vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 9 χρήστες
haris1mee, Tem, SEB, haris1me, camber, manoslykos, Jorge, taskol65, th3ofilos

Twitter

Aspire Nautilus Mini

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #15 στις: Αυγούστου 21, 2014, 20:38 »
Επι του παρόντος έχω τον μινι.Παρ οτι εχω ανταλλατκες κεφαλές BVC, δεν έχει χρειαστεί να αλλάξω την αρχική μαμίσια BVC, η οποια μετα απο περισσοτερα των 20 μλ, υγρό, συμπεριφερεται εξ ισου καλά με τις πρωτες μερες.
Υπάρχουν κλώνοι χωρις καμία διαφορά(πυρεξ, ss κλπ), ισως  υλοποιήσεις του ίδιου εργοστ.,7-8 ευρώ έκαστος με τα ταχυδρομικά μαζί. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος gstriftos

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλιά έστριβά τσιγάρα,τώρα αντιστάσεις..
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #16 στις: Αυγούστου 21, 2014, 21:10 »
Δυο ερωτήματα, αλλά δεν ξέρω αν είναι ακόμη νωρίς για να απαντηθούν:
Αν κάποιος έχει αλλάξει μινιμουμ 3, ιδανικά 5 κεφαλές να μας πει για το πόσο σταθερή είναι η ποιοτητά τους
Κι αν μπορεί κάποιος να μας πει αν ο μίνι ναυτίλος ατμίζει καλύτερα ή χειρότερα από τον κανονικό. Αυτό το τελευταίο ίσως είναι λίγο δύσκολο, καθώς είναι αρκετά ακριβοί ωστε να έχει κάποιος και τους δυο, αλλά .... αν δε ρωτήσεις δε μαθαίνεις!!!!


...
Ανακοίνωσις:]Οι κάτοχοι του Ναυτίλου(και ξέρω ότι είστε αρκετοί..) βρείτε τις νέες κεφαλές BVC.Παίζω με μια από εχθές και προβλήματα τέλος.Είμαι ήδη στα 10ml κατανάλωσης,ούτε ένα dry hit ακόμα και με το airflow τέρμα ανοιχτό.Στα υπόψιν ότι είναι στα 1,8ohm κάτι που δεν είναι καλό για μηχανικά mods.Oπότε δοκιμή με το kick2 στα 8,10 και 15 watt.Οlala!!Αντέχουν!Οι bdc κεφαλές πάνω από τα 10watt απλά τα έφτυναν,εδώ ακόμα και στα 15watt παίζουμε απροβλημάτιστα!Σε διάφορα βίντεο αναφέρουν ότι και στα 20+ watt πάλι δεν αντιμετωπίζουν προβλήματα,αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ενδιαφέρει κάποιους αυτό το βατάζ.Προσωπική προτίμηση στα 10watt.


Aνακοίνωσις νο2:Όσοι σκέφτεστε να τον αγοράσετε,μην το κάνετε!Καλά ρε θείο,θα μας τρελάνεις;Όχι.Θεωρώ ότι είναι εξαιρετικός με τις BVC κεφαλές,αλλά κατόπιν δοκιμής ανακάλυψα ότι υπάρχει γευστικότερη λύση.Ο mini Nautilus.ΙΜΗΟ η μικρότερη χωρητικότητα είναι μια ''θυσία''(τύποις καθότι γεμίζει πανεύκολα) που κάποιος μπορεί εύκολα να κάνει για να κερδίσει σε απόλαυση..


...

Σε κατάστημα,μου έδωσαν τη μία που υπήρχε στη συσκευασία του mini.Έκατσα,άτμισα και τον mini.Moυ φαίνεται καλύτερος από τον κανονικό,εικάζω λόγω της κοντύτερης διαδρομής που κάνει η κεφαλή της ''καμπάνας'' και λόγω του γεγονότος ότι η αντίσταση δεν είναι χωμένη όπως στον κανονικό.Όσοι έχουν Ναυτίλο θα έχουν παρατηρήσει ότι η αντίσταση είναι κάπως βυθισμένη σε σχέση με την ευθεία που κάνει το πλαστικό απομονωτικό.Στον mini είναι ψηλότερα και μάλλον αυτό επιτρέπει να υπάρχει ευκολότερη τροφοδοσία προς τις τρύπες εισαγωγής υγρού της αντίστασης.


Petra sorry για τα quotes,αλλά βαριόμουνα να ξαναγράφω.

Έχω τον μεγάλο Ναυτίλο και ο λόγος που δεν αγόρασα τον μικρό είναι γιατί ...μαζεύω για την Σεπτεμβριάτικη σοδειά ελληνικών επισκευάσιμών.
Αναφορικά με το σκέλος της αξιοπιστίας των BVC,δεν ξέρω καθότι είμαι ακόμα με την 1η(πήγα να πάρω αλλά δεν είχαν άλλες).Η οποία μέχρι στιγμής έχει βγάλει +30ml απροβλημάτιστα.
Σχετικά με το ντουμάνι που ανέφερε ο epyloxias στην δοκιμή μου με τον mini δεν παρατήρησα κάποια  διαφορά,αλλά και από την άλλη δεν είναι και στις προτεραιότητες μου αυτό.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #17 στις: Αυγούστου 21, 2014, 21:47 »
Σε διαφορα βιντεο στο youtube παντως φενεται ξεκαθαρα πως ο μινι μαζι με τις BVC κεφαλες βγαζει ΝΤΟΥΜΑΝΙΑ πραγματικα..Δεν ξερω τι υγρα χρησιμοποιουν στα διαφορα βιντεο που ειδα,αλλα πραγματικα μου εκανε μεγαλη εντυπωση το ποσο πολυς και πυκνος ειναι ο ατμος που βγαζουν με τον μινι....Επισης αναφερουν πως οι BVC εχουν σαφως καθαροτερη γευση απο τους BDC και ειναι ισως οι καλυτερες κεφαλες του εμποριου στο θεμα αυτο δηλαδη της γευσης...Φιλε vamaxin η μαμισια BVC ειναι 1.8 ohm οπως και οι υπολοιπες?20 ml και δουλευει οπως στην αρχη μου φενεται καλη διαρκεια..Αν επιτρεπεται με τι μπαταρια ατμιζεις και τι υγρο?



Πετρα, σχετικα με το 2ο σκελος της ερωτησης, εχει φιλος (ιδιοκτητης καταστηματος ητ) τον μινι, καμια βδομαδα τωρα, και εχει ενστασεις ως προς το "ντουμανι". Με καινουρια ΚΑΙ παλια αντισταση. Δοκιμασε ολες τις ρυθμισεις ροης αερα, αλλα και παλι δεν... Και εκανε και "επιδειξη" μπροστα μου.

Στάλθηκε απο το Lg D320N


Καλησπερα...Ο φιλος σου με τι μπαταρια εκανε τον μινι και δεν υπηρξε ικανοποιηση ως προς το ντουμανι? Η μηπως γνωριζεις το υγρο που χρησιμοποιησε?


Από το συντoνισμό: Συγχώνευση συνεχόμενων μυνημάτων.
Όχι συνεχόμενα μηνύματα από τον ίδιο χρήστη, κάντε τροποποίηση του μηνύματός σας
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 21, 2014, 21:57 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #18 στις: Αυγούστου 21, 2014, 21:54 »
Imjp1982 ειχε μηχανικο μοντ (δεν προσεξα μοντελο) με μαυρη μπαταρια 18650 (με προστασια). Και το υγρο ηταν Cuban.

Στάλθηκε απο το Lg D320N


Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #19 στις: Αυγούστου 21, 2014, 21:57 »
Απο θεμα γευσης και χτυπηματος εμεινε ικανοποιημενος?Φυσικα και εσυ θα δοκιμασες οποτε και εσυ εχεις γνωμη....


διαγραφή άμεσης παράθεσης
Μην χρησιμοποιείτε την "παράθεση" όταν απαντάτε στο αμέσως προηγούμενο ποστ, διότι γίνεται ανάγνωση του ίδιου κειμένου δύο φορές χωρίς λόγο.
Ευχαριστούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 21, 2014, 22:33 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #20 στις: Αυγούστου 21, 2014, 22:00 »
Γευση και χτυπημα ηταν πολυ καλα για αυτον (οπως ειπε). Για μενα ηταν μετρια προς καλα (σε συγκριση με τον μεγαλο που εχω). Αλλα ντουμανι... Μπα... Πολυυυυ μετρια πραγματα... Και να σκεφτεις οτι το υγρο ηταν Liqua, 75/25 (pg/vg).

Στάλθηκε απο το Lg D320N


Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #21 στις: Αυγούστου 21, 2014, 22:11 »
Καλα το 25vg δεν ειναι και κατι τρομερο για την ποσοτητα του ατμου νομιζω αλλα πιστευω πως γιαυτο παιζει ρολο  και το συνολο του υγρου...Αν μου ελεγες παραδειγμα 60/40 η 50/50 pg/vg και δεν υπηρχε ντουμανι τοτε θα ημουν σιγουρος πως οντως ο μινι εχει καποιο θεμα στον τομεα αυτο....Φυσικα εμενα με ενδιαφερει κυριως η γευση και το χτυπημα καθως και η αντοχη των νεων BVC σε διαρκεια χρονου παρα τα ντουμανια....Οπου ναναι παω για αγορα provari V 2,5 η P3 και σε καμια περιπτωση δεν θα ηθελα με χρηση volt 3.8-4.2  και υγρα Halo,να μου αντεχουν οι BVC λιγοτερο απο μια εβδομαδα η να μην εχω καλη γευση και χτυπημα


Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 21, 2014, 22:29 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #22 στις: Αυγούστου 21, 2014, 22:14 »
Koιτα. Σε μενα που εχω τον μεγαλο η διαφορα ειναι μεγαλη. Μπορει στον μινι να ηταν ελατωματικη η αντισταση... Αλλα το εκανε και με την παλια... Τωρα τι να πω... Μηπως να εφταιγε και η βαση του; Τοσο γκαντεμης πια...;

Στάλθηκε απο το Lg D320N


Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 21, 2014, 22:17 »
Φιλε imjp1982,

Με κεφαλές 1,8 ΩΜ.  Σχεδον ποτέ δεν θυμάμαι να ειχα κεφαλη τόσο καιρό και να ειναι ακόμη  οκ.

Με SID , Vamo v3, v5 me wat 6,5 -7  kai με spinner II sta 3.6-3.8 volt.

Βεβαια η γεύση του υγρού υπολέιπεται λίγο απο τους ατμοπ. με αντιστάσεις με κεραμικό


Αφαιρεση λανθασμενης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2014, 19:35 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος kapapa

  • **
  • 251
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 21, 2014, 22:17 »
Τυχαινει να εχω και τους δυο.Για μενα σε θεμα γευσης υπερτερει ο mini.Σε θεμα ντουμανι υπερτερει ο κανονικος.Δυστηχως δεν εχω δοκιμασει ακομη bvc στο μεγαλο.Διαρκεια κεφαλης 15ml στα halo και 20ml noabacco.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 21, 2014, 22:19 »
Koιτα. Σε μενα που εχω τον μεγαλο η διαφορα ειναι μεγαλη. Μπορει στον μινι να ηταν ελατωματικη η αντισταση... Αλλα το εκανε και με την παλια... Τωρα τι να πω... Μηπως να εφταιγε και η βαση του; Τοσο γκαντεμης πια...;

Στάλθηκε απο το Lg D320N
Με τον μεγαλο Nautilus εχεις περισσοτερο ντουμανι εσυ,αλλα τον δουλευεις με BVC κεφαλες η τις προηγουμενες BDC???

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 21, 2014, 22:22 »
Τωρα με bvc. Αλλα και πριν με τους παλιους ειχα. Απλα με τον καινουριο ολα ανεβηκαν 5 σκαλοπατια πανω. :)

Στάλθηκε απο το Lg D320N


Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #27 στις: Αυγούστου 21, 2014, 22:23 »
Τυχαινει να εχω και τους δυο.Για μενα σε θεμα γευσης υπερτερει ο mini.Σε θεμα ντουμανι υπερτερει ο κανονικος.Δυστηχως δεν εχω δοκιμασει ακομη bvc στο μεγαλο.Διαρκεια κεφαλης 15ml στα halo και 20ml noabacco.
15ml Halo και 20ml Nobacco με τον μινι η τον μεγαλο???

Αποσυνδεδεμένος kapapa

  • **
  • 251
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #28 στις: Αυγούστου 21, 2014, 22:27 »
Παραλειψη μου,δε το διευκρινησα.Με τον μικρο.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #29 στις: Αυγούστου 21, 2014, 22:31 »
Petra, εχω δοκιμάσει 5 κεφαλες bvc. Η πρώτη μια χαρα. Ακολούθησαν 3 τζουφιες. Δεν δουλεψαν με κανένα τρόπο. Η πέμπτη δουλευει τέλεια. Ειναι γεγονός πως η πρώτη μου κράτησε αρκετά... 60 περίπου ml με το "δύσκολο"  Eden...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8385 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180773 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34043 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536735 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59898 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237779 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 605 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15940 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136190 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085417 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35483 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10328 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12