vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

127 επισκέπτες, 4 χρήστες
Milarepa, vasim, Sergios, lagoudakis

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1410 στις: Ιουνίου 26, 2013, 17:09 »
Κώστα εσύ ήσουν που και πέρσι το καλοκαίρι είχες πάθει κάτι αντίστοιχο; Είτε ναι, είτε όχι, είναι η μετάβαση στο καλοκαίρι που την έχουμε τόσα χρόνια συνδεδεμένη με το κάπνισμα. Πολέμησέ το λίγες μέρες και θα περάσει μόνο του. Αλλά λίγο θέλει πόλεμο και κουβεντούλα με τον εαυτό σου :)
Θα το ξεπεράσεις.

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1411 στις: Ιουνίου 26, 2013, 17:14 »
Με έπιασε και εμένα χθες η επιθυμία όταν έμεινα χωρίς μπαταρία λόγω φόρτου εργασίας αλλά με το που ανάβει ο αδερφός μου τσιγάρο δίπλα μου λέω 1000 φορές ατμοχαρμανιασμένος  ::)  παρά αυτή την αηδία. Ειλικρινά ούτε να το βλέπω πια. Εύχομαι αυτή η αίσθηση να με συνοδεύει για πολύ καιρό ακόμα.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος MAdKetch

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Foggatti Hybrid LE - Poldiac Hybrid V2
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1412 στις: Ιουνίου 26, 2013, 17:35 »
Δεν ξέρω αν το έχει παρατηρήσει κανείς αλλά σε ανοιχτούς χώρους που φυσάει και λίγο (π.χ παραλία) το η.τ. χάνει πολύ από την απόλαυση του. Αυτές τις στιγμές με πιάνει μια επιθυμία για κάτι ποιο λειτουργικό, κανονικό τσιγάρο δηλαδή. Ανεβάζω τα watt και πέρνω ποιο πολλές απάνωτές τζούρες για να την πάλέψω.

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1413 στις: Ιουνίου 26, 2013, 17:37 »
αυτο που λες ,ισχυει και για εμενα δεν μπορω να ατμιζω αν φυσαει πολυ,με χαλαει ::)

Αποσυνδεδεμένος mitsos

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1414 στις: Ιουνίου 26, 2013, 18:48 »
Συμφωνώ απόλυτα κ να συμπληρώσω ότι μετά από έναν καλό καθαρισμό στα δόντια μας παύει η αιμορραγία!!!  :yes: :yes: :yes:
 



καλησπερα


  μηπως πρεπει να σταματησουμε να λεμε αυτο το μικρο παραμυθακι οτι για την αιμορραγια φταιει η διακοπη του κ.τ. και οτι ο καπνος εχει αιμοστατικες ιδιοτητες κ.λ.π. ?


το οτι με το η.τ. τα δοντακια μας ειναι συνεχως επικαλυμενα με γλυκερινη δεν φτανει για μια ουλιτιδα?? σε συνδυασμο με υψηλες θερμοκρασιες απο τον ατμο δεν ευννοουν την αυξηση των μικροβιων ??


εχουμε δεκαδες φιλους που διεκοψαν το κ.τ. χωρις να ατμισουν και κανενας δεν ειχε αιμορραγιες στα ουλα και στα δοντια

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1415 στις: Ιουνίου 26, 2013, 18:53 »
Δεν ξέρω αν το έχει παρατηρήσει κανείς αλλά σε ανοιχτούς χώρους που φυσάει και λίγο (π.χ παραλία) το η.τ. χάνει πολύ από την απόλαυση του. Αυτές τις στιγμές με πιάνει μια επιθυμία για κάτι ποιο λειτουργικό, κανονικό τσιγάρο δηλαδή. Ανεβάζω τα watt και πέρνω ποιο πολλές απάνωτές τζούρες για να την πάλέψω.

το έχω παρατηρήσει, αλλά δεν με ενοχλεί...άσε που πλεον δεν μπορώ να καταλάβω πως κάπνιζα τόσα χρόνια στην παραλία....
 :dontknow: :dontknow: :dontknow:

μου φαίνεται απίστευτα αντιαισθητικό...  Ειδικά όταν βλέπω κάποιους με στριφτά...

 :wall: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1416 στις: Ιουνίου 26, 2013, 19:00 »
Δεν ξέρω αν το έχει παρατηρήσει κανείς αλλά σε ανοιχτούς χώρους που φυσάει και λίγο (π.χ παραλία) το η.τ. χάνει πολύ από την απόλαυση του. Αυτές τις στιγμές με πιάνει μια επιθυμία για κάτι ποιο λειτουργικό, κανονικό τσιγάρο δηλαδή. Ανεβάζω τα watt και πέρνω ποιο πολλές απάνωτές τζούρες για να την πάλέψω.
Ισχυει σε μεγάλο βαθμό και ο λόγος ειναι απλος.
Οι περισσότεροι καπνιστές - ατμιστές απολαμβανουν το καπνιστμά - άτμισμα με ανοιχτά τα μάτια βλέποντας το καπνό - ατμό ξεχαρμανίαζουν.
Οταν φυσάει λοιπόν χάνεις τα ντουμάνια απο τα μάτια σου γρηγορότερα με αποτέλεσμα να απολαμβάνεις λιγότερο το άτμισμα.(εγκεφαλικά)
Γεύση - χτύπημα παραμένουν τα ιδια.

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1417 στις: Ιουνίου 26, 2013, 19:29 »

καλησπερα


  μηπως πρεπει να σταματησουμε να λεμε αυτο το μικρο παραμυθακι οτι για την αιμορραγια φταιει η διακοπη του κ.τ. και οτι ο καπνος εχει αιμοστατικες ιδιοτητες κ.λ.π. ?


το οτι με το η.τ. τα δοντακια μας ειναι συνεχως επικαλυμενα με γλυκερινη δεν φτανει για μια ουλιτιδα?? σε συνδυασμο με υψηλες θερμοκρασιες απο τον ατμο δεν ευννοουν την αυξηση των μικροβιων ??


εχουμε δεκαδες φιλους που διεκοψαν το κ.τ. χωρις να ατμισουν και κανενας δεν ειχε αιμορραγιες στα ουλα και στα δοντια
Και τι να πουμε δηλαδης?
Παραμυθια μας λενε παραμυθια λεμε.
Αντε να κυνηγησουμε τους παραμυθαδες οδοντιατρους λοιπον!
Μεταξυ μας, ουτε εγω τους πολυσυμπαθω... Γι'αυτο και κανω χρονια απο τη μια επισκεψη στην αλλη.
Και ποτέ εθιμοτυπικη, δυστυχως σχεδον παντα αναγκαστικη.
Στην προσφατη επισκεψη μου λοιπον, μου παραπονεθηκε οτι... απιστησα και πηγα και εκανα καθαρισμο καπου αλλου. Της εξηγησα οτι εκοψα το τσιγαρο και οτι ξεκινησα να ψιλοβουρτσιζω τα δοντια μου και τοτε μονο με πιστεψε. Της παραπονεθηκα για το αιμα και ηταν παραπανω απο κατηγορηματικη οτι οφειλεται στη διακοπη αλλα και στην ελλειπη φροντιδα μου.
Για το ΗΤ της ειπα μετα. Οταν και της το εδειξα. (Και της ειπα βεβαια οτι το μεγεθος μετραει κλπ κλπ για να κλεισει επιτελους το χασκων στομα...)

Τωρα τα περι υψηλων θερμοκρασιων του ατμου  (αληθεια, ποσο πιο υψηλες απ'του ΚΤ?) και γλυκερινης που ευνοει την αναπτυξη μικροβιων (αληθεια, ποια μικροβια ευνοουνται ακριβως περισσοτερο απ'τη γλυκερινη σε σχεση με τα καταλοιπα απ'το ΚΤ?), εδω ειμαστε να τα συζητησουμε.
Και ακομα καλυτερα να ακουσουμε/διαβασουμε γνωμες απο ειδικους.

Α, κατι τελευταιο, στους φιλους μου που εκοψαν μαχαιρι το ΚΤ χωρις ΗΤ κλπ, αυτοι οι οποιοι δεν ειχαν προβλημα με τα δοντια ηταν και αυτοι που τα φροντιζαν. Αυτοι οι οποιοι ειχαν προβλημα, 9 στους 10, απλα δεν...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 26, 2013, 19:35 από digitalis »

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1418 στις: Ιουνίου 26, 2013, 20:35 »
αν και μάλλον είμαι οφ τόπικ, να καταθέσω την γνώμη μου όσον αφορά την αιμορραγία.
Αν θυμάμαι καλά η πίσσα του κ.τ. είναι υπεύθυνη για την άμεση διακοπή της αιμορραγίας γενικότερα και όχι μόνο στα ούλα.
Λόγω της δουλειάς μου, είμαι τζαμάς (aka τζαμτζής, υαλοθέτης κλπ  :)) ) , κόβομαι συχνά και μπορώ να σας διαβεβαιώσω οτι  το αίμα σταματάει αρκετά πιο αργά απ'ότι όταν ήμουν καπνιστής.



Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1419 στις: Ιουνίου 26, 2013, 21:20 »
Κώστα εσύ ήσουν που και πέρσι το καλοκαίρι είχες πάθει κάτι αντίστοιχο; Είτε ναι, είτε όχι, είναι η μετάβαση στο καλοκαίρι που την έχουμε τόσα χρόνια συνδεδεμένη με το κάπνισμα. Πολέμησέ το λίγες μέρες και θα περάσει μόνο του. Αλλά λίγο θέλει πόλεμο και κουβεντούλα με τον εαυτό σου :)
Θα το ξεπεράσεις.
:) Να σου πω την αλήθεια φίλη μου ego-w ίσως να ήμουνα εγώ άλλα δεν πολύ θυμάμαι :hmmm: και όσο αφορά την προτελευταία γραμματοσειρά σου,πιστεύω ότι όλοι η ουσία πρέπει να είναι σε αυτό,για μένα τουλάχιστον!! :)

Αποσυνδεδεμένος MAdKetch

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Foggatti Hybrid LE - Poldiac Hybrid V2
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1420 στις: Ιουνίου 26, 2013, 22:08 »
Ισχυει σε μεγάλο βαθμό και ο λόγος ειναι απλος.
Οι περισσότεροι καπνιστές - ατμιστές απολαμβανουν το καπνιστμά - άτμισμα με ανοιχτά τα μάτια βλέποντας το καπνό - ατμό ξεχαρμανίαζουν.
Οταν φυσάει λοιπόν χάνεις τα ντουμάνια απο τα μάτια σου γρηγορότερα με αποτέλεσμα να απολαμβάνεις λιγότερο το άτμισμα.(εγκεφαλικά)
Γεύση - χτύπημα παραμένουν τα ιδια.
   Θα διαφωνήσω. Σε ανοιχτούς χώρους με λίγο αέρα, εκτός από το ντουμάνι επηρεάζεται σε μεγάλο βαθμό και το χτύπημα. Την πρώτη φορά σε παραλία ήταν τόσο ανύπαρκτο το χτύπημα που νόμισα ότι είχε τελειώσει η μπαταρία στο mod.

Αποσυνδεδεμένος manoslykos

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1421 στις: Ιουνίου 26, 2013, 22:53 »
βρίσκω σχετικό το άρθρο με το άλλο με την ψηφοφορία για ml και mg.
πριν τον επισκευάσιμο στον καφέ πολλές φορές το ήθελα το κανονικό το τσιγάρο. Ιδίως το πρωί που ξύπναγα. Τα cartomizer τα ξέσκιζα. το tank μες το χειμώνα έπαιρνε φωτιά. Έως ότου πείρα τον killer. Όνομα και πράγμα!!!!

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1422 στις: Ιουνίου 27, 2013, 00:21 »
Η αλήθεια είναι ότι "χάνει" και σε μένα λίγο όταν φυσάει, αλλά δε με ενοχλεί. Κι απ' την αρχή, ήμουν ιδιαίτερα χαρούμενη όταν φυσούσε και είχα το ητ αντί του κτ. Γιατί ήμουν ξέγνοιαστη και δε χρειαζόταν να κρατάω τα μαλλιά μου μην τυχόν πάνε στην κάφτρα και καούνε....  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Πρακτικό το θέμα και καθαρά γυναικείο, που ακούγεται γελοίο, αλλά στην πραγματικότητα μεγάλο πρόβλημα με το κτ!!!!!


@Menelaos 007, πώς τα πας;;;;;

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1423 στις: Ιουνίου 27, 2013, 03:31 »
Την τέχνη του καπνίσματος την κατέχουμε καλά. Πόσες φορές έχω βάλει το χέρι στη τσέπη
του σακακιού για να πιάσω το πακέτο !!! πόσες φορές στο γραφείο ψάχνω στα αριστερά με
τυφλά μάτια να βρω τον αναπτήρα !!!

Με αναστολή είμαστε και με Χάρη, για αυτό καλύτερα να μην το υποτιμούμε και να λέμε
το ελέγχουμε, τίποτα δεν ελέγχουμε και αν κάνει κάποιος ένα τσιγάρο δεν λέει δεν είναι τίποτα.
Είναι ! και μάλιστα δεν θα λέει δεν καπνίζω, αλλά έχω να καπνίσω από το "τάδε" λεπτό.

Καλό είναι όσο πιο γρήγορα απαλλαγούμε από τη συνήθεια του, τόσο πιο εύκολο να
απομακρυνόμαστε από την πιθανότητα να αρχίσουμε πάλι.


Αποσυνδεδεμένος sv1awi

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaper since 15/12/12
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1424 στις: Ιουνίου 27, 2013, 05:12 »
Χωρίς τσιγάρο από 3/1/13 , επιθυμία τώρα πια ? ούτε για αστείο δεν το σκέφτομαι ,  χαίρομαι να καθαρίζω τα ατσάλια μου αντί τα τασάκια.  :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192623 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4237 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179079 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70712 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro