vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

221 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος norton

  • **
  • 318
  • Φύλο: Άντρας
γίνεται αυτό,  τα έχουν πει αυτά εδώ 
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1248.msg998235.html#msg998235

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Mια χαρα μπαταριες εχεις φιλε μου και στα σωστα Volts.
Οταν ειναι καινουριες , θα πρεπει να ειναι φορτισμενες απο 3.5 - 3.7 Volts.
Στα Volts αυτα μπορει η μπαατρια να αποθηκευτεί για μεγαλο χρονικο διαστημα.

Η συσκευασια δεν ειναι κατι φανταχτερο στις αυθεντικες μπαταριες .
Καμια εταιρια δεν φτιαχνει μπαταριες για 'μας και καμια εταιρια δεν πουλαει μπαταριες 1 - 2 - 3 ..... 100...
Οι παραγγελιες ειναι πολυ μεγαλυτερος αριθμος και οι αγοραστες ειναι οι διαφοροι προμηθευτες .
Αν ηταν καινουριες και αδουλευτες , θα ηταν μεσα σε ενα ''ψευτικο'' ασπρο χαρτινο κουτακι.
Το ιδιο κουτακι θα δεις σε ΟΛΕΣ τις αυθεντικες μπαταριες .

Στις αυθεντικες μπαταριες δεν θα δεις να αναφερονται τα Amperes , mAh , Volts.
Υπαρχει μονο ο τυπος της μπαταριας και η σειρα παραγωγης .  Τιποτε αλλο.  Και πολλες φορες , δεν ειναι τυπωμενοι ουτε αυτοι οι αριθμοι επανω στο καλυμμα , αλλα ειναι τυπωμενοι στο μεταλλικο σωμα της μπαταριας και το καλυμμα ειναι σχεδον διαφανο οπως σε πολλες Sony.
Μπορει ομως να ειναι μονο ενα barcode οπως στις Molicell.

Οι εταιριες που βαζουν τις μπαταριες τους μεσα σε ωραια κουτακια , με ωραια χρωματακια και αναγραφουν επανω στο κουτακι και στο καλυμμα της μπαταριας τα mAh , Amperes , Volts , μαρκα και διαφορες αλλες δηθεν υρετεχνολογικες βλακειες , ειναι εταιριες που δεν κατασκευαζουν μπαταριες και απλα αγοραζουν τις Samsung 30Q για παραδειγμα και στο καλυμμα γραφουν οτι χαζομαρα μπορεις να φανταστεις , οπως η Imren IMR 3500mAh 60A , που στην ουσια ειναι  LG INR3500MJ1 10Α  και μαλιστα αναγραφεται και το   -- IMR --  , ενω η μπαταρια ειναι των ομαδων ICR ή NCA , που δεν ειναι ασφαλους χημειας οπως ειναι οι ΙMR ή οι NMC.
Oλες λοιπον οι μπαταριες που ειναι αυθεντικες , εχουν απλα ενα καλυμματακι ωστε να μην μπορει να δημιουργηθει βραχυκυκλωμα απο την ενωση του θετικου πολου με το υπολοιπο σωμα της μπαταρια που ειναι αρνητικα φορτισμενο .
Συνηθως μαλιστα αυτο το καλυμμα , ειναι το χειροτερο απο ολα οσα μπορεις να βρεις στην αγορα και μαλιστα σε σχεση με το καλυμμα των Efest για παραδειγμα , ειναι σα να μιλαμε για φιλλο πιτας σε σχεση με φιλλο λαμαρινας.
Τοσο χαλια........

Ενα παραδειγμα ειναι η Samsung 25R και η Keeppower IMR 2500 black.
Ειναι ακριβως η ιδια μπαταρια στην ουσια , αλλα η ΚΡ δεν μπαινει στο Esterigon.....
H Samsung χαλαει για πλακα και στην ΚΡ χρειαστηκα φαλτσετα για να μπορεσω να βγαλω το καλυμμα .

Ολα αυτα ειναι και αιτια να εχουν οι AWT για παραδειγμα , ανωτερη τιμη απο μια αυθεντικη μπαταρια.
Ολα αυτα δηλαδη ειναι εξοδα.

Αυτο ισχυει για ολες τις εταιριες αυτου του τυπου και οχι μονο για τις εταιριες που αναφερω πιο πανω.

Οποτε να θυμομαστε οτι οι αυθεντικες εχουν πολυ απλα καλυμματα και κουτακια τα οποια καλυμματα και κουτακια , δεν αναφερουν τιποτε επανω , εκτος απο τον τυπο και τον αριθμο σειρας στο καλυμμα ή στο σωμα της μπαταριας.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 05, 2016, 18:15 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος nikos7

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
κατατοπιστικοτατος οπως παντα :thumpup:ευχαριστω shadockan

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Να'μαι παλι βραδιατικα με τις αποριες μου  :tongue_smilie:
Ρε παιδια ποση ωρα θελει να γινει (πληρης) φορτιση μιας μπαταριας σε φορτιστη (σε πριζα,οχι μεσω laptop κτλ)?
Ακομα το λαμπακι ειναι κοκκινο και μου εχει κανει εντυπωση 5 ωρες το εχω στη πριζα και αυτο εκει κοκκινο
Μηπως κατι δε παει καλα?Ειναι η πρωτη φορτιση που κανω και ο φορτιστης ηταν στο κουτακι του κομπλε μια χαρα δεν ειχε κατι να πεις ειναι χαλασμενος
Μπαταρια LGHG2 18650 3.7V 3000mah σε φορτιστη   MC1 Xtar

Μολις τωρα πηγα πανω απο το φορτιστη ακουμπισα την μπταρια και εγινε το φωτακι πρασινο 
δυο τινα παιζουν η ειμαι ο electroman δε το γνωριζα η εμαθε οτι εγραψα στο φορουμ και εστρωσε χαρακτηρα απο μονη της   :)) :))  
Να φανταστω οτι θελει κανα 5ωρο η φαση της φορτισης μια τετοιας μπαταριας λοιπον??
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 06, 2016, 01:05 από Χαραλαμπος »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Αναλογα ποσα Volts ηταν η μπαταρια και με ποσο ρευμα φορτισες.

Αν φορτιζει με 500mA , θα κανει 5 ωρες εχοντας ως δεδομενο οτι εχεις καταναλωσει και που στα 2500mAh
Δεν ειναι ακριβως ετσι βεβαια γιατι προς το τελος της φορτισης , ο φορτιστης θα δινει ελαχιστο ρευμα.

Απο τη στιγμη που ο φορτισης μπορει να αποδωσει 500mA , θα αργησει πιο πολυ απο ενα φορτιστη που μπορει να δωσει ρευμα 1 A.

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Shadockan εισαι ενας σεβασμιος και πανσοφος ατμιστης  ;D
Ναι λεει ο φορτιστης Input 5V DC-500mA
                                   Constant current output 500+/- 50mA
Τα ειδα κατοπιν εορτης αλλα αμα δε το γραφες χαμπαρι δε θα επερνα
Σε μερσω για αλλη μια φορα για τη πολυτιμη βοηθεια σου  :respect: :respect:

Καμιά καλή 18500 για ηλεκτρονικό. Τι έχετε να προτείνετε

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Colton50

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 06, 2016, 11:06 από Colton50 »

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Εγώ θα πρότεινα αυτές που έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά δυστυχώς στο συγκεκριμένο κατάστημα είναι εκτός αποθέματος:

http://www.atmorama.gr/index.php?route=product/product&path=63_72_166&product_id=298

Εγώ θα πρότεινα αυτές που έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά δυστυχώς στο συγκεκριμένο κατάστημα είναι εκτός αποθέματος:

http://www.atmorama.gr/index.php?route=product/product&path=63_72_166&product_id=298
Τις έχεις σε μηχανικό ή σε ηλεκτρονικό;

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Σε μηχανικά τις δουλεύω απλά είναι κορυφή. :yes:

Σε μηχανικά τις δουλεύω απλά είναι κορυφή. :yes:
Σε ευχαριστώ πολύ , μάλλον θα τις προτιμήσω!!!

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Ισως οι Tensai να ειναι και ανωτερες στη λεπτομερεια φυσικα..απο τις AW 18500!

Δεν νομιζω να δεις διαφορα οποια και να προτιμησεις.

Βεβαια καλο ειναι να το επιβεβαιωσει και ο Shado!

Βλεπω τωρα το atmorama εχει καλες τιμες στις μπαταριες..ειναι εμπιστο?? γιατι δεν εχω ξαναπαρει απο εκει κατι και θα ηθελα δυο μπαταριες  :)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ακυρο γιατι μολις ειδα οτι ειναι ολες εκτος αποθεματος  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Οταν θα εχει παλι διαθεσιμες, παρε αφοβα!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3946 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15625 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14357 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias