vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

75 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, infernity, Panokali, Mimhsdr, FaniFox, Milarepa, Ribot

Twitter

Serpent Mini (by Wotofo)

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #525 στις: Ιανουαρίου 21, 2017, 13:57 »
Πηδηξες :)) το καλύτερο σύρμα για τον serpent...0.40mm :) εκεί τα κάνει όλα καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 735
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #526 στις: Ιανουαρίου 21, 2017, 14:01 »
 :))
Έχω πάρει και σαραντάρι αλλά το κρατάω για το τέλος για να κάνω σύγκριση με τα άλλα!

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #527 στις: Ιανουαρίου 21, 2017, 20:56 »
Για τη διαρροή φταίει το στήσιμο στο βαμβάκι, εκτός αν εννοείς ότι μαζεύει υδρατμούς που στο τέλος υγροποιούνται.

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 735
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #528 στις: Ιανουαρίου 21, 2017, 22:46 »
Καλησπέρα

το βαμβάκι νομίζω ότι το βάζω σωστά,όπως έχω διαβάσει εδώ.Υδρατμούς από που;Από τις εισαγωγές του αέρα που μετά κυλάνε προς τα κάτω στην περίμετρο της βάσης;(μου κάνει στάμπα σαν δαχτυλίδι φ22).Έχετε όλοι κάτι τέτοιο;

Αποσυνδεδεμένος xalapa

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Started cheating on analogues Sept. 22 2015!
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #529 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 16:25 »

Παράθεση
Επίσης με ότι στήσιμο έχω κάνει μέχρι τώρα,δεν έχω καταφέρει να μην έχω καμία απολύτως διαρροή στο κάτω μέρος του άτμο εκεί που πατάει στο μόντ (λίγο βέβαια,αλλά υπάρχει).
Καμία ιδέα;

Δεν έχει βρει κανείς τον λόγο ακριβώς που συμβαίνει αυτό δυστυχώς...

Κάπως καταφέρνει να φτάσει υγρό στο εσωτερικό του AFC, γλύφει απο μέσα και πάει και κρύβεται κάτω απο την βάση.

Μόνο 2 ανεπιβεβαίωτες θεωρίες έχω βρει ως τώρα για το πότε συμβαίνει...

1) Όταν κάνει κρύο
2) Όταν βάζει κάποιος βαμβάκι μέχρι το κάτω αυλάκι στο deck. Δεν φαίνεται με το μάτι, αλλά δεν μπορεί να βιδώσει η καμπάνα μέχρι κάτω σε μερικές περιπτώσεις και δημιουργεί ένα σωρό από προβλήματα.

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 735
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #530 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 17:44 »
Φοβάμαι οτι ο λόγος είναι αυτός που φαίνεται στις δυο φωτογραφίες πάρακάτω.Μέτα το τράβηγμα της τζούρας,ο ατμός που βγαίνει από τις δυο οπές του αέρα είναι που κάνει τη ζημιά.
Ρίξτε μια ματιά αν θέλετε

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #531 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 13:38 »
Μην δημοσιεύετε το ίδιο μήνυμα σε διαφορετικά θέματα. Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν καθώς η ερώτηση απαντήθηκε αλλού.

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 735
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #532 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 01:20 »
*επειδή έχει αναφερθεί πρόβλημα με τις βίδες,μπορεί να σας φανεί χρήσιμο.

Αποσυνδεδεμένος ivris

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #533 στις: Ιανουαρίου 30, 2017, 23:38 »
γεια σας παιδες!

ερχομενος απο κλωνο kaygun 5 mini (<--- ο πρωτος μου επισκευασιμος),θα ηθελα να ρωτησω μερικα για τον serpent mini.

ειναι αερατος?πχ στο καυφουν σε καλα 20-30 εβαζα αερα φουλ ανοιχτο.
Ομως ψαχνω και γευση και αο οτι ειδα σε διαφ.βιντεο ρεβιου λενε πολυ καλα λογια.
Εχω βρει τον μαυρο στην ελληνικη αγορα σε προσφορα και σκεφτομαι να τον παρω(βασικα τον παρηγγειλα απλα κανω δευτερες σκεψεις...).

Αξιζει για να παιζει σαν main 24/7?

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #534 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 02:12 »
Κάτοχος και των δύο ατμοποιητών που αναφέρεις.
Η κυρίως διαφορά είναι στον αέρα, με τον serpent να είναι αποκλειστικά για πνευμονικές. Λίγο καλύτερη γεύση θα πάρεις καθώς είναι πιο κοντός.

Αποσυνδεδεμένος ivris

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #535 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 21:12 »
Να κανω και εγω sub στο νημα! :D

Πανευτυχης κατοχος και εγω απο το απογευμα,τον βρηκα σε γνωστη αλυσιδα αρκετα φτηνα και τον...αρπαξα!

Ωραιο κουτι, ωραιο περιεχομενο ,τρελος επισκευασιμος...(Εχω ντουμανιασει τον κοσμο και κατω δεν τον αφηνω!)

Μερικες δοκιμες που εκανα επι ταχεια!

Δεν θελει ψιλο συρμα...με SS316 28g δεν το απολαμβανεις,πολα σκασιματα και (περιεργως για ss , υποτονικη γευση! (οχι τοσο καλη) ).
Γουσταρει τρελα, αλλα τρελα ομως κανθαλακι 0.40 (26g) οπως και ο καυφουνακος με τις σπειρες λιγο ανοιχτες.
Το βαμβακι το κοβω πολυ πανω ουτε καν να ακουμππαει στο deck...
για την ακριβεια δοκιμασα 3 αλλαγες υγρων και συρματος και το κοβω εκει που ξεκινανε οι εσωχες!!! Ουτε δακρυα,ουτε δαχτυλιδια στο mod ουτε τιποτα.
Απλα το γελιο ειναι που βλεπεις στισ 2 ρουφηξιες μια ΚΑΛΗ μπαλιτσα αερα και ανεβαινει επανω!

Διαροες δεν ειχα συνολο πεντε στησιματα.2 μλ στο καθενα.

Πρεπει να εχει αναφερθει στο νημα η το διαβασα καπου αλλου.
Για την αναπληρωση κλεινεις την παροχη του αερα φρεζα τερμα,γεμιζεις,βιδωνεις το κεπακι κεφαλη,τον γυρνας τουμπα να κοιταει το mouthpiece το δαπεδο,τον γυρνας κανονικα ανοιγεις τον αερα και ντουμανιαστε αγερωχα ,αφοβα και πορωμενα...

Ωραια μιας και τα ειπα και ηρεμησα,να πω , πως με δυσκολια εβρισκα τα γραμματα στο πληκτρολογιο και αλλο τοσο διαβαζα τα οσα ειχα γραψει στην οθονη!
Γευση μηλοπιτας παντου και δινει μια γευση να μπεις στο τανκ να την "φας". ;D

Μιλαμε για θηριο,νταξ Pharaoh δεν εχω δοκιμασει και ουτε θα ηθελα αλλα μιλαμε ο σερπεντ ειναι οπως το λεει και η εταιρια.

W T F ?    αλλο πραμα !!!
Μου φαινεται θα τον παω πισω , γιατι καταληγει πιπιλα και η καταναλωση στο θεο!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2017, 21:17 από ivris »

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #536 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 21:43 »
Πολυ το παιδευεις το γεμισμα. Ξεβιδωνω κεφαλι, γεμιζω, βιδωνω, ατμιζω. Ουτε τουμπες, ουτε μουμπες, ουτε κλεισιματα αερα. Απλα, ευκολα και ωραια! ;)

Αποσυνδεδεμένος sakis37

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #537 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 22:31 »
σημερα τον πηρα και εκανα 2 σεταπ,και στα 2 ειχα διαρροη για λιγο επανω απο το δαχτυλιδι του αερα.μετα απο λιγη χρηση και σκουπισμα σταματαει..
με πυρινα 3mm το βαμβακι το δοκιμασα σε διαφορα σημεια αλλα κανει τα ιδια.

δεν εχω δοκιμασει να κανω γεμισμα αλλα πιστευω θα εχω τα ιδια,τι μπορει να συμβαινει?δεν γινεται σε καθε ανοιγμα να εχω τα ιδια..

Αποσυνδεδεμένος ivris

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #538 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 23:38 »

εγω παιζω με πυρηνα 2.5 , 7 σπειρες , 26γ κανθαλ 0.9ωμ.
Περι διαρροης...κλεινεις τον αερα απο κατω οταν γεμιζεις? Αν οχι,κλεινεις τερμα αερα γεμιζεις,μολις γεμισεις βιδωσε και κανε την τουμπα για 4-5 δευτερολεπτα κρατα το αναποδα,μετα ξαναγυρισε το και μπουμπουνα το.
Αυτο που κατα πασα προκαλει την διαροη ειναι εισροη υγρου στο κορμο του πολου,οποτε προσεξε μην , βρεχοντας τα βαμβακια σκαει κατευθειαν υγρο κατω στην τρυπα γιατι ετσι θα εχεις στανταρ διαροη αφου καταληγει στις οπες του αερα.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #539 στις: Φεβρουαρίου 01, 2017, 01:09 »
@sakis37 αν χρησιμοποιείς υγρά 50-50 δες λίγο το βαμβάκι, ίσως το κόβεις πολύ κοντό. Εύκολος τρόπος να εφαρμόζεις την καμπάνα στο βαμβάκι και εκεί που θα σου κάνει σημάδι το κόβεις.
Αν χρησιμοποιείς υγρά με υψηλή VG (70% και άνω) τότε μπορείς να κόψεις το βαμβάκι λίγο πιο πάνω.
Ανέβασε φώτο με το στήσιμο σου ώστε να βοηθήσουμε καλύτερα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20878 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281695 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207971 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174810 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313019 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14481 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124926 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93658 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4237 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix