vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

536 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, camber, tasos1976

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5070 στις: Μαΐου 09, 2016, 11:54 »
Ο κλασσικος μυθος με τα "ηπια"ρευματα των μηχανικων σε σχεση με τα "αγρια" των ηλεκτρονικων... 
Τοτε βεβαια η κυματομορφη του ρευματος των ηλεκτρονικων ηταν σαν πριονοκορδελα  απο τους παλμους.
Τωρα αμφιβαλω αν ηπαρχει καποιος που μπορει να καταλαβει πιο ηπιο ρευμα. Απλα το πιο υποτονικο ρευμα μερικοι το καταλαβαινουν σαν πιο βελουδινο...

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5071 στις: Μαΐου 09, 2016, 20:32 »
Καλησπέρα σας.
Η γνώμη μου για το μοντ μετά από ένα μήνα.(περίπου)
Πολύ πιο στιβαρό από το istick 40w.
Τα κουμπιά του δεν κροταλίζουν,του istick έχουνε ένα θέμα.
Η διαφορά στα Ωμ είναι πάντα +0.01  σε σχέση με το istick.Π.χ 0.82Ω και 0.83.
Μενού πιο ωραίο και πιο πλήρες μάλλον.Παίρνει και το λόγκο.
Μοναδικό μείον ως τώρα, κλασικά δεν βιδώνει καλά το subtank mini,δείχνει να βιδώνει στραβά και κουνιέται αφού φοβάμαι να το σφίξω,σε κατάστημα που το έδειξα μου είπε ότι μάλλον είναι στραβό το σπείρωμα  του μοντ που κουνιέται μαζί με την πλακέτα,κάτι τέτοιο,αλλά φοβάται να το ανοίξει γιατί είναι από κίνα άσχετα αν βγαίνει γνήσιο βάση  του κωδικού που είχε.
Του έβαλα 2 oring από drip tip,κάπως καλύτερα.Σε άλλο vtc είδα το  subtank να βιδώνει άψογα.
Αυτά στον πρώτο περίπου μήνα,για τα λεφτά του σωστό  κ τίμιο.

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5072 στις: Μαΐου 09, 2016, 20:39 »

Για κάποιο λόγο σβήνονται τα μηνύματα και αρχίζει να γίνεται εκνευριστικό, αν είναι λάθος διορθώστε το αν είναι εσκεμμένα βάλτε μια ενημέρωση.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5073 στις: Μαΐου 09, 2016, 21:24 »
Αν είναι off-topic έχει γίνει πάρα πολλές φορές προειδοποίηση, ειδικά σε αυτό το νήμα.

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5074 στις: Μαΐου 10, 2016, 02:08 »
Και το ξανά γράφω γιατί μάλλον έχεις την χαρά να κάνεις delete.
Off topic; Που το είδες;
Μιλούσε για το game στο vtc και γω του ανέφερα για το fire button ότι θα του μείνει στο χέρι.
Και επίσης πρόσθεσα: Οτι να ναι κουκουρούκου.

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5075 στις: Μαΐου 10, 2016, 02:29 »
Καλησπέρα σας.
Η γνώμη μου για το μοντ μετά από ένα μήνα.(περίπου)
Πολύ πιο στιβαρό από το istick 40w.
Τα κουμπιά του δεν κροταλίζουν,του istick έχουνε ένα θέμα.
Η διαφορά στα Ωμ είναι πάντα +0.01  σε σχέση με το istick.Π.χ 0.82Ω και 0.83.
Μενού πιο ωραίο και πιο πλήρες μάλλον.Παίρνει και το λόγκο.
Μοναδικό μείον ως τώρα, κλασικά δεν βιδώνει καλά το subtank mini,δείχνει να βιδώνει στραβά και κουνιέται αφού φοβάμαι να το σφίξω,σε κατάστημα που το έδειξα μου είπε ότι μάλλον είναι στραβό το σπείρωμα  του μοντ που κουνιέται μαζί με την πλακέτα,κάτι τέτοιο,αλλά φοβάται να το ανοίξει γιατί είναι από κίνα άσχετα αν βγαίνει γνήσιο βάση  του κωδικού που είχε.
Του έβαλα 2 oring από drip tip,κάπως καλύτερα.Σε άλλο vtc είδα το  subtank να βιδώνει άψογα.
Αυτά στον πρώτο περίπου μήνα,για τα λεφτά του σωστό  κ τίμιο.
Σ'αυτό το σημείο είναι που "πονά" το Evic VTC mini, στα σπειρώματα. Από τα 2 που έχω, το ένα είναι "στραβό" και έτσι ήταν από την αρχή. Το άλλο jet. Τώρα, για τα λεφτά του ακόμα παραμένει πολύ ανταγωνιστικό αλλά ήδη υπάρχει πολύ ανταγωνισμός και λύσεις ισάξιες και μάλιστα και φτηνότερες. Όταν είχε προτοκυκλοφορήσει όμως έπαιζε μπάλα μόνο του στο value/money.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5076 στις: Μαΐου 10, 2016, 03:15 »
Βρε καλέ μου Αλχημιστή γιατί με σκας βραδυάτικα κι έχω και πυρετό;;  :sad_eyes:

Κάναμε ένα κάρο συστάσεις εδώ μέσα για τα patches και τα logo και όλα τα υπόλοιπα, ώσπου φτιάξαμε και ειδικό νήμα μόνο για αυτά για να μην χαλιόμαστε τζάμπα και βερεσέ. Και μετά μπαίνει κάποιος (αν θυμάμαι καλά νέος, με 5 μηνύματα), και μιλάει ξανά γι αυτά... Κι εσύ, ενώ ξέρεις την ύπαρξη του άλλου νήματος του απαντάς κανονικά εδώ, αντί να τον παραπέμψεις εκεί.

Φυσικά και έσβησα το μήνυμά του ως off-topic, και αναγκαστικά έσβησα και το δικό σου, αφού δεν θα είχε νόημα μόνο του, και αύριο το πρωί κανείς δεν θα καταλάβαινε περί τίνος πρόκειται και σε ποιόν απαντάς...  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5077 στις: Μαΐου 10, 2016, 10:59 »
Ποιος ειναι ο λογος να κλειδωνουμε την αντισταση αφου το μοντακι θυμαται την αρχικη τιμη?

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5078 στις: Μαΐου 10, 2016, 11:50 »
Γιατι οταν ζεσταινεται το συρμα αλλαζει και η ωμικη του αντισταση,εμεις αυτην που διαβαζει το mod την θελουμε σταθερη για να μετρα σωστα οταν ατμιζουμε

Αποσυνδεδεμένος dentaltasos

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep Vaping...!!!
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5079 στις: Μαΐου 10, 2016, 12:14 »
VTC + Χαλαρωση........!!

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5080 στις: Μαΐου 10, 2016, 15:57 »
Τώρα, για τα λεφτά του ακόμα παραμένει πολύ ανταγωνιστικό αλλά ήδη υπάρχει πολύ ανταγωνισμός και λύσεις ισάξιες και μάλιστα και φτηνότερες.

Και το δικό μου στραβό απτην μάνα του,δεν ξέρω αν στρώνει.Ισάξια σε αυτά τα λεφτά;Μπορείς να μου πεις πια θεωρείς πως είναι;(δεν ειρωνεύομαι,ευχαριστώ).

Αποσυνδεδεμένος geopan

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5081 στις: Μαΐου 10, 2016, 16:59 »
Και το ξανά γράφω γιατί μάλλον έχεις την χαρά να κάνεις delete.
Off topic; Που το είδες;
Μιλούσε για το game στο vtc και γω του ανέφερα για το fire button ότι θα του μείνει στο χέρι.
Και επίσης πρόσθεσα: Οτι να ναι κουκουρούκου.

Καταρχήν καλησπέρα!
Δεύτερον κακός θεωρήθηκε off topic το μήνυμα μου που είχε ένα screenshot από μια απο τις νέες δυνατότητες (flappy bird) του τελευταίου version 3.03 official (επίσημο) firmware για το evic VTC mini. Δηλαδή αν κάποιος ρωτήσει πως να κάνει firmware update στο evic vtc mini θα τον παραπέμψετε σε άλλο νήμα;
Τρίτον μπορει να είμαι νέο μέλος (5 μηνύματα) στο forum αλλά είμαι ατμιστής εδω και τέσσερα χρόνια. Επίσης και όλα τα μέλη κάποτε ήταν νέοι στο forum αλλά αυτό δεν σημαίνει κατι.
Τέταρτον φίλε Αλχημιστή ευχαριστώ που με υπερασπίστηκες αλλά αν αναφέρεσαι σε εμένα με την έκφραση "ότι να ναι κουκουρούκου" θα σε παρακαλούσα να μιλάς καλύτερα γιατί δεν με ξέρεις και κάνεις μεγάλο λάθος αν νομίζεις ότι θα κάθομαι να παίζω παιχνίδι στο evic vtc mini μέχρι να μου μείνει το κουμπί στο χέρι, λές και χαθήκαν τα playstation και τα pc.
Αυτή τη φορά πραγματικά συγνώμη για το off topic χωρίς καθόλου ειρωνία.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 10, 2016, 21:20 από geopan »

Αποσυνδεδεμένος dolphinhq

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5082 στις: Μαΐου 10, 2016, 17:27 »
καλησπέρα :)  :bye: θέλω να ρωτήσω αν έχει κανείς πρόβλημα με τα μικρά κουμπιά του vtc, το έχω ένα μήνα + και το δεξί μικρό κουμπί σταμάτησε να έχει το αβίαστο ανάλαφρο κλίκ , δηλαδή θέλει να πατήσω και δεύτερη πιο δυνατή για να πιάσει, wtf ??

Αποσυνδεδεμένος Atairiastos7

  • **
  • 268
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5083 στις: Μαΐου 10, 2016, 17:30 »
Να ρωτήσω... Άμα αλλάξω την τιμή στο tcr που είναι για το ss316L από 088 και βάλω κάτι που να μου αρέσει εμένα.. Πχ 100- 110 τι συμβαινει-σημαίνει;

Αποσυνδεδεμένος geopan

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5084 στις: Μαΐου 10, 2016, 17:49 »
καλησπέρα :)  :bye: θέλω να ρωτήσω αν έχει κανείς πρόβλημα με τα μικρά κουμπιά του vtc, το έχω ένα μήνα + και το δεξί μικρό κουμπί σταμάτησε να έχει το αβίαστο ανάλαφρο κλίκ , δηλαδή θέλει να πατήσω και δεύτερη πιο δυνατή για να πιάσει, wtf ??
Εχώ το vtc mini από τον Σεπτέμβριο του 2015 με silicon case από την πρώτη μέρα και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με τα κουμπιά του!
Δεν υπονοώ κάτι με το logo του vtc mini απλά βαριέμαι να το απενεργοποιήσω. :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20580 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281102 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65600 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312689 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13953 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix