vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

499 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, camber, antiklitos140, petr@n, Sergios

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #900 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2016, 02:13 »
Δύο τίμια υγρά και σταθερές αξίες είναι το Bright Tobacco και το Traditional της Liqua. Το πρώτο απαλό με μια ελαφριά γλυκάδα στην επίγευση, το δεύτερο πιστό τσιγαρίσιο ξηρό. 

Τελευταία όμως, μου άρεσαν αρκετά 3 καπνικά:

1) Wanted - Shooting Star
Απαλό και σχετικά ξηρό, με μια ξυλένια αίσθηση. Δεν μου γλυκίζει παρά το ότι έχει καμμένη μαύρη ζάχαρη. Είναι τόσο καλά ζυγισμένα τα συστατικά του, τόσο αρμονικά που δεν με κουράζει καθόλου. 

2) After 8 - Smoke X
Ίσως αδελφάκι του Bright Tobacco. Έτσι το αποκαλώ. Απαλό και με μια ελαφρώς γλυκιά επίγευση. Κοντά σε Virginia ποικιλία το καπνικό μέρος. Κάπου καταλαβαίνεις σοκολάτα αλλά είναι και αυτό τόσο καλά ζυγισμένο που ατμίζεται πολύ ευχάριστα και ξεκούραστα. Εξαιρετικό

3) El Greco - Manhattan
Στην πρώτη τζούρα, σκέφτηκα ότι είναι πουράκι More αν το θυμάμαι καλά το όνομα. Το καπνικό μέρος είναι αρκετά τραχύ και βαρύ, κοντά ίσως στο traditional της Liqua. Έρχεται όμως μια γλυκύτητα και το αλλάζει τελείως. Ακόμα δεν είμαι σίγουρος αν είναι μαστίχα με κεράσι ή απλά βύσσινο. Άν ξέρει κάποιος με την ευκαιρία, ας μου πει και μένα :tongue_smilie:


Αποσυνδεδεμένος Galileo

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #901 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 17:17 »
Τα καπνικά της Vaporart που φέρνει ή Vapeland εδώ και καιρό, τα έχει δοκιμάσει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #902 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 18:20 »
Δοκιμασα 3-4 γευσεις απο τα καπνικα κ πηρα το british tobbaco.Εκει με ενθουσιασε,μου θυμισε καπνο van nelle,τραχυ,ξερο,χωρις αρωματικα κτλ.Μετα ομως κατι με χαλασε,δεν το αντεχα για ολη μερα,εχει πολυ δυνατο χτυπημα κ νομιζω καπως ενοχλητικη επιγευση.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #903 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 18:43 »
Δοκιμασα μερικα σε μαγαζι,  και ενω το British tobbaco με ενθουσιασε τα υπολοιπα μου φανηκαν καπως υποτονικα.
(Παιζει επειδη δοκιμασα πρωτα το bt που ειναι αρκετα εντονο).
Λοιπον, οσον αφορα το British tobbaco με κερδησε σπο την πρωτη τζουρα.
Τσιγαρισιο ξηροκαρπικο και σχετικα ξηρο, οτι πρεπει για ολη τη μερα αλλα ιδιεταιρα για τις στιγμες που αντι να παει το χερι στο μοντακι παει στο πακετο (αν υπαρχει σπιτι) οπως μετα το φαγητο, με το ποτο, μετα το σεξ κτλ κτλ.
Προσωπικα το συστηνω

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #904 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 01:35 »
ψάχνω ένα καπνικό που να θυμίζει στριφτό τσιγάρο... επειδή λάτρευα τον old holborn ασπρο θέλω κάτι παρόμοιο... και δυστυχώς δεν βρίσκω...   :-\

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #905 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 10:52 »
Κοιτα el toro.
Το guevara ερχεται πολυ κοντα αλλα δοκιμασε τα ολα να δεις ποιο σ αρεσει

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #906 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 11:10 »
To guevara της el toro είναι ξεκάθαρα πουρίσο (habana) άρωμα.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #907 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 11:12 »
Οπως το δει κανεις... εμενα μου φερνει old holborn κιτρινο

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #908 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 11:24 »
ψάχνω ένα καπνικό που να θυμίζει στριφτό τσιγάρο... επειδή λάτρευα τον old holborn ασπρο θέλω κάτι παρόμοιο... και δυστυχώς δεν βρίσκω...   :-\
ουτε κ προκειτε να βρεις... :) 
δοκιμασε ελ τορο οπως σου ειπαν κ οι πιο πανω, που φερνουν καπως...
οπως κ ενα δυο της liqua, που επισης σε ξεγελανε.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #909 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 13:38 »
@Mr.Robot, επειδη ειναι αρκετα υποκειμενικες οι γευσεις στο πως τις νιωθει ο καθενας, δοκιμασε τα υγρα που σου προτειναν τα τσακαλια απο πανω, αλλα δες & το Traditional Tobacco (Liqua) & αν αντεχει η τσεπη σου το West Virginia (Wanted) O0

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #910 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 23:05 »
ευχαριστώ πολύ παιδιά θα τα τσεκάρω τα συγκεκριμένα υγρά...! τα el toro φαίνονται καλά... υπάρχουνε και σε 0mg η όχι?

έκανα και μια χαζομάρα αυτές τις ημερες ξέφυγα και έκανα στριφτα επειδή είχα ξεχάσει το mod  μου....  :/

edit: το west virginia είναι τόσο καλο?   επειδή είχα δοκιμάσει και τις el greco virginia και ήτανε σαν αγριόχορτο.... 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 23:13 από Mr.R0bot »

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #911 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 23:28 »
Ενα καλό, παλιό σχετικά πλην όμως κλασικό, το earth brothers της halcyon hage.

Αποσυνδεδεμένος krmhlds

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #912 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 23:39 »
ψάχνω ένα καπνικό που να θυμίζει στριφτό τσιγάρο... επειδή λάτρευα τον old holborn ασπρο θέλω κάτι παρόμοιο... και δυστυχώς δεν βρίσκω...   :-\

Δοκίμασε το Vapenova Old Hoboirn


Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 02:14 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #913 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 22:09 »
παιδιά τελικά βρήκα το καπνικό που με ξετρέλανε και είναι ότι καλύτερο έχω αγοράσει...!!!!  full flavor tobaco είναι από την σειρά platinium της el creco

σε όσους αρέσει το odin 101 θα ξετρελαθούνε με το συγκεκριμένο υγρό είναι καθαρά για τσιγαρισιες τζούρες...!!!! απόλαυση πραγματική...! άψογο με καφέ και ποτο γενικά για όλη μέρα μπορώ να το έχω..   φέρνει και λίγο στο tribecca τις halo λόγο τις καραμέλας... αλλα ακόμα καλύτερο...!!! 

πραγματικά εντυπωσιάστηκα τόσο πολύ που νομίζω ότι καπνίζω αρωματικό πουράκι με μια φοβερή γλυκιά επίγευση.. 




Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #914 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 22:13 »
πολυ καλο υγρο, αλλα οχι καθαρα καπνικο, λογω γλυκαδας.
απο τα καλα ομως.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1456 171705 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:15
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275661 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9309 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42843 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557940 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9280 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364