vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

200 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, camber, tasos1976

Twitter

Serpent Mini (by Wotofo)

Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #195 στις: Ιουλίου 17, 2016, 17:40 »
Περιμενω ενα καρουλι ud απο fasttech. 

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #196 στις: Ιουλίου 17, 2016, 18:26 »
Εδω και δυο μηνες ειναι ο αγαπημενος μου ατμοποιητης.
Περιμενω να τον βρω ξανα σε προσφορα μιας κ οταν τον αγορασα απο gb μου ειχε βγει 13$.
Για τα χρηματα του ειναι απλα τζαμι.

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #197 στις: Ιουλίου 17, 2016, 22:10 »
Εγώ πάντως μετά απο της δοκιμές που έκανα με allien και με dragon coil κατάλαβα ότι δεν είναι για μένα αυτά τα πράγματα τώρα στα γεράματα :laugh1:...
Γι αυτό του έχωσα μέσα ένα κεραμικό και τον έστειλα αδιάβαστο τον serpent :respect:.
Περισσότερα αύριο που θα μπορώ να δω μπροστά μου!!

Αποσυνδεδεμένος kazer

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #198 στις: Ιουλίου 17, 2016, 23:43 »
Από γεύση πως τ πάει;

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #199 στις: Ιουλίου 18, 2016, 00:16 »
Για τα γούστα μου φοβερή.

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #200 στις: Ιουλίου 18, 2016, 00:21 »
Καλή γεύση... αλλά και πολύ αέρας.
Μπάζει από παντού😁😂😁😂

Στάλθηκε από....


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #201 στις: Ιουλίου 18, 2016, 00:46 »
Και για μένα ο κερατουκλης έκανε μια μεγάλη αποκάλυψη χτες, αναρωτιόμουν που έβρισκαν όλοι τόσο καλή γεύση όταν εγώ την έβρισκα κάπως ουδέτερη χωρίς να σημαίνει όμως ότι παράλληλα ηταν κι απογοητευτικη. Σε καμία περίπτωση πάντως δεν θα έκανα ιδιαίτερη αναφορά για τη "γευσάρα" του.. μέχρι χτες που αποφάσισα να ελαττωσω λίγο το μακρος που έκοβα τις άκρες του βαμβακιου.
Ειχα καρφωθεί στα πρώτα μηνύματα που κάναμε εδώ όταν ακόμα ψάχναμε λύση για τις διαρροές κι άφηνα το βαμβάκι να πατάει μπόλικο κάτω στο πάτωμα του deck, χτες ομως το παράκανα και η υποτροφοδοσια ήταν σε κάθε τζουρα σχεδον παρούσα. Γρήγορη απόφαση να αλλάξω βαμβάκι λοιπόν και αυτή τη φορά (και λόγω συμπυκνωμενου υγρού )  σκόπευα να το κοντυνω περισσότερο απ'ότι συνήθως. Ως το κάτω χείλος της καμπάνας δηλαδή, όχι υπερβολές.
Ε ο κερατουκλης μεταμορφωθηκε σε ένα διαβολάκι που σε εμένα τουλάχιστον δεν απέδωσε ποτέ τόσο σωστά! Δεν ξέρω αν θα μου είναι εύκολο να το πετύχω τόσο καλά και την επόμενη φορά, μιλαω για ένα στήσιμο που μου έκατσε ακριβώς όπως θα το ήθελα. Χωρίς διαρροές και με τέτοια τροφοδοσία που μεταμορφωσε ολόκληρο τον ατμοποιητή!
Γνώμη μου λοιπόν, αν σου κάτσει θα αποδώσει απίστευτα. Αν όχι, απλώς ικανοποιητικα. Για κάποιον που θα ασχοληθεί μαζί του θα τον "βρει" πάντως,  δεν υπάρχει περίπτωση. Σε εμένα έφταιξε και το ότι δεν ασχολήθηκα πολύ μαζί του ακόμα, έχω τόσους ατμοποιητες εδώ να "παλεύω" πια που η μέχρι τώρα "χαλαρή" για μένα απόδοση του serpentάκου με έκανε να τον αφήνω συχνά και για μεγάλα διαστήματα στην άκρη.
Από χτες εχω ξετρελαθεί μαζί του κι εγώ και θα του δώσω τον χρόνο που του αξίζει, το μόνο σίγουρο! :)

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #202 στις: Ιουλίου 18, 2016, 19:58 »
Γι αυτό που ανέφερα στο πιο επάνω post εχτές,έχω ανοίξει καινούργιο νήμα για να υπάρχει εδώ http://vaping.gr/index.php/topic,31067.0/topicseen.html.
Όχι τίποτε άλλο,αλλά μπορεί να τον έχει κάποιος και να μην τον χρησιμοποιεί όπως και εγώ πιο πριν και είναι κρίμα.Αν και απο ότι βλέπω έχουν βγάλει και άλλες πατέντες οι φίλοι εδώ μέσα,οπότε :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος iaponas

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #203 στις: Ιουλίου 19, 2016, 16:24 »
Έχει δοκιμάσει κανείς με alien?

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Karizma

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #204 στις: Ιουλίου 21, 2016, 00:32 »
Δεν ξερω αν μπορουν να επιβεβαιωσουν οι κατοχοι αυτη την αποψη,παντως οι βιδες του deck ειναι επιεικως ΑΘΛΙΕΣ... :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:
Οπως επισης και το allen που συνοδευει τον ατμοποιητη...

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #205 στις: Ιουλίου 21, 2016, 00:40 »
Ετσι ειναι. Οι βιδες ειναι για ...κλαματα οπως και το αλλενακι. Ηδη εχω παραγγειλει αλλες. ;)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #206 στις: Ιουλίου 21, 2016, 00:43 »
Επιβεβαιώνω με τα μπούνια που λένε, το κεφάλι τους καταστρεφεται πολύ εύκολα κι αρχίζει να γυρνάει σαν τρελό το αλεν. Ήδη στη μία απ'τις δυο που είχε το deck απο το εργοστάσιο άρχισαν οι γυροβολιές αν πάω να ξεβιδώσω με την μακρυά πλευρά του κλειδιου, την κρατάω εκεί όμως μέχρι να σταματησει να την περιστρεφει και η κοντή του πλευρά. Ελπίζω να μην συμβεί μονο αν η βίδα είναι τέρμα βιδωμενη.. σε κάθε περίπτωση συμφωνώ, το μόνο του φάουλ ίσως, αν εξαιρέσεις και το οτι θα μπορούσαν να τον κάνουν να υποδέχεται πιο εύκολα τα πιο λεπτά σύρματα χωρίς να χρειάζεται να παίζεις με τα ποδαράκια του σύρματος για να τα πιάσει η βίδα.

Κρίμα γιατί θα μπορούσε πολύ εύκολα να γίνει άψογο κομμάτι χωρίς τέτοια χαζά κουσουράκια.

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #207 στις: Ιουλίου 21, 2016, 00:47 »
Οτι είπε ο απο πάνω ^^^^^

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #208 στις: Ιουλίου 21, 2016, 01:28 »
Οι βϊδες πράγματι δεν είναι καλές. Κι εγώ έχω ¨φάει¨ τη μία εδώ και καιρό. Κυκλοφορούν και χειρότερες πάντως!  :laugh1:
Το θέμα με τα λεπτά σύρματα είναι εντελώς τραγικό. :rtfm: Πάλι καλά δεν με απασχολεί εμένα καθόλου αλλά με όλα τα 26ga σύρματα και λεπτότερα θέλει περισσότερο κόπο για να πιάσεις την αντϊσταση.

Όσον αφορά τα allenάκια που έχουν τα κουτιά δεν τα δοκιμάζω καν. Έχω πάρει μια δεκαριά από αυτά, αυτά, αυτά και αυτά και τα χω πρόχειρα.  :laugh1:
Ε και άμα ψωνίσετε Allen να μην πάρετε και κάνα κατσαβιδάκι για το καλό?  :grapse: :dance2:

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #209 στις: Ιουλίου 21, 2016, 01:53 »
Χρησιμοποιώ 26αρι σύρμα. Ρίχνω καντήλια μέχρι να το πιάσω κλείνω το ένα μάτι να εστιασω καλά κτλ αλλά με ικανοποιεί το αποτέλεσμα.
Τη μία βίδα την έχω φάει και εγώ πάντως

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181752 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8859 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538501 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238883 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12