vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

35 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, eurogod, ZoeM, Βούδαε

Twitter

ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Μήπως το παρακάνεις με το άτμισμα;
Ατμίζεις πολλά ml;
Μηπως σε επιβαρύνει η pg ή vg ουτως ωστε να προσαρμοσεις αναλόγως τα υγρά σου;

Αποσυνδεδεμένος ManosRadX

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Re: ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #151 στις: Αυγούστου 14, 2012, 16:55 »
Αυτο που λέει ο TNT το αίσθημα σαν ματιασμενος το παθα χθές και λογικά επειδή ατμισα μέχρι αηδίας τις τελευταίες 3 μέρες.

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Μήπως το παρακάνεις με το άτμισμα;
Ατμίζεις πολλά ml;
Μηπως σε επιβαρύνει η pg ή vg ουτως ωστε να προσαρμοσεις αναλόγως τα υγρά σου;

Είχα ξεκινήσει με 2μλ και χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια δεν τα ξεπέρασα ποτέ. Πολύ σπάνια να πάω στα 3. Οπότε δεν θεωρώ πως ατμίζω πολύ.
Στις αρχές δοκίμασα πολλά υγρά μέχρι να καταλήξω και δεν ξανα ασχολήθηκα από τότε. Ίσως δοκιμάσω με λιγότερη pg αν και νομίζω ότι το πρόβλημα πρέπει να είναι η νικοτίνη...
 

...το πιο πιθανό. Για δοκίμασε να κατέβεις κάτω από τα 10mg ;)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Είχα ξεκινήσει με 2μλ και χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια δεν τα ξεπέρασα ποτέ. Πολύ σπάνια να πάω στα 3. Οπότε δεν θεωρώ πως ατμίζω πολύ.
Στις αρχές δοκίμασα πολλά υγρά μέχρι να καταλήξω και δεν ξανα ασχολήθηκα από τότε. Ίσως δοκιμάσω με λιγότερη pg αν και νομίζω ότι το πρόβλημα πρέπει να είναι η νικοτίνη...

Οπότε κατεβάζεις νικοτίνη ή ακόμη καλύτερα το κόβεις τελείως... ;)

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Μόλις πριν λίγο έκανα ένα home made με 9mg. Για να δούμε...θα προσπαθήσω να πέσω στα 6 τις επόμενες ημέρες. Αν συνεχίσει το πρόβλημα, θα προσπαθήσω για 2-3 ημέρες να μην ατμίσω καθόλου...
(Και έχω παραγγείλει πολύ πράμα ρε γμτ....)

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Πολλά μπορεί να είναι τα αίτια αλλά γιατί δεν κάνεις μια ερώτηση στον γιατρό του φόρουμ,που είναι τώρα μέσα!!
http://e-kapnisma.gr/index.php?action=profile;u=7112

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
thx...τον ρώτησα για την γνώμη του...

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας

Καποιες σκεψεις που αλλοι θα γελασουν και αλλοι μπορει να τις διασταυρωσουν αν θελουν.Στο διαστημα που δουλευα σαν οδηγος σε φορτηγο ειχα σταματησει τον στιγμιαίο καφε οχι σκοπιμα αλλα λογω χρονου και τεμπελιας.Επαιρνα εναν ετοιμο του εμποριου το πρωι και επινα αλλους 5-6 στην διαρκεια της ημερας μεχρι να σχολασω και δεν θα αναφερω την μαρκα για ευνοητους λογους.Τωρα τελευταια   μετα απο 6 χρονια και λογω ανεργιας ξεκινησα τον στιγμιαιο καφε.Οχι πολλους... εναν αλλα δυνατο.
Αυτο που εχω μεχρι στιγμης διαπιστώσει ειναι οτι αρχισα να εχω τελευταια ταχυκαρδιες,σφιξιματα και διαφορα αλλα περιεργα συμπτωματα.Καποιες εξετασεις που εγιναν χωρις την θεληση μου  πριν λιγες μερες και αυτο γιατι με πηραν σηκωτο με φορείο σε νοσοκομειο βγηκαν πεντακαθαρες σαν μωρού παιδιού.
Ο καρδιολογος αναφερθηκε σε νευρικοτητα.Εννοειται οτι αναφερα οτι εχω κοψει το καπνισμα και κανω ητ εδω και τεσσερα χρονια.
Εκανα το πειραμα και εκοψα τον στιγμιαιο για μια εβδομαδα περιπου μεχρι σημερα.
Σημερα σκοπιμα εκανα τον ιδιο καφε που εκανα μεχρι πριν μια εβδομαδα και διαπιστωσα περιπου τα ιδια συμπτωματα αλλα σε πιο ήπια μορφη.
Μετα κατι αλλο που θα ηθελα να διασταυρωσετε οσοι θελετε ειναι αυτο με τα φουσκωματα.
Eιναι γνωστο οτι μετα τα 30 η παλινδρομηση του οισοφαγου εμφανιζεται και μαλιστα σε μεγαλο ποσοστο και οφειλεται σε τροπο διατροφης,αλκοολ, στρες και πολλα αλλα.
Τα συμπτωματα ειναι φουσκωματα,δυσπεψιες,καουρες και πιεση στο στηθος σε σημειο να μην μπορεις να παρεις ευκολες αναπνοες.Συμφωνα με την  γνωμη των γιατρων ειναι ανιατη και συνηθιζεις να ζεις με αυτην.Υπαρχει το νυστερι που σφιγγει τον δακτυλιο του οισοφαγου αλλα οι πιθανοτητες επιτυχιας ειναι λιγες.Παθων απο τα 33 μου μεχρι σημερα.
Ολα αυτα με εβαλαν σε σκεψεις γιατι αν εφταιγε η νικοτινη τοτε εγω που ειμαι τρια χρονια με 36αρα και τελευταια με 26αρα δεν θα επρεπε να εχω τα συμπτωματα αυτα συνεχεια?Προς θεου δεν θελω να βγαλω αθωα την νικοτινη αλλα μηπως η δικαιολογια της νικοτινης δεν μας αφηνει να δουμε αλλες αιτιες?Τουλαχιστον μεχρι να εχουμε καποια επισημα στοιχεια να μπορουμε να διασταυρωσουμε καποια πραγματα μονοι μας

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
πολυ καλη η αναφορα σου. και μαζι σου ειμαι και εγω καθως το προβλημα με τις ταχυκαρδιες το εχω και εγω και οφιλεται στους καφεδες. καποτε ημουν στους 3.. τωρα ειμαι με εναν δυνατο το πρωι και σπανια να πιω εναν δευτερο. οσο για το μπουκομα οφειλεται καθαρα στην εντονη χρηση ατμισματος.. ας μην ειμαστε και πλεονεκτες.. (και τα πνευμονια μας χρειαζονται ξεκουραση.). το να εχουμε πιπιλα το ατμισμα μας κουραζει..και με συνδιασμο μεγαλα ποσοστα νικοτινης ..ειναι απολυτα φυσιολογικο να  αλλαζει συμπεριφορα ο οργανισμος μας.

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Για τον καφέ συμφωνώ και γώ καθώς το έχω ρίξει στους espresso τελευταία...θα δοκιμάσω decaf....

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Μην ξεχνάμε και το άγχος, τέτοιους καιρούς.
Πιστεύω ότι αυτό δημιουργεί τα περισσότερα.

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Συμφωνω οτι το αγχος παιζει πολυ μεγαλο ρολο αλλα η προσωπικη μου εμπειρια σε σχεση με την παλινδρομηση που αναφερει ο Βαγγελης ειναι οτι γιατρευτηκε εντελως με το η.τ.Ταλαιπωριομουνα τα 3 τελευταια χρονια πριν το κοψω και ειχα παρει εναν σκασμο χαπια λεγοντας μου βεβαια οι γιατροι οτι επηρεαζει πολυ το οτι καπνιζα.Με το ατμισμα εδω και 1 χρονο και κατι δεν ξαναειχα κανενα συμπτωμα.Στην ολη περιπτωση υπαρχει και ενα μειον βεβαια γιατι και ενα βοδι να φαω τωρα δεν εχω ιχνος συμπτωματων με συνεπεια να εχω παρει καποια κιλα τα οποια πρεπει με καποιο τροπο να ξαναφυγουν

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
το συμπτωμα της ταχυκαρδιας και της δυσπνοιας ειναι αυτα που με οδηγησανε στην κριση αγχους και πανικου......οταν πηγα στον καρδιολογο η πρωτη του ερωτηση ηταν αν καπνιζω και ποσο.....του ειπα οτι καπνιζα 18 χρονια και το εχω 1 μηνα τοτε κομμενο......η δευτερη ποσο καφε η τσαι πινω.......η απαντηση μου οτι πινω 4 καφεδες την ημερα ειχε σαν αποτελεσμα να βγαλει πιο ευκολα διαγνωση....ελλατωση της καφεινης που ειπε στο ελαχιστο.......και αποφυγη του αγχους....κανενα προβλημα με καρδια και πνευμονες .......ενα φλυτζανι καφε περιεχει απο 80 εως 115 mg καφεινης η ποσοτητα που πρεπει να περνουμε ειναι 250mg πανω απο 315mg θεωρητε υπερβολικη δοση.......και ο επιλογος του ηταν....θες να εισαι υπερτασικη και με αρυθμιες?συνεχισε να πινεις τοσους.....δεν προσπαθω να πω οτι η νικοτινη ειναι αθωα.....απλα παραθετω την εμπειρια μου.....ααααα και για το ηλεκτρονικο τσιγαρο δεν μου ανεφεραι τιποτα απολυτως.... ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 17, 2012, 10:04 από efhkal »

Μια πιθανή παρενέργεια που θεωρώ και πρέπει να το αντιμετωπίσω είναι με τη στέρηση
της νικοτίνης που νιώθω αυτή τη λαχτάρα όταν δεν μπορώ να ατμίσω σε κάποιους
χώρους ή όταν έχω ξεχάσει το η.τ. κάπου και δεν έχω πρόσβαση σε αυτό.
Αυτή η ανακούφιση και η χαλάρωση της στιγμής μετά από στέρηση είναι πραγματικά
ευχαρίστηση. :)
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 190364 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 225 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 728 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22769 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 286312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316587 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag