vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 1 χρήστης
Jorge

Twitter

Ηλεκτρονικά στα gg?

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #90 στις: Μαΐου 28, 2012, 20:43 »
Εγω ανήκω στους ρομαντικούς μάλλον, αλλά αφού θέλετε ηλεκτρονικό να ανεβάζει τα βατ, γιατί δεν έχετε πάρει το Kick η την πλακέτα του Ρώσου?
Επίσης προσωπικά ξέρω άλλες δύο υλοποιήσεις που θα βγουν σύντομα και κάνουν τέτοια δουλεία, ειδικά στο ggts λόγω του τηλεσκοπικού, μπαίνουν για πλάκα.
αμα βρεις  πλακετα του ρωσου και kick στειλε και κανενα απο εδω :confused1:

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #91 στις: Μαΐου 28, 2012, 20:44 »
Eγώ θα διαφωνήσω με τον Βαγγέλη οτι ο κατασκευαστής πρέπει να κάθεται στα αυγά του και να τελειοποιεί τα ήδη υπάρχοντα ειδάλλως ακόμα θα είχαμε μείνει π.χ με ένα τέλειο ggtb. So what; Για ποιο άλλο ατμιστικό εργαλείο είναι γνωστός ο Don εκτός από το πολύ καλό megalodon; Βοηθήστε με :dontknow: Eχει βγάλει κανέναν άτμο η Provape; Ξαναβοηθήστε με :dontknow: Βλέπετε μπορούμε να συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα που ασχολούνται με το ιδιο αντικείμενο χωρις όμως ουσία.

Αυτό που έχει ουσία κατα την γνώμη μου είναι οτι ακόμη και η αποτυχία ή το λάθος φέρνει τον κατασκευαστή ένα βήμα πιο κοντά στη επιτυχία και όχι στο τέλος. Εγώ χαίρομαι που ο Θανάσης ακόμη ονειρεύεται και δεν επαναπαύεται στις δάφνες του και ξεκόμπλαρε όσο αφορά τα ηλεκτρονικά. Περιμένω πολλά από τον Θανάση γιατι ως τώρα μου πρόσφερε πολλά είτε με τα gg είτε με τους άτμο μα ωστόσο ως ατμιστή μου φτάνει να έχω τις δυνατότητες ενός vmax ή provari σε ποιότητα gg που θα μου δίνει την επιλογή να αποφεύγω την κουραστική συμβιωση με τις απαιτήσεις των μηχανικών μοντ (καθαρισμα κτλ).

Το μόνο που πιστευω οτι αλλάζει την αισθητική των gg είναι το κουμπί που θα χαθει αυτη η αισθηση αγκαλιασματος  που είναι για μενα ιδανική λύση ενεργοποιησης του μοντ.

Τα ηλεκτρονικά θέλουν επίσης καθάρισμα, αν και όχι τόσο συχνό η τόσο σύνθετο όπως το μηχανικό

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #92 στις: Μαΐου 28, 2012, 20:53 »
Γνωστό Αlex αλλα το ρευμα οτι και να γινει θα στο δωσει σταθερα κ ας ζορισει λίγο την μπαταρια ενω τωρα καλό ατμισμα με gg θέλει φρεσκοφορτισμενη μπαταρια καθαρό μοντ ελατήρια σε καλή κατασταση και η διαρκεια του γνωστή..

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #93 στις: Μαΐου 28, 2012, 20:54 »
Ανα 10 με 15 μέρες θέλει τουλάχιστον μια ώρα περιποίηση, γνωστό όντως
Πάντως και στο προβαρι την καταλαβαίνω την διαφορά όταν είναι καθαρό, ίσως να φταίνε και οι άτμο που χρησιμοποιώ όμως.

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #94 στις: Μαΐου 28, 2012, 21:02 »
Μην νομιζεις προτιμω ετσι ενα gg ή gp με ολη την ταλαιπώρια και το παίδεμα που εχουν από το lava που δεν κανει αυτο που λεει. Όμως ενα vv-gg δεν θα με εκανε να αποχωριστω τον οδυσσέα ουτε ενα δευτερόλεπτο. Eνω τωρα μάλλον κουράζει η όλη φαση.

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #95 στις: Μαΐου 28, 2012, 21:05 »
Εγω ανήκω στους ρομαντικούς μάλλον, αλλά αφού θέλετε ηλεκτρονικό να ανεβάζει τα βατ, γιατί δεν έχετε πάρει το Kick η την πλακέτα του Ρώσου?
Επίσης προσωπικά ξέρω άλλες δύο υλοποιήσεις που θα βγουν σύντομα και κάνουν τέτοια δουλεία, ειδικά στο ggts λόγω του τηλεσκοπικού, μπαίνουν για πλάκα.
το kick ειναι λιγο για μενα
ακου 10 watt , τη ειμαστε ? παιδακια?

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #96 στις: Μαΐου 28, 2012, 21:11 »
Εμενα πάντως στα 10W μου τον στέγνωνε και το κατέβασα, πρέπει να έχει να κάνει με το κύκλωμα, όπως και να έχει δεν του έδωσα χρόνο για δοκιμές, οπότε δεν έχω καλή εικόνα.
Αν τα βρεις με τις μπαταριές το μηχανικό είναι άψογο, απλά βαριέμαι το καθάρισμα...

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #97 στις: Μαΐου 28, 2012, 21:33 »
Ανα 10 με 15 μέρες θέλει τουλάχιστον μια ώρα περιποίηση, γνωστό όντως

Ή 5 λεπτα στεγνο καθαρισμα καθε μερα την ωρα που ειναι να αλλαξω μπαταρια. Εγω αυτο κανω και αποφευγω το κουραστικο και δυσκολο μπανιο σε αραια διαστηματα. Οταν το αργεις πολυ, μαζευει πολλη και κολλημενη μαυριλα.

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #98 στις: Μαΐου 28, 2012, 21:36 »
Κι η δική μου άποψη είναι ότι ο συνδυασμός GGTS-Οδυσσέα, με τις προϋποθέσεις που αναφέρθηκαν (φρέσκια μπαταρία και καλό καθάρισμα) είναι ιδανικός.

Το ερώτημα που μου δημιουργήθηκε όμως είναι αν με την προσθήκη ενός ηλεκτρονικού εξαρτήματος παρόμοιου με τα υπάρχοντα (δεν μιλάω για το VIR που, σύμφωνα με όσα λέγονται, θα είναι κάτι τελείως διαφορετικό) θα υπάρχει βελτίωση στο άτμισμα.

Και για να το κάνω πιο σαφές εννοώ βελτίωση που δεν μπορεί να επιτευχθεί με χαμηλή αντίσταση, φρέσκια μπαταρία ή καθαρισμένες επαφές, γιατί σ'αυτή την περίπτωση μιλάμε για αποτέλεσμα που μπορούμε να πάρουμε και σήμερα (αφιερώνοντας περισσότερο χρόνο).

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #99 στις: Μαΐου 28, 2012, 21:39 »
Και για να το κάνω πιο σαφές εννοώ βελτίωση που δεν μπορεί να επιτευχθεί με χαμηλή αντίσταση, φρέσκια μπαταρία ή καθαρισμένες επαφές, γιατί σ'αυτή την περίπτωση μιλάμε για αποτέλεσμα που μπορούμε να πάρουμε και σήμερα (αφιερώνοντας περισσότερο χρόνο).

Μα και μονο η σταθεροποιηση της τασης εκει που την θελεις ειναι μια σοβαρη βελτιωση. Για να το πετυχεις αυτο σημερα πληρως πρεπει να αλλάζεις μπαταρια καθε λιγα λεπτα, να καθαριζεις καθε δυο ωρες και να αλλαζεις αντισταση καθε λιγες ωρες. Οπότε τετοιου ειδους σταθερο ατμισμα με τετοιο τιμημα δεν ειναι και κανενα αξιολογο επιτευγμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2012, 21:45 από bersekero »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #100 στις: Μαΐου 28, 2012, 21:40 »
Καλύτερη απόδοση σίγουρα θα πάρεις απ το kick, αλλά όχι αυτή που θα πάρεις αν το βάλεις σε μονοκόμματο mod όπως το precise ή ακόμη και στο bolt, δυστυχώς.
Το τηλεσκόπιο, αλλά και τα πολλά μέρη που απαρτίζεται το GGTS "σκοτώνουν" τη μόνωση που θα έπρεπε να έχει το mod ώστε να μην υπάρχουν απώλειες.
Αν και σε σχέση με τις απώλειες που έχεις ως μηχανικό είτε από πτώση μπαταρίας ή από βρωμιά είναι λιγότερες απ ότι με kick,κλπ.
Γι αυτό και μου κάνει τόσο μεγάλη εντύπωση πως μπορεί να βγει κάτι τόσο αξιόπιστο σε ηλεκτρονικό και μάλιστα σε ένα ακόμη extension κομμάτι και ταυτόχρονα να μην έχει απώλειες.


Επιμένω στην άποψη πως τα μηχανικά mods καλό είναι να υπάρχουν, είναι ένα μεγάλο κομμάτι της σειράς των η/τ και δε πρέπει να χάνουν τη ταυτότητά τους για χάρη του έξτρα κέρδους αλλά και της προσέλκυσης έξτρα πελατείας, ή ακόμη και της δόξας-πρωτοπορίας.
Μπορεί να συνεχίσει να είναι πρωτοποριακό ένα προϊόν στο τομέα του με παρεμβάσεις που να μην αλλοιώνουν τη ταυτότητά του.
Είναι μεγάλη η γκάμα ατόμων "funs" των μηχανικών mods, οπότε δε πιστεύω πως υπάρχει περίπτωση να μείνουν στο χρονοντούλαπο ή απλά γυαλισμένα σε "μουσείο αναμνήσεων".
Είναι όπως τα αυτοκίνητα αντίκες ή οι βέσπες ή harley,κλπ ,  ότι νέο και να βγει πάντα θα υπάρχουν άνθρωποι με μεράκι που θα κρατούν "ζωντανά" τα αντικείμενα αυτά και θα μένουν χάρη σε αυτούς διαχρονικά!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2012, 21:50 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: [Ψηφοφορία] Ηλεκτρονικά στα gg?
« Απάντηση #101 στις: Μαΐου 28, 2012, 22:09 »
Βαγγέλη δεν διαφωνούμε ουσιαστικά. Εγώ θέλω να υπάρχει η επιλογή. Η γνωμη μου δεν ειναι βασισμενη πανω σε ενα καθαροαιμο vv οπως ο Πρωτέας αλλα αυτη η συγκεκριμενη επιπρόσθετη αναβαθμιση του vir για το ggts που για μενα  εχει μια δυο λειτουργιες που δεν βρίσκεις ευκολα αλλού οποτε η πρόσθεση ενος μηχανισμου με σταθερη ταση τουλαχιστον θα μου ελυνε τα χερια.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279701 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64840 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173734 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13481 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias