vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

259 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, manoslykos

Twitter

Aspire Nautilus Mini

Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1500 στις: Μαΐου 05, 2016, 12:28 »
Αλλαγη θα θελει η βαση επιςης αν φυγει σπασει αυτο το ελατηριο(;) που ειναι στην βαση . Εγω μεχρι τωρα μονο oring και φυσικα αντιστασεις αλλαζω. Το oring της βασης μου χρωματιζεται εντονα με καποια υγρα και δν μπορω να το ασπρισω με τπτ any tips?

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1501 στις: Μαΐου 06, 2016, 13:46 »
Έκπληξη!  ;)

Για ρίξτε μια ματιά εδώ...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 06, 2016, 14:36 από e-spy »

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1502 στις: Μαΐου 10, 2016, 07:11 »
Νομίζω οτι ο Ναυτιλος μου τα παιξε... ενώ χθες το βραδυ ηταν μια χαρα απο σημερα το πρωι ολο μπουρμπουληθρες και διαρροες... και δεν μπορω να τον ανοιξω κιολας..ταναλια....μπουχουχου
Ενταξει ειχεφαει μκα σαβουρντα προχτες...αλλα δουλευε...γιατι δεν τκ επαθε απο την αρχη και το επαθε τωρα;;;αχχχχ
Τι να κανω; να παρω αλλον ατμο; 
Τον Τρον σκεφτομαι που λενε οτι κανει για σφιχτες τζουρες
Να παω αυτον για φτιαξιμο; ηδη μου εχει φαει +18ευρω με τα ανταλλακτικα τανκανξα του. Ναι εσπασα και το τ-τανκ...
:HelpSDS:

Αποσυνδεδεμένος NikoGrigo

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1503 στις: Μαΐου 10, 2016, 07:28 »
Δεν έχω δοκιμάσει τον Τρον αλλά αν έχεις την δυνατότητα δοκίμασε τον triton mini.
Ρίξε και μια μάτια στο αντίστοιχο topic...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1504 στις: Μαΐου 10, 2016, 07:43 »
Παράθεση από: Zelatini link=topic=22921.msg1000668#msg1000668 date=[url=http://tel:1462853468
1462853468[/url]].................... και δεν μπορω να τον ανοιξω κιολας..ταναλια....μπουχουχο
δεν ξέρω για τα υπόλοιπα μιας και τον τελευταίο 1,5 χρόνο τον χρησιμοποιεί η γυναίκα μου, αλλά για να τον ξεβιδώνεις, βάλε μόνιμα στα ατμιστικά εργαλεία σου, ένα κομμάτι
ΛΑΣΤΙΧΟ πλατύ. Είναι μακράν ο καλύτερος εξωλκέας που υπάρχει. Ξεβιδώνει τα πάντα.
.......τον τυλίγεις σφιχτά και απλά ... ξεβιδώνεις.

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1505 στις: Μαΐου 10, 2016, 09:21 »
Νομίζω οτι ο Ναυτιλος μου τα παιξε... ενώ χθες το βραδυ ηταν μια χαρα απο σημερα το πρωι ολο μπουρμπουληθρες και διαρροες... και δεν μπορω να τον ανοιξω κιολας..ταναλια....μπουχουχου
Ενταξει ειχεφαει μκα σαβουρντα προχτες...αλλα δουλευε...γιατι δεν τκ επαθε απο την αρχη και το επαθε τωρα;;;αχχχχ
Τι να κανω; να παρω αλλον ατμο; 
.......
.......
:HelpSDS:
Θα έλεγα ότι απλά έχει ξεσφίξει η κεφαλή από τη βάση (ίσως από το πέσιμο). Αυτό θα δικαιολογούσε και τα δύο νομίζω. Οταν τον ανοίξεις τελικά, σκούπισε καλά τη βάση από υγρά, το κάτω μέρος της κεφαλής επίσης (φύσα το κιόλας στην τρυπούλα) και ξαναδοκίμασε.

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1506 στις: Μαΐου 10, 2016, 09:30 »
Βρε @zelatini μπορει να εισαι ενα μηνα μονο στο ατμισμα αλλα σε βλεπω πολυ ενεργή! :yes: Μηπως ειναι ευκαιρία -και λογω ατυχήματος ναυτιλου-να σκεφθείς να ξεκινήσεις σιγα -σιγα να στρίβεις καμια αντιστασουλα?

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1507 στις: Μαΐου 10, 2016, 14:54 »
Τελικά μετα απο κατι σκουπίσματα, φυσιματα, ελεφρυα ρουφηγματα εστρωσε... :)
Δεν τον εχω ξεβιδωσει ακομα...θα βαλω λαστιχο! Ευχαριστώ!
Και θα τον σκουπισω καλα...
Αρχιλοχε δεν ειμαι 1 αλλα απτο Νοεμβρη 2 μηνες  με τον Ναυτιλο μινι... Μεχει φαει το φορουμ (οταν κολλαω καπου κολλαω...δυστυχως)αλλά ... με στριψιματα δεν νομιζω οτι τοχω θανατιναχτουμε ολοι!  :argh:
Για σκετη βαση και υγρα δικα μου θα το δοκιμασω σιγουρα γιατι ειναι ακομα πολλα τα λεφτα σε σχεση με το τσιγαρο...
Τον επισκευασιμο τον σκεφτομαι ακομη... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1508 στις: Μαΐου 10, 2016, 15:15 »
Ε, ναι, τι να πάθει πιά... (εκτός από το να σπάσει το γυαλί βέβαια)
Το "μπιμπερό" είναι σταθερή αξία. Από τους 8 ατμοποιητές μου, οι 4 είναι Ναυτίλοι :baby:

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1509 στις: Μαΐου 10, 2016, 15:46 »
μια φορα ναυτιλο για παντα ναυτιλο να ξερεις..μην πας σε τρον.αμα θες σου στελνω τον δικο μου να τον εχεις καβατζα..εμενα χωρο στο κουτι μου μου πιανει!!ειναι και πρασινογαλαζιο για το καλοκαιρι. :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1510 στις: Μαΐου 10, 2016, 23:16 »
Ισχυει η πετυχημενη φραση για τον ναυτιλο,εξισου καλη εναλλακτικη ο triton mini

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1511 στις: Μαΐου 11, 2016, 19:46 »
ειμαι κοντα 4 χρονια ατμιστης. σε καποιες περιοδους κυλισα και στο τσιγαρο. δεν εχω μπει στο επισκευασιμο κομματι πολυ βαθια μονο τη σοφια δουλεψα κανα χρονο αλλα ειχα αγορασει και δοκιμασει παρα πολλους εργοστασιακους. να πω πως ειμαι της στοματικης τζουρας οι πνευμονικες με χαλανε αφανταστα οποτε δεν εχω εμπειρια σε αυτην την κατηγορια ατμοποιητων.

λοιπον εχω δωσει αρκετα χρηματα τους τελευταιους 8 μηνες σε διαφορους ατμοποιητες εργοστασιακους και αντιστασεις χαλασμενες ελατωματικες ασχημες γευσεις λαστιχιλα πλυμηρισματα με υγρο προσπαθωντας να ξαναρθω εξολοκληρου στο ατμισμα και να παρατησω τελειως το τσιγαρο. δεν ξερω γιατι δεν δοκιμασα νωριτερα τον ναυτιλο...ειχε μπει τελευταιος στο μυαλο μου για καποιο λογο ισως και αρνητικα σχολια.
 εν τελη σαν τελευταια ελπιδα πριν εναμισι μηνα τον αγορασα. ενα θα πω. δεν ξανακανα τσιγαρο απο τοτε. ο ατμοποιητης ειναι οτι καλυτερο εχω ατμισει λογω σταθεροτητας. δεν εχει πλυμηρισματα στην αντισταση δεν εχει καμενα γενικα εχει μια σταθερη συμπεριφορα οποτε και να κανεις τζουρα ειναι η ιδια σταθεροτατη σε χτυπημα σε αποδοση. για γευση δεν μιλαω γιατι ειμαι πολυ περιεργος σε αυτο και δεν θαμαι αντικειμενικος μιας και απολυτα δεν με ευχαριστησε ποτε τπτ. ομως η σταθεροτητα του ναυτιλου...οι αντοχη των αντιστασεων του και επιτελους το ξενοιαστο ατμισμα που με χορταινει νικοτινη χωρις να με χαλαει με ναυτιες κτλ  και δεν χρειαζομαι τσιγαρο το βρηκα σε αυτον τον ατμοποιητη. 10 watt στο istick 60 οχταρα νικοτινη στο υγρο και τελος ατμισμα ξενοιαστο σε ολες τις χιλιαδες εκατομυρια τζουρες
ειναι σαν το μαλμπορο μου στο τσιγαρο που δεν το αλλαζα με κανενα αλλο επι 20 χρονια.  βριζω τον εαυτο μου που δεν τον επελεξα νωριτερα θαχα γλιτωσει πολυ χρημα και παιδεμα. και οχι δεν εχω σκοπο να του κανω διαφημηση  απλα με ευχαριστησε τοσο εναντι αλλων που αισθανομαι οτι πρεπει να το πω γιατι πρεπει να λεμε και τα καλα και οχι να καταγγελουμε μονο.

 ενα μεγαλο μπραβο απο μενα για την ποιοτητα των αντιστασεων  και την σταθεροτητα του στο ατμισμα :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1512 στις: Μαΐου 11, 2016, 19:49 »
Και με τον μεγάλο ναυτίλο των 5 μλ ακόμη καλύτερα 8)

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1513 στις: Μαΐου 13, 2016, 21:05 »
Καλος χρυσος ο ναυτιλος αλλα ή με ματιασανε.. :-* ή .... πετυχα την πρωτη μου μετα απο καμια δεκαρια τζουφια αντισταση ::) Για να τα λεμε κι αυτα. Και εξηγω.
Δεν παιρνω γευση καμμενου αλλα σαν να μην γινεται σωστη ατμοποιηση. Βγαζει ατμο αλλα λιγο υποτονικο να το πω. Και ο ηχος ειναι υποκοφος. Σημειωση οτι εκανα σωστα την προετοιμασια της αντιστασης και ξεκινωντας απο τα 8 βατ το ανεβασα σταδιακα μεχρι τα 10..δεν παω παραπανω. Η αντισταση ειναι η 1,6.
Τι να κανουμε θα τα χουμε κι αυτα.. 1 στις 10...
Το θεμα ειναι αφου δεν παιρνω γευση καμμενου να συνεχισω να ατμιζω ή να αλλαξω;

Αποσυνδεδεμένος stairous

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1514 στις: Μαΐου 13, 2016, 21:31 »
Φίλε μου τα watt που χρησιμοποιείς ειναι λίγα για να γίνει σωστά η ατμοποίηση στην συγκεκριμένη κεφαλή. Δοκίμασε να ανέβεις λίγο και θα πάρεις σίγουρα καλύτερη γεύση κ ατμό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278670 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123804 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64011 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206732 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93003 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1152 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14329 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos