vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 4 χρήστες
billythekid, dkostas, mario1985, kyrgiannis

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2400 στις: Ιουλίου 10, 2016, 09:23 »
Καλημερα.
Φιλε για μενα παρε μεταχειρισμενο cloud one,εχω παρει 2 απο μελη του φορουμ και τους εχω καταευχαριστηθει.
Απο οτι βλεπω υπαρχουν σε αγγελιες.

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2401 στις: Ιουλίου 10, 2016, 11:00 »
Υπαρχει μια λυση για γνησιους ατμοποιητες αερατους που γινονται και αρκετα σφιχτοι με αψογη γευση σε πολυ καλη τιμη .

1.https://www.fasttech.com/products/0/10007487/4302301-authentic-smoktech-smok-micro-tfv4-sub-ohm-tank
Με την επισκευασιμη rca για μονη αντισταση οπου εχει την επιλογη με το ανταπτορακι για να το κανετε πιο σφιχτο,συν ολα τα αλλα καλουδια που εχει για να διαλεξετε απο 2,5-3,5-5 ml. χωρητικοτητας

2.https://www.fasttech.com/products/0/10018935/4613300-authentic-wotofo-serpent-mini-rta-rebuildable
Mικρος ,απλος ,ευκολος με πολυ καλη γευση.
To ανταπτορακι της rca του smok micro κουμπωνει ακριβως στην τρυπα αερα του serpent,ετσι εχουμε εναν πιο σφιχτο ατμοποιητη κλεινωντας αρκετα τον αερα.
Σε αυτη την περιπτωση πρεπει να παρουμε και αυτην την κεφαλη για να παρουμε το ανταπτορακι
https://www.fasttech.com/products/0/10010056/4400100-authentic-smoktech-smok-micro-tfv4-replacement.
Συνολο 25 δολλαρια για γνησιο ατμοποιητη με επιλογη αερατης η πιο σφιχτης τζουρας.

Τους στηνω με ss 0.25mm και ειναι αψογοι και οι δυο  :thumpup:
Χωρανε ανετα και οι δυο χοντρα συρματα οπως clapton.
Απο γευση και οι δυο ειναι φοβεροι.
Απο διαρροες ο smok micro με τιποτα.
Ο serpent mini θελει μπολικο βαμβακι ,αν βαλεις λιγο μπορει στο γεμισμα να δακρυσει.

Ελπιζω να φανουν χρησιμα σε καποιον που θελει κατι να παιζει σε διπλο ταμπλο  ;)

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2402 στις: Ιουλίου 10, 2016, 11:18 »
Μου αρεσει πολυ ο  bellus, καμια γνωμη; 

Αποσυνδεδεμένος vicious

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2403 στις: Ιουλίου 17, 2016, 14:50 »



Φίλοι συνατμιστές γεια σας και από εμένα, στην πρώτη μου ανάρτηση σε αυτό το νήμα.
Θα χρειαστώ την βοήθειά σας στην επιλογή επισκευάσιμου ατμοποιητή.
Έχοντας διαβάσει καλά διάφορα νήματα του forum και με βάση τις προσωπικές μου προτιμήσεις έχω καταλήξει σε δύο ατμοποιητές : τον Kayfun V5 και τον Cloud One και δυσκολεύομαι να διαλέξω έναν από τους δύο.

Σας ενημερώνω πώς:
  • Ενδιαφέρομαι για γνήσιους
  • Είμαι ήδη πάνω από 2 χρόνια στους επισκευάσιμους
  • Ο  Kayfun θα αποκτηθεί με το  MTL kit αν πάρω αυτόν τελικά.
  • Θα τον δοκιμάσω και με έλεγχο θερμοκρασίας μια και πρόσφατα απόκτησα Mod με  TC
  • Ατμίζω kanthal με ωμική αντίσταση 1,2-2,0 Ω σε χαμηλά Watt 10,5-12,5
  •  Τα υγρά μου D.I είναι 90%VG και 10%νερό και όσα premium υγρά χρησιμοποιώ τα αραιώνω τελικά με τέτοια βάση.
  •  Δεν με ενδιαφέρει το χτύπημα (3ml νικοτίνης) .
Θα ήθελα να μου απαντήσουν όσοι έχουν δοκιμάσει και τους δύο ατμοποιητές με βασικό κριτήριο την γεύση και την ποιότητα του ατμού -ατμίσματος.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθειά σας.

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2404 στις: Ιουλίου 17, 2016, 15:12 »
Αποψη μου....αφου θες τσιγαρισιο και χαμηλα watt με νορμαλ χτυπημε και γευση  κοιτα προς eviva.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2405 στις: Ιουλίου 17, 2016, 15:49 »
Cloudone ασυζητητί.
Ο V5 καλός, χρυσός αλλά μόνο για πνευμονικές. Είναι κατασκευασμένος για χοντρά σύρματα και πολλά watts. Το mtl kit είναι παρηγοριά στον άρρωστο. Είναι σα να βάλεις σε μία Bugatti Veyron 14άρες ζάντες. Θα πηγαίνει αλλά πως θα πηγαίνει...
Από την άλλη ο cloudone είναι φοβερός. Κορυφαίος σε όλα του. Έχω τον κλώνο και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2406 στις: Ιουλίου 17, 2016, 15:55 »
Εχεις λινκ για τον cloudone που ατμιζεις? 

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2407 στις: Ιουλίου 17, 2016, 16:12 »
Ο μόνος που έχει το fasttech.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2408 στις: Ιουλίου 17, 2016, 16:39 »
[justify]@vicious, καλησπέρα.[/justify]
[justify]Κι εγώ θα επέλεγα CloudOne (Cloud Mods). Υπέροχος σε όλα του (άσχετα αν τον έχω ελάχιστο διάστημα και στο συρτάρι). Μία μικρή ένσταση: Βασικότατο βήμα είναι η δοκιμή τους πριν την αγορά. Οι απόψεις συνήθως μπερδεύουν ή ακόμα και παραπληροφορούν. Μικρό παράδειγμα. Εγώ σαν JoeBarTeam λέω τα δικά μου και διαφωνώ με αρκετούς φίλους, λέω λοιπόν πως ο v5 δεν κάνει πνευμονικές, κάνει άνετες στοματικές μέχρι τσιγαρίσιες. Ποτέ δεν κατάφερα πνευμονικές με τη χάρη του, ίσως κάτι που έμοιαζε με πνευμονικές. Το mtl kit τον κάνει εκνευριστικά σφιχτό μέχρι τσιγαρίσιο, (μερακλίδικο βαρύ γλυκό, ναι και όχι). Παίζει τα πάντα μέχρι και τρίχα μύγας. Και στα ελάχιστα βατ δίνει απόλαυση, δεν αλλάζει πεδίο, δεν είναι άγνωστη περιοχή για τον v5. Στήσιμο, κατασκευαστική ποιότητα, ρυθμίσεις, ευκολία, θα ψήφιζα v5.[/justify]

Παρ' όλα αυτά, η επιλογή μου θα ήταν ο CloudOne (Cloud Mods). Καταπληκτική πυκνότητα ατμού και γεύση, χωρίς να μένει πίσω στην ποιότητα κατασκευής.

Αποσυνδεδεμένος jimyst

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2409 στις: Ιουλίου 17, 2016, 17:17 »
Καλησπέρα έχω τον nautilus και τον melo 3 4ml. Σκέφτομαι τον Avocado 24 να μπορεί να παίζει σε στυλ και τον δύο που έχω. Είναι καλή επιλογή για μέχρι 40 ευρώ  που διαθέτω για αγορά από Ελλάδα. Ευχαριστώ, είμαι καινούργιος στο η.τ δύο μήνες οποιαδήποτε βοήθεια αποδεκτή.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2410 στις: Ιουλίου 17, 2016, 18:22 »
Mε το ναυτίλο δεν έχει καμιά σχέση και με τον melo ελάχιστη. Αν προτιμάς τις τσιγαρίσιες τζούρες, καλύτερα άστον. Υπάρχουν ένα σωρό άλλοι ατμοποιητές που το κάνουν καλύτερα αυτό το είδος ατμίσματος. Ο avocado είναι από τους καλύτερους αεράτους ατμοποιητές. Αν λοιπόν σου αρέσουν οι αεράτοι, προχώρα άφοβα, θα σε αποζημιώσει. Επίσης στο θέμα κατανάλωσης, αν δεν παίζεις με diy υγρά, θα σε στεγνώσει... ;D

Αποσυνδεδεμένος NikoGrigo

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2411 στις: Ιουλίου 17, 2016, 21:37 »
Κόκκινη γωνία: Cloud One
Μπλε γωνία: Squape X Dream
Προφίλ υποψήφιου αγοραστή: Ατμίζω 5 μήνες. Εδώ και 2 εβδομάδες ξεκίνησα να ασχολούμαι διστακτικά και με επισκευασιμους και συγκεκριμένα τον Kayfun v3 mini και τα καταφέρνω σχετικά εύκολα (και με την βοήθεια των παιδιών του φόρουμ).
Αναζητώ την τσιγαρίσια και χαλαρή τσιγαρισια (ορισμένες φορές) τζούρα, πλούσιο-πυκνό (παχύ)ατμό αλλά όχι πολύ και τέλος γεύση, γεύση και γεύση!
Κάτι άλλο που θα με ενδιέφερε είναι να είναι σχετικά εύκολος στο στήσιμο και να ¨συγχωρεί λάθη¨ (εδω μέσα το έχω ακούσει αυτό :tongue_smilie:), να μην χρειάζεται να γίνω Τρυφων Σαμαράς για να φτιάξω το βαμβάκι μου.

ΥΓ1 Για κάποιο λόγο έχω μια συμπάθεια στον Squape  ::)

ΥΓ2 Ευπροσδεκτη κάθε άλλη πρόταση.

ΥΓ3 Εργοστασιακοί μου είναι 2 nautilus mini και 4 triton mini

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2412 στις: Ιουλίου 17, 2016, 21:44 »
τον kayfun v5 δεν τον σκεφτεσε καθολου???ρωταω γιατι εισαι ηδη μπασμενος στο στησιμο του kayfun.οχι βεβαια οτι παιζει σημαντικο ρολο αυτο.οσο αναφορα την γευση δεν ειμαι ο καταληλοτερος να απαντησω γιατι κανω σκετη βαση αλλα απο οτι διαβαζω ο cloud δινει και με το παραπανω.

Αποσυνδεδεμένος NikoGrigo

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2413 στις: Ιουλίου 17, 2016, 21:58 »
Αντώνη μου ο ν5 ήταν ο πρώτος που κοίταξα αλλά επειδή διαβάζω πολλές διαφορετικές απόψεις όσο αφορά την τζούρα του και την γεύση περιμένω έναν κλώνο από FT και βλέπουμε. 

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2414 στις: Ιουλίου 17, 2016, 22:01 »
για χαλαρη τσιγαρισια που ανεφερες θα σε ικανοποιησει...............αντε με το καλο να τον δεχτης

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275790 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13981 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558049 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182269 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9321 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364