γυναικες σαν γκομενες ..για τη περιοδο καλυτερα  να κοιταχτεις ..αν αυτο θεωρεις απαντηση  ...@ Chrisnik@ ...Ζητω συγνωμη για το επιπεδο της απαντησης μου απο τα υπολοιπα μελη του forum ...  οπως και για την πρωτη απαντηση ...που εδωσα αλλα πιστευω οτι το να λεω το ιδιο πραγμα συνεχεια δεν αλλαζει κατι .. ειπε ο καθενας τη γνωμη του ..δεν ειναι η εταιρεια εδω ουτε τα μελη ευθυνονται ...Αν εχω ομως παραβει κανονες του φορουμ  ας σβησουν τα συγκεκριμενα ποστ ..
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 07, 2015, 11:22 από xagios »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281095 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix