vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

INAWERA FLAVORS

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1845 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 12:30 »
οι βασεις και τα αρωματα, εχουν καποια ημερομηνια ληξης; Εχω παρει 500ml και λογικα θα τα εχω για καιρο.
Επισης πρεπει να ειναι σε καποιο ψυγειο πχ, θερμοκρασια δωματιου, τι;

Αποσυνδεδεμένος snapy13

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1846 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 15:10 »
περιμενουμε να μας πεις για το Donald bubble gum  :tongue_smilie:

Πριν απο λιγο τα πηρα , το αρωμα μυριζει εντονα τσιχλοφουσκα , παρα πολυ ωραιο , ευωδιαζει ο τοπος  :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Εφτιαξα σ ενα μπουκαλακι 15 ml ( Βαση Balanced απο Zerobacco 10 mg ) κι εβαλα 9 σταγονες αρωμα, θα το αφησω μερικες ωριτσες πριν ατμιστει.
Μυριζοντας το μπουκαλακι που ετοιμασα εχω την εντυπωση οτι ηθελε λιγοτερες σταγονες , μυριζει παρα πολυ...

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1847 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 15:46 »
οι βασεις και τα αρωματα, εχουν καποια ημερομηνια ληξης; Εχω παρει 500ml και λογικα θα τα εχω για καιρο.
Επισης πρεπει να ειναι σε καποιο ψυγειο πχ, θερμοκρασια δωματιου, τι;
από τη στιγμή που δεν τα έχεις αναμίξει με άρωμα δεν χρειάζονται ψυγείο.και αυτοι στο εργοστάσιο δεν νομιζω να τα έχουν σε καποια ψυγεια.απλά επειδή η vg ειναι ευαισθητη στο φώς βάλτα σε ένα ντουλάπι κάπου μεσα στο σπίτι μακρυα από υγρασία και ζέστη....

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1848 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 15:54 »
Εχω την εντυπωση παιδια οτι οι βασεις ληγουν, αλλα δεν ληγουν τα αρωματα! Ξερει κανεις;

Αποσυνδεδεμένος snapy13

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1849 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 17:40 »
περιμενουμε να μας πεις για το Donald bubble gum  :tongue_smilie:

Αν και δεν ειμαι καλος στις περιγραφες αρωματων , αυτο μου θυμιζει τσιχλοφουσκα απο τα παιδικα μου χρονια 100% .Επισης δεν φοβαμαι μην μου φυγει κανενα σφραγισμα  ;)
Εκει που ατμιζεις σου ερχεται να κανεις και καμια φουσκα , εχω ατμισει 2 ml σε 1 ωρα !
Πολυ ωραιο αν ψαχνεις κατι να κανεις ενα διαλλειμα απο καπνικα αρωματα.
Εγινε απο τα αγαπημενα μου ηδη !!!

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1850 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 18:28 »
μου χαρισανε 5Ml αρωμα tobacco c.
Ποσο % ειναι η αναλογια του?

Αποσυνδεδεμένος bokostas

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
    • aqua4fun
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1851 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 00:51 »
3% σύμφωνα με την εταιρία: http://www.inaweraflavours.com/en/tabacco-e-flavours/72-aroma-tabacco-c-5-ml.html
Εγώ βάζω 1 σταγόνα ανά ml, ίσως και λίγο παραπάνω. Δοκίμασε έτσι κι αν δεν σου φτάσει, προσθέτεις κι άλλο.
Αν πάλι σου έρθει πολύ δυνατό, προσθέτεις κι άλλη βάση και το φέρνεις στα γούστα σου.

Αποσυνδεδεμένος Konba

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1852 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 01:24 »
Kalhspera paidia, mia erwthsh, egw pou den exw paraggeilei apo inawera alla thelw opwsdhpote na dokimasw to tobacco tobacco c , pws mporei na ginei? einai kaneis apo athina pou na to ftiaxnei kai na to poulaei???

Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1853 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 01:32 »
http://egotube.gr/e-liquids-en/

Αν θες μόνο γράφε με Ελληνικούς χαρακτήρες ;)

Αποσυνδεδεμένος Konba

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1854 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 01:44 »
Οκ, σ'ευχαριστώ πολύ!  8)

Αποσυνδεδεμένος gad

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1855 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 01:46 »
http://egotube.gr/e-liquids-en/

Αν θες μόνο γράφε με Ελληνικούς χαρακτήρες ;)
Καλησπέρα και απο εμένα,στο κατάστημα αυτο τα υγρα της inawera είναι vg η pg?γνωρίζει κανεις γιατι δεν βλέπω κάποια επιλογή στο site

Αποσυνδεδεμένος thanosv

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
    • mixed.gr
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1856 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 08:20 »
Inawera - Εντυπώσεις / Εμπειρία.


Ας αρχίσουμε από την εξυπηρέτηση και τη φιλικότητα. Άψογοι, απάντησαν σε κάθε email που τους έστειλα πριν από την αγορά, φιλικότατοι. Βοήθησαν στην επιλογή αρωμάτων και βάσεως και έκαναν και δωράκι 100ml βάση (μετά από παρότρυνση) για να δοκιμάσω και σκέτη pg, να έχω στα υπόψιν για μελλοντική αγορά.

Hint : Η αποστολή έγινε την επόμενη ημέρα (παραγγελία Σάββατο - αποστολή από Πολωνία Δευτέρα. Εάν τους στείλετε email αφού κάνετε την παραγγελία και τους ζητήσετε tracking code, θα σας το δώσουν, επειδή το σύστημα δε το στέλνει αυτόματα μαζί με το email (ούτε φαίνεται στο my account στο site).

http://sledzenie.poczta-polska.pl (Track ενώ το δέμα είναι Πολωνία) και μετά εδώ κανονικά http://212.205.82.71/trackandtrace/ (όταν εισέλθει Ελλάδα)

Συνολική διάρκεια Παράδοσης (6 ημέρες - 5 εργάσιμες) , Παρασκευή πρωί είδα στα track των ΕΛΤΑ πως ήταν Ελλάδα στην Κεντρική διανομή Δυτ. Θεσσαλονίκης, πήρα τηλέφωνο και πήγα από τον προϊστάμενο και το πήρα (το χαρτάκι μου ήρθε κανονικά χθές , δευτέρα )

Όλα τα αρώματα και η βάση ήρθαν σε σφραγισμένα μπουκαλάκια. Το πακετάρισμα άψογο.


Shot at 2012-02-21


Βάσεις :

VPG POWER SMOKE BAZA 12/mg | Πολύ δυνατή, τελείως άγευστη - άοσμη με μπουκάλι ασφαλείας και κόκκινο πώμα. Έχω την εντύπωση πως ίσως να είναι κάτι παραπάνω από 12 άρα γιατί χτυπάει αρκετά. Την αραίωσα με 5 % απ ιονισμένο νερό.

Αρώματα:

Tobacco symphony : 9/10 . Πολύ καλό καπνικό με δόσεις φουντουκιού. Μέτριας ξηρότητας με ωραίο throat hit. Αφήνει μία γλυκάδα στο στόμα που σε ωθεί για καταστάσεις πιπίλας

Nutty Princess : 8/10 . Το λέει και το όνομα... πανδαισία με γεύση από Καρύδια φουντούκια πεκάν και αμύγδαλα. Θα άρχιζα με λίγες σταγόνες μιας και είναι αρκετά δυνατό. Δεν νομίζω να μπορούσε κάποιος να το ατμίσει για πολύ ώρα μόνο του, καλύτερο ως extra flavoring σε καπνικά αρώματα.

Black Cherry : 8.5/10 . Υπέροχο. Γεύση που θυμίζει κεράσι Amarena. Πολύ έντονο. Θα πήγαινε πολύ με καπνικά και σοκολάτα.

3-Five : 5/10 . Πάρα πολύ βαρύ καπνικό με νότες φουντουκιού, βγάζει μια φαρμακίλα ίσως επειδή είναι πολύ έντονο. Δε μπόρεσα να κάνω πολλές τζούρες, θέλει προσοχή στο στάξιμο. Ίσως συνδυασμός με ελαφριά καπνικά για spicy καταστάσεις να είναι ο προορισμός του. Ίσως να πρέπει να ωριμάσει.

Φράουλα : 9/10 . Υπέροχο άρωμα που θυμίζει παγωμένη γρανίτα φράουλα. Μυρίζει όλο το δωμάτιο. Εάν αρέσει σε κάποιον η φράουλα, τότε εδώ είναι. Ξετρελάθηκα.

Σοκολάτα : 3/10 . Δε μου άρεσε καθόλου. Γενικά δε μου άρεσαν και παλαιότερα πουράκια με γεύση σοκολάτας κτλ. Έχει έντονη γεύση, αλλά θυμίζει εκείνα τα σοκολατάκια που έχει αφημένα η Γιαγιά στο χωριό καμιά δεκαετία, και κερνάει κόσμο αβέρτα... ναι εκείνα που έχουν ασπρίσει από επάνω. Επιφυλακτικός όμως γιατί θα πρέπει να δοκιμάσω και σοκολάτα από άλλη εταιρία να δω εάν γενικώς είναι οι σοκολάτες δύσκολο να αποδοθούν σε υγρά ή απλά είμαι εγώ ο περίεργος. Δε θα τη συνιστούσα.

Banana : 9/10 . Τέλεια γεύση και άρωμα. Πολύ δυνατό χωρίς να μπουχτίζει. Είναι Μπανάνα, δε χρειάζεται να αναλύσω παραπάνω. Σε όποιον αρέσει η Μπανάνα...βουρ.

Gold Ducat : 5.5/10 . Δε μπορώ να πω και πολλά για το συγκεκριμένο. Όντως όταν το μυρίζεις σου έρχονται στο μυαλό Δουκάτα, ευγενείς, σπαρτά και χαρέμια :) . Χαμηλή βαθμολογία επειδή είναι πολύ έντονο...υπερβολικά έντονο. Ίσως να ήταν καλό σε συνδυασμό με καπνικά για να δώσει νότα πούρου. Μόνο του, δύσκολα να ατμιστεί για πάνω από 0.2 λεπτά

Tobacco C : 9/10 . Υπέροχο καπνικό, έντονο άρωμα και γεύση. Ξηρό με μεγάλο throat hit. Αφήνει μια πολύ μικρή γλυκάδα στο τέλος που εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ.

Canadian Maple : 8.5/10 . Σφένδαμνος απλά... δεν είναι για όλους η γεύση, νομίζω πως αρέσει μόνο σε εμένα και στο Ross από τα φιλαράκια. Υπέροχο, έντονο, υπερβολικό, τέρμα γευστικό.


Σημείωση : Όλα τα αρώματα σε συνδυασμό με την παραπάνω βάση. Λογικά θα αλλάζει σε σκέτη vg, pg. Σίγουρα κάποια αρώματα όπως πχ το 3-Five να χρησιμεύουν άνετα σαν διαλύτες ή προσθετικά γεύσης σε άλλα αρώματα και να δένουν ωραία. Η δοκιμή σε κάθε άρωμα έγινε με 5 % άρωμα/βάση. Το αποτέλεσμα της βαθμολογίας είναι για τα σκέτα αρώματα, και κατα πόσο αυτά μπορούν να ατμιστούν ως έχουν, χωρίς μίξεις κτλ.

Θα επανέλθω με κάποιες συνταγές πειραματισμούς.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 22, 2012, 09:36 από thanosv »

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1857 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 16:01 »
Ειμαι στο να κανω εγγραφη στο inaweraflavours.com .
Εδω που λεει αυτο ...Assign an address title for future reference τι βαζω ??  :hmmm:

θελω να παρω αυτη την βαση ,PG base, 18 mg/ml (http://www.inaweraflavours.com/en/liquid-nicotine-pg-based/12-pg-base-12-mg-ml-100-ml.html)
Εχω παρει καθαρη VG.Οσο ριχνω VG μεσα στην PG ,θα αραιωνει και το ποσοστο της νικοτινης ?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 22, 2012, 16:23 από ecigfun »

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1858 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 16:19 »
Δεν ξερω φιλε μου αλλα κανε καλυτερα στο inawera.com για να εχεις και εκπτωση 15% την πρωτη φορα!

Ναι οσο ριχνεις καθαρη βαση θα αραιωνει η νικοτινη.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 22, 2012, 16:56 από Tegian »

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1859 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 17:03 »
..γεια σας ,, θελω να παραγγειλω απο INAWERA  αλα εχω χασει την μπαλα λιγo με τις <Βάσεις> που πρεπει να παρω ,
...θελω να εχω την δυνατοτητα να φτιαξω σε  0mg, 6mg ,9mg ,12mg  Nicotine
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310447 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278782 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206805 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93019 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14348 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias