vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

208 επισκέπτες, 6 χρήστες
ThioVag, dkostas, Xxristos, manoslykos, bloodlessz, lounik

Twitter

Aspire Nautilus Mini

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #450 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 01:08 »
Κατατοπιστικότατος κι ευχαριστώ! Όσον αφορά τα υγρά που προτιμάει για να αποδώσει σωστά; Να πειραματιστώ με παχύρευστα (πχ υγρά της Halo) ή σε κάτι πιο ρευστό;
Δεν έχω μπει ποτέ στη διαδικασία να φτιάξω κάτι δικό μου, ίσως ένα παράδειγμα όπως "ποιας γνωστής εταιρίας υγρά θα λέγατε ότι κάνουν την κεφαλή του ναυτίλου να έρχεται πιο κοντά στο τέλειο" να έπαιρνα μια εικόνα.
Και πάλι ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά! :)

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #451 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 01:18 »
Γενικός οι ατμό έχουν θέμα με την vg κ σαφος τα παχυρευστα,δυστηχως σε αυτό δε μπορω να σου απαντήσω με σιγουρια, οποτε θα πρεπει να κανεις τα τεστ σου.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #452 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 05:58 »
Κατατοπιστικότατος κι ευχαριστώ! Όσον αφορά τα υγρά που προτιμάει για να αποδώσει σωστά; Να πειραματιστώ με παχύρευστα (πχ υγρά της Halo) ή σε κάτι πιο ρευστό;

Και πάλι ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά! :)
Καλησπερα φιλε maki η μαλον τετοια ωρα που ειναι,καλημερα :)) Τα Halo δεν ειναι παχυρευστα υγρα..Το αντιθετο..Ειναι λεπτορευστα καθως ειναι πανω κατω 70PG/30VG και οι αναλογιες αλλαζουν αναλογα το υγρο..Δεν εχουν δηλαδη ολα τα υγρα της Halo ιδιες αναλογιες PG/VG αλλα στο συνολο τους εχουν περισσοτερη PG..Οσον αφορα δοκιμες,μεινε μακρια απο Tribeca γιατι τις BVC των ναυτιλων απλα τις καταστρεφει μολις με μερικα ml..Ασε δε που το Tribeca δεν εχει καμια σχεση με το καλο Tribeca που υπηρχε καποτε..Τωρα ειναι απλα αθλιοτατο...Απο Halo και καπνικο σου προτεινω το Prime15...Απο γευστικο αλλα οχι καπνικο,το Voodoo (Και αυτο ομως καταστρεφει γρηγορα τις κεφαλες)..Οσο για τις κεφαλες BVC να προτιμας τς 1.8 και οχι τις 1.6 καθως ειναι πιο αξιοπιστες..Εγω πχ αλλαζω την 1.8 κεφαλη μετα απο καταναλωση 25-30 ml υγρου 50/50 PG/VG Umami Frosty Tart

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #453 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 09:51 »
Αν και ήμουν "τριμπεκάκιας" περισσότερο, έχω δοκιμάσει αρκετά υγρά της Halo και μου άρεσε αρκετά και το prime 15. Η αλήθεια είναι όμως πως έχω να πάρω από πέρισυ υγρό της εταιρείας λόγω τιμής φυσικά, ίσως κοιτάξω το number one της nobacco που μοιάζει υπερβολικά με το tribeca όταν έρθει η ώρα, και εάν καταλήξω στον ναυτίλο mini τελικά.
Χρήσιμο και αυτό με τις κεφαλές, δεν σκέφτηκα να το ρωτήσω και η αλήθεια είναι ότι θα πήγαινα καρφί για τις 1,6 που βάζουν μεγαλύτερο ντουμάνι υποθέτω. Σίγουρα με γλύτωσες από χρήμα κι από πιθανή σύντομη απογοήτευση με τον ναυτίλο! ;)

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #454 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 15:07 »
makis o ναυτιλος εχει και δεξαμενη με μεταλλικη προστασια και εμφανισιμη σχεδιαστικα αλλα εκτος του οτι οι αντιστασεις του ειναι ακριβες μερικες φορες αυτος ο ατμοποιητης εχει θεματα,ολες οι αντιστασεις τα καινε τα υγρα με βαση vg απλα τις ταλαιπωρουν περισσοτερο και ειναι λογικο λογω ιξωδους,να υπαρχουν και περισσοτερες επικαθησεις .

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
για την αντοχη φυσικα και προτιμας ατμο γυαλινο με μεταλλικο περιβλημα (ξεχασα να σου πω οτι στο ναυτιλο για να δεις αποδοση θελεις υψηλα ρευματα)

Αποσυνδεδεμένος kermitlabros

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #455 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 18:59 »
Καλησπερα φιλε maki η μαλον τετοια ωρα που ειναι,καλημερα :)) Τα Halo δεν ειναι παχυρευστα υγρα..Το αντιθετο..Ειναι λεπτορευστα καθως ειναι πανω κατω 70PG/30VG και οι αναλογιες αλλαζουν αναλογα το υγρο..Δεν εχουν δηλαδη ολα τα υγρα της Halo ιδιες αναλογιες PG/VG αλλα στο συνολο τους εχουν περισσοτερη PG..Οσον αφορα δοκιμες,μεινε μακρια απο Tribeca γιατι τις BVC των ναυτιλων απλα τις καταστρεφει μολις με μερικα ml..Ασε δε που το Tribeca δεν εχει καμια σχεση με το καλο Tribeca που υπηρχε καποτε..Τωρα ειναι απλα αθλιοτατο...Απο Halo και καπνικο σου προτεινω το Prime15...Απο γευστικο αλλα οχι καπνικο,το Voodoo (Και αυτο ομως καταστρεφει γρηγορα τις κεφαλες)..Οσο για τις κεφαλες BVC να προτιμας τς 1.8 και οχι τις 1.6 καθως ειναι πιο αξιοπιστες..Εγω πχ αλλαζω την 1.8 κεφαλη μετα απο καταναλωση 25-30 ml υγρου 50/50 PG/VG Umami Frosty Tart
Εγώ πάντως με tribeca δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα...Εκεί που τα είδε όλα ο Ναυτίλος ήταν με το spirits της Danlucas...Εκεί που με το istick ήμουν στα 3,2v,με το σπιριτς έπρεπε να ανέβω στα 3,8...70/30γαρ vg/pg.Οπότε όχι,το τριμπεκα δεν είναι παχυρευστο...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #456 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 19:24 »
Κάποια μηνύματα που αφορούσαν τον Kanger Subtank, μεταφέρθηκαν στο ανάλογο νήμα

Αποσυνδεδεμένος claireth

  • **
  • 110
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #457 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 17:08 »
να ρωτήσω κάτι παιδιά,έτσι για να δω...με τις αντιστάσεις τις 1.6 σε τι Watt/Volt παίζετε ώστε να υπάρχει ικανοποιητική γεύση και ατμός φυσικά!
τον mini τον έχω πάνω στο 20αρι το istick και προς το παρόν το δουλεύω στα 8.5 Watt με υγρό atmos βανίλια 50-50 αλλά θεωρώ ότι από ντουμάνι δεν τα πάμε και πολύ καλά,ούτε γεύση..έχω πειραματιστεί αλλά λίγο,γιατί τα σκασίματα λίγο με προδιαθέτουν αρνητικά για την κατάληξη,καμμένο δεν έχω γευτεί ακόμη πάντως :p

Αποσυνδεδεμένος nikhaji

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • VapeOn
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #458 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 17:32 »
Τις 1,6 εγω τις παω μεχρι 9 το πολυ αν και δεν τις προτιμω οπως ειπε και ο φιλος ποιο πανω για μενα η αποδωση που εχουν οι 1,8 εκει γυρο στα 7,5 με 8 ειναι πολυ καλη!

Αποσυνδεδεμένος claireth

  • **
  • 110
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #459 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 17:40 »
καταλάθος μου ήρθαν τέτοιες και μετά ήμουν μακριά για να πάω να τις αλλάξω  :(
τέσπα,θα πάρω σε κάποια φάση τις 1.8 γιατί και εμένα μου φαίνεται ότι οι 1.8 ήταν πιο αξιόπιστες...τέσπα αν δεν πάθεις δεν μαθαίνεις δε λένε? :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #460 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 17:53 »
Σε εμενα παντως οι 1.8 μου καθησαν πολυ πιο ομορφα και σε γευση και σε ατμο..
Παντως ειναι απο τους καλυτερους ατμοποιητες για τα λεφτα του.


Οσο για τον ατμο θελω να πω οτι δεν εχει καμια σχεση με kayfun o ατμος που θελετε να βγαζετε..
Ο ναυτιλος ειναι για γευση και οχι για ατμο(ντουμανι).

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #461 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 20:33 »
καταλάθος μου ήρθαν τέτοιες και μετά ήμουν μακριά για να πάω να τις αλλάξω  :(
τέσπα,θα πάρω σε κάποια φάση τις 1.8 γιατί και εμένα μου φαίνεται ότι οι 1.8 ήταν πιο αξιόπιστες...τέσπα αν δεν πάθεις δεν μαθαίνεις δε λένε? :tongue_smilie:
σε μενα εδειξαν λιγο πιο αξιοπιστες

Αποσυνδεδεμένος nikhaji

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • VapeOn
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #462 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 21:29 »
Σε εμενα παντως οι 1.8 μου καθησαν πολυ πιο ομορφα και σε γευση και σε ατμο..
Παντως ειναι απο τους καλυτερους ατμοποιητες για τα λεφτα του.


Οσο για τον ατμο θελω να πω οτι δεν εχει καμια σχεση με kayfun o ατμος που θελετε να βγαζετε..
Ο ναυτιλος ειναι για γευση και οχι για ατμο(ντουμανι).
Θα συμφονήσω απόλητα!

Αποσυνδεδεμένος claireth

  • **
  • 110
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #463 στις: Φεβρουαρίου 06, 2015, 23:44 »
σήμερα ο άντρας μου πειραματίστηκε με την 1.6 αντίσταση (ηλεκτρολόγος γαρ),του έλεγα για όλα τα θεματάκια που έχει (και για τα ρεύματα του istick) και εντέλει βγήκαν τα εξής
α)η αντίσταση αφού έγινε φύλλο και φτερό μετρήθηκε και βγαίνει 2.0 ohm ακατέβατα,ρε καλό μου ρε χρυσό μου,τίποτα εκεί...στα 2.0..τέλοσπαντων,την επανασυναρμολόγησε,την βάλαμε πάνω στο istick εκεί βγάζει 1.7 (άγνωσται αι βουλαί) ότι και πρίν δηλαδή,σπάνια να γράψει 1.6 και έχω καθαρισμένα τα πάντα!
β)το istick παραδόξως σε όλες τις μετρήσεις και σε Watt και σε Volt ολόσωστο (χμμμμ)
Θα πάρω και αντιστάσεις 1.8 από Δευτέρα,από περιέργεια θα ανοίξει πάλι μια να δούμε τι θα βγάλει...
Τώρα θα μου πείτε γιατί σας τα είπα αυτά?ε γιατί μου έκανε εντύπωση το όλο θέμα με την αντίσταση και τώρα δουλεύω την συγκεκριμένη στα 3.3 V / 6.5 Watt και δουλεύει υποδειγματικά,ξαναματά χμμμμ!!!!

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #464 στις: Φεβρουαρίου 06, 2015, 23:46 »
Μην βασιζεσαι κ τοσο στις μετρησεις του μοντ,μερικες φορες διαβαζουν οτι θελουν σε καθε βιδωμα του ατμο πανω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278681 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12937 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64021 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93003 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3924 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1152 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos