vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

364 επισκέπτες, 7 χρήστες
Jorge, trabaman, Milarepa, john 7, maprix, TasMan, aragiannis

Twitter

Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ

Αποσυνδεδεμένος Foyle

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1485 στις: Οκτωβρίου 11, 2018, 01:15 »
Ο Τρύφωνας όταν κάνει ban:


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1486 στις: Οκτωβρίου 11, 2018, 01:40 »
Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες παιδιά. Μας καταράστηκε αυτός που το έφαγε και ως τελευταία του τρολιά εδώ, έγινε το λάθος που οδήγησε κάμποσους να έχουν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

Πάει κι αυτό.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1487 στις: Οκτωβρίου 11, 2018, 07:58 »
Είχε πολύ επιτυχία η "στραβή". :))
Έριξα τόσο πολύ γέλιο, που ειλικρινά είχα χρόνια να ρίξω σε διάφορες φάσεις, ωραίες κ μη, στον εδώ χώρο.  :thumpup:
Μιχάλη, εγώ προσωπικά σε ευχαριστώ  :respect:

Αποσυνδεδεμένος Τονι Μοντανα

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Ονειρο μου να δω την Λιανα Κανελλη να ατμιζει!!!
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1488 στις: Οκτωβρίου 11, 2018, 11:47 »
Μια φορά ένιωσα και εγώ τρόλ  στη ζωή μου και μου το χαλασατε :wall:

Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1489 στις: Οκτωβρίου 23, 2018, 15:19 »
Το γράφω εδώ γιατί δεν ξέρω που αλλου να το πιστέψω και χωρίς καμία μα καμία μομφή κριτική ή γκρίνια προς τους αντμιν. Απλή ερώτηση κάνω...

Σε ποιο thread θα ενημερωνόμαστε για την περιλαλητη εγκύκλιο τώρα που το νήμα της κλείδωσε;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1490 στις: Οκτωβρίου 23, 2018, 17:25 »
Μόλις βρω λίγο χρόνο να το καθαρίσω, θα ανοίξει πάλι. Απλά έχει λίγο δουλίτσα.

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος Babis V.

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1491 στις: Οκτωβρίου 25, 2018, 09:38 »
Την καλημέρα μου σε όλους.

Θα κινηθώ περίπου στο ίδιο κλίμα με τον Dumouriez...
Θεωρώ δυσλειτουργία του forum να κλειδώνονται νήματα. Ειδικότερα, νήματα σαν το προαναφερόμενο.

Να ξεκαθαρίσω κι εγώ ότι δεν πρόκειται περί μομφής ή κακόπιστης κριτικής.
Αντιλαμβάνομαι ότι διαχειριστές/συντονιστές κάνουν ότι μπορούν, και προσφέρουν πολύ από τον προσωπικό τους χρόνο
για να μπορώ να γράφω εγώ εδώ τώρα.
Το αντιλαμβάνομαι και το εκτιμώ !
Όμως θεωρώ άτοπο να κλειδώνονται τέτοια νήματα.
Ίσως πρέπει να βρεθεί μια άλλη λύση, πχ, δεν είναι ευκολότερο αντί κλειδώματος για "καθαρισμό" να μεταφέρονται τα πραγματικά
χρήσιμα μυνήματα -αυτά που όντως παρέχουν πληροφορία- μόνιμα στην πρώτη σελίδα ;
Δεν ξέρω αν είναι εφικτό, δεν έχω τέτοιου είδους γνώσεις, απλώς μου φαίνεται ευκολότερο να μεταφερθούν 10 από το να σβηστούν 100.
Η ουσιαστική πληροφορία γίνεται ευκολότερα προσβάσιμη, η ροή της κουβέντας παραμένει και κανείς
δεν μένει με την εντύπωση πως του έκλεισαν την πόρτα στα μούτρα.
Αν παρεκτραπούμε, ας παρέμβει ο συντονιστής κι αν δεν μαζευόμαστε ας υπάρξουν επιπτώσεις...
Αυτός που τρολάρει, προκαλεί, προβοκάρει, δεν θα λείψει από κανέναν.

Αν έχει ξανασυζητηθεί και δεν..., προσπεράστε το.

Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1492 στις: Οκτωβρίου 25, 2018, 10:45 »
Το να κλειδώνουν threads σε forum είναι όσο παλιό όσο και τα ίδια τα forum. Ο λόγος που κλειδώνονται και δεν σβήνονται είναι γιατί μπορεί να έχει γίνει το thread τρι-μπούρδελο και οι admin να μην θέλουν να δωθεί παραπάνω έκταση, αλλά αυτά που έχουν γραφτεί εκεί μέσα για τον α ή β λόγο κρίνεται ότι πρέπει να παραμείνουν.

Σε άλλα forum, κλειδώνονται πολύ παλιά thread γιατί δεν έχει νόημα να συζητιούνται πλέον τα θέματά τους, απλά παραμένουν εκεί για αρχειακούς λόγους.

Αποσυνδεδεμένος Babis V.

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1493 στις: Οκτωβρίου 25, 2018, 11:31 »
Ναι φίλε μου, αντιλαμβάνομαι αυτές τις περιπτώσεις,

αλλά το νήμα στο οποίο αναφέρομαι, δεν ανήκει σε καμιά από τις δύο.

Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1494 στις: Οκτωβρίου 25, 2018, 12:41 »
Απάντησα ως προς το δυσλειτουργία, ότι δεν το θεωρώ τέτοιο, αλλά ένα εργαλείο που σου δίνει η ίδια η πλατφόρμα.

Για το συγκεκριμένο thread που μιλάτε δεν έχω άποψη, μάλλον έχασα το χαμό ;D

Αποσυνδεδεμένος knstn

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1495 στις: Οκτωβρίου 25, 2018, 13:15 »
Και 'γω θεωρώ το κλείδωμα αντιπαραγωγικό στη συγκεκριμένη περίπτωση. Αν μη τι άλλο φόρουμ είναι, όχι η Papyrous Larus Britannica.

Και άσχετα ποστ θα υπάρχουν και τρολιές.

Μια πρόταση λύση, ειδικά σε πιο σοβαρά θέματα: κάνει καρφιτσωμένο νήμα ο αντμίν, ως σημείο αναφοράς και μελλοντικών update (π.χ. για την νομοθεσία) και άλλο νήμα για συζήτηση επι του συγκεκριμένου.

Αποσυνδεδεμένος Babis V.

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1496 στις: Οκτωβρίου 25, 2018, 13:42 »
[member=15342]rosenred[/member]
Κι εγώ μάλλον έχασα το χαμό :D .
Ξαφνικά είδα το νήμα κλειδωμένο και δεν κατάλαβα τί έγινε.
Αλλά δεν είναι εκεί το θέμα.
Ακόμη κι αν το κλείδωμα είναι τόσο παλιά πρακτική όσο και τα fora, όπως λες, δεν σημαίνει κάτι.
Τα παντα εξελίσσονται, αλλάζουν κλπ κλπ προς το καλύτερο, ή έστω με στόχο το καλύτερο.
Αν υπάρχουν καινούργιες, αποδοτικότερες πρακτικές, που μπορούν να εφαρμοστούν, γιατί όχι;

Αλλά όποιος είναι έξω απ' το χορό...
Οι αρμόδιοι γνωρίζουν καλύτερα από εμένα τις δυνατότητες και βεβαίως τον διαθέσιμο χρόνο.
Μια απλή σκέψη έθεσα, με μόνο καλή πρόθεση κατά νου. :)

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1497 στις: Οκτωβρίου 25, 2018, 13:44 »
Όση ώρα το συζητάτε πάντως, το νήμα καθαρίστηκε και επαναλειτουργεί  ;D

Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1498 στις: Οκτωβρίου 25, 2018, 13:45 »
Στο μόνο φόρουμ που έχω υπάρξει διαχειριστής, ήταν ένα ενδοεταιρικό που πόσταρα μόνο εγώ και το χρησιμοποιούσαμε ως manual οπότε επίσης δεν έχω ιδία άποψη για το ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να το τρέξει κανείς.

Η πρόταση του knstn όμως μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα. Με τον τρόπο αυτό έχεις ένα νήμα το οποίο περιέχει μόνο ουσιαστική πληροφορία (το οποίο μπορεί να ανενώνεται όποτε προκύπτει κάτι νέο) και ένα άλλο στο οποίο γίνεται η όλη κουβέντα για το συγκεκριμένο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1499 στις: Οκτωβρίου 25, 2018, 13:46 »
Μην μπαίνετε καν σε τέτοια συζήτηση παιδιά.

Ετοιμάζεται εδώ και καιρό ένα εργαλείο το οποίο θα λύσει ελπίζουμε αρκετά προβλήματα και θα βοηθήσει το φόρουμ να συνδυάσει και δυνατότητες συζήτησης, και οργανωμένες υπηρεσίες τύπου βάσης δεδομένων.

Μέχρι τότε, ισχύουν οι τωρινοί κανόνες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3746 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1012 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9483 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem