vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 6 χρήστες
infernity, manoslykos, dvelev, lagoudakis, yorgoss, camber

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #855 στις: Ιουνίου 09, 2012, 22:26 »
να μοιραστώ κι εγώ την εμπειρία μου που μοιάζει με αυτή του atrum... μέχρι πριν λίγες ημέρες έκανα mist 20mg με διάφορα αρώματα-κυρίως καραμέλα. Πήρα λοιπόν ένα μπουκάλι balanced 20mg και την έσπασα μισό-μισό με μηδενική vg. Με υπερκαλύπτει σε χτύπημα και έτσι και περισσότερη οικονομία γίνεται και έριξα και το επίπεδο νικοτίνης. Κατά κύριο λόγο λοιπόν πιστεύω οτι πρώτα πρέπει να βρίσκουμε το επιθυμητό επίπεδο νικοτίνης και κατά δεύτερον να βρούμε τελικά την ή τις επιθυμητές γεύσεις. Το τελευταίο σίγουρα απαιτεί πολύ περισσότερο χρόνο μιας και είναι πάμπολες οι γεύσεις που βλέπουμε κι ακούμε και θέλουμε να δοκιμάσουμε. Για να γλυτώνουμε όσο χρόνο και χρήμα μπορούμε, ας επιλέγουμε τουλάχιστον την κατηγορία που μας ταιριάζει περισσότερο. Εμένα προσωπικά από την αρχή δε μου άρεσαν τα καπνικά υγρά. Θα ήταν λοιπόν άσκοπο να θέλω να δοκιμάσω ότι καπνικό βγαίνει. Αντιθέτως μου άρεσαν τα γλυκά. Τα δοκίμασα όλα μέχρι που κατέληξα σε καραμελίτσα. Αν τώρα μου έρθει όρεξη για φρουτάκι, έχω καβάντζα και μια φραουλίτσα. Έτσι έχουμε επιλογές και πολύ πιο ελκυστικές από ένα τσιγάρο που μόνο λόγω συνήθειας το ζητάμε πιστεύω -ευτυχώς πολύ σπάνια πλέον-  μιας και η γεύση του στους περισσότερους από εμάς είναι αηδία.

Αποσυνδεδεμένος charis39

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #856 στις: Ιουνίου 09, 2012, 22:39 »
Εγώ παιδιά από την πρώτη μέρα έχασα την επιθυμία μου για τσιγάρο. Ατμίζω εδώ και 2 μήνες και ούτε θέλω να το μυρίσω , ελπίζς να συνεχισει αυτό. ΞΕκίνησα με 12mg και εδώ και 1 εβδομάδα έχω πέσει στα 6mg. :yes:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #857 στις: Ιουνίου 13, 2012, 15:16 »
Ο καλός ο ατμιστής έχει πάνω στο τραπέζι του ή στο τσαντάκι του όχι μία αλλά όσες περισσότερες γεύσεις μπορεί.

Με αυτό τον τρόπο όταν του έρθει επιθυμία για τσιγάρο αλλάζει γεύση και είναι και αυτός ένας λόγος να διώξει την επιθυμία
του αυτή.
Γιατί η επιθυμία για τσιγάρο ειδικά τους πρώτους μήνες είναι πιο συχνή στους περισσότερους όπως ήταν και σε μένα.
Δεν διαφωνώ μαζί σου μα πιστεύω η επιτυχία στο άτμισμα είναι όταν έχεις βρεί τις δυο αγαπημένες σου γεύσεις !!
Δεν χρειάζεται κανείς  να "χάνεται" σε πολλές κ διαφορετικές γεύσεις ειδικά στην αρχή που θέλει να μείνει στο άτμισμα με μια γεύση ίσως πολύ κοντά στο κτ.

Ξεκίνησα με μια γεύση τομπάκο κ είχα φυσικά κ άλλες γεύσεις όπως σοκολάτα,  Βιρτζίνια κ καραμέλα  για αλλαγή.
Σήμερα δυο χρόνια ... πια... ατμίζω σταθερά με  2 η 3 διαφορετικές γεύσεις μα  έχουν να κάνουν με την πρώτη αγαπημένη μου που είναι καπνική κ οι άλλες όπως η σοκολάτα είναι που "παντρεύονται" κ αυτές με την καπνική.  ;)

Όταν είσαι ικανοποιημένος από το ητ κ τα υγρά που έχεις επιλέξει τότε σίγουρα δεν σκέφτεσαι το κτ  ;)  Σημαντικό ρόλο σε αυτά θα παίξουν κ τα mg νικοτίνης που ατμίζει κάποιος, γιατί κάποιοι  από εμάς κάναμε το λάθος να ξεκινήσουμε με χαμηλή σε mg νικοτίνη κ είχαμε πρόβλημα νομίζοντας ότι το ητ δεν μας ικανοποιεί.

Μέσα εδώ μάθαμε πολλά που φυσικά δεν γνωρίζαμε κ έτσι σήμερα πολλοί από εμάς είμαστε με το ητ δίχως ποτέ να σκεφτούμε το κτ!!!!  :) :)

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 13, 2012, 15:26 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #858 στις: Ιουνίου 13, 2012, 15:31 »
Χάρη μπράβο σου και πας πάρα πολύ καλά.

Εδώ που ήρθες θα βρής ατμιστές όπως εσύ (το ίδιο είμαι και εγώ στα 6mg)  αλλά θα συνατήσεις και ατμιστές που έχουν κάνει το άτμισμα
χόμπυ,γιατί έτσι τους αρέσει ρε γ@#ώτο, και δεν τους νοιάζει και τόσο πολύ να κατεβάσουν την νικοτίνη.

Είμαστε μια μεγάλη παρέα ο καθένας με τις προτιμήσεις του και τα κουσούρια του.

Είμαστε εδώ να ανταλάσουμε τις απόψεις μας να συζητάμε για τα ηλεκτρονικά τσιγάρα μας, να βοηθάμε ο ένας τον άλλο  να καλαμπουρίζουμε
στις κατάλληλες όμως ενότητες.

Αν ποτέ νοιώσης την επιθυμία για κανονικό τσιγάρο (χτύπα ξύλο) εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε . :thumpup: :thumpup:

Είπαμε είμαστε μια μεγάλη παρέα. 

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #859 στις: Ιουνίου 13, 2012, 15:37 »
Φίλε  hemlock αυτό που έχει σημασία είναι να βρεις αυτό που θα σε καλύψει να ατμίσεις χωρίς να σκέφτεσαι το κανονικό τσιγάρο και στην κατεύθυνση αυτή πρέπει να κινηθείς κάνοντας ίσως και κάποιες παραχωρήσεις που δείχνουν μερικές φορές ότι είσαι αποφασισμένος να απαλλαγείς από το τσιγάρο :)

Γιάννη πολύ σωστά τα λές  :yes: :yes: :yes: :yes: Εγώ  με ένα απλό dual coils ατμίζω πάρα πολύ καιρό κ δεν έχω κανένα πρόβλημα γιατί αποφάσισα με αυτό να απαλλαγώ από το κτ!!
Ότι δυσκολίες κ αν συνάντησα τις ξεπέρασα με την μια κ μοναδική μου  σκέψη που έλεγε... Κάπνισμα Τέλος!!!!
Σήμερα με τα τόσα νεα ητ που υπάρχουν το ευκολότερο πράγμα πιστεύω είναι να κόψει κανείς το  κάπνισμα!!!
  ;)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #860 στις: Ιουνίου 13, 2012, 15:40 »
Εγώ παιδιά από την πρώτη μέρα έχασα την επιθυμία μου για τσιγάρο. Ατμίζω εδώ και 2 μήνες και ούτε θέλω να το μυρίσω , ελπίζς να συνεχισει αυτό. ΞΕκίνησα με 12mg και εδώ και 1 εβδομάδα έχω πέσει στα 6mg. :yes:
Δικιά μου άποψη.. ναι? Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα από τη στιγμή που το αποφάσισες να αφήσεις μια για πάντα το κτ !!!!! Εσύ συνεχίζεις την προσπάθεια σου κ γίνεται με την θέλησή σου !!! Έτσι λογικά ? θα είσαι μια χαρά όσο εσύ το θέλεις.  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος charis39

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #861 στις: Ιουνίου 13, 2012, 15:43 »
Χάρη μπράβο σου και πας πάρα πολύ καλά.

Εδώ που ήρθες θα βρής ατμιστές όπως εσύ (το ίδιο είμαι και εγώ στα 6mg)  αλλά θα συνατήσεις και ατμιστές που έχουν κάνει το άτμισμα
χόμπυ,γιατί έτσι τους αρέσει ρε γ@#ώτο, και δεν τους νοιάζει και τόσο πολύ να κατεβάσουν την νικοτίνη.

Είμαστε μια μεγάλη παρέα ο καθένας με τις προτιμήσεις του και τα κουσούρια του.

Είμαστε εδώ να ανταλάσουμε τις απόψεις μας να συζητάμε για τα ηλεκτρονικά τσιγάρα μας, να βοηθάμε ο ένας τον άλλο  να καλαμπουρίζουμε
στις κατάλληλες όμως ενότητες.

Αν ποτέ νοιώσης την επιθυμία για κανονικό τσιγάρο (χτύπα ξύλο) εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε . :thumpup: :thumpup:

Είπαμε είμαστε μια μεγάλη παρέα.


Σίγουρα 'οπως την βρίσκει ο καθένας αλλά σιγά σιγά πρέπει να κοιτάμε και την υγεία μας εμείς οι μεγάλοι (φαντάζομαι από το nick και εσύ μεγαλούτσικος θάσαι  :tongue_smilie:) :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος charis39

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #862 στις: Ιουνίου 13, 2012, 15:45 »
Δικιά μου άποψη.. ναι? Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα από τη στιγμή που το αποφάσισες να αφήσεις μια για πάντα το κτ !!!!! Εσύ συνεχίζεις την προσπάθεια σου κ γίνεται με την θέλησή σου !!! Έτσι λογικά ? θα είσαι μια χαρά όσο εσύ το θέλεις.  ;) ;)


χαχαχαχαχα άλλο το θέλω και άλλο το μπορώ  .Ε ίμαι και επιρεπής στις αμαρτίες :angel: :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #863 στις: Ιουνίου 13, 2012, 15:52 »
το σημαντικοτερο ολων για μενα ειναι να βρεις το καταλληλο υγρο που θα σε ικανοποιεί...
δυστυχως ακομη δεν το βρηκα και κανω και κτ μεσα μεσα.... :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #864 στις: Ιουνίου 13, 2012, 15:53 »


χαχαχαχαχα άλλο το θέλω και άλλο το μπορώ  .Ε ίμαι και επιρεπής στις αμαρτίες :angel: :eyesplash:
όταν θέλεις.. σημαίνει μπορείς!!!!!! Όταν δεν μπορείς? Σημαίνει δεν θέλεις .... Άρα εσύ αποφασίζεις...   ;)   ;)    :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #865 στις: Ιουνίου 13, 2012, 15:55 »
αλλα ειναι και μεγαλος  διαβολος             


το κ.τ παναθεματο σαν της γυναικες

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #866 στις: Ιουνίου 13, 2012, 15:56 »
Κατα τη γνωμη μου ειναι πολυ σημαντικο να ξερει κανεις γιατι το θελει το ΗΤ.

Εγω ας πουμε το χρησιμοποιω για να μειωσω τα "αχρηστα" τσιγαρα της ημερας.

Ειμαι απο 0-4 σε μια συνιθισμενη ημερα.

Δεν εβαλα ποτε στο μυαλο μου τη διακοπη. Αλλα απο 15+ καπνους το μηνα σε 2-3 ειναι σα να μην καπνιζω.
Αν δε, δεν εχω τσιγαρα, ενω σε αλλες εποχες θα γυριζα τον τοπο αναποδα, τωρα λεω so what και κανω την πιπιλα μου...

Αποσυνδεδεμένος charis39

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #867 στις: Ιουνίου 13, 2012, 15:58 »
αλλα ειναι και μεγαλος  διαβολος             


το κ.τ παναθεματο σαν της γυναικες


Φίλε Μανώλη  για μένα τώρα πια το ητ είναι σαν τισ γυναίκες και σημειωτέον ήμουν πολυ βαρύς καπνιστής :thumpup:

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #868 στις: Ιουνίου 14, 2012, 12:08 »
Aν κάποιος λαχταρήσει να ανάψει ένα τσιγάρο μετά από ένα μήνα διακοπής του ασφαλώς και είναι ελεύθερος να το κάνει. Όταν όμως το σβήσει, δεν θα λέει «έχω να καπνίσω ένα ολόκληρο μήνα» ή «τριάντα ολάκερες μέρες». Θα λέει, φυσικά, «έχω να καπνίσω πέντε ολόκληρα λεπτά».
Θα γίνει πιο ευάλωτος στο να ανάψει και δεύτερο και τρίτο και τέταρτο!!
Σύντομα θα βρεθεί εκεί ακριβώς που είχε σταματήσει - στα δύο πακέτα ή στα τρία.
Για αυτό ας σκεφτεί πρώτα αν το ξέχασε πως ήταν η ζωή του πριν το κόψει και ας αποφασίσει να
το πράξει:
Η πίεση του αίματος και οι σφυγμοί του αυξημένοι.
Το μονοξείδιο του άνθρακα στο αίμα αυξημένο.
Αυξημένη η πιθανότητα καρδιακής προσβολής.
Χωρίς γεύση και όσφρηση ή περιορισμένες.
Δύσκολη αναπνοή και μικρός χώρος αέρα στα πνευμόνια.
Βήχας και κούραση.
Αυξημένη πιθανότητα καρκίνων ( στόματος, λάρυγγα, οισοφάγου, νεφρών και παγκρέατος )

Ας τα σκεφτεί όλα τα παραπάνω και να πετάξει την ευκαιρία που του δόθηκε να πει: Καλημέρα Ζωή

Αποσυνδεδεμένος mihalis78

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν πιστευω να βαλουν ατμο-φορους?
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #869 στις: Ιουνίου 14, 2012, 12:21 »
την πατησα την περασμενη κυριακη στην παραλια,ξεχασα να παρω μπαταριες, καπνιζαν ολοι γυρω μου + καποιες μπυριτσες  αναψα ενα και το αποτελεσμα ηταν στο τελος της ημερας 15 τσιγαρα. πικρα μεγαλη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282079 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175008 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125069 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix