vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3480 στις: Ιουλίου 22, 2016, 20:13 »
@yeti ...
Όπως έγραψα και παραπάνω ο πιο ασφαλής τρόπος επιλογής είναι η δοκιμή στον GUS αλλά εάν δεν υπάρχει η δυνατότητα....

Σ΄αυτό και μόνο σχολιάζω, διότι το ίδιο πρότεινα κι εγώ στον yeti, αλλά απάντησε ότι δεν έχει τη δυνατότητα να βρει χρόνο να πάει στον GUS, αλλά και ότι είχε στο μυαλό του κάτι που βρήκε σε μεταχειρισμένο
Για τον έτερο συνομιλητή σου, δεν ξέρω, δεν απαντώ! :)

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3481 στις: Ιουλίου 22, 2016, 20:21 »
Αυτά που βρήκε ο φίλος yeti τα έγραψε και είναι zest και momentous. Εσύ δηλαδή του απαντάς πάρε ότι να 'ναι και αν δεν σου αρέσει πούλα το στην ίδια τιμή?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3482 στις: Ιουλίου 22, 2016, 20:25 »
Οχι, αφού το προφανές που κατάλαβε μετά από σειρά ποστ που προηγήθηκαν (ανάμεσα σ΄αυτά το πολύ διαφωτιστικό δικό σου)  είναι ότι θα πάρει τον πιο αεράτο από τα 3 μοντέλα, τον momentus, η μόνη λύση αφού δεν μπορεί να τον δοκιμάσει πριν την αγορά, είναι να τον δοκιμάσει ... μετά την αγορά.
Κουράστηκα ξέρεις να εξηγώ τα αυτονόητα, πάμε παρακάτω;

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3483 στις: Ιουλίου 22, 2016, 20:28 »
Φαίνεται είμαι μειωμένης ευφυίας. Συγνώμη που σε κούρασα. :bye:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3484 στις: Ιουλίου 22, 2016, 21:23 »
Εσυ; μειωμένης ευφυΐας; Το αντίθετο θα έλεγα. Μάλλον δεν ήπιες απογευματινό καφέ. Πιες (αν και για ποτάκι είναι η ώρα) και ξαναδιάβασε. Νομίζω ότι θα καταλάβεις κι εσύ, θα έχουμε καταλάβει όλοι στο νήμα, θα είμαστε μια χαρούμενη ατμόσφαιρα και ο Yeti θα ατμίζει αρειμανίως τον νέο του momentus για να αποφασίσει αν είναι αρκούντως αεράτος για τα γούστα του.

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3485 στις: Ιουλίου 22, 2016, 22:07 »
Αν μπορώ να καταλάβω διαβάζοντας αυτά που λέτε και κάποια άλλα μηνύματα εγώ θα καταληξω στον momentous νομίζω πως θα είναι μία χαρά για τα γούστα μου.
Εγώ επαρχία είμαι άρα για κανένα λόγο δεν υπάρχει δυνατότητα δοκιμής. Και πάλι ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3486 στις: Ιουλίου 22, 2016, 23:20 »
Αναρωτιέμαι πάντως, γιατί πωλούνται τόσοι πολλοί Phenomenon όλων των ειδών? Υποτίθεται ότι είναι εξαιρετικοί, τι άραγε δεν πήγε καλά για τους ιδιοκτήτες τους? Και (αν έχω καταλάβει σωστά) ο αέρας ρυθμίζεται εντός κάποιων ορίων, έτσι δεν είναι?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3487 στις: Ιουλίου 22, 2016, 23:30 »
Ναι, μόνο εντός πολύ συγκεκριμένων ορίων. 
Για την απορία σου, δες τις ανοιχτές και κλεισμένες αγγελίες και ρώτα τους κατόχους. Το παρατήρησα κι εγώ, αλλά γενικώς πωλούνται πολλοί ατμοποιητές - οπότε δεν θα έλεγα ότι ειδικά οι φαινόμενο πωλούνται. 
Ισως έπεσε πολλή διαφήμιση και βρέθηκε από ενθουσιασμό σε χέρια που δεν τους ταίριαζε. 

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3488 στις: Ιουλίου 22, 2016, 23:30 »
φιλε μου Yeti να σου πω την αποψη μου? τη λεω :tongue_smilie:
γιατι δεν ειμαστε ευχαριστημενοι ποτε με τιποτα, κ γιατι κυκλοφορουν συνεχεια καινουργια πραγματακια.
οι περισσοτεροι τα αλλαζουν πιο συχνα κι απο εσωρουχο, για να πανε σε κατι πιο μοδατο, πιο φρεσκο, πιο μπανικο... ;)

Αποσυνδεδεμένος tengu

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΡΙΟΣ
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3489 στις: Ιουλίου 22, 2016, 23:45 »
Συνηθως οι περισοτεροι  κατοχοι αυτου του ατμο εχουν παραπανω απο εναν
οπως κι εγω, και αυτο γινεται απο τον ενθουσιασμο τους και κατ
εμε δικαιολογημενα, να παρουν κι αλλον, μετα καταλαβαινουν οτι μπορουν να μεινουν με 2 και πουλανε τον εναν η και παραπανω που εχουν....
Ναι ο αερας ρυθμιζεται εντος καποιων οριων, μικρων θα ελεγα, δεν εχουν μεγαλες διαφορες οι 2 με τις 3 τρυπες πχ.
Το φαινομενο εχει καποια μικρα θεματακια σε καποιον που δεν τον γνωριζει, οπως το γεμισμα, τα σφικτα ο ρινκ, οι διαρροες, αλλα ολα λυνονται μαγικα οταν τον καταλαβεις. Αν στησεις σωστα καμια διαρροη, αν καταλαβεις πως πρεπει ακομα και να τον πιανεις για να τον λυσεις θα κανεις το ποιο γρηγορο γεμισμα που υπαρχει...λιγοι πολλοι λιγοι ειναι οι δυσαρεστημενοι κατοχοι του φαινομενου....

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3490 στις: Ιουλίου 23, 2016, 00:02 »
Καλό θα ήταν να μην αφήνουμε εντυπώσεις ότι όλοι οι δυσαρεστημένοι κάτοχοι του Phenomenon απλά δεν ξέρουν να τον στήνουν.
'Αν κάνει κανείς ένα γκάλοπ με τίτλο ποιος Ελληνικός ατμοποιητής έχει τις περισσότερες διαρροές ο Phenomenon θα σου πούν.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3491 στις: Ιουλίου 23, 2016, 00:12 »
η αποψη μου ειναι οτι ειναι απο τους πιο ευκολους κ ταυτοχρονα ποιοτικους ατμοποιητες που εχουν περασει απο τα χερια μου.
βεβαια επειδη προερχομαι απο την αρχαια φουρνια ατμιστων, ειναι λογικο να μου φαινεται ευκολος μιας κ εχω λυσειδεσει τα παντα ολα. :))

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3492 στις: Ιουλίου 23, 2016, 00:19 »
@dikos
Δεκτόν αυτό που λες, αλλά την ίδια απάντηση θα πάρεις κι αν η ερώτηση είναι: "ποιος ελληνικός ατμοποιητής έχει πιο δύσκολο στήσιμο".
Δε βγαίνει λοιπόν κάποιο συμπέρασμα από ένα γκάλοπ. Αυτό που έχω καταλάβει εγώ είναι ότι κάθε ατμιστής έχει ένα ταβάνι επιδεξιότητας και υπομονής που σε αρκετές περιπτώσεις ίσως να είναι χαμηλότερο από αυτό που απαιτεί το Φαινόμενο. Δεν είναι κακό αυτό, είναι φυσιολογικό και δεν χρειάζεται να ρίχνουμε το ανάθεμα ούτε στον ατμιστή, ούτε στον ατμοποιητή.
Για να το θέσω και διαφορετικά, οι 9 στους 10 ατμιστές επισκευάσιμων, των τελευταίων 2 χρόνων, χρησιμοποιούν φυτιλάτους ατμοποιητές. Αν τους βάλεις να στήσουν μεσάτο, οι μισοί τουλάχιστον θα τρώνε καμμένο για εύλογο χρονικό διάστημα, αυτό δε σημαίνει ότι οι genesis σου δίνουν καμμένο. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3493 στις: Ιουλίου 23, 2016, 00:25 »
Δεν δόθηκε καμία τέτοια εντύπωση φίλε dikos. Αν ρίξεις μια χρονοβόρα ματιά στο νήμα, θα παρατηρήσεις ότι ακόμα και οι πιο δύσκολες περιπτώσεις, με κάποιες συμβουλές διορθώθηκαν. Σύμφωνοι, οι περισσότεροι θα σου πουν ότι αυτός έχει τις περισσότερες διαρροές, στο 99% των περιπτώσεων όμως, τελικά οφείλεται σε ανθρώπινο λάθος και όχι στην κατασκευή του ατμοποιητή αυτού καθ' αυτού.

Έχει χούγια. Δεν διαφωνεί κανείς με αυτό. Άπαξ και τα ξεπεράσεις όμως, ο ατμοποιητής δουλεύει μια χαρά χωρίς την παραμικρή διαρροή. (Ή εγώ απλά έχω το uberPhenomenon και επιβάλλεται να τον βάλω σε βιτρίνα...)

@Ribot
+1, μια φορά και εγώ δοκίμασα να στήσω μεσάτο, ήθελα και Αγά ο εγκέφαλος, και δεν κατάφερα ποτέ να πετύχω σωστή τροφοδοσία. Στο ντριπάρισμα όμως φυσούσε... ;D

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3494 στις: Ιουλίου 23, 2016, 01:16 »
Κάνε όμως και ένα γκάλοπ να ρωτάει "Ποιος ατμοποιητής σταμάτησε να έχει την παραμικρή διαρροή μόλις έμαθες να τον στήνεις" για να είσαι δίκαιος.  8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172343 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14077 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43325 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35920 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10831 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364