vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος Farmax

  • **
  • 198
  • Βαριεμαι που Ζεις
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2580 στις: Ιουνίου 09, 2013, 21:31 »
Γιαυτο δεν ειχα γευση με τις 27 στα 20μλ  :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2581 στις: Ιουνίου 10, 2013, 01:23 »
Πήρε κανείς άρωμα στο νέο μπουκάλι;
Εγώ είμαι η άτυχη ή όλα θέλουν να αφήσεις 2-3 νύχια στο πώμα προσπαθώντας να το ανοίξεις;  :wall:
Λοιπόν, επειδή ήρθε και στα χέρια μου το νέο μπουκάλι....
Αν, αφού βγάλεις την ασφάλεια, το πιέσεις από τα πλαϊνά, ανοίγει χωρίς να το καταλάβεις!!!
Δε θέλει κόπο δηλαδή, θέλει τρόπο!!!! Μπας και σώσουμε κανένα νύχι!!!
Και προσωπικά, μόνο ασφαλείας για παιδιά δεν το βρίσκω αυτό το καπάκι..... Την πρώτη φορά που το άνοιξα, άνοιξε μόνο του χωρίς να το καταλάβω, επειδή το κρατούσα το πώμα από τα πλάγια - εντελώς τυχαία!!!! Μόνο ασφαλείας δηλαδή δεν είναι..... Και που ξέρω εγώ ότι το παιδί δε θα κάνει το ίδιο;;;; Τυχαία εντελώς όπως εγώ.... Τρίχες (με το συμπάθιο), μόνο τα μπουκάλια που θέλουν πίεση με στροφή για να ανοίξουν είναι ασφαλή για παιδιά. Τα οποία παιδιά δε μπορούν να ασκήσουν αυτήν την πίεση!!!
Η αλήθεια είναι, ότι αν δεν το κρατάς από τα πλάγια, δεν ανοίγει με τίποτα.... Αλλά το παιδί, θα μας ρωτήσει πως να το κρατήσει, πιο πριν;;;;;  :nope: :nope: :nope: :nope: :nope:
Προσοχή με τα παιδιά και αυτά τα μπουκάλια κατ' εμέ.... Δεν είναι ασφαλείας....

Αποσυνδεδεμένος pavlos0160

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2582 στις: Ιουνίου 18, 2013, 16:08 »
Καλησπερα, σκεφτομαι να αγορασω καποια αρωματακια απο Ιταλια και μεχρι στιγμης λεω να παρω, Tobacco flavor Perique black, Tobacco flavor Latakia, Tobacco flavor Virginia, Hazel Grove flavor (Hazelnut), RY4 flavor, Dark Bean flavor (Coffee Espresso), Butterscotch flavor, Cookie flavor και MTS Vape Wizard flavor συνολο 25 ευρω, μετα απο τοσες δοκιμες αρωματων απο Inawera τα συχαθηκα ολα και ειπα να παω σε FA μιας και εχω ακουσει πολυ καλα λογια. Εχετε προτεινετε και κανα αλλο, οχι γλυκο ? Επισης το Coffee Espresso ειναι καλο?? Το αμυγδαλο(Almond) το εχει δοκιμασει κανενας?? Και τελος, αξιζει να τα παραγγειλω με το TNT ή με το Simple Mail που ειναι πολυ φθηνοτερο??

Συνδεδεμένος manoslykos

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2583 στις: Ιουνίου 18, 2013, 16:22 »
το 7 foglie και το tuscan reserve ειναι και αυτα καλά

Όταν απαντάτε στο τελευταίο μήνυμα, δεν είναι ανάγκη να πατήσετε "Παράθεση" και να αναγκάζετε τους αναγνώστες να συναντούν το ίδιο κείμενο μπροστά τους δυο φορές συνεχόμενα. Απαντήστε κατευθείαν χωρίς παράθεση χρησιμοποιώντας το κουμπάκι "Απάντηση" που βρίσκεται κάτω από το τελευταίο μήνυμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 18, 2013, 16:26 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος xaimena

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2584 στις: Ιουνίου 18, 2013, 16:39 »
Τι επίγευση αφήνει το tuscan reserve ;

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2585 στις: Ιουνίου 18, 2013, 16:45 »
Το RY4, το Cuban Supreme, το Cookie και το Φουντούκι είναι τα αγαπημένα μου από FA.

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2586 στις: Ιουνίου 18, 2013, 16:47 »

Τι επίγευση αφήνει το tuscan reserve ;

Ψωμί. Για μένα άθλιο.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος xaimena

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2587 στις: Ιουνίου 18, 2013, 16:53 »
Με έσωσες συνονόματε γιατί ατμίζω cuban supreme τα σπάει και έλεγα να δοκιμάσω και το tuscan. :dontknow:

To ry4 τι επίγευση αφήνει;  :bye:

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2013, 01:00 από xaimena »

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2588 στις: Ιουνίου 18, 2013, 17:38 »
Το tuscan έχει μια ιδιαίτερη προς γλυκιά γεύση θα έλεγα που εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει. Το RY4 είναι μια κατηγορία τσιγαρίσιου που χωρίς να είναι πολύ αρωματικο αφήνει μια γλυκή επίγευση που το εξισορροπεί ώστε να μην γίνεται κουραστικό για πολύωρο άτμισμα. Υπάρχει σε πολλές εταιρίες αλλά στη FA έχει πολύ μεγάλη επιτυχία.

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2589 στις: Ιουνίου 18, 2013, 17:51 »
όταν χρησιμοποιούσα εργοστασιακούς με φιτίλι μου άρεσαν τα αρώματα της FA
τώρα με τους genesis μου έρχεται μια πιπερίλα
η αλήθεια είναι οτι μου έχει λείψει το cowboy blend


Αποσυνδεδεμένος pavlos0160

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2590 στις: Ιουνίου 18, 2013, 20:02 »
Το Cuban Supreme εχει καμια σχεση με το Cuban Supreme απο Inawera ή ειναι τελειως διαφορετικο??

Συνδεδεμένος manoslykos

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2591 στις: Ιουνίου 18, 2013, 22:52 »
Ψωμί. Για μένα άθλιο.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Πιάνω και αλλάζω την μπαταρία στο mod-άκι για να είναι φρέσκια και νταβραντισμένο. Αντίσταση δεν άλλαξα γιατί είχα αλλάξει χθες. (ατμοποιητή άλλαξα). βάζω και από το touscan που είχα έτοιμο και τραβάω μιά, τραβάω δυό ούτε σταρένιο, ούτε πολύσπορο μου έδωσε. ότι μου απόδωσε καλύτερα σε 1,5Ω απ΄ ότι στα 2,2 ναι. τσιγαρίλα και κάτι σαν πούρο που στα 2.2 έδωσε και λιγο από βιολέτα το έκανε. να πει λοιπόν ότι δεν του αρέσει η βιολέτα ο.κ. Θα του βγάλω και το καπέλο του συνατμιστή. Αλλά ότι είναι και για φουρνάρικο...;;;
Ότι δεν είναι το αγαπημένο μου δεν είναι. Γενικά με του Ατμός τα αρώματα τη βρίσκω καλύτερα.
Το συγκεκριμένο πάντως είναι ένα άρωμα που έναν νέο ατμιστή δεν θα τον διώξει.
καλό είναι σκλήρές φράσεις και λέξεις να μην χρησιμοποιούμε. Το φιλαράκι μου ο Βίκτορας, ο Ουγκό ντέ που τη χρεισιμοποίησε ήταν και ένας Βίκτορ Ουγκό. Όχι ο Λεονάρντο.
άργησα να απαντήσω γιατί τώρα το είδα

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2592 στις: Ιουνίου 19, 2013, 00:00 »
Καλησπερα, σκεφτομαι να αγορασω καποια αρωματακια απο Ιταλια και μεχρι στιγμης λεω να παρω, Tobacco flavor Perique black, Tobacco flavor Latakia, Tobacco flavor Virginia, Hazel Grove flavor (Hazelnut), RY4 flavor, Dark Bean flavor (Coffee Espresso), Butterscotch flavor, Cookie flavor και MTS Vape Wizard flavor συνολο 25 ευρω, μετα απο τοσες δοκιμες αρωματων απο Inawera τα συχαθηκα ολα και ειπα να παω σε FA μιας και εχω ακουσει πολυ καλα λογια. Εχετε προτεινετε και κανα αλλο, οχι γλυκο ? Επισης το Coffee Espresso ειναι καλο?? Το αμυγδαλο(Almond) το εχει δοκιμασει κανενας?? Και τελος, αξιζει να τα παραγγειλω με το TNT ή με το Simple Mail που ειναι πολυ φθηνοτερο??

Από αυτά που παρήγγειλες, κατέχω το Φουντούκι, το Εσπρέσσο, το μπισκότο και το MTS. Και τα τρία κεντάνε! Το MTS είναι ενισχυτικό και με 3-4 σταγόνες ανά 10ml θα ανεβάσει αισθητά τα καπνικά σου.

Το espresso είναι πολύ καλό αλλά μυστήριο. Βάζε γύρω στο 3% και υπομονή καμία εβδομάδα για να αποδώσει τα βέλτιστα. Το αμύγδαλο είναι μάπα, η μόνη χρησιμότητα που του βρήκα, είναι για να δίνει μία περίεργη νότα σε κάποια καπνικά. Με όποιο και από τους δύο τρόπους και αν παραγγείλεις, αρκεί να έχεις υπομονή!!!

Όσο για προτάσεις, το Cuban Supreme είναι πολύ καλό από μη γλυκά, και μετά πάμε σε γλυκές γεύσεις. Το Mojito είναι πολύ καλό και κάποια φρούτα. Ότι και να κάνεις, μείνε μακριά από Brandy, Beer, Whisky και chestnut! Ιδιαίτερα το τελευταίο, καλύτερα να πάρεις άρωμα μπάμιας!!!

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2593 στις: Ιουνίου 19, 2013, 13:57 »
Εχετε προτεινετε και κανα αλλο, οχι γλυκο ?

Θα σου πρότεινα να πάρεις και Bitter wizard. Βάζεις 1-2% και αφαιρεί τη γλυκάδα.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2594 στις: Ιουνίου 19, 2013, 14:09 »
αυτο το ΜΤΣ (μετοχικο ταμειο στρατου?  :tongue_smilie: )  Ελλαδα δεν υπαρχει πουθενα?
ψαχνω ενισχυτικο αλλα δε βρισκω πουθενα απο Ελλαδα διαθεσιμο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 82 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 108 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20476 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280342 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312527 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix