vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

513 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, Jorge, chrismet, camber, Koggiot, Tsimio, manoslykos, Tazz, th3ofilos

Twitter

Eleaf Istick Pico X

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf Istick Pico X
« Απάντηση #195 στις: Φεβρουαρίου 19, 2019, 13:19 »
Eπίσης με τη χρήση συνηθίζεται η όποια χαλαρότητα στο κουμπί. Και δεν ενοχλεί στο ελάχιστο βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Eleaf Istick Pico X
« Απάντηση #196 στις: Φεβρουαρίου 19, 2019, 13:47 »


Καλημέρα σε όλους.

Το πήρα κι εγώ επιτέλους χθες. Πολύ μικρό, πιο όμορφο απ' ότι δείχνει σε φώτο, άψογη η συνεργασία τόσο με τον Zenith D22 όσο και με την LG MJ71. Στα αρνητικά του, πολύ μικρή η οθόνη και οι ενδείξεις αλλά το πιο fail είναι το fire button. Δεν ξέρω για τα δικά σας αλλά στο δικό μου έχει ένα μικρό "παίξιμο" στην κάτω και στην πάνω πλευρά το οποίο με εκνευρίζει. Δεν τρίζει ή ακούγεται αν κουνήσεις το mod αλλά έχει αυτή την χαλαρότητα, δεν είναι σφιχτό. Είναι και το δικό σας έτσι ή να το πάω πίσω στην Joytech;

ΚαλοΑτμιστο!!!  :)
Κ με το παλιό ήταν έτσι το fire button ναι? Ποτέ δεν παρουσίασε πρόβλημα κ σίγουρα υπάρχει λόγος που είναι έτσι όπως είπαν κ τα παιδιά ναι?
Θέλω μόνο να μου πεις (μετά από λίγο καιρό )    Αν αντέχει  η θύρα του με τις φορτίσεις  αυτό εννοώ.

Nai_Ego

Απ: Eleaf Istick Pico X
« Απάντηση #197 στις: Φεβρουαρίου 19, 2019, 14:47 »

Σ' ευχαριστώ κυρία μου.
Τις μπαταρίες τις φορτίζω πάντα σε εξωτερικό φορτιστή οπότε...
Τώρα, για το παλιό που λες, ούτε που το θυμάμαι γιατί το έδωκα όταν πήρα το Callisto. Στο Pico 21700 δεν είναι έτσι όμως, το κουμπί δεν παίζει καθόλου. Μάλλον είναι αυτό που λέει ο [member=377]Tem[/member], σήμερα έχω αρχίσει να το συνηθίζω.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Eleaf Istick Pico X
« Απάντηση #198 στις: Φεβρουαρίου 19, 2019, 15:08 »
Συγγνώμη έχω μπερδευτεί!! Δυο pico δεν έχουν βγει η κάνω λάθος?
Εγώ λέω το προηγούμενο μοντέλο από αυτό που έχεις τώρα ναι?

Έπαιζε το κουμπί κ νόμιζα ότι είχε θέμα αλλά ποτέ ΔΕΝ με "πρόδωσε" ναι??
Τώρα αν σου πω ότι δεν θυμάμαι το μοντέλο θα γελάς. Είχα το μαύρο με το χρυσό ροζ.
Είχε γίνει χάλια το χρώμα του  κ το πέταξα για να μην το βλέπω...Δλδ ούτε να το χαρίσεις ήταν. :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 19, 2019, 15:16 από DARK ANGEL »

Nai_Ego

Απ: Eleaf Istick Pico X
« Απάντηση #199 στις: Φεβρουαρίου 19, 2019, 15:19 »
Εσύ μάλλον εννοείς αυτό, εγώ λέω για το 21700. Αν δεις το κουμπί, έχει αλλάξει η φιλοσοφία του, από παραλληλόγραμμο είναι τετράγωνο στο Χ. Η "οικογένεια" έχει πολλά μέλη, το 75, το 25, το 21700, το S, το Χ, το Squeeze και το Baby.


Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Eleaf Istick Pico X
« Απάντηση #200 στις: Φεβρουαρίου 19, 2019, 15:24 »
Μάλιστα,  :yes: Αυτό είχα !! Λάτρευα το χρώμα του κ πέρασα αρκετό καιρό μαζί του γιατί ήταν γερό όμως
μετά με τα άλλα 2 που αγόρασα είδα την διαφορά. Σε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο Παναγιώτη.  :)

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Eleaf Istick Pico X
« Απάντηση #201 στις: Φεβρουαρίου 19, 2019, 15:52 »
Είχα το μαύρο με το χρυσό ροζ.Είχε γίνει χάλια το χρώμα του κ το πέταξα για να μην το βλέπω...Δλδ ούτε να το χαρίσεις ήταν. :yes:
Θα σε μαλώσω, φιλενάς. Κάμω συλλογή από δαύτα. Ακόμα & νύχι θα ήμουν διαθετημένος να βάψω για πάρτη του... :-[

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Eleaf Istick Pico X
« Απάντηση #202 στις: Φεβρουαρίου 25, 2019, 15:36 »
Ρε μάγκες, πώς απενεργοποιούμε αυτή την π#@αριά που προτείνει αυτόματα τα βαττ;

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf Istick Pico X
« Απάντηση #203 στις: Φεβρουαρίου 25, 2019, 16:07 »
Δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος απενεργοποίησης του, τουλάχιστον όχι προς το παρόν.

Εγώ μπήκα στο νήμα για άλλο λόγο όμως, δυστυχώς όχι και τόσο ευχάριστο. Το ασημί picάκι μου ήδη πέταξε την πρώτη φλούδα χρώματος στην γωνία τέρμα κάτω κοιτώντας τη θύρα usb. Χωρίς να το χτυπήσω κάπου, χωρίς να το έχω δουλέψει ιδιαίτερα, χωρίς την παραμικρή κακομεταχείριση. Ίσως απλά δεν είχε "πατήσει" το χρώμα σωστά σε εκείνο το σημείο (αστοχία βαφής ) και το πρωί το είδα λίγο φουσκωμένο εκεί. Μόλις το άγγιξα με το δάχτυλο νά'σου ο αποχαιρετισμός της μπογιάς. Όχι κάτι τραγικό, σαν το κομμάτι νυχιού που θα αφαιρέσεις απ' το μικρό δαχτυλάκι του χεριού. Αλλά ποιος υπόσχεται ότι θα μείνει εκεί με τον καιρό.. Το καλό με το ασημί είναι ότι και το υλικό κάτω απ την μπογιά (ότι υλικό είναι αυτό τέλος πάντων στην "πλάκα" της βάσης του mod απ' όπου κι έφυγε το χρώμα ) είναι επίσης γκρι με αποτέλεσμα στο δικό μου να μην δείχνει τόσο άσχημο. Δεν θα το δει κάποιος αν δεν του το δείξω δηλαδή.
Αν είχα οποιοδήποτε άλλο χρώμα pico x φαντάζομαι ότι θα έδειχνε τραγικό.. Δεν θέλω να σπείρω πανικό όμως μου συνέβη τόσο απλά όσο το περιέγραψα παίδες.

Θα δω μήπως καταφέρω να το βγάλω και φωτο να το δείτε.


Edit: είμαι σε χώρο με περιορισμένο φωτισμό και κακή κάμερα αλλά τουλάχιστον θα κάνει τη δουλειά της έστω προσωρινά. ;)

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 25, 2019, 16:13 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Eleaf Istick Pico X
« Απάντηση #204 στις: Φεβρουαρίου 25, 2019, 16:26 »
To συγκεκριμένο χρώμα που έχεις έχει τελειως διαφορετικό είδος βαφής από τα υπόλοιπα χρώματα. Δε νομίζω σε εκείνα να συμβεί το ίδιο.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf Istick Pico X
« Απάντηση #205 στις: Φεβρουαρίου 25, 2019, 16:28 »
Έλα Χριστέ και Παναγία, το δικό μου συγκεκριμένα εννοείς ή τα ασημί γενικότερα; Τι το διαφορικό έχει δηλαδή;

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Eleaf Istick Pico X
« Απάντηση #206 στις: Φεβρουαρίου 25, 2019, 16:35 »
To ασημί pico x γενικά καλέ.   :))
Με έβαλες κι έμπηξα κοπίδι σε γωνιά του μαύρου του δικού μου. Ούτε που φαίνεται. Μαύρο είναι πάλι αλλα χωρίς τη ματ υφή.

Εδιτ.: Δες ακριβως στο κέντρο της φωτο:


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf Istick Pico X
« Απάντηση #207 στις: Φεβρουαρίου 25, 2019, 16:57 »
Ώπα ώπα παύση, δεν είπαμε να καταστρέψετε τα μοντάκια σας να τα δούμε στην πράξη κιόλας! Παίρνουμε κι από λόγια εμείς αμέ;;; :))

Στα σοβαρά τώρα, έχει αναφερθεί κάπου ότι τα ασημί έχουν άλλη βαφή; Κι αν ναι, για ποιο λόγο να το κάνει αυτό η Eleaf; Στη φωτο τη δική μου διακρίνω κι ο ίδιος πάντως ότι το χρώμα δείχνει πιο "άγριο" ενώ στην πραγματικότητα είναι πιο λείο από εκείνο που αποτύπωσε ο κακός φακός. Θα κάνω κι άλλη απόπειρα με το κινητό σε πιο φωτεινό σημείο αν χρειαστεί, ξέρετε τι κακοκαιρία επικρατεί στην Κρήτη τώρα και η μέρα δεν βοηθάει..

Εκτός κι αν υπάρχει όντως αναφορά για διαφορετική βαφή ή χρώμα (στο ασημί πάντα ) που μου διαφεύγει και δεν χρειάζεται να μπω στον κόπο. ;)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Eleaf Istick Pico X
« Απάντηση #208 στις: Φεβρουαρίου 25, 2019, 17:00 »
Αναφορά δεν υπάρχει. Προσωπική εμπειρία. Είναι το μόνο μεταλλικό χρώμα της σειράς και έχει μια πιο σαγρέ υφή. 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf Istick Pico X
« Απάντηση #209 στις: Φεβρουαρίου 25, 2019, 17:06 »
Α μάλιστα, αυτό εχει μια βάση. Και η πλάκα είναι ότι μόλις τώρα μου πέρασε κι εμένα απ'το μυαλό, τη στιγμή δηλαδή που έσκαγε το φλας πάνω στη συσκευή και διέκρινα το "μεταλλικό" λαμπίρισμα.

Εύχομαι να μην υπάρχει περεταίρω θέμα με τη βαφή σε κανένα πάντως. Δείτε ξανά το δικό μου, φαίνεται το σημείο που ξεφλούδισε ενώ νομίζω ότι η καθαρότητα στη βάση παράλληλα δείχνει ξεκάθαρα και την μεταχείριση που του έχω κάνει μέχρι σήμερα..


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8486 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180912 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34131 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537399 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60038 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238107 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136266 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085552 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10443 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12