vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

210 επισκέπτες, 5 χρήστες
ZoeM, memostrikas, dkostas, kyrgiannis, Milarepa

Twitter

Aspire Nautilus Mini

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #765 στις: Μαΐου 22, 2015, 00:13 »
Αυτό με το βίδωμα στη βάση το εντόπισα κι εγώ, βιδώνει πολύ εύκολα και δεν αντιλαμβάνεσαι με την πρώτη που είναι καλό και ασφαλές (για αποφυγή διαρροών δηλαδή ) να σταματήσεις. Προσπαθώ ακόμα να βρω αυτό το "σημείο" γιατί πάντα στο ξεβίδωμα για αναπλήρωση υγρού ζορίζει αρκετά μέχρι να αρχίσει να περιστρέφεται το τανκ. Μόλις αρχίσει όμως τελειώνει εκεί το βάσανο.. :)

Θα έλεγε κανείς πάντως ότι μόλις βιδώσει το τανκ στη βάση και αρχίσει το άτμισμα, τότε το γυαλί "βεντουζάρει" στο μεγάλο λευκό oring της βάσης και γι'αυτό δυσκολεύει μετά στο ξεβίδωμα. Ενώ λοιπόν εσύ δεν βιδώνεις μέχρι το "τέρμα", η επαφή αυτών των δύο υλικών ενισχύεται με την πίεση που δημιουργείται μέσα στο τανκ κατά το άτμισμα κι εκεί δημιουργείται το ζόρι όταν θες να τα "χωρίζεις" μεταξύ τους με το ξεβίδωμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 22, 2015, 00:21 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #766 στις: Μαΐου 22, 2015, 00:17 »
Άσε αυτό το σφίξιμο στον Mini είναι απελπισία. Έχει βολέψει αφάνταστα την γυναίκα μου όμως, και η κλασική της ατάκα είναι "Αγάπη μου είναι πολύ σφιχτό, έλα το ανοίξεις, και αφού το άνοιξες γέμισε το μου !!!"

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #767 στις: Μαΐου 22, 2015, 00:22 »
Το ίδιο κι η δικιά μου, αν ξεκινάει με το "Αγάπη μου" αγγαρεία θέλει..

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #768 στις: Μαΐου 22, 2015, 00:36 »
Ο μικρος χωραει 2 ml ενω ο μεγαλος 5 ml...ΑΛΛΑ...Οι κεφαλες τουλαχιστον οι 1.8 BVC δουλευουν καλυτερα στον ναυτιλο μινι παρα στον μεγαλο..Οταν λεω καλυτερα εννοω οτι οι κεφαλη μπορει να παιξει και σε λιγο περισσοτερα watt χωρις να δωσει καμμενο...Την ιδια κεφαλη αν την βαλεις στον μεγαλο ναυτιλο,για καποιο λογο σαν να ζοριζεται το υγρο περισσοτερο να περασει απο τις τρυπες τις κεφαλης στην αντισταη...Ισως αυτος ειναι ο λογος αλλα για να ειμαι απολυτα ειλικρινης δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο αλλα οντως συμβαινει...12 watt ιδια κεφαλη παιζει μια χαρα στον μινι και 12 watt στον μεγαλο και ειναι στα ορια για να βγαλει καμμενο η και μπορει να βγαλει σιγουρα...Δοκιμασσμενο με παρα παρα πολλες κεφαλες αυτο..Και οχι μνο στα 12 watt...Ακομα και στα 10 watt κεφαλη 1.8 BVC μου εχει πεταξει καμμενο στον μεγαλο,την βγαζω και την βαζω στον μινι στα 10 watt και δουλευει σουπερ..Την ξαναβαζω στον μεγαλο στα 10 watt και παλι καμμενο..Γιαυτο και μονο το λογο αναμεσα σε μινι και μεγαλο προτεινω τον μινι ναυτιλο σαν μια εξαιρετικη επιλογη στους εργοστασιακους ατμοποιητες γιατι κακα τα ψεματα,αν εχουμε στα χερια μας γνησια κεφαλη θα καταναλωσουμε παρα πολλα ml χωρις να χρειαστει να κανουμε αλλαγη της κεφαλης συν οτι ο ναυτιλος (Μεγαλος και μινι) δεν εχουν διαρροες


Για το θεμα με την υποτονικη λειτουργια/υπερτροφοδοσια των μεγαλυτερων τανκ, ριξτε μια ματια εδω
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,18467.msg658085.html#msg658085

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #769 στις: Μαΐου 22, 2015, 00:42 »
Το ίδιο κι η δικιά μου, αν ξεκινάει με το "Αγάπη μου" αγγαρεία θέλει..

Αν δεν ξεκινά με το "το ταβάνι θέλει βάψιμο"
ο έλεγχος της γυναίκας είναι υπό έλεγχο  :'(

Κι αυτή η "αγγαρεία" δεν θέλει και πολλά...
Η απόλυτη στεγανότητα του Ναυτίλου μάλλον εκεί οφείλεται.
Αρκεί κάποιοι και κάποιες να πιστέψουν ότι δεν χρειάζεται μεγάλη μαεστρία και χρόνος συγκέντρωσης...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 22, 2015, 15:46 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος RennOs

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #770 στις: Μαΐου 22, 2015, 01:57 »
Συμβουλή στους νέους μην πλένεται την βαση του μίνι μονο το ορινγκακι , δεν χρειάζεται πλύσιμο και έτσι αποφεύγεται την σκουριά που θα εμφανιστεί στον  πόλο . Παντός το μονο σίγουρο είναι οτι στις  κεφαλές  χρησιμοποιεί ενα υλικό που φέρνει σε βαμβάκι και εγώ θέλω να ρωτησω ξέρει κανεις που πουλανε  εδώ Ελλάδα τις καινούργιες κεφαλές με Οργανικό Βαμβάκι ?

Αποσυνδεδεμένος kingdm

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #771 στις: Μαΐου 22, 2015, 22:06 »
Συνέχεια του προηγούμενου ερωτήματός μου.. μετά από την αντίσταση που μου κράτησε 2 μέρες η επόμενη μου κράτησε 4... με Nautilus Mini και Bebeca... μου φαίνεται πολύ γρήγορη η κατανάλωση αντιστάσεων στο συνδυασμό αυτό...

Άλλη μια ερώτηση μιας και νέος στο άτμισμα.. με την αντίσταση που άτμιζα αυτή τη βδομάδα πραγματικά απόλαυσα το άτμισμα όσο λίγες φορές... από τη στιγμή που την έβαλα ρίχνοντας και μερικές σταγόνες μέσα στην αντίσταση να την υγράνω πριν ξεκινήσω.. η γεύση τέλεια και ατμός σούπερ.. Έβαλα σήμερα την καινούρια και παρόλο που τήρησα την ίδια διαδικασία, ακόμη δεν έχω πάρει τη γεύση που θέλω μιας και η γεύση της bebecas υστερεί και παίρνω πολύ γεύση καινουργίλας (δεν ξέρω πως να το εξηγήσω, ας πούμε παίρνω 80% γεύση και 20% αντίσταση πλαστικούρα). Να πω ότι δεν άλλαξα μπουκαλάκι υγρού μιας και συνεχίζω με το ίδιο.

Καμιά ιδέα τι κάνω λάθος?

Υ.Γ. Η αντίσταση έχει κάτσει ως στιγμής κανένα δύωρο στον ατμοποιητή και περίμενα ότι θα είχε φύγει αυτή η καινουργίλα..

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #772 στις: Μαΐου 22, 2015, 22:18 »
εχω την εντυπωση κι εγω οτι οι μεσαιοι σε χωρητικοτητα ατμοποιητες (πχ μινι ναυτιλος) ισως να αποδιδουν καλυτερα γιατι το υγρο που εχουν να ζεστανουν ειναι λιγοτερο και ισως να ειναι και θεμα υποπιεσης σε μικροτερο χωρο

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #773 στις: Μαΐου 22, 2015, 22:20 »
Συνέχεια του προηγούμενου ερωτήματός μου.. μετά από την αντίσταση που μου κράτησε 2 μέρες η επόμενη μου κράτησε 4... με Nautilus Mini και Bebeca... μου φαίνεται πολύ γρήγορη η κατανάλωση αντιστάσεων στο συνδυασμό αυτό...

Άλλη μια ερώτηση μιας και νέος στο άτμισμα.. με την αντίσταση που άτμιζα αυτή τη βδομάδα πραγματικά απόλαυσα το άτμισμα όσο λίγες φορές... από τη στιγμή που την έβαλα ρίχνοντας και μερικές σταγόνες μέσα στην αντίσταση να την υγράνω πριν ξεκινήσω.. η γεύση τέλεια και ατμός σούπερ.. Έβαλα σήμερα την καινούρια και παρόλο που τήρησα την ίδια διαδικασία, ακόμη δεν έχω πάρει τη γεύση που θέλω μιας και η γεύση της bebecas υστερεί και παίρνω πολύ γεύση καινουργίλας (δεν ξέρω πως να το εξηγήσω, ας πούμε παίρνω 80% γεύση και 20% αντίσταση πλαστικούρα). Να πω ότι δεν άλλαξα μπουκαλάκι υγρού μιας και συνεχίζω με το ίδιο.

Καμιά ιδέα τι κάνω λάθος?

Υ.Γ. Η αντίσταση έχει κάτσει ως στιγμής κανένα δύωρο στον ατμοποιητή και περίμενα ότι θα είχε φύγει αυτή η καινουργίλα..

το υγρο αυτο το ατμιζα αρκετα πριν 4-5 μηνες και ετυχε να πεσει στα χερια μου ξανα το πασχα ... αλλαξα βαμβακι στο v4 και εκανα 2 μλ , οσα δλδ παιρνει το πλαστικο τανκ .. η αντισταση μεσα ηταν πιο μαυρη απο τα καρβουνα που ειχα στη ψησταρια με το αρνι ...


και πολυ σου κρατανε με τετοιο υγρο

Αποσυνδεδεμένος kingdm

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #774 στις: Μαΐου 22, 2015, 22:26 »
Άρα είμαι για αλλαγή υγρού μόλις τελειώσει το επόμενο 30ρη που έχω καβάντζα... να βρω κάποιο με παρόμοια γεύση... άντε ξανά μανά.. :wall:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Άσε αυτό το σφίξιμο στον Mini είναι απελπισία. Έχει βολέψει αφάνταστα την γυναίκα μου όμως, και η κλασική της ατάκα είναι "Αγάπη μου είναι πολύ σφιχτό, έλα το ανοίξεις, και αφού το άνοιξες γέμισε το μου !!!"

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, είχα φάει το δάχτυλο στο δεξί μου χέρι.. όποτε έπρεπε να γεμίσω υγρό παιδευόμουν αφάνταστα. Η λύση το Replacement Tank with Hollowed-out Sleeve . Το έβαλα και βρήκα την υγειά μου! Βιδώνει ωραία και σφιχτά και ανοίγει πανεύκολα. Το προτείνω ανεπιγύλαχτα
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 22, 2015, 22:51 από kingdm »

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #775 στις: Μαΐου 22, 2015, 23:05 »
kingdm μπά, το παίδεμα στον μίνι το έχω και με αυτό το tank, απλός με το γυάλινο νομίζεις ότι θα σου σπάσει στο χέρι.
Αλλά γίνεται πανέμορφο. Τον μεγάλο τον πείρα κατευθείαν μαζί με τέτοιο Tank, και εχτές μου ήρθε μια ανταλλακτική βάση από FT και έχω 2 τώρα.

Αποσυνδεδεμένος kingdm

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #776 στις: Μαΐου 22, 2015, 23:08 »
Τι να πω, ίσως να έτυχε το δικό μου tank να ήταν καλύτερο το σπείρωμα που βιδώνει γιατί ανοίγει πανεύκολα  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #777 στις: Μαΐου 23, 2015, 00:09 »
Δε χρειάζεται να σφίγγετε πολύ το τανκ στον ναυτίλο, στην τελευταία βόλτα μόλις αρχίσεις να νιώθεις αντίσταση σταματάς και αυτό βεντουζάρει μια χαρά στο λευκό δαχτυλίδι που έχει στη βάση.

Επίσης, ένας τρόπος να ξεβιδώσει πιο εύκολα αν σου έχει ξεφύγει στο σφίξιμο, είναι να λασκάρεις λίγο το πάνω μέρος πρώτα.

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #778 στις: Μαΐου 23, 2015, 10:17 »
Όντος θέλει πολύ λίγο, αν και τις περισσότερες φορές μου ξεφεύγει λίγο και άντε μανα ξανα.
Παντός ένα κόλπο που βρήκα για τους γυάλινους είναι με χειρουργικά γάντια μιας χρήσεις.

Αποσυνδεδεμένος Mariner13

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #779 στις: Μαΐου 24, 2015, 19:41 »
Κάτοχος και εγώ του ναυτίλου mini έχω να πω πως οι αντιστάσεις του κρατάνε από μια έως δυο βδομάδες η γεύση διαφέρει κάθε φορα που περνω μια καινούργια αντίσταση είναι φυσιολογικό αυτό ? Το ίδιο υγρό μου παρουσιάζει άλλη γεύση πιο γλυκό πιο ουδέτερο ...  :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278552 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12842 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123726 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63924 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos