vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 6 χρήστες
eurogod, infernity, panoskapa, hlias bax, paiktaras, Milarepa

Twitter

Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 09:14 »
Ανοίγω το συγκεκριμένο θέμα με αφορμή δύο μπαταρίες χρώματος ασημί και μαύρου που αγόρασα για το Njoy Npro.
Oι συγκεκριμένες μπαταρίες αγοράστηκαν πριν απο δύο περίπου εβδομάδες στο κατάστημα της Njoy στο Μαρούσι και αποδείχτηκαν δυστυχώς προβληματικές απο την πρώτη ημέρα χρήσης.
Θεώρησα αρχικά ότι χρειάζονται στρώσιμο. Ομως δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Αρκεί μια απλή ελαφρυά τζούρα για να αρχίσει να αναβοσβήνει το led. Μού δίνουν πλέον την αίσθηση ότι δεν φορτίζουν καθόλου και μάλλον αυτό συμβαίνει ουσιαστικά.  Επίσης για λίγο που δούλεψαν,  έστω και προβληματικά , είχαν διαφορετικό τράβηγμα σε σχέση με τις λευκές που ήταν στο αρχικό πακέτο. Η μαύρη μάλιστα έδινε και μια περίεργη γεύση.  Υποψιάζομαι πλέον ότι οι χρωματιστές μπαταρίες έχουν γενικότερα πρόβλημα αν και δεν έχω δοκιμάσει την μπορντό. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι συμβαίνει αυτό.
Πρόκειται μήπως για προβληματική παρτίδα ? Οι δύο λευκές μπαταρίες του αρχικού πακέτου λειτουργούν απροβλημάτιστα. Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι αν είχα αγοράσει ένα αρχικό πακέτο που θα περιελάμβανε τις συγκεκριμένες μπαταρίες θα είχα αφήσει οριστικά στην άκρη το συγκεκριμένο πολύ καλό ΗΤ. Οι προβληματικές μπαταρίες στις οποίες αναφέρομαι καθιστούν ανέφικτη την οποιαδήποτε προσπάθεια ατμίσματος. Εχει αντιμετωπίαει κάποιος άλλος αντίστοιχο πρόβλημα με τις έγχρωμες μπαταρίες του Njoy Npro ?
Επαναλαμβάνω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με τις λευκού χρώματος μπαταρίες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 03, 2010, 09:19 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 10:11 »
με NJoy δεν είχα
Είχα ακριβώς ίδια εμπειρία (ανβόσβημα led και προβληματική φόρτιση) με 510 ΤΙΤΑΝ μεγάλη.

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 10:19 »
Αν πας στην Njoy μια βολτα αυριο είμαι σιγουρος θα τις αλλαξουν.

Στα η.τ ανεξαρτητου μαρκας η ποιότητα είναι χάλια. Οι κινέζοι προσπαθούν απεγνωσμένα να κρατήσουν το ονομα τους και την φήμη τους :)

Και όσους και αν ρωτησεις εχουν να σου πουν μια ιστορια.  Δυστηχως ακόμα η λέξη "ποιοτικός έλεγχος παραγωγης" δεν έχει αντίστοιχες λέξεις στα κινεζικα (sic)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 03, 2010, 10:30 από koalex »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 10:24 »
Δυστυχώς ισχύει το θέμα ανεπαρκούς ποιοτικού ελέγχου. Με μεγαλύτερο πρόβλημα κατα την άποψή μου στους επιτοίχειους φορτιστές.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 10:26 »
Εχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος αντίστοιχο πρόβλημα με τις έγχρωμες μπαταρίες του Njoy Npro ?
Επαναλαμβάνω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με τις λευκού χρώματος μπαταρίες.

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα και γω.
Η άσπρη άψογη και δουλεύει ακόμη.
Η ασημί χάλασε σε ελάχιστες ημέρες παρουσιάζοντας την ίδια συμπεριφορά.
Δεν ξέρω εάν είναι γενικότερο πρόβλημα στις έγχρωμες λόγω κακών προδιαγραφών, γενικά όμως σε τέτοιες περιπτώσεις πρόκειται για λάθη παρτίδας και σχεδόν ανύπαρκτου ποιοτικού ελέγχου.

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 10:30 »
Δυστυχώς ισχύει το θέμα ανεπαρκούς ποιοτικού ελέγχου. Με μεγαλύτερο πρόβλημα κατα την άποψή μου στους επιτοίχειους φορτιστές.
Δεν νομιζω πως το προβλημα  περιορίζεται καπου. Απο βλαμενα usb passthrought με αποψη, σε μουλαρια atomizer που αρνουνται να δουλεψουν αν και ολοκαινουργια και μπαταριες που κουραστηκαν να αναβοσβηνουν.... ακομα και τα υγρα καθε φορα εχουν αλλη γευση...
Οταν λέμε πως το η.τ ειναι hobby, πιο πολύ εννοουμε την ταλαιπωρια και αγωνια που περνας με αυτο απο την έλειψη σταθερότητας, παρα οτιδήποτε άλλο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 03, 2010, 11:25 από koalex »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 10:30 »
Παράθεση
Δεν ξέρω εάν είναι γενικότερο πρόβλημα στις έγχρωμες
Μη μας κατηγορήσουν και για ρατσιστές Κώστα  :idiot1:
και η δική μου ασημί ήταν.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 10:51 »
η μαυρη είχε και περίεργη γεύση  :dontknow:.
Η ασημί και οι λευκές ήταν άγευστες

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 11:20 »
Δεν έχω φάει μέχρι στιγμής μπαταρία και δεν έχω άποψη  :laugh1:
Μήπως η γεύση οφειλόταν στην ασθενή τάση και δεν άτμιζε σωστά το υγρό ?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 12:41 »
 ακομα και τα υγρα καθε φορα εχουν αλλη γευση...


Ειδικα αυτο πες το και ξαναπεστο!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 12:43 »
Δεν έχω φάει μέχρι στιγμής μπαταρία και δεν έχω άποψη  :laugh1:
:)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 12:44 »
ακομα και τα υγρα καθε φορα εχουν αλλη γευση...
Σε αντίθεση με οτιδήποτε άλλο στο ηλεκτρονικό, δεν έχω τύχει μέχρι τώρα σε υγρά που να έχουν διαφορετική γεύση.
Ψωνίζω από heaven και bestecig το flue cured.
Πάντα ήταν τα ίδια.
Δεν λέω βέβαια ότι δεν συμβαίνει.

Αποσυνδεδεμένος grigoris_a

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 12:49 »
Το ιδιο θεμα ειχα και εγω με μια ασημι.Μου στειλαν 1 ασπρη η οποια ομως οταν τελειωνει αναβοσβημει οπως και οταν κανεις συνεχομενες τζουρες.Και οταν τη βαζεις για φορτιση αναβοσβηνει μονο 3 φορες.Η αλλη ασημι δουλευει καλα.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 13:21 »
προσπαθώ να αποφεύγω -τώρα πιά- να αναφέρομαι σε τέτοιου είδους προβλήματα, τουλάχιστον συνέχεια.

αν πας στην παρουσίαση πού είχα κάνει γιά το njoy θα δείς πως είχα -πρώτος μάλιστα- γράψει γιά μία καλή καί μία προβληματική μπαταρία στο πακέτο.

καί είναι ο λόγος γιά τον οποίο δεν "με κέρδισε" η συσκευή.
προσπαθώ -στην κυριολεξία- να χαρώ πού καί πού ατμίζοντας το πολύ καλό καρτομάιζερ όμως οί μπαταρίες δεν με αφήνουν.

το ξανααναφέρω, με την ευκαιρία, γιά να ξαναπώ τα δύο -κατά την γνώμη μου- προβλήματα της συσκευής καί να τα "θυμήσω" στούς ενδιαφερόμενους.

1. οί μπαταρίες. πού γιά εμένα, πρέπει να γίνει προσπάθεια ακόμη καί το cutof να τροποποιηθεί. ένα κόψιμο στα 8 δεύτερα θα ήταν ok. τα άλλα ... ας τα κρατήσει η njoy γιά την Αμερικάνικη αγορά.

2. οί τιμές των καρτομάιζερ πρέπει -όταν ίσως το επιτρέψουν οί συνθήκες (ζήτηση, κατανάλωση κλπ) να ξανακοιταχτούν. τα έχω σε ένα συρτάρι γιά ένα Σαββατόβραδο. Ατμίζω πολύ καί 3-4 καρτομάιζερ την ημέρα θα ... μού ήταν δύσκολο.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 13:42 »
Το ιδιο θεμα ειχα και εγω με μια ασημι.Μου στειλαν 1 ασπρη η οποια ομως οταν τελειωνει αναβοσβημει οπως και οταν κανεις συνεχομενες τζουρες.Και οταν τη βαζεις για φορτιση αναβοσβηνει μονο 3 φορες.Η αλλη ασημι δουλευει καλα.
οι ασπρες αναβοσβήνουν τρείς φορές όταν τις βάζεις για φόρτιση. Οι ασημί και οι μαύρες αναβοσβήνουν δέκα φορές. Αυτό σημαίνει ενδεχομένως ότι πρόκειται για διαφορετικού τύπου μπαταρίες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 133 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13858 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124703 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix