vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

121 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Milarepa, lagoudakis, camber

Twitter

Geekvape Aegis Squonk

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 890
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Geekvape Aegis Squonk
« στις: Οκτωβρίου 13, 2019, 17:59 »

(Το προϊόν το παρέλαβα απευθείας από την Geekvape)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)




Η οικογένεια AEGIS έχει πλέον και squonk μοντάκι που γίνεται και απλό μονομπάταρο άμα λάχει.


Όπως έγραψα και στο review του Αegis X, όλα τα μοντάκια έρχονται με την IP67 προστασία που τα προστατεύει από την σκόνη, τα χτυπήματα και το νερό. Επίσης είναι το μοναδικό από την οικογένεια που δεν μαζεύει όλη την σκόνη του πλανήτη αλλά σε πολύ νορμάλ πλαίσια.


Το μοντάκι δέχεται μία 18650 μπαταρία, έχει διαστάσεις 87.7x30.9x53.5mm, ζυγίζει 111g, το μπουκαλάκι του έχει χωρητικότητα 10ml και φτάνει μέχρι τα 100W.

Το σκουόνκ κομμάτι της συσκευής μπορεί να ξεβιδωθεί, να βγει και να μπει κανονική πλάτη και να έχουμε ένα απλό μονομπάταρο μοντ. Η αναπλήρωση του υγρού στο μπουκαλάκι γίνεται από πάνω.


Η συσκευασία περιλαμβάνει το μοντ με το σκουόνκ κομμάτι ενσωματωμένο, τον Tengu ντρίπερ, ένα δεύτερο σκουονκ μπουκαλάκι, την πλάτη που κάνει το μοντ μη-σκουόνκ, ένα καλώδιο φόρτισης και αναβάθμισης της συσκευής, ένα κατσαβιδάκι Τ, ένα άλεν, ένα εργαλειάκι για τις αντιστάσεις σε τριάρη πυρήνα, έναν μη σκουόνκ πόλο, διάφορα όρινγκς, ένα δεύτερο 810 ντριπ τιπ, έναν αντάπτορα για 510 ντριπ τιπ, βαμβάκι, δύο αντιστάσεις Ni80 fused clapton 28ga*3+40ga στα 0.4Ω και το μάνουαλ της συσκευής.


Θα ξεκινήσω λίγο ανάποδα αλλά θέλω να το αναφέρω πρώτο πρώτο. Το μοντάκι μπορεί να γίνει από σκουόνκ κανονικό, για να γίνει αυτό πρέπει να ξεβιδώσουμε μία βίδα σε κάθε πλευρά του μοντ και να τραβήξουμε. Οι βίδες είναι torx και η εταιρεία θεώρησε λογικό να μην έχει ένα torx εργαλείο μέσα στη συσκευασία. ΟΚ, όλοι έχουμε μια κασετίνα ολόκληρη με torxάκια αλλά για μένα είναι φάουλ.


Ο 510 πόλος του μοντ δεν έχει τρύπα αλλά το υγρό βγαίνει από τα πλάγια τριγύρω. Για να γεμίσουμε το μπουκαλάκι, απλά σπρώχνουμε το καπάκι προς τα πίσω και βάζουμε την μύτη του μπουκαλιού στην ειδική σχισμή.


Το χειρότερο σημείο όμως είναι όταν θελήσεις να βγάλεις το πλαστικό μπουκαλάκι από την θέση του, αν θες να το πλύνεις πχ. Ξεβιδώνεις τις πρώτες δύο βίδες από το μοντ για να βγάλεις όλο το πίσω μέρος, μετά με κάτι αιχμηρό βγάζεις τις δυο τάπες στο πάνω μέρος του μπουκαλιού, ξεβιδώνεις άλλες δύο βίδες στο πάνω μέρος και μετά τραβάς πέρα δώθε το μπουκάλι για να βγει.

Είναι το κατάλληλο σκουόνκ μοντάκι αν ατμίζεις ένα υγρό για πολύ καιρό. Δεν είναι καθόλου φιλικό στις συχνές αλλαγές.


Τα μπουκαλάκια μύριζαν λίγο στην αρχή αλλά με κανά 2 καλά πλυσίματα οι μυρωδιές έφυγαν, τώρα αν κάποιος έχει ευαίσθητα ρουθούνια δεν ξέρω αν θα του μυρίζουν ακόμα. Είναι φτιαγμένο από αρκετά σκληρό υλικό και θέλει λίγο παραπάνω δύναμη στο σκουονκάρισμα, όχι τίποτα υπερβολικό όμως. Το μοντάκι σκουονκάρει υποδειγματικά!


Όπως είπα και πιο πάνω το μοντάκι με δύο βίδες γίνεται τσακ μπαμ και κανονικό. Είναι πολύ ελαφρύ επειδή στην ουσία το μισό είναι κούφιο μέσα αλλά λόγω αυτού έχει λίγο δυσανάλογο βάρος και το νιώθεις λίγο παράξενα στο χέρι.


Μπορείς να παίξεις σε Power mode, Bypass, VPC και σε έλεγχο θερμοκρασίας διαλέγοντας το TCR ή με Ni, SS και Ti σύρμα.



Όπως είπα έρχεται σετάκι με τον Tengu ντρίπερ. Δεν ασχολήθηκα μαζί του όπως και δεν νομίζω να ασχοληθεί και κανείς.





« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 14, 2019, 14:23 από zamploutos »

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Geekvape Aegis Squonk
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 14, 2020, 09:25 »
Ευχαριστούμε για την παρουσίαση είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο dyadic, αν και θα παίζω σχετικά ψηλά, στα 60-70w μάλλον θα προτιμήσω αυτό λόγω IP67 και ελέγχου θερμοκρασίας. Και ας θέλω τέσσερις μπαταρίες για να βγάλω τη μέρα

Γρήγορη ερώτηση, μιας και δεν είχα ποτέ μου aegis:

Η ποιότητα του υλικού φαντάζομαι είναι άριστη, σωστά; Φοβάμαι ας πούμε μην αρχίσει να ξεβάφει μετά από λίγο καιρό, ειδικά στο κράμα.

Επίσης, το έχει κανένας σε άλλο χρώμα από μαύρο να μας πει πως είναι η ποιότητα του χρώματος, πχ στο ασημένιο ή στο κόκκινο. Θα ταιριάζει ας πούμε με έναν SS η κόκκινο ατμοποιητή, η καλύτερα να πάρω τον Profile σε μαύρο;

Ευχαριστώ!

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Geekvape Aegis Squonk
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 14, 2020, 10:11 »
Το έχω περίπου ένα 3μηνο και το χρώμα του είναι όπως την πρώτη ημέρα που το αγόρασα. Απ'ότι το βλέπω και καθαρά εμπειρικά δείχνει να είναι από καλά υλικά και να μένει αναλοίωτο με τη χρήση.  Έχω το silver το οποίο σαν χρώμα δεν είναι το συνηθισμένο ss των ατμοποιητών αλλά "μπλεδίζει" λίγο. Έχω την εντύπωση πως το καμμάτι που είναι το χρώμα είναι πλαστικό.

Κατά τα λοιπά να συμπληρώσω ότι αγόρασα σκέτο το μοντ και στα αρνητικά του θεωρώ το γεγονός πως δεν δίνουν μαζί και την πλάτη που κάνει το μοντ μη-σκουόνκ.
Επίσης κατά την αναπλήρωση του υγρού κάποιες φορές δεν φεύγει ο αέρας από το μπουκάλι με αποτέλεσμα το υγρό να μην εισέρχεται και να πλημμυρίζει το επάνω μέρος. Την αναπλήρωση την κάνω πλέον βάζοντας τη μύτη του μπουκαλιού στη μία άκρη της σχισμής αναπλήρωσης και γέρνοντας λίγο το μοντ ώστε η άλλη πλευρά της σχισμής να είναι πιο ψηλά.

Σε γενικές γραμμές το θεωρώ μια καλή επιλογή για "οικονομικό" μοντ και πιστεύω πως αν έπαιρνε και μπαταρίες 20-21700 με λίγο μεγαλύτερο μέγεθος θα έκανε θραύση.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2020, 10:42 από mankar72 »

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Geekvape Aegis Squonk
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 14, 2020, 10:16 »
Φαντάζομαι αν δοκιμάσεις να πιέσεις το άδειο μπουκαλάκι για να βγει ο αέρας θα σου βγάλει και υγρό (όσο έχει μείνει στο σωλήνα) στον πόλο, οπότε μόνο έτσι όπως περιγράφεις γίνεται η αναπλήρωση χωρίς πρόβλημα.

Χμμ να, αυτά τα κόλπα των χρωμάτων είναι που, σαν καλός περίεργος, δεν μου αρέσουν Τελικά θα το πάρω όλο μαύρο, έτσι κι αλλιώς αν αλλάξω γνώμη βρίσκω ανταλλακτικά καπάκια για τη squonk μορφή του με χρώμα (στο εξωτερικό μόνο από όσο είδα).

Από όσο διαβάζω πάντως θα χρειαστώ και μπουκαλάκι με μακριά μύτη, τα chubby που έχω μάλλον θα βρίσκουν στον ατμοποιητή στο γέμισμα. Μικρό το κακό!

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Geekvape Aegis Squonk
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 20, 2020, 12:23 »

Η σειρά Aegis της Geekvape έχει εμπλουτιστεί εδώ και καιρό με ένα squonk mod, το Geekvape Aegis Squonk Mod, που δέχεται μια 18650 μπαταρία και αποδίδει μέγιστη ισχύ 100W.
Στην κατοχή μου βρίσκεται η έκδοσή του σαν kit με τον ατμοποιητή Tengu RDA, που είναι διπλής αντίστασης κι έχει διάμετρο 24mm.
Έχει ήδη προηγηθεί πληρέστατη παρουσίαση από τον φίλο zamploutos. Θα επιχειρήσω να πω κι εγώ δυο λόγια, αν κι έχει περάσει καιρός από την πρώτη παρουσίασή του.
Το Geekvape Aegis Squonk Kit έρχεται στην παρακάτω συσκευασία





Στη συσκευασία περιέχονται τα παρακάτω

·        1 x Geekvape Aegis Squonk Mod
·        1 x Tengu RDA Atomizer
·        1 x Squonk Bottle
·        1 x 510 Drip Tip Adaptor
·        1 x Battery Door Assist Tool
·        1 x GV Triangular Tool
·        1 x 810 Drip Tip
·        1 x Spare Parts Pack
·        2 x N80 Fused Clapton Coil
·        2 x Feather Cotton
·        1 x USB Cable
·        1 x L-shaped Hexagonal Wrench
·        1 x Promotion Card & Warranty Card



Δεν περιέχεται κι αυτό κατά τη γνώμη μου συγκαταλέγεται στα αρνητικά, το κάλυμμα που μετατρέπει το mod από squonk σε απλό κι ένα κλειδί torx, που είναι απαραίτητο για την πλήρη αποσυναρμολόγηση και την εξαγωγή του δοχείου σιλικόνης.
Το εγχειρίδιο των οδηγιών χρήσης είναι καλογραμμένο και κατατοπιστικό, σε διάφορες γλώσσες, όχι όμως και στην ελληνική.
Στο κουτί υπάρχει και το απαραίτητο scratch για τον έλεγχο της γνησιότητας της συσκευής

Το Geekvape Aegis Squonk Kit είναι διαθέσιμο στους παρακάτω έξι χρωματικούς συνδυασμούς


Τα τεχνικά χαρακτηριστικά των δύο επιμέρους μελών του kit είναι τα παρακάτω



Geekvape Aegis Squonk Mod
 Size: 87.7 x 30.9 x 53.5mm
 Liquid bottle capacity: 10ml
 Input voltage: 3.2V-4.2V
 Output voltage: 0.1V-8V
 Minimum voltage: 3.3V
 Longest vaping time: 10s
 Resistance range: 0.05ohm-3ohm
 Charger voltage: USB Micro 5V 1.5A
 Battery specification: 18650 (single battery)
 Display screen: 0.96inch (black and white screen)

Tengu RDA
 Dimension: 24 x 28.3mm
 Intake Mode: Side airflow intake
 Coil: DIY
 Resistance Value: DIY
 Filling Mode: Top filling

More powerful and excellent TC Kit from classic Aegis family
 100W max power by single 18650 batteries
 Upgraded AS 100 chipset for fast and accurate operation
 0.96 Inch screen for vivid display
 Flawless and leakproof Squonk system
 Waterproof/Dustproof/Shockproof Design


Το Geekvape Aegis Squonk Mod πληροί το πρωτόκολλο IP67, που εξασφαλίζει στην συσκευή προστασία από κτυπήματα, σκόνη και νερό (shockproof, dustproof, waterproof)
Από όλη τη σειρά που πληροί το συγκεκριμένο πρωτόκολλο, το Aegis Squonk είναι αυτό που συγκρατεί πάνω του τη λιγότερη σκόνη. Με διαφορά.







Στην πάνω βάση του βρίσκεται ο 510 ατσάλινος ελατηριωτός πόλος, που μπορεί να δεχθεί ατμοποιητές με διάμετρο μέχρι και 26mm.
O Tengu RDA που συμπληρώνει το kit έχει διάμετρο 24mm και όταν βρίσκεται τοποθετημένος στον πόλο είναι εμφανές πως υπάρχει περιθώριο τοποθέτησης και μεγαλύτερης διαμέτρου ατμοποιητή. Ο 510 πόλος, δεν είναι ο κλασικός squonk πόλος που έχει τρύπα στη μέση. Τρύπα δεν υπάρχει και το υγρό ανεβαίνει στον ατμοποιητή περιμετρικά του πόλου.
Στην κάτω βάση του, τη βάση στήριξης, βρίσκεται η οπή υποδοχής της 18650 μπαταρίας που δέχεται το mod. Η οπή καλύπτεται από ένα βιδωτό καπάκι, που κι αυτό προσφέρει στεγανοποίηση και βιδώνει και ξεβιδώνει άψογα κι απροβλημάτιστα. Το χερούλι υποβοήθησης για το βίδωμα-ξεβίδωμα θέλει νύχι για να σηκωθεί.





Στη μια παράπλευρη έδρα του υπάρχει η θύρα φόρτισης micro usb, που δεν είναι τύπου c, κι αυτή καλυμμένη και στεγανοποιημένη, που κι εδώ, για να γίνει η αποκάλυψή της, πρέπει να σηκωθεί η τάπα κάλυψης, πάλι με τη βοήθεια νυχιού.

Στην πρόσοψη του mod υπάρχουν το fire button και τα πλήκτρα επιλογών συν (+) και πλην (-).
Το fire button πυροδοτεί σαφέστατα κι απροβλημάτιστα, με έναν ανεπαίσθητο ήχο κατά την πυροδότηση. Το ίδιο σαφή και λειτουργικά είναι και τα πλήκτρα επιλογών. Το fire button, ανατομικά, είναι αρκετά διαφορετικό από τα αντίστοιχα fire buttons που έχουν τα άλλα μέλη της σειράς Aegis.
Εργονομικά ίσως είναι λίγο κατώτερο.
Στην πρόσοψη τέλος υπάρχει η ασπρόμαυρη OLED οθόνη των 0,96 ιντσών που είναι κατακόρυφης διάταξης.
Σε vw mode, στην οθόνη εμφανίζεται η ισχύς, το επιλεγμένο mode, η τιμή της αντίστασης, η ένταση του ρεύματος, η τάση και ο απαριθμητής των puffs.
Η οθόνη είναι ευκρινής, αρκετά φωτεινή κι ευανάγνωστη, γεγονός όμως που δεν αποτυπώνεται τόσο στις φωτογραφίες.


Στην πάνω βάση του mod υπάρχει κι ο μηχανισμός αναπλήρωσης του υγρού στο δοχείο σιλικόνης.
Η οπή από την οποία γίνεται η αναπλήρωση του υγρού αποκαλύπτεται με έναν συρταρωτό μηχανισμό που λειτουργεί πολύ καλά.
Η οπή επίσης καλύπτεται από μεμβράνη σιλικόνης που προσφέρει στεγανοποίηση και δεν επιτρέπει την έξοδο του υγρού.
Η μεμβράνη υποχωρεί όταν πιεστεί από το ακροφύσιο του μπουκαλιού που χρησιμοποιούμε για να γεμίσουμε με υγρό το δοχείο σιλικόνης.
Αν η μεμβράνη δεν υποχωρήσει καλά, υπάρχει ενδεχόμενο διαρροής υγρού μεταξύ ακροφυσίου και μεμβράνης.



Το δοχείο σιλικόνης έχει χωρητικότητα 10ml κι όπως έγινε σαφές το γέμισμά του γίνεται από πάνω, χωρίς να χρειαστεί να βγει από τη θέση του.
Η σιλικόνη είναι λίγο πιο σκληρή από το συνηθισμένο, αλλά η λειτουργία του squonk είναι άψογη.
Στα πολύ θετικά να αναφέρω πως στην συσκευασία περιέχεται και δεύτερο δοχείο σιλικόνης.
Ταυτόχρονα όμως στο θέμα της αντικατάστασης του δοχείου σιλικόνης ή της εξαγωγής του για πλύσιμο, ίσως συναντάμε το πιο αρνητικό σημείο της συσκευής. Ο τρόπος απόσπασης του δοχείου είναι αρκετά περιπετειώδης και καθόλου ελκυστικός.
Πρέπει να ξεβιδωθεί το εξωτερικό καπάκι, στη συνέχεια να αποσπαστούν δύο μικρές τάπες σιλικόνης, να ξεβιδωθούν άλλες δύο βίδες, για να βγάλει κανείς τελικά το δοχείο σιλικόνης. Αρκετός μπελάς.





Η όλη κατασκευή του Geekvape Aegis Squonk Mod είναι πολύ ποιοτική και πολύ συμπαγής. Απουσιάζει κάθε ήχος κροταλίσματος ή κακής εφαρμογής επιμέρους τμημάτων. Στο κομμάτι αυτό έχει γίνει πάρα πολύ καλή δουλειά. Πάρα πολύ θετικό είναι το γεγονός πως πανεύκολα η συσκευή μπορεί να μετατραπεί σε απλό mod, όχι squonk, με την αντικατάσταση ενός καπακιού, που όμως δεν περιέχεται στη συσκευασία.

Το Geekvape Aegis Squonk Mod έχει επίσης σχετικά περιορισμένες διαστάσεις και σαφώς μικρό βάρος. Μπορεί να κρατηθεί και με τα δύο χέρια και προσφέρει πολύ καλή εργονομία.




Το Geekvape Aegis Squonk Mod είναι εφοδιασμένο με το AS chip της Geekvape, που προσφέρει επιλογές power mode, bypass, VPC και έλεγχο θερμοκρασίας. Στον έλεγχο θερμοκρασίας οι επιλογές είναι Ni, SS, Ti.
To AS chip προσφέρει έξι συστήματα προστασίας




Ο ατμοποιητής τώρα που συμπληρώνει το kit είναι ο Geekvape Tengu RDA. Είναι ένας dripper διαμέτρου 24mm, διπλής αντίστασης.
Στη συσκευασία περιέχονται δύο Νi80 fused clapton αντιστάσεις, που με αυτές δοκιμάστηκε ο ατμοποιητής.
Μετά την τοποθέτησή τους, η συνολική αντίσταση μετρήθηκε 0,11Ω.


Αποτελείται από τρία μέρη: βάση, top cap και 810 επιστόμιο




Ο ατμοποιητής έρχεται με δύο 810 επιστόμια, αλλά περιέχεται στη συσκευασία και προσαρμογέας για την υποδοχή και 510 επιστομίου.
Η τοποθέτηση των αντιστάσεων και γενικά το στήσιμο είναι πολύ εύκολο. Χρειάζεται αρκετό βαμβάκι για το γέμισμα του χώρου υποδοχής του υγρού.
Το airflow βρίσκεται σχετικά ψηλά και δεν παρατηρούνται διαρροές πολύ εύκολα από over-squonking.
Το airflow αποτελείται από δύο 13αδες οπών τοποθετημένων αντιδιαμετρικά στο top cap. Η περιστροφή του top cap για τη ρύθμιση του airflow περιορίζεται από δύο stops, ένα στην εντελώς ανοικτή επιλογή κι ένα στην εντελώς κλειστή.
Το airflow δεν το λες και smooth, ούτε και αθόρυβο. Η παραγωγή ατμού είναι μεγάλη κι η γεύση δεν είναι τόσο έντονη.
Ποιοτική η κατασκευή του Tengu RDA, αλλά σαν απόδοση δεν μου έκανε καμιά ιδιαίτερη εντύπωση.







Παραθέτω για πληρέστερη ενημέρωση τα εγχειρίδια οδηγιών χρήσης του mod και του ατμοποιητή.


Επίσης παραθέτω μερικές φωτογραφίες για σύγκριση μεγέθους του Aegis Squonk και του Aegis X.





Κλείνοντας να πω πως θα ήθελα το mod να έπαιρνε αν όχι 2 μπαταρίες, τουλάχιστον μπαταρία 21700.





Ευχαριστώ για την ανάγνωση





Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Geekvape Aegis Squonk
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 05, 2020, 19:03 »
Κάτοχος του Aegis Squonk εδώ και δύο μέρες. Πρώτη μου εμπειρία γενικά με squonk mods, άψογη. Απλό στη χρήση και πανέμορφο, μοναδικά μειονεκτήματα όπως έχουν αναφερθεί είναι το ότι παίρνει μόνο 18650, και το ότι αναγκαστικά γεμίζω με μπουκαλάκι 30ml με μακριά μύτη. Λεπτομέρειες για εμένα.

Κάποια πραγματάκια που πρόσεξα στα γρήγορα.

Αρχικά, μαζεύει αρκετή σκόνη. Όχι όπως άλλες συσκευές με εξωτερική επένδυση από μαλακό πλαστικό, αλλά αρκετή. Αυτό γενικά θα με ενοχλούσε, αλλά μιας και είναι aegis πέρασμα με βρεγμένο χαρτομάντηλο και όλα κομπλέ  8)

Πρόσεξα πως όσο αδειάζει το μπουκαλάκι, τόσα περισσότερα πατήματα θέλει για να ποτίσει τον ατμοποιητή. Λογικό ακούγεται, απλά πρέπει να το συνηθίσω.

Τέλος, κάτι που δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το μοντάκι ή τον ατμοποιητή, γιατί μου το κάνει περισσότερο στον profile και ελάχιστα στον ammit: καμιά φορά αφού πατήσω ή αφού πάρω τις πρώτες τζούρες αφού πατήσω, ακούγεται ένας περίεργος ήχος, σαν clicking, σαν να τραβάει το υγρό που έχει περισσέψει πίσω. Δεν ξέρω αν αυτό είναι νορμάλ ή αν φταίει το στήσιμο μου ή ο τρόπος που πατάω. Στον ammit ας πουμε ίσως έχω κάνει πατάτα στο στήσιμο και το βαμβάκι επηρεάζει τη ροή του υγρού, αλλά στον profile το υγρό βγαίνει ακριβώς κάτω από το βαμβάκι, δεν υπάρχει τρόπος να στηθεί αλλιώς. Δεν θα έλεγα πως είναι ούτε καν ενοχλητικό, απλά μου φαίνεται περίεργο.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2020, 19:13 από akpe »

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Geekvape Aegis Squonk
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 14, 2020, 04:08 »
Παίδες χτες βράδυ πρόσεξα πως στη σιλικόνη που καλύπτει το μπουκάλι εσωτερικά λείπει ένα μικρό κομμάτι. Ανεβάζω φωτογραφία.

Φαντάζομαι δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Διαρροή δεν έχω, το άνοιξα τώρα να σιγουρευτώ πως δεν έχει φύγει υγρό. Λογικά έχει και από τη μέσα πλευρά του καπακιού σιλικόνη για στεγανότητα. Αλλά μου έκανε εντύπωση, και δεν έχει ανταλλακτικό για το συγκεκριμένο γ@#ώτο.

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Geekvape Aegis Squonk
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 15, 2020, 15:05 »
Και σ'εμένα το ίδιο εδώ και αρκετό καιρό. Δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21708 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67585 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94861 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix