vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

197 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, kyrgiannis

Twitter

INAWERA FLAVORS

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #630 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 21:48 »
Και εγω πορευομαι απο χθες με σκετες βασεις
VG BioBaza 36mg και
Dirty 36mg και μιξη αυτων των δυο.
Αρωματα δεν δοκιμασα ποτε απο INAWERA και ουτε προκειται :nope: :nope: :nope:
Σκετες βασεις και μονο :yes:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #631 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 22:05 »
και πολυ σωστα πρατεις φιλε γιωργο...κ εγω το ιδιο

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #632 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 22:19 »
Δεν ειναι ασχημη η σκετη βαση αλλα δεν την μπορω και συνεχεια.
Θελω και το αρωμα μου.
Παντα ομως υπαρχει ετοιμοπολεμο ενα μπουκαλακι με σκετη VG.

Αποσυνδεδεμένος Mix@lis

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #633 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 04:08 »
Γειά σας παιδιά, παρέλαβα και τη δική μου παραγγελία περίπου μέσα σε 12 ημέρες.
Αν και τα έχω χρησιμοποιήσει λίγο, οι πρώτες εντυπώσεις μου σε σχέση με την FlavourArt είναι :
- Οι βάσεις τους μου φαίνονται πολύ καλές , πραγματικής περιεκτικότητας σε νικοτίνη , σε πρώτη φάση δε κατάλαβα κάποια διαφορά με τις αντίστοιχες της FA
- Καλές είναι και οι εντυπώσεις μου και για τα αρώματά τους (Tobacco,Fruit, Wera Garden) , βάζω παρόμοιες ποσότητες (3-5%) όπως της FA και με ικανοποιεί το αποτέλεσμα, άρα καταλήγω στο συμπέρασμα είναι ότι είναι τουλάχιστον το ίδιο δυνατά (πιθανότατα δυνατότερα)
-Έτοιμα υγρά δεν πήρα

Ας ελπίσουμε μόνο να μην περιέχουν τίποτα περίεργα συστατικά , έχει παραγγείλει από κει όλο το forum! και τρέχουμε μετά όλοι μαζί :hmmm:

Το μόνο πρόβλημα που είχα, από ότι είδα και σε άλλο παιδί έχει γίνει λάθος στην παραγγελία του, ενώ είχα παραγγείλει 3 μπουκαλάκια των 100 ml VG 36 mg, μου έστειλαν PVG και λίγο ψάχνομαι τώρα να δω τι να κάνω, καθώς ατμίζω κυρίως VG. Να έκαναν λάθος στην ετικέτα δε νομίζω, καθώς όσο και να με ξεγελάει η γεύση, δε μου φαίνεται ότι παίρνω την ίδια ποσότητα ατμού. Θα τους στείλω μάλλον email, οπότε σε αυτήν την περίπτωση θα σας ενημερώσω. Πιστεύω θα είχε ενδιαφέρον η απάντησή τους. Τα υπόλοιπα βέβαια , από παραγγελία περίπου 100 ευρώ , είναι όλα εντάξει.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2011, 04:23 από Mix@lis »

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #634 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 19:02 »
Δοκίμασα φουντούκι δεν μου άρεσε, πολύ δυνατή γεύση. Η αναλογία ήταν 3 σταγόνες σε 4ml με VPG βάση.
Επίσης δε μου άρεσαν καθόλου (στις παραπάνω αναλογίες) το space drop που ήταν σκέτο χόρτο, και latakia που πίκριζε πολύ.
Το δείγμα universal στα 24mg που έλαβα, επίσης πάει στο νιπτήρα, μου έδωσε μια γεύση πικρή που δεν μπορώ να προσδιορίσω.

Τελικά από 3 παραγγελίες συνόλου 130€, ξεχωρίζω τη dirty, tobacco C, black cherry, tabacco cappuccino και vanilla tahity.
Ήθελα τα φώτα σας, μπορώ να αναμείξω VPG με Dirty και να βάλω το άρωμα της επιλογής μου; Επειδή τα tobacco flavours με σκέτη dirty μου κάθονται βαριά και με σκέτη VPG ελαφριά  ::)

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #635 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 19:57 »
Διαλεξα τις εντυπωσεις απο τα υγρα που καναμε μονοι μας,
γιατι ψαχνοντας χαθηκα.
Αν δεν σας φανει χρησιμο σβηστε το
.

ΕΥΚΑΛΥΠΤΟΣ+Black-cherry_____Να το..πιεις στο ποτηρι!
  Old-havana______Καλο αλλα κουραστικο αρωμα!βαλτε λιγοτερο
  chocolate  ______καλο αλλα οχι συνεχεια!
  vanilly-madagaskar_____απαλο !
  morning-rain_____-Ωραιο και ελαφρυ
czekolada-mleczna____-ΩραιοTABACCO BLACK CHERRY E-FLAVOUR συνδυασμός ελαφρού τσιγαρίσιου με άρωμα κεράσι (μου άρεσε περισσότερο απ' όλα)
TABACCO VIRGINIA E-FLAVOUR στην όσφρησή του είναι λες και μυρίζει παλιό καλό κρασί   και στο άτμισμά του δεν απέχει πολύ (δεν με ενθουσίασε)
TABACCO TABACCO C E-FLAVOUR μου άρεσε κι αυτό, σκουρόχρωμο άρωμα με γεύση που δεν μπορώ να προσδιορίσω
TABACCO BURLEY E-FLAVOUR περίεργο υγρό σχεδόν άοσμο στην όσφρηση και καταλαβαίνεις λίγα πράγματα στο άτμισμα, ίσως είναι ιδανικό για πρόσμιξη αρωμάτωνΟσα δοκίμασα γλυκίζουν εστω και λιγο.
Δοκίμασα τα
Dark Fire (πολύ  γλυκό)
Virginia (ομοίως)
Old Havana (ομοίως μου θυμίζει κάτι σαν red bull αλλά πιο περίπλοκο)
Gypsy King λιγότερο γλυκό αλλά και αυτό γλυκίζει
Little space Drop περίπου ίδιο με το tribeca
US Red σαν πικρή σοκολάτα, αλλά δεν μπορώ να συνδέσω τη σοκολάτα με άγλυκο, ακόμα και πικρή
Dunhill και αυτό γλυκίζει
Tobacco C υπόγλυκο
Canadian Style και αυτό "σιρόπι"
Tuscany Garden Δεν είναι ιδιαίτερα γλυκό αλλά είναι πολύ ιδιόμορφο. εμένα μου αρέσει δεν θα το συνιστούσα όμως εύκολα

Τα λιγότερο γλυκά κατά τη δική μου πάντα άποψη ήταν
Tobacco C
Gypsy King
Little space Drop
US Red
Tuscany Garden

Απο αυτά θα επέλεγα το Little space Drop

Αυστηρά όμως άγλυκο όπως πχ το Torque 56 δεν είναι κανένα απο αυτά..   Για αρωματα αν βρητε καποια καλα προτεινετε τα γιατι οπως βλεπω στο τελος θα τα εχω αγορασει ολα για δοκιμη

Εγω προτεινω να δοκιμασετε οπωσδηποτε, (με dirty βαση τα εχω φτιαξει) τα παρακατω΄΄

   GREEN TEA
   TABACCO C
  VIRGINIA IT (της fa)
  BLACK CHERRY
  DON HILL
  MORNING RAIN
  CAPPUCCINO
  TABACCO-TABACCO C
  MILK CHOCOLATE
  MIX MINT  (πολυ εντονο)Για αρχή έφτιαξα 4 υγρά, τα 2 με VPG 18mg και τα άλλα 2 με Dirty 12mg


Αναλυτικά :


1.   9,7ml VPG 18mg + 0,3ml Morning Rain (καπνικό)
      Δεν καταλαβαίνω απολύτως κανένα άρωμα-γεύση. Σαν να μην έχει άρωμα μέσα !!!
      Μία ελαφρά γεύση σαν χορτάρι, σαν φρεσκοκομμένο γκαζόν......... δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς
      Επίσης μια δόση οινοπνεύματος αλλά πολύ λίγο........ επίσης παράξενο.


2.   10ml VPG 18mg + 4 σταγόνες WG Dark Fire (καπνικό)
      Έντονο άρωμα κεράσι και ίσως κάποια ελαφρά δόση βανίλια. Γενικά πολλά στοιχεία δεν τα καταλαβαίνω
      Προσπαθεί να πλησιάσει το τσιγάρο "Black Devil" αλλά δεν ......


3.   9,7ml Dirty 12mg + 0,3ml Burley (καπνικό)
      Δεν καταλαβαίνω απολύτως κανένα άρωμα-γεύση. Σαν να μην έχει άρωμα μέσα !!!
      Το έντονο κάψιμο στο λαιμό από την Dirty εξακολουθεί να υφίσταται.
      Έντονη πικρίλα η οποία δεν μπορώ να καταλάβω από που προέρχεται.


4.   9,7ml Dirty 12mg + 0,3ml US Red Mix (καπνικό τύπου Marlboro)
      Πολύ έντονη γεύση και άρωμα τα οποία δέν μπορώ να προσδιορίσω.
      Διακρίνω μια έντονη "φαρμακίλα".
      Έντονη γεύση και άρωμα σαν γυναικεία πούδρα με αντρικό άρωμα.   Πολύ περίεργη αίσθηση, δεν μπορώ να την περιγράψω.
      Κάψιμο στο λαιμό και εδώ μάλλον από την Dirty.


5.   Σκέτη Dirty 12mg.
      Έντονο κάψιμο στο λαιμό........ ξανά.
      Δεν μου θύμισε σε καμία περίπτωση τσιγάρο ή καπνικό άρωμα.
      Γενικά δεν μου άρεσε καθόλου.


6.   Σκέτη VPG 18mg.
      Καλό χτύπημα (πολύ δυνατό για τα γούστα μου).
      Μέτριο ντουμάνι
      Άγευστη και άοσμη
      Γενικά μια χαρά για βάση.


7.   5ml VPG 18mg + 4,3ml VG (80%-20%) + 0,3ml Banana + 0,4ml Chocolate
      Συνολικά βγήκε 10ml υγρού στα 9mg νικοτίνη, στην προσπάθειά μου να βγάλω μία απλή γέυση "Σοκο-Μπανάνα"
      Το υγρό το έκανα πριν μισή ώρα. Δοκίμασα αμέσως με το που το έφτιαξα, ένα τάνκ του ego.
      Αρκετά καλό μπορώ να πώ σαν "δέσιμο" γεύσεων, υπερισχύει η σοκολάτα και αφήνει και το άρωμα της μπανάνας.
      Το μόνο που με ψιλοχάλασε είναι το χτύπημα. Σχεδόν ανύπαρκτο....!!!


Οι γενικές εντυπώσεις μου είναι :
1.  Morning Rain - Επιεικώς απαράδεκτο
2.  WG Dark Fire - Καλούτσικο αλλά όχι για τα γούστα μου   
3.  Burley - Επιεικώς απαράδεκτο και αυτό
4.  US Red mix - Έντονα αρώματα αλλά δεν μπορώ να τα προσδιορίσω. Σίγουρα δεν κάνει για εμένα.......
5.  Dirty 12mg/ml - Δέν μου θύμισε καπνό ή τσιγάρο αν και την δοκίμασα σκέτη και γενικά δεν είναι στα γούστα μου. Θα την δοκιμάσω με άλλα αρώματα άλλων εταιρειών και ίσως λίγο γλυκά και θα σας ενημερώσω.
6.  VPG 18mg/ml - Ούτε θετικά ούτε αρνητικά σχόλια. Θα μπορούσε ίσως να είναι 60% VG - 40% PG αντί για 50-50 που είναι τώρα και να έχει πιο πολύ ατμό.
7.  Σοκο-μπανάνα ala Kavouras - Αν και δεν είμαι φανατικός των φρουτένιων γεύσεων και των πολύ γλυκών, και τα δύο αρώματα δέσανε πολύ ωραία για εμένα. Το μόνο κακό είναι το χτύπημα που μάλλον δεν μου βγήκε λόγω χαμηλής περιεκτικότητας σε νικοτίνη και  μικρής περιεκτικότητας προπυλενογλυκόλης. Πάντως είναι μια ωραία γέυση και ίσως γίνει ακόμη καλύτερη με την πάροδο των ημερών αφού "δέσουνε" καλύτερα τα αρώματα.


Πολύ ωραίο άρωμα επίσης έχει το  TABACCO NUTTY PRINCESS.
Μυρίζοντάς το από το μπουκαλάκι του αρώματος, φέρνει λίγο σε φυστίκι και φουντούκι και καρύδι κλπ κλπ , γιαυτό μάλλον και το NUTTY στο όνομά του.
Μάλλον είναι το επόμενο καλό άρωμα που θα φτιάξω τις επόμενες μέρες.

Τελευταίο άφησα το TABACCO HOT SPICES το οποίο μυρίζει κατι σαν τσίλι με λάδι και μαύρο πιπέρι σε ένα μίγμα.
Δέν ξέρω τι θα βγεί... θα το δοκιμάσω με βάση PG-VG 60-40 χωρίς νικοτίνη για αρχή και βλέπουμε.Λοιπον μετα από αρκετές δοκιμές .εχουμε τα εξης :

οι βάσεις (dirty και Neutral base )αρκετά καλές με πλούσιο ατμό στα 6 mg .

τα ρώματα : MELON :πολύ εξαιρετικό
                    MILK CHOCOLATE : πολύ καλό
                    TABACCO TURKISH : μέτριο (ισως να ήθελε παραπάνω σταγονες)
               wg  LITTLE SPACE DROP: εξαιρετικό καπνικό άρωμα
               wg  CHERRY :πολύ καλό
               wg  TABACCO MADAGASKAR VANILLY : εξαιρεικό λές και τρως πουτινκα   
                     
η δοσολογία ήταν 10 μλ βάσης και 5 σταγόνες άρωμα.
Τα έτοιμα dunhill kai 555 έτοιμα υγρα δεν με συγκίνησαν .Αυτα προς το παρόν

α)Η PG 38 ειναι πραγματικη σε περιεκτικοτητα νικοτινης.
β)Το Capucino 10ml κορυφαιο με ταση να το καπνιζω ολη μερα 
BTW το TOBACO C ειναι pure καπνικο ωστοσο γλυκιζει λιγο.Ισως με Biter wizard τελειοποιηθει.Αλλα κ ετσι μ αρεσει πολυ.
Πρώτες εντυπώσεις (με δοκιμές σε ωρίμανση 12 - 24 - 36 ώρες) - αναλογίες γράφω αναλυτικά - δοκιμή σε eGo-T Type A NR

- dirty base (9 - 12 - 18 mg/ml) Τσιγαρίσια πολύ καλή. Ατμίζεται άνετα μόνη της, καλό χτύπημα και ατμός

- tabacco black cherry σε dirty 9mg/ml, αναλογία 3%. Άψογη. Τσιγαρίσια με ελαφρύ γλικισμα κερασιού. Άνετα για all day απαλή και όχι πολύ γλυκεια, δε με μπουκωσε. καλό χτύπημα και ατμός

- tabacco tuscan garden σε VPG 9mg αναλογία 2%. Πολύ καλή τσιγαρίσια έχει αυτό το κάπως στιφό και τραχύ χτύπημα στο λαιμό και στη μύτη. Ξηρό και καθόλου γλυκό.

- Brandy @ VPG 9mg 3% - Επίσης πολύ καλό αν και όχι καπνικό. θα το δοκιμάσω ίσως με 2% σε dirty. Αγαπημένο για βράδυ και ίσως και πιο δυνατό mg

- Capuccino @ VPG 9mg 3% - Επίσης πολύ καλό αν και όχι καπνικό - πραγματική γεύση cappuccino. θα το δοκιμάσω ίσως με 2% σε dirty.

- Tabacco Chocomint @ VPG 9mg 3% - Εντονη γεύση μάυρης  σοκολάτας και στο τέλος μέντα. Μαρέσει αν και δεν το βρήκα καπνικό. Το 3% (πάνω απ τη συνιστώμενη αναλογία) ίσως είναι too much.

- Dark Fire 9mg - ακόμη ψάχνομαι και προς το παρόν απογοητευμένος
  Dirty 9mg 3% - απόλυτα χάλiα, χλωρό γλυκό
  Dirty 9mg 1,33% -  απόλυτα ουδέτερο χωρίς γεύση μου μοιάζει με βάση VPG
  ΕΠόμενη δοκιμή σε 1,5% dirty

- Little Space Drops, Gipsy King, Virginia, Tabbacco C όπως το dark fire΄με τα ίδια αποτελέσματα. Καμμιά ιδέα για συνταγή που να βγαίνει με αυτά καπνική και όχι γλυκειά;

Αναζητώ κάτι καπνικό και ξηρό - ιδέες για τις επιλογές inawera?
Σήμερα εγώ και ο σύζυγος κάναμε το μεγάλο βήμα, δεν πήγαμε στο περίπτερο και ατμίζουμε ολημερίς 
Αν εξαιρέσεις που ασυνείδητα ψάχνω τασάκι για να ακουμπήσω το ητ, καλά το πάω με tabacco cappucino από το πρωί. Όμως, τον άντρα μου τον βλέπω λίγο πεσμένο με την dirty 18 (σκέτη, δε θέλει γεύσεις) και για αυτό προχώρησα σε νέα παραγγελία από inawera με 36άρα.
To virginia it να πω οτι μου ταιριαζει απολυτα με την dirty,κανει γευση λιγο πιο εντονη απλα. Πολυ καλη!
Το tabbaco c ειναι ενα αρκετα γλυκο αρωμα με σοκολατομοκαδενξερωτιαλλο γευση.Ειναι αρκετα γλυκο,με μπουκωνει ευκολα,παρολα αυτα ειναι καλο.
Το  little space drop δεν το θυμαμαι αρκιβως γιατι το ατμισα μπαμ μπαμ   Παντως θυμαμαι οτι μου αρεσε
Το black cherry ειναι ακριβως αυτο που λεει!Ωραιο, γλυκο,σαν "λικερογλυκοτουκουταλιου"   Αρκετα καλο μπορω να πω!
Και τελος το cappuccino ηταν η απογοητευση μου,τουλαχιστον για μενα....δεν...
Eucaliptus with mint: Εξαιρετικά δυνατό και κάπως διαφορετικό από τις υπόλοιπες γεύσεις μέντας. Στο μπουκαλάκι μυρίζει όπως ακριβώς και το Vicks (ναι αυτό για το κρύωμα) και μπορεί άνετα να το υποκαταστήσει. Δυο γερές "μυτιές" και ξεβουλώνουν τα πάντα.

Little space: Καλή καπνική γεύση , όχι απ' τις καλύτερες που έχω δικιμάσει μιας και αρκετές φορές αφήνει μια όξινη γεύση που χαλάει την ισορροπία.

TABACCO SYMPHONY: Για τις προτιμήσεις μου ένα από τα καλύτερα καπνικά που έχω δοκιμάσει ποτέ. Πλούσια , μεστή γεύση όχι όξινη όπως του space. Αν και στο site της Inawera το περιγράφει ως "soft oriental not too sweet" δεν το βρίσκω καθόλου γλυκό , αντίθετα μου φαίνεται αρκετά ξηρό. Το καλύτερο υποκατάστατο του κ.τ. που έχω βρει ως τώρα.  Στην κορυφή των προτιμήσεων.

Mocca Πολύ καλό , αν σας αρέσει η μόκα, όχι πολύ γλυκό και προσωπικά μου αφήνει μια επίγευση από καβουρδισμένο αμύγδαλο.

COLA WG: Σαν να πίνεις Coca Cola , με λιγότερο ανθρακικό. Ένα cartomizer με cola με συνοδεύει παντού. Fun(ατικός).

TABACCO HOT SPICES Γεύση μέντας (κυρίως) , με καπνό.  Όχι πολύ πετυχημένο.

TABACCO TURKISH : Χωρίς άλλα σχόλια , ότι χειρότερο έχω δοκιμάσει από Inawera.
Εμένα μου άρεσαν
Black cherry
Tobacco (το σκέτο όχι το C)
Tuscan Garden
American Type
Don Hill
Kent
Gypsy King
Whisky (σε ανάμειξη με το whisky της flavorart ποσότητα 2 Inavera 1 Flavorart δίνουν ένα πολύ αξιοπρεπές ουίσκι. Η Inawera πιάνει την οινοπνευματίλα και οξέιες γεύσεις και η FA πιάνει την καπνιστή και "μουντή¨γεύση οπότε δρουν συμπληρωματικά)
US Red
Cherry Liqueur
Little Space Drop

Δεν μου άρεσαν
Tobacco C (μολονότι πολύ δημοφιλές)
Dark Fire
Virginia
Old Havana

Μου φάνηκε ουδέτερο
Burley
Canadian
Eucaliptus with mint: Εξαιρετικά δυνατό και κάπως διαφορετικό από τις υπόλοιπες γεύσεις μέντας. Στο μπουκαλάκι μυρίζει όπως ακριβώς και το Vicks (ναι αυτό για το κρύωμα) και μπορεί άνετα να το υποκαταστήσει. Δυο γερές "μυτιές" και ξεβουλώνουν τα πάντα.

Little space: Καλή καπνική γεύση , όχι απ' τις καλύτερες που έχω δικιμάσει μιας και αρκετές φορές αφήνει μια όξινη γεύση που χαλάει την ισορροπία.

TABACCO SYMPHONY: Για τις προτιμήσεις μου ένα από τα καλύτερα καπνικά που έχω δοκιμάσει ποτέ. Πλούσια , μεστή γεύση όχι όξινη όπως του space. Αν και στο site της Inawera το περιγράφει ως "soft oriental not too sweet" δεν το βρίσκω καθόλου γλυκό , αντίθετα μου φαίνεται αρκετά ξηρό. Το καλύτερο υποκατάστατο του κ.τ. που έχω βρει ως τώρα.  Στην κορυφή των προτιμήσεων.

Mocca Πολύ καλό , αν σας αρέσει η μόκα, όχι πολύ γλυκό και προσωπικά μου αφήνει μια επίγευση από καβουρδισμένο αμύγδαλο.

COLA WG: Σαν να πίνεις Coca Cola , με λιγότερο ανθρακικό. Ένα cartomizer με cola με συνοδεύει παντού. Fun(ατικός).

TABACCO HOT SPICES Γεύση μέντας (κυρίως) , με καπνό.  Όχι πολύ πετυχημένο.
Δοκίμασα φουντούκι δεν μου άρεσε, πολύ δυνατή γεύση. Η αναλογία ήταν 3 σταγόνες σε 4ml με VPG βάση.
Επίσης δε μου άρεσαν καθόλου (στις παραπάνω αναλογίες) το space drop που ήταν σκέτο χόρτο, και latakia που πίκριζε πολύ.
Το δείγμα universal στα 24mg που έλαβα, επίσης πάει στο νιπτήρα, μου έδωσε μια γεύση πικρή που δεν μπορώ να προσδιορίσω.

Τελικά από 3 παραγγελίες συνόλου 130€, ξεχωρίζω τη dirty, tobacco C, black cherry, tabacco cappuccino και vanilla tahity.
Ήθελα τα φώτα σας, μπορώ να αναμείξω VPG με Dirty και να βάλω το άρωμα της επιλογής μου; Επειδή τα tobacco flavours με σκέτη dirty μου κάθονται βαριά και με σκέτη VPG ελαφριά
Απο τσιγαρισια μονο το Desert ship blend και το Tobacco C μου αρεσαν.
Μεχρι στιγμης εχω δοκιμασει περα απο αυτα τα 2 ειναι τα:
Cowboy Blend(απαισιο),Latakia(σα να μην υπαρχει αρωμα ή γευση),Tobacco(Μετριο) και Dark Vapure(δεν μου αρεσε).
Απο μη τσιγαρισια ομως μονο το Red Bull και η μπυρα δεν μου αρεσαν.Η μπυρα δεν εχει αλκοολ κι αυτο αρκει   ,οχι οτι θυμιζει κιολας.Και το Red Bull δεν εχει καμια σχεση με Red Bull.Ουτε καν οταν το μυριζεις.
Μεχρι στιγμης περα απο αυτα τα 2 εχω παρει:
Σοκολατα(τελειο!!!),φουντουκι(εχω δοκιμασει και καλυτερα αλλα γενικα ειναι καλο),καρυδα(μου αρεσε πολυ),Cola(για τα γουστα μου τελειο!Μυριζει και θυμιζει παρα πολυ Κοκα Κολα),μπανανα(αν σας αρεσει η μπανανα θα το λατρεψετε) και Cool Mint(για συμπληρωμα το εχω για μια φρεσκαδα.Καλο ειναι παντως).

Ολα δοκιμασμενα με βαση VG φυσικα αγορασμενη απο INAWERA.
Vanilla Bourbon : στο 5% δεν μου άφησε  τίποτα για να θυμάμαι… υπό επανεξέταση
Exotic Fruits :  στο 5% δεν μου άφησε  τίποτα για να θυμάμαι… επανεξετάσθει στο 10% όπου και κάτι πήγε να πει αλλά σίγουρα δεν σε ρωτάει κανείς τι άρωμα είναι αυτό?, όταν ατμίζεις δίπλα του.
Αμύγδαλο : σε συνδυασμό με Exotic Fruits στο 1% πολύ καλές εντυπώσεις άφηνε αίσθηση σε όλες τις ρουφιξιές, θεωρώ όμως ότι δεν θα πρέπει να υπερβαίνει αυτό το ποσοστό. OLD HABANA είναι κάτι το τελείως διαφορετικό από αυτό που περίμενα. Θα συμφωνήσω με κάποιους που τους
θυμίζει τσιχλόφουσκα. Σαν άρωμα από το μπουκαλάκι φανταστική άλλα όχι για να το ατμίζεις. Ενδείκνυται για μείξεις σε πολύ μικρές ποσότητες.
LITTLE SPACE DROP πράγματι και εμένα μου θυμίζει κάτι σαν χλωρό χόρτο. Αν το παρακάνετε στην δοσολογία τα πράγματα χειροτερεύουν. Καλό για μείξεις με TURKISH TABACCO, TUSCAN GARDEN, TOBACCO SYMPHONY από αυτά που έχω δοκιμάσει.
TOBBACO C όχι τόσο καλό από μόνο του. Μικρές ποσότητες 4 σταγόνες στα 10ml θα αναδείξουν καλύτερα την γεύση του. Καλή μείξη με DARK FIRE. (2 σταγόνες DARK FIRE και 3 σταγόνες TOBBACO C στα 10ml)
Τα καλά:

TOBACCO SYMPHONY και TUSCAN GARDEN πολύ καλά και τα δύο με την ίδια αρωματική βάση. Μικρές διαφορές.
TOBBACO πιό αρωματικό από το TOBBACO C
TURKISH TOBBACO όχι όμως μόνο του. Σε μείξη με TOBBACO SYMPHONY και TUSCAN GARDEN. Θα έλεγα ότι το TUSCAN GARDEN είναι μείξη TURKISH TOBBACO και TOBBACO SYMPHONY.
BLACK CHERRY 5 σταγόνες στα 10ml. (και γλυκό και καπνιστικό)

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #636 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 08:43 »
Ετοιμη και η δικη μου παραγγελια...
 
2xPG base, 1... 13,08 €
100 ml
1xVG base, 1... 6,70 €
100 ml
1xNeutral ba... 7,23 €
100 ml
1xLITTLE SPA... 1,63 €
5 ml
1xTABACCO CH... 1,63 €
5 ml
1xHONEY, 5 ml 1,09 €
5 ml
1xTIRAMISU, ... 1,09 €
5 ml
1xVANILLA, 5 ml 1,09 €
5 ml
1xTABACCO TA... 1,36 €
5 ml
1xORANGE, 5 ml 1,09 €
5 ml
1xCHERRY, 5 ml 1,09 €
5 ml
1x7 LEAVES U... 3,50 €
1xTABACCO MO... 1,36 €
5 ml
1xTABACCO BL... 1,36 €
5 ml
1xBANANA, 5 ml 1,09 €
5 ml
1xCAPPUCCINO... 1,09 €
5 ml
2xBOTTLES 10... 2,20 €
2xBOTTLES 5 ... 2,18 €
1xCARAMEL, 5 ml 1,09 €
5 ml
1xMILK CHOCO... 1,09 €
5 ml
1xBOTTLES 30... 1,30 €
1xHAZELNUT, ... 1,09 €
5 ml
1xTABACCO TA... 1,63 €
5 ml
1xDESERT SHI... 3,50 €
1xUniversal ... 7,23 €
100 ml
1xHONEY IT f... 2,91 €
1xMOCCO, 5 ml 1,09 €
5 ml
e-kapnisma : 10...   -7,08 €   
Shipping15,78 €
Total 79,49 €

Απλα θα την στειλω Δευτερα γιατι δεν εχω λεφτα στην prepaid!!! :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2011, 08:48 από striker »

Αποσυνδεδεμένος ampelogourouno

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #637 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 11:36 »
Παιδια εχουν αναρτησει το εξης στο site τους


Dear customers.
Due to big quantity of pre-Cristmas orders your orders may be shipped within 4-7 days from the day of payment.
We are working hard to improve the situation and beleive that we shall be able to remove this announcement very soon.
Thanks for patience.

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #638 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 11:56 »
Εγώ πάντως ήμουν σχεδόν έτοιμος να παραγγείλω αρώματα αλλά με αυτά που διαβάζω εδώ μάλλον θα το αναβάλω ....Δεν μπορεί να κάνεις παραγγελία 10-15 αρώματα και τα μισά ή να μην είναι αυτό που γράφουν ή να πάνε στον κάδο ..

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #639 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 15:48 »
ενα καλο που ανακοινωθηκε ειναι οτι πλεον τα φερνει κ καταστημα στην αθηνα
που θα ανοιξει απο 1 του μηνα οποτε καλο για μας που δεν θα χρειαζεται να
περνουμε ολα τα αρωματα για να τεσταρουμε θα μπορουμε να τα μυριζουμε
πλεον κ απο εκει...να δουμε κ τι τιμες θα εχει συμφωνησει κ αν θα ειναι
συμφερουσες

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2516.msg135486.html#msg135486

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #640 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 16:10 »
Εγώ πάντως ήμουν σχεδόν έτοιμος να παραγγείλω αρώματα αλλά με αυτά που διαβάζω εδώ μάλλον θα το αναβάλω ....Δεν μπορεί να κάνεις παραγγελία 10-15 αρώματα και τα μισά ή να μην είναι αυτό που γράφουν ή να πάνε στον κάδο ..

Με τις τιμες που εχουν, οχι τα μισα... και 2-3 γευσεις απο τις 15 που θα παρεις να σου ταριαξουν, θα εισαι πολυ κερδισμενος!!!

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #641 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 17:03 »
Δεν ξέρω, αλλά αρκετές γεύσεις απο αυτές που πήρα τις θεωρώ εντάξει και μερικές θα τις ξανααγοράσω.
Σαν αρώματα μου φαίνονται πιο ενδιαφέροντα απο τα Flavorart.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 26, 2011, 17:05
ενα καλο που ανακοινωθηκε ειναι οτι πλεον τα φερνει κ καταστημα στην αθηνα
που θα ανοιξει απο 1 του μηνα οποτε καλο για μας που δεν θα χρειαζεται να
περνουμε ολα τα αρωματα για να τεσταρουμε θα μπορουμε να τα μυριζουμε
πλεον κ απο εκει...να δουμε κ τι τιμες θα εχει συμφωνησει κ αν θα ειναι
συμφερουσες

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2516.msg135486.html#msg135486

Θα προτιμούσα να εφερνε σε συμφέρουσες τιμές τις βάσεις της Inawera (π.χ. την 100 ml 38mg που κάνει 11 Ευρώ να την έδινε π.χ. 17-18 ευρώ άντε 20 Ευρώ αλλά όχι 40 Ευρώ) αλλα που τέτοια τύχη...

Αποσυνδεδεμένος blackjack

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #642 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 17:13 »
TOBACCO SYMPHONY και TUSCAN GARDEN πολύ καλά και τα δύο με την ίδια αρωματική βάση. Μικρές διαφορές.
TOBBACO πιό αρωματικό από το TOBBACO C

Οι δοκιμές έγιναν με τους: Ego-t, DSE 901 και 510 ατμοποιητές.

Κατά τη γνώμη μου Tobacco Symphony και Tuscan δεν έχουν καμία απολύτως σχέση , τουλάχιστον με cartomizer ce2 R4. To μεν πρώτο είναι από τα πιο κοντινά σε κ.τ. που έχω ποτέ δοκιμάσει στα 2 σχεδόν χρόνια ενασχόλησης με το "σπορ" , το μεν δεύτερο εξακολουθεί να είναι ένα από τα πιο δυνατά αρώματα , με απίστευτο "χτύπημσ" ,  που κλίνει όμως  προς την πιο  γλυκιά / φρουτένια γεύση των καπνικών , μάλλον πιο δύσκολα αποδεκτό απ' αυτούς που προτιμούν καθαρά καπνικά αρώνατα. Μια δοκιμή με cartomizer Βοge 306LR , που μόλις παρέλαβα , και κατά τη γνώμη μου τουλάχιστον αναδεικνύουν τις γεύσεις όσο ελάχιστα άλλα cartomizer, επαληθεύουν τις εντυπώσεις μου. Τελικά φαίνεται ότι η συμφωνία ως προς τις γεύσεις είναι μάλλον μια πάρα μα πάρα πολύ υποκειμενικό υπόθεση και πιθανότατα η πιο υποκειμενική στον κόσμο του η.τ. . Αν δείτε για παράδειγμα τις εντυπώσεις για ένα από τα πιο γνωστά υγρά , το Ry4 , που άλλοι ορκίζονται στ' όνομά του κι άλλοι το θεωρούν απλώς "τηγανόλαδο" , θα καταλάβετε τι εννοώ. Γι' αυτό διαβάστε, ακούστε αλλά εμπιστευθείτε ο καθένας το δικό του αλάνθαστο κριτήριο , που είναι: δοκιμή και αποδοχή ή απόρριψη.

Αποσυνδεδεμένος e-aris

  • **
  • 315
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #643 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 21:09 »
Τελικα τα Flavorart που εχουν,ειναι ιδια με τα ιταλικα ή μπα?? :confused1: :dontknow:

Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #644 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 22:09 »
λοιπον χτυπησα vg 12αρα και καραμελα.....σημερα

περιμενω για να "χτυπησω"  την καραμελα του Βασιλη  :wall:

για να δουμε.... :tongue_smilie:

Μακης.

GG rulez... :respect: :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310620 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278843 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123906 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64114 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206858 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15625 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14357 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias