vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

INAWERA FLAVORS

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #600 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 21:37 »
Ναι θα ειναι πολυ σωστο.Αρκει να τα υπολογισεις σωστα μη σου βγει πολυ ελαφρυ.

Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #601 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 21:52 »
Χαίρεται και από μένα! Η INAWERA FLAVORS  χρησιμοποιεί προπυλενική γλυκόλη 99.5% καθαρότητας..  πιστεύεται ότι αυτό σημαίνει κίνδυνος να περιέχει διαιθυλική γλυκόλη η οτιδήποτε άλλο επικίνδυνο?
στο wikipedia έλεγε πως 99.5% είναι το κατώτερο αποδετό για κατανάλωση, ενώ εδώ και σε άλλα Site διάβασα για 99.8%
Έχει τιμές μισές της flavor art και είναι πολυυυυ δελεαστικό... αλλά μη πάθουμε και τπτ....

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 22, 2011, 22:45
επίσης στην παραγγελία την διεύθυνση την γράφουμε με ελληνικούς ή λατινικούς χαρακτήρες???
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2011, 22:45 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #602 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 22:46 »
Στο θεμα εγινε εκκαθαριση.
Καποια μηνυματα διαγραφηκαν. Ο λογος
Μην ξεφεύγετε εκτός θέματος (off topic)
Ευχαριστούμε.

Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #603 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 22:51 »
επίσης στην παραγγελία την διεύθυνση την γράφουμε με ελληνικούς ή λατινικούς χαρακτήρες???
Και οι ελληνικοί χαρακτήρες είναι αποδεκτοί. :bye:

Αποσυνδεδεμένος Devel

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #604 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 23:16 »
σημερα ηρθε και εμενα η μια απο τις δυο παραγγελιες που ειχα κανει στις 11&12/11...σε αυτην την παραγγελια ειχα μονο σκετες γευσεις αυτο που με απογοητευσε ειναι το virginia που μυριζει σαν γλυκο κρασι -βαρελι κατι τετοιο τελοπαντων. Πιστευετε οτι μετα απο 1-2 μερες θα αλλαξει αρκετα ? εχω διαβασει ολο το νημα αλλα δεν θυμαμε τι ειχατε αναφερει γιαυτο .... Εχω παρει πολλες γευσεις ακομη και σαμπανια σε μερικες μερες θα εχετε κ την δικη μου γνωμη με ego t και 510 dripping
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2011, 23:25 από Devel »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #605 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 07:51 »
Είχα παραγγείλει το maxboro (maxblend) της FA για δοκιμή και μου βγήκε maxpatato...
Τώρα μου ήρθε η ιδέα:
Μήπως σου έστειλαν το παλιο Marlb@r@ της Flavorart απο λάθος? Τώρα πλέον το λένε USA Mix και έχει μια χαρακτηριστική οσμή σαν να ανακάτεψες χλωρίνη με χυμό λεμονιού...
Στη γεύση υπερισχυει το λεμόνι αλλά υπάρχει και η χλωρίνη καπου στο βάθος...
Φυσικα δεν έχει καμμια σχεση γευστικά με το νεο Marlb@r@ (Maxx-Blend) και κανένα απο τα 2 δεν έχει σχεση με κανονικό Marlb@r@!!!

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #606 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 12:41 »
Ατμιζω golden margy της Μystigue.
Μηπως κανεις ξερει καποιο αρωμα της
inawera flavors που να του μοιαζει, για να το δοκιμασω και αυτο με τα αλλα αρωματα που θελω να παραγγειλω ??

Ευχαριστω

Δεν έχω δοκιμάσει το golden margy, αλλά από τα λεγόμενα των παιδιών εδώ μεσα λένε πως φέρνει σε μέλι...

Από την inawera ένα από τα έτοιμα αρώματα που δοκίμασα ήταν το Canadian Type.... υποτίθεται καπνικό αλλά πολύ γλυκό άρωμα έφερνε σε καναδέζικο σιρόπι (maple syrup)... Δεν μου άρεσε προσωπικά αλλά πιθανό να είναι κάτι στην κατεύθυνση αυτού που ψάχνεις :)

Αποσυνδεδεμένος georgekriti

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #607 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 12:47 »
Μετά από μέτρηση που έκανα(αν είναι σωστή η μεζούρα μου) το 3% που προτείνει η Inawera ως αναλογία αρώματος  αντιστοιχεί σε μία σταγόνα ανα ml  τελικού έτοιμου υγρού! Το έχει μετρήσει κανείς άλλος? γιατί όπως είπα δεν είμαι και σίγουρος για την ακρίβεια της μεζούρας μου...

Αποσυνδεδεμένος aTmOsIdErOs

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
  • επεσα στην e-κοτινη...
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #608 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 13:01 »
εχει δοκιμασει κανεις να βαλει sharp taste στα υγρα του?στο site παντως δε γραφει ποσο να βαλουμε :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #609 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 13:07 »
Μόνο σε υγρά που σου φέρνουν στο γλυκό (κυρίως VG) πρόσθεσε 1 σταγόνα σε 10 ml και αν δεν σε ικανοποιεί ανεβάζεις ανάλογα αλλά με όποιο ρίσκο για αλλοίωση της γεύσης.
Στα καπνικά αρώματα της Inawera  με βάση dirty το χρησιμοποίησα μόνο σε Canadian και Tobacco-C γιατί μου φαινόταν αρκετά γλυκές αλλά αυτό είναι υποκειμενικό ανάλογα με τα προσωπικά γούστα.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #610 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 13:31 »
Εβαλα Sharp Taste στο Turkish και στο Symphony.
Δεν μου φαίνεται ότι οξύνει (sharp) τη γεύση. Μάλλον την αμβλυνει, όπως έκανε και το MTS.
Πάντως θελει ακόμη δοκιμές για σιγουριά...

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #611 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 15:33 »
Παρέλαβα και γώ μετά από περίπου 7 ημέρες από την παραγγελία τα 2 έτοιμα e-liquids μου:

- deluxe tobacco 12ρι
- tabacco c 12ρι

Με μια πρώτη δοκιμή τους μου φαίνονται ακριβώς τα ίδια. Η αλήθεια είναι ότι η γεύση τους με ξενίζει καθώς μου αφήνει μια απροσδιόριστη γεύση στο τέλος. Βέβαια έχω συνηθίσει το tobacco της nobacco και πρέπει να περάσουν μερικές ώρες μέχρι να αλλάξω γεύση.

Επιφυλάσσομαι να επανέλθω με αναλυτική περιγραφή.

Αποσυνδεδεμένος ekkli

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #612 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 17:24 »
προ 3 περίπου εβδομάδων , μαζευτήκαμε παρέα και κάναμε παραγγελία αξίας 188 ευρώ ,
με 3 διαφορετικές βάσεις των 100 μλ για να δοκιμάσουμε ,
2 βάσεις του ενός λίτρου
και καμιά 30αριά αρώματα.

στο πακέτο που ήρθε την παρασκευή 11/11 , όλες οι βάσεις ήταν των 100 μλ.

έστειλα κατευθείαν μέηλ, αναφέροντας το λάθος και ότι ήμουν διατεθειμένος να πληρώσω τις 2χ100 βάσεις που μου στείλανε αλλά να λάμβανα τις 2χ1 λίτρο.

μου απαντήσαν ότι θα μου στείλουν την ίδια μέρα τα δυο λίτρα που είχαν κάνει λάθος χωρίς να μου πουν για έξτρα χρέωση έξοδων αποστολής ή για τις μικρές που στείλαν κατα λάθος.

όντως , έλαβα τη δευτέρα 21/11 το δέμα με τα δυο μεγάλα μπουκάλια.
απλά άψογοι.

και κάτι ακόμα ,
μήπως να κάνουμε τη δημοσκόπηση για τα καλύτερα αρώματα γιατί έχουμε χάσει τη μπάλα και με το μέγεθος του θέματος στο φόρουμ και με τις δεκάδες επιλογές που μας δίνει η εταιρία ?

Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #613 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 20:09 »
Μετά από μέτρηση που έκανα(αν είναι σωστή η μεζούρα μου) το 3% που προτείνει η Inawera ως αναλογία αρώματος  αντιστοιχεί σε μία σταγόνα ανα ml  τελικού έτοιμου υγρού! Το έχει μετρήσει κανείς άλλος? γιατί όπως είπα δεν είμαι και σίγουρος για την ακρίβεια της μεζούρας μου...

To έχω μετρήσει εγώ με σύριγγα ινσουλίνης. Κατέληξα οτι για 10 ml βάσης στα 3% θέλω 7 σταγόνες με τα μπουκαλάκια της inawera.

Αποσυνδεδεμένος 3ddam

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #614 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 00:09 »
Οι εντυπώσεις μου από τις γεύσεις της ΙΝΑWERA είναι:
Τα μέτρια:

OLD HABANA είναι κάτι το τελείως διαφορετικό από αυτό που περίμενα. Θα συμφωνήσω με κάποιους που τους
θυμίζει τσιχλόφουσκα. Σαν άρωμα από το μπουκαλάκι φανταστική άλλα όχι για να το ατμίζεις. Ενδείκνυται για μείξεις σε πολύ μικρές ποσότητες.
LITTLE SPACE DROP πράγματι και εμένα μου θυμίζει κάτι σαν χλωρό χόρτο. Αν το παρακάνετε στην δοσολογία τα πράγματα χειροτερεύουν. Καλό για μείξεις με TURKISH TABACCO, TUSCAN GARDEN, TOBACCO SYMPHONY από αυτά που έχω δοκιμάσει.
TOBBACO C όχι τόσο καλό από μόνο του. Μικρές ποσότητες 4 σταγόνες στα 10ml θα αναδείξουν καλύτερα την γεύση του. Καλή μείξη με DARK FIRE. (2 σταγόνες DARK FIRE και 3 σταγόνες TOBBACO C στα 10ml)
Τα καλά:

TOBACCO SYMPHONY και TUSCAN GARDEN πολύ καλά και τα δύο με την ίδια αρωματική βάση. Μικρές διαφορές.
TOBBACO πιό αρωματικό από το TOBBACO C
TURKISH TOBBACO όχι όμως μόνο του. Σε μείξη με TOBBACO SYMPHONY και TUSCAN GARDEN. Θα έλεγα ότι το TUSCAN GARDEN είναι μείξη TURKISH TOBBACO και TOBBACO SYMPHONY.
BLACK CHERRY 5 σταγόνες στα 10ml. (και γλυκό και καπνιστικό)
TWO APPLES
STRAWBERRY

Από την εμπειρία μου δεν πρέπει να το παρακάνουμε με την ποσότητα των αρωμάτων. Τις περισσότερες φορές
μικρότερες ποσότητες από αυτές που αναφέρει η εταιρία αναδεικνύουν καλύτερα τα αρώματα.
Αν είστε αρχάριος καλύτερα να αποφύγετε τις αναμείξεις. Να έχετε υπομονή και να μη δοκιμάζετε πολλές γεύσεις την ίδια μέρα. Και φυσικά ο ατμοποιητή σας να είναι σε καλή κατάσταση ώστε να έχετε καθαρή γεύση.

Οι δοκιμές έγιναν με τους: Ego-t, DSE 901 και 510 ατμοποιητές.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64254 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173371 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 310993 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207104 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278979 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123992 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93104 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias