vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

217 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, ZoeM, Jorge, FaniFox, John K, camber, Milarepa, manoslykos

Twitter

GG Τηλέμαχος Armed

Αποσυνδεδεμένος STALKER

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 08:41 »
μια ερωτηση παιδια. το ντεκ πως στριβει?
Οπως είπε ο Varaderum , θα βοηθησει αν βάλεις ενα helper κόντρα στα ανοίγματα του deck.

Αποσυνδεδεμένος trigkageod

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 09:26 »
Μπορείς να μας ενημερώσει κάποιος εάν κάνει για πνευμονίκες ή είναι μόνο για σφιχτες τσιγαρισιες τζούρες ? ??

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 09:42 »
Ξεβιδώνεις (..λίγο) την βίδα - ροδέλα (..από την κάτω μεριά που συγκρατεί το deck) και περιστρέφεις όλο το deck.

Μετά απλά ξαναβιδώνεις ..και αυτό ήταν.
Αυτο παω να κανω και δεν ξεβιδωνει με τιποτα.να βαλω πενσα φοβαμαι.δεν ξερω τι να κσνω.

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 09:55 »
Ναι κάντο με πενσούλα (..την πρώτη φορά είναι δύσκολο το ξεβίδωμα).

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 09:57 »
Βάλε ένα πανί εκεί που θα πιάσει η πενσα να μην το πληγωσεις

Αποσυνδεδεμένος STALKER

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 11:24 »
Μπορείς να μας ενημερώσει κάποιος εάν κάνει για πνευμονίκες ή είναι μόνο για σφιχτες τσιγαρισιες τζούρες ? ??
Κάνει και πνευμονικές , αλλά με κάποιο όριο , δεν μπορείς να βάλεις και 4 coils , ουτε καν 2 εδω που τα λεμε . :)

Συμβουλή :  Χαμηλά η αντίσταση , να μην βρίσκει στο split protector όταν βιδώνεται πλήρως  η καμπάνα ..



Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 17, 2016, 07:16 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 11:43 »
Ορίστε? :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος sefis13

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 11:53 »
Ρε παιδια εγω να κανω μια εντελως ηλιθια ερωτηση;Σορρυ κιολας.Το split protector ποιο ειναι;Εαν βγει ειναι καλυτερα;

Αποσυνδεδεμένος STALKER

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 12:00 »
Ορίστε? :eyesplash:
Πρέπει να το εξηγήσω ?



Ρε παιδια εγω να κανω μια εντελως ηλιθια ερωτηση;Σορρυ κιολας.Το split protector ποιο ειναι;Εαν βγει ειναι καλυτερα;
Αν γυρισεις την καμπανα ανάποδα και δεις στην κοιλότητα , δεν θα δεις την τρύπα , pardon , οπή ροής του ατμού ,καλύπτεται απο έναν μηχανισμό για να προστατεύεσαι απο τα πιτσιλίσματα , φυσικά και μπορείς να το βγάλεις .


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 17, 2016, 07:14 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος sefis13

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 12:01 »
Α ναι το ειδα αυτο σωστα.Αυτο πως βγαινει;

Αποσυνδεδεμένος STALKER

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 12:05 »
Τραβώντας  το με πένσα . φαινεται στο video .

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 17, 2016, 07:12 από Tem »

Συνδεδεμένος manoslykos

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 12:06 »
Συνεχίζοντας λοιπόν την εμπειρία μου με τον ατμοποιητή, τον είχα γεμίσει το βράδυ μέχρι πάνω και το άφησα ανοιχτό για να δώ αν μου βγάλει δάκρυ. ακόμα και με Kayfun V3 μία μέρα παρατημένο με ανοιχτό το ντεκ μία μικρή υγρασία γλυκερίνης την είχα δει. στον armed καμία.
αυτό που με εντιπωσίασε επίσης θετικά είναι ότι το drip tip δεν με έκαψε ποτέ. και στον τηλέμαχο ν2 και στον cloud me κοντό είχα τσουρουφλιστεί στον πρωινό καφέ ιδίως. δεν ήξερα αν είναι το συγκεκριμένο drip tip που μου κάνει τη διαφορά. οπότε αλλάζω και βάζω του cloud αλλά σε απανωτές τζούρες κάψιμο στα χείλια δεν είχα. Μου φάνηκε μάλιστα ότι η ποσότητα του ατμού λίγο αυξήθηκε. για τη γεύση δεν μπορώ να πω γιατί είχα αλλάξει γεύση υγρού.
Ίσως να οφείλετε στο ντεκ που σηκώνετε πιό ψηλά από το spring του ν2 και κάνει μία φωλιά γύρο από την αντίσταση αλλά και το mouthpiece είναι ίσως πιό ψηλά.
στο θέμα γεύσης που επιμένουν κάποιοι φίλοι. πρώτα πρώτα να σας πω ότι ατμίζω μόνο καπνικά αρώματα. άλλα πικάντικα άλλα όχι. για τα πικάντικα είχα iatty, dome kai zest. kayfun lite, v3, taifun gt2, cloud για τα RY4, 69, double κτλ. ιθάκη για όλα. Οι συγκρίσεις μου γίνονται βάση της ΙΘΑΚΗΣ με κεραμικό. Την θεωρώ το απόλυτο. Έρχεται λοιπόν ο armed να κάτσει δίπλα σε όλους αυτούς αλλά κάτω από την ιθάκη. δεν ξέρω αν βγάζοντας την βίδα του mouthpiece μου δώσει αυτό το κλίκ της ιθάκης. θα το δώ και αυτό εν καιρό. τον ατμό τον έχω λιγότερο από 24 ώρες. δεν ιστερεί σε τίποτα από αυτούς που προανέφερα. κάτι που εμένα ο τηλέμαχος plus το έκανε. οι διαφορές δεν είναι στη γευση μέχρι στιγμής γιατί είναι ΙΔΙΑ.
υπάρχει όμως στη χρηστικότητας της συσκευής. δεν δακρύζει, δεν με καίει στα χείλια για να αλλάξω με ψηλό drip tip (απεναντίας μάλιστα με το κοντό εξακολουθώ να είμαι), αυτό που έπαθα με τη νιρβάνα σε 6mg νικοτίνη και όλα αυτά με τον πίρο 1,5mm. έχει άλλους δύο να δοκιμάσω.
η ποιότητα κατασκευής είναι άψογη. ανάλυση στα υλικά κατασκευής δεν έκανα γιατί δεν έκανα ούτε στης κατσαρόλες της γυναίκας μου.

ένα review για να γίνει αναλυτικό θέλει το χρόνο του. και πραγματικά θέλω να είμαι όσο αντικειμενικός γίνετε... δεν σας κρύβω ότι έκατσα να γράψω αυτά τα λίγα γιατί έτυχε το πρώτο post του ατμοποιητή να είναι το δικό μου και νιώθω υποχρέωση πιά να πω ένα δυο λόγια περισσότερο για έναν εξαιρετικό ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 12:12 »
Πρέπει να το εξηγήσω ?
Εμ δεν πρέπει? Δηλαδή αν κάποιος προτιμά να στήνει ψηλότερα την αντίσταση γιατί θέλει ας πούμε λιγότερο χτύπημα, πρέπει να αφαιρέσει το split protector?
Δεν μοιάζει σαν περιορισμός αυτό που είπες?

Συνδεδεμένος manoslykos

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 12:18 »
γιατί το βλέπεις σαν περιορισμό και όχι σαν ένα έξτρα που αν το θες να έχεις την δυνατότητα να το φέρεις εκει που θές?

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 17, 2016, 07:11 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος STALKER

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 12:19 »
Εμ δεν πρέπει? Δηλαδή αν κάποιος προτιμά να στήνει ψηλότερα την αντίσταση γιατί θέλει ας πούμε λιγότερο χτύπημα, πρέπει να αφαιρέσει το split protector?
Δεν μοιάζει σαν περιορισμός αυτό που είπες?
Eχεις δίκιο , αν κάποιος θέλει ψηλά την αντίσταση , πρέπει να το βγάλει , αλλά όπως ρώτησα κάποιους επαίοντες η σωστή τοποθέτηση είναι κάτω , γιατί δυναμώνει   και τον ατμό .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 344 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314746 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94939 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4906 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix