vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

488 επισκέπτες, 3 χρήστες
stsoulos, babis1993, Jorge

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος crazyio

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5925 στις: Μαΐου 14, 2017, 16:04 »
GnF σε ευχαριστώ για την συμβουλή αλλά επειδή ο Developer είναι λίγο "αυστηρός" με την εν λόγο επιλογή είπα να πάω πιο προσεκτικά ... χεχε

λοιπόν με την default τιμή 119 την αντίσταση των 1.8 Ωμ την διαβάζει σαν 1.96 Ωμ.
αλλάζοντας την τιμή σε 109 την αντίσταση την διαβάζει με απόλυτη ακρίβεια στα 1.81Ωμ.
Σουπερ αποτέλεσμα.

Όμως. Εγώ τώρα ρυθμίζω τις παραμέτρους VW στο Mod μου με βάση τις τιμές που διαβάζει το Mod έτσι ? δλδ αφού την διαβάζει πλέον σωστά παραμετροποιω τις ρυθμίσεις μου με βάση την σωστή πλέον τιμή που εμφανίζει! έτσι δεν είναι ?

επίσης θεωρώ πολύ χρήσιμο και τον μετρητή ml υγρού που ατμίζουμε είτε ανά ημέρα είτε συνολικά. ακόμα και αν αυτή η μέτρηση γίνεται κατά προσέγγιση αφού δεν υπάρχει τρόπος να μετρηθεί με ακρίβεια.

Αποσυνδεδεμένος bluegeorge

  • **
  • 214
  • Φύλο: Άντρας
  • There is no substitute for experience
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5926 στις: Μαΐου 14, 2017, 17:45 »
δλδ αφού την διαβάζει πλέον σωστά παραμετροποιω τις ρυθμίσεις μου με βάση την σωστή πλέον τιμή που εμφανίζει! έτσι δεν είναι ?
Έτσι.

Αποσυνδεδεμένος octavia

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5927 στις: Μαΐου 20, 2017, 22:37 »
Να και μια φοτο με τον cleito, τρελό ντουμανι

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5928 στις: Μαΐου 24, 2017, 15:45 »
Νέο firmware V3.05

Αποσυνδεδεμένος crazyio

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5929 στις: Μαΐου 24, 2017, 21:52 »
Firmware νεα βγαζουν ...να κανουν διορθωσεις στο να διαβαζει σωστα το mod την αντισταση δεν μπορουν; :wall:

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5930 στις: Μαΐου 24, 2017, 22:21 »
Παντως για την δευτερη εκδοση δεν το δινει

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5931 στις: Ιουνίου 03, 2017, 19:36 »
[justify]Μπήκα στη διαδικασία για να δω όσα φτάνω ως αλεπού..., -ή θα τα πω ως κρεμαστάρια ή θα καταφέρουν τα λόγια να δώσουν κάτι ελάχιστο. Λοιπόν, μετά από αρκετούς μήνες όπου είχα και την τελευταία μου επαφή με vtc mini, ομολογώ πως δεν θυμάμαι τίποτα, -τουλάχιστον όχι τίποτα εξωπραγματικό ή ιδιαίτερο. Σαν απλός χρήστης που στηρίζεται αναγκαστικά και κατά κύριο λόγο στο εμπειρικό κομμάτι μίας ατμιστικής συσκευής θα πω πως, παρ’ όλα αυτά, είχα κάποιες ευχάριστες εκπλήξεις στο ατμιστικό αποτέλεσμα. Εντόπισα το eVic Vtwo Mini, μπήκα, επέλεξα χρώμα, βγήκα. Σκέφτηκα λοιπόν πονηρά, “Ρε Joe, μην βάλεις φρουτένια ή τίποτα πολύπλοκα υγρά και ξεφτιλιστούμε τελείως. Βάλε καπνικά, σχεδόν βαριά, στεγνά, άντε μέχρι ημίγλυκα και βλέπεις”. [/justify]

[justify]Επιλογή, ασφαλώς, ένας CloudOne. Μία λογική τιμή αντίστασης (0.7, 0.8Ω) και βατ (12 άντε 14 W). Έβαλα το Vtwo απέναντι σε κάμποσα ηλεκτρονικά μοντάκια. Τα μικρής εμβέλειας τα προσπέρασε με άνεση, τουλάχιστον αυτό είδα ως απλός χρήστης. Απέναντι σε πιο ακριβείς (και δυστυχώς ακριβότερες) πλακέτες τα πήγε θαυμάσια, εδώ όμως επιβεβαίωσα τη δική μου ανειδίκευτη σιγουριά. Δεν άλλαξε η πρωτιά τους -ως ατμιστική απόδοση/απόλαυση πάντα. Τουλάχιστον στα “εύκολα” καπνικά υγρά, χωρίς πολυπλοκότητες και γευστικές τρικλοποδιές, φάνηκαν αρκετά πράγματα. Επίσης, δεν άλλαξαν και οι προσωπικές μου προτιμήσεις, π.χ. ακόμα παραμένει ιδανικό για μένα ένα SX mini ή για πιο ιδιαίτερες στιγμές μόνο μηχανικό, εξακολουθώ να μην έχω ιδέα από dna καταστάσεις, όσο κι αν ατμίζω..., ακόμα λέω πως ένα Provari είναι ό,τι πιο κοντά σε μηχανικό, ως αίσθηση, ως όλα.[/justify]

[justify]Αυτό όμως που αφορά το Vtwo είναι πως μετά από τόσο καιρό είχα παρθένα αίσθηση, ανεπηρέαστη από υπερβολές σκέψης ή κουβέντας. Κούμπωσα τον Cloud, άτμισα σε συνηθισμένες μου καταστάσεις (σε ισχύ, στήσιμο, σύρμα κ.λπ.), και ιδού! Λέει αλήθειες. Απόλαυσα πραγματικά καπνικά, υπέροχο ντουμάνι και ρεαλιστικό χτύπημα. / τα μικρά μοντάκια πήγαν άμεσα στο σκοτεινό ντουλάπι. [/justify]




Αποσυνδεδεμένος octavia

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5932 στις: Ιουνίου 04, 2017, 01:58 »
Πάρε και μια μαύρη θήκη σιλικόνης από αλί και είσαι κούκλος

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5933 στις: Ιουνίου 04, 2017, 19:29 »
joebar καταδέχτηκες να πάρεις από Κίνα ή έτσι στο δώσανε εδώ;

Δεν βλέπω serial στον μαγνήτη εκτός και αν:
1) Έτσι στο δώσανε
2) Δεν φαίνεται στη φωτογραφία
3) Έχει αλλάξει κάτι από "παλιά"

Όταν πρωτοβγήκε το modάκι ερχόταν με serial σε αυτό το σημείο
(ακόμη και από Κίνα). Σε σύντομο χρονικό διάστημα το serial στα
κινέζικα σταμάτησε να υπάρχει. Μετά δεν ξέρω τι πορεία πήρε.



*Υπόψην, τα "παλιά" τα serial είχαν μορφή: 2 γράμματα + 4 νούμερα (όχι σαν την photo).

Αποσυνδεδεμένος octavia

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5934 στις: Ιουνίου 04, 2017, 20:13 »
Ούτε εμένα έχει αυτό το serial αλλά είχε αυτοκόλλητα που το κινείς και περνάς τον κωδικό, και μαντεψτε


Είναι γνήσιο,

Απλά μάλλον δεν το γράφουν πλέον πάνω στο modακι

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5935 στις: Ιουνίου 05, 2017, 21:23 »
καλησπερα παιδια,

εχω ενα vtwo mini εδω και κανα 3μηνο και σημερα στα καλα καθουμενα κατι επαθε η οθονη.
Δουλευει κανονικα το mod κατα τ αλλα αλλα η οθονη πότε δεν δειχνει τιποτα, πότε διχνει μερικα pixel, πολυ αχνα ομως, οποτε δεν καταλαβαινεις τιποτα και παλι.

Το ανοιξα και φαινονται ολα φυσιολογικα, ποτε δεν ειχα θεμα με διαρροες κτλ, επισης δοκιμασα απο arctic fox που ημουν να περασω σε official firmware και παλι πισω, αλλα ποτε δεν ξαναδουλεψε.

Ειχα στο παρελθον ενα vtc mini για 7-8 μηνες και δουλευε τελεια μεχρι και που το πουλησα, αυτο που μου εκανε εντυπωση στο vtwo ειναι οτι μαλλον εριξαν την ποιοτητα της οθονης καθως με τον καιρο τα pixel που χρησιμοποιουνταν περισσοτερο ξεθωριαζαν, παιζω ας πουμε στα 20watt και κατα την εκκινηση που εδειχνε ενα logo αχνοεβλεπα ενα 20 πανω στο logo καθως τα συγκεκριμενα pixel που απεικονιζουν τα watt ειχαν χασει την φωτεινοτητα τους και δεν φωτιζαν τοσο εντονα οσο τα γυρω τους.

το θεμα ειναι τι να κανω? εχει κανεις υποψιν του κανα μαγαζι που θα μπορουσα να βρω την οθονη και να την αντικαταστησω? η καποιον με vtc ή vtwo mini χαλασμενο για ανταλλακτικα?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 06, 2017, 01:27 από Angelo. »

Αποσυνδεδεμένος GnF

  • **
  • 345
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5936 στις: Ιουνίου 05, 2017, 22:06 »
κατα 99% είχες πολύ ψηλά το contrast. έτσι χάλασα και την δική μου

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5937 στις: Ιουνίου 05, 2017, 22:36 »
joebar καταδέχτηκες να πάρεις από Κίνα ή έτσι στο δώσανε εδώ;

Δεν βλέπω serial στον μαγνήτη εκτός και αν:
1) Έτσι στο δώσανε
2) Δεν φαίνεται στη φωτογραφία
3) Έχει αλλάξει κάτι από "παλιά"

Όταν πρωτοβγήκε το modάκι ερχόταν με serial σε αυτό το σημείο
(ακόμη και από Κίνα). Σε σύντομο χρονικό διάστημα το serial στα
κινέζικα σταμάτησε να υπάρχει. Μετά δεν ξέρω τι πορεία πήρε.

(Image removed from quote.)

*Υπόψην, τα "παλιά" τα serial είχαν μορφή: 2 γράμματα + 4 νούμερα (όχι σαν την photo).
[justify]@FML. Τώρα σε διάβασα τώρα σου απαντώ. Λοιπόν. Καταδέχομαι ν’ αγοράζω ένα προϊόν κι όχι να παρανομώ με οποιονδήποτε τρόπο, ελπίζω κι εσύ το ίδιο. Καταδέχομαι ν΄ αγοράζω κινέζικα προϊόντα από Ελλάδα. Καταδέχομαι όσους με σέβονται. Δεν καταδέχομαι να μου δίνουν ποτέ και τίποτα. Δεν καταδέχομαι να μου χαρίζουν ποτέ και τίποτα. Α γ ο ρ ά ζ ω πάντα με τη νόμιμη απόδειξη, ελπίζω κι εσύ το ίδιο. [/justify]

[justify]Πάντα, μα πάντα όμως, στη διάθεσή σου για οποιαδήποτε πληροφορία. [/justify]


Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5938 στις: Ιουνίου 05, 2017, 22:43 »
θαρθω να συμφωνησω με joe ως προς την γνησιοτητα.εχοντας το εδω και 1.5 χρονο και οχι λιγες μερες οπως ο joe και αγορασμενο απο ελλαδα δεν υπαρχει το sn στο μαγνητακι.εχει οντως αλλαξει η φαση

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5939 στις: Ιουνίου 05, 2017, 23:29 »
...

Δεν με πιάνεις...

Η απορία μου δεν ήταν ούτε αν το 'χεις πάρει με απόδειξη, ούτε αν είναι αυθεντικό.

Η απορία μου ήταν αν -πλέον- έρχεται χωρίς serial number στο μαγνήτη γιατί στην περίπτωση που δεν ίσχυε αυτό,
να στο κάνω λιανά, θα σήμαινε πως το κατάστημα σου πλάσαρε κάτι αγορασμένο από Κίνα ή από "άγνωστο" προμηθευτή
και όχι από τους προμηθευτές που απευθύνονται στα ελληνικά καταστήματα με ό,τι συνεπάγεται αυτό (γι' αυτό και ρώτησα
αν παρήγγειλες εσύ από Κίνα ή αν στο δώσαν έτσι από -ελληνικό- κατάστημα).

Εφόσον "έχει αλλάξει η φάση", τότε όλα καλά, αλλά θα ήθελα κάποια ακόμη πρόσφατη μαρτυρία.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 142 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281065 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65575 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174074 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124718 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix