vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

497 επισκέπτες, 4 χρήστες
Mimhsdr, Jorge, manoslykos, camber

Twitter

Joyetech CUBIS

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #195 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 12:18 »
Εγώ που πήγα στο Ecig Θεσσαλονίκης μου είπαν ότι παραλαμβάνουν Πέμπτη - Παρασκευή, οπότε αναμονή.

Αποσυνδεδεμένος Scorpios

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #196 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 19:13 »
Λοιπον η επισκευασιμη μπηκε σε λειτουργια ,ερχεται ετοιμη με καθετη την αντισταση και τυλιχτο βαμβακι οπως εχουμε δει και στα βιντεο,φωτο εχει απο πανω και βλεπετε οτι εχει το σετ στα 5 ευρω καλη τιμη απο Ελλαδα.
Την εβαλα κατευθειαν χωρις να την λυσω και να στησω δικη μου αντισταση,δουλευει αψογα ,χωρις τις υπερ η υποτροφοδοσιες των εργοστασιακων αντιστασων του πακετου και εχει καλυτερη γευση απο αυτες ,σιγουρα με δικα μας βαμβακια θα ανεβασει επιπεδο σε γευση.
Οταν την λυσω και στησω δικη μου αντισταση βαμβακι τα ξαναλεμε  ;)

πολύ καλά νέα!

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #197 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 19:26 »
Λοιπον ,εβαλα την αλλη αντισταση που εχει το πακετo της επισκευασιμης την οριζοντια με δικο μου βαμβακι,εκανα εκεινο το κολπακι που δειχνει στο βιντεο και βαζει βαμβακι μεσα στην βαση για να κλεισουν οι κατω τρυπες και να μην περναει υγρο.

Δεν εβγαλα ακρη ετσι γτ ποτιζε το βαμβακι και γεμιζε υγρο η κεφαλη και δεν εκανε σωστη ατμοποιηση.
Δεν καταλαβαινω τι τις θελει αυτες τις κ....τρυπες  εκει κατω αφου εχει στο πλαι τρυπαρες να παιρνει υγρο και για τα δυο στησιματα   :dontknow:
Τελικα εστριψα δυο κομματακια  βαμβακι και τα περασα σε αυτες τις τρυπες σφηνωτα τερμα για να τις βουλωσω.

Περασα και το βαμβακι μου στην αντισταση αρκετα σφιχτα και μπολικο επειδη κολυμπαει η κεφαλη μεσα στο υγρο πρεπει να καλυψεις τα λουκια τελειως  και επειδη βλεπω οτι εχεις ευκολα υπερτροφοδοσια στον cubis λογω κατασκευης .

Το αποτελεσμα ειναι αρκετα καλο αφου δεν εχω καθολου υπερτροφοδοσια αλλα και υποτροφοδοσια υγρου, εχει παρα  πολυ καλη γευση  :thumpup:  κ σιγουρα θελει δοκιμες ακομα, αφου ειναι κατι καινουργιο για ολους μας  ;)

Κατι αλλο που παρατηρησα και ειναι λογικο με την rba και με την οριζοντια αντισταση  ,δεν μπορεις να αφησεις να κατεβει η σταθμη του υγρου οσο με τις εργοστασιακες που περναει το υγρο απο κατω, ενω με την καθετη θα τροφοδοτειται και απο την μεση της κεφαλης αλλα και απο κατω.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #198 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 19:35 »
Θέλει όντως 25 watt η επισκευάσιμη;
Δεν βλέπω να την αγοράζω τελικά, αλλά μια περιέργεια την έχω...

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #199 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 19:44 »
Τι εννοεις ? επισκευασιμη ειναι γτ να θελει 25w? ,
Εκτος και αν βαλεις την αντισταση που δινει στο σετ που ειναι λογικα 40mm ss316 ,αυτη τα θελει τα βατακια της .
Μπορεις να βαλεις οτι συρμα θες ,αλλα καλο θα ειναι να στησεις σε 3αρι για να μπει μπολικο βαμβακι κ να κλεισεις τα ( λουκια) ;)

Μιας και περασε η ωρα και στρωνει και η αντισταση με το βαμβακι να πω οτι γινεται ακομα καλυτερο το αποτελεσμα.
Η γευση δινει ρεστα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #200 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 20:13 »
Για την έτοιμη μιλάω. Πάνω γράφει 0,5Ω 25-κάτι watt.
Δεν είμαι του στριψίματος, αν μπορούσες να αλλάξεις μόνο το βαμβάκι στυλ clr ίιισως να αγόραζα μια για δοκιμή. Στα 5 ευρώ όμως...δεν
Δοκιμή clapton κι αν δεν μου κάνει, πάμε παρακάτω...

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #201 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 20:48 »
Τα 20watt και πανω τα θελει
Εχει μεσα την επισκευασιμη κομπλε καθετο coil ετοιμη για ατμισμα εχει αλλη μια ετοιμη αντισταση για οριζοντιο στησιμο και σου δινει και βαμβακι για να βαλεις ,αφου δλδ τελειωσεις το ρουφηγμα με την ετοιμη που εχεις ,λυνεις περνας την οριζοντια το βαμβακι σου ,ξεκινας ρουφηγμα παλι κ αφου μετα το αποφασισεις ,οπως ειναι λυνεις και της περνας ενα καινουργιο βαμβακι.
Εχει και κατσαβιδακι και ανταπτορακι και βιδακι.
 Η clr ειναι σκετη και την βρισκεις 3.50 με 4 ευρω Ελλαδα γιαυτο ειπα οτι ειναι καλη η τιμη της rba του cubis ,αλλιως απεξω  ;)

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #202 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 01:32 »
Να ευχαριστησω και εδω τον Stepeha που μου εδωσε μια απο τις επισεκυασιμες του και δεν χρειαστηκε να τρεχω στην Παλληνη να παρω!


Οντως, η ετοιμη που ειναι μεσα, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 25W για να παρεις γευση.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #203 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 02:41 »
Τα 20watt και πανω τα θελει
Εχει μεσα την επισκευασιμη κομπλε καθετο coil ετοιμη για ατμισμα εχει αλλη μια ετοιμη αντισταση για οριζοντιο στησιμο και σου δινει και βαμβακι για να βαλεις ,αφου δλδ τελειωσεις το ρουφηγμα με την ετοιμη που εχεις ,λυνεις περνας την οριζοντια το βαμβακι σου ,ξεκινας ρουφηγμα παλι κ αφου μετα το αποφασισεις ,οπως ειναι λυνεις και της περνας ενα καινουργιο βαμβακι.
Εχει και κατσαβιδακι και ανταπτορακι και βιδακι.
 Η clr ειναι σκετη και την βρισκεις 3.50 με 4 ευρω Ελλαδα γιαυτο ειπα οτι ειναι καλη η τιμη της rba του cubis ,αλλιως απεξω  ;)

Θωμά αγόρασε και μερικά κατσαβιδάκια ακόμη να τα έχεις πρόχειρα, ένα στο τσαντάκι σου, ένα στο γραφείο, ένα στο σπίτι κλπ, για την επισκευάσιμη του CUBIS :laugh1:

Σε βλέπω να στήνεις και να δοκιμάζεις μέρα νύχτα. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #204 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 07:51 »
το εχτρα σωληνακι που εχει η συσκευασια του επισκευασιμου τι ρολο παιζει :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #205 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 08:00 »
Αν κατάλαβα καλά είναι για όταν στήνεις την κεφαλή με οριζόντια αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #206 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 11:59 »
Για αυτο ειναι το σωληνακι, ναι. Βεβαια δεν ειναι υποχρεωτικο να το βαλεις.


Απο χθες που δοκιμαζω την ετοιμη στα 30W εχω καλες εντυπωσεις. Αρκετα καλυτερη απο τις εργοστασιακες.

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #207 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 12:37 »
Επισκευάσιμη κεφαλή που βρίσκουμε ωρέ παλουκάρια;

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #208 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 12:48 »
Βαριεσαι να διαβασεις? ,λιγο πιο πισω το ειπαμε ,παλι τα ιδια θα λεμε,διαβαστε και λιγο το νημα που τα θελετε ολα ετοιμα,ψαρακες  :)) :))
Το παιζω παλιος τωρα ... ;) :))
Απο ecig  ,εγω απο ecig Αιγαλεω ,αλλιως απεξω.

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #209 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 19:02 »
Καλησπερα σε ολους. Με τον cubis σε istick30 στα 20watt και την 0,50 ohm αυτονομια γυρω στα 8μλ ειναι νορμαλ ή να αρχισω να ψαχνω για αλλο μοντακι;
Κατα τα λοιπα αν και νεος στο αποκλειστικο ατμισμα σας βλεπω που γουσταρετε με το στησιμο και λεω να την παρω την επισκευασιμη!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281048 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207871 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65556 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173999 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13878 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124717 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix