vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

526 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, mathimatikos1966, manoslykos, camber

Twitter

Joyetech CUBIS

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1545 στις: Απριλίου 09, 2017, 09:12 »
Έχω πάρει 2 για δοκιμές υγρών με τις αντιστάσεις BF RBA (SS316L 28AWG, 2,5mm, 6,5 σπείρες, 0,6Ω) με οριζόντια τοποθέτηση. Βάζω μια χαρτοπετσέτα να φτάσει μέχρι την αντίσταση και ρουφάω 2-3 φορές κι αν χρειάζεται επαναλαμβάνω. Συνεχίζει να γουργουρίζει αλλά δεν φέρνει υγρό. Από ξέβαμα δεν έχω παρατηρήσει κάτι στον inox (είναι βαμένος; ) αλλά δεν τους χρησιμοποιώ καθημερινά. Απλά καθαρίζονται συχνά σε US μπανάκι λόγω του είδους της χρήσης τους. Με την ευκαιρία: υπάρχει πουθενά ΠΛΗΡΕΣ σετ o-rings;

Αποσυνδεδεμένος dimokritos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1546 στις: Απριλίου 09, 2017, 11:11 »
Γενικα ο cubis ειναι τιμιος μην απελπιζεσαι...παρε μια κεφαλη 0.6ohm μην πας παραπανω.. διοτι φτυνει...και παρτου και ενα drip tip σπηροειδες...για να ειναι ασφαλεις η γλωσσα σου...μια κεφαλη θα σου κοστισει 2.50 εως 3€...αν τα υγρα σου ειναι DIY καντα λιγακι πιο πηχτα...με λιγοτερο διαλυτη δηλαδη...δοκιμασε και πες...τον δουλευω αρκετο καιρο και πλεον του επισκευαζω και τις κεφαλες...οτι θες πες μου!!!
τίμιος δεν ξέρω αν είναι, εμάς όμως μας πούλησε  :))
δεν μπορούμε να θεωρούμε ένα προϊόν λειτουργικό όταν υπάρχουν σελίδες επί σελίδων με αναφορές για προβλήματα και λύσεις μπακαλίστικες. άλλαξε υγρά (έτοιμα παίρνω, δοκίμασα 4 διαφορετικές εταιρείες) τίναξε το, βάλε χαρτοπετσέτα να τραβήξει τα υγρά, πέτα τις αντιστάσεις, δώσε λεφτά να πάρεις άλλες, βάλε driptip τρομπέτα...
δε λέω είναι λογικό ο καθένας μας να θέλει να δικαιολογήσει την αγορά του αλλά μέχρι ενός σημείου
σε μένα αυτές οι λύσεις δεν δούλεψαν για παραπάνω από 2-3 τζούρες. μετά συντριβάνι.
το κακό είναι πως ο χαζοcubis προοριζόταν για την κοπέλα μου που ήθελε πραγματικά να το κόψει και ήταν διατεθειμένη να παιδευτεί λίγο με το όλο θέμα του ΗΤ, αλλά απο το πρωί πρέπει να έχει κάνει ήδη μισο καπνό... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος giogiouvas

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1547 στις: Απριλίου 09, 2017, 11:17 »
Δε λεω εχεις δικιο...ειναι δυσκολο για ενα νεο ατμιστη το παιχνιδι με τις διαρροες και τα βαλε βγαλε τιναξε...ειναι απογοητευτικο...αλλα πιστεψε με δε δικαιολογω τιποτα...λειτουργικες λυσεις ψαχνουμε για να κανουμε ολοι αυτο που θελουμε να ατμιζουμε και να το χαιρομαστε...παλαιοτερα ολο αυτο το πανηγυρι ηταν ρουτινα...σημερα ειναι εξαιρεση!

Αποσυνδεδεμένος Dafy Atm

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1548 στις: Απριλίου 09, 2017, 11:21 »
Να αγιάσει το στόμα σου Δημόκριτε (μέρες πού είναι).Τα έχω γράψει κι εγώ.Όπως τα λες είναι :yes:

Αποσυνδεδεμένος dimokritos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1549 στις: Απριλίου 09, 2017, 11:36 »
όλοι μας προσπαθούμε να δικαιολογήσουμε της αγορές μας και να βρούμε τρόπο να λειτουργήσουν. εγώ το κάνω μόνιμα. και απέναντι στους άλλους αλλά κυρίως στον εαυτό μας.


για μένα πήρα το alien 220 μαζί με τον baby beast μετά απο αρκετή αναζήτηση εδώ. έφαγα 2 μπουκαλακια απο προχθές ψάχνοντας τις ρυθμίσεις του, έκαψα και μια αντίσταση μάλλον απο δική μου χαζομάρα αλλά μισή σταγόνα δεν μου ήρθε καμία στιγμή. δεν ξέρω αν είναι καλύτερος σε γευση, λειτουργία, ανθεκτικότητα αλλα ρε γμτ λειτουργεί.


Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1550 στις: Απριλίου 09, 2017, 13:49 »
Δεν ταιριάζουν όλοι οι ατμοποιητές σε όλους. Αν ήταν έτσι θα υπήρχε ΕΝΑΣ εργοστασιακός και ΕΝΑΣ επισκευάσιμος.
Προβλήματα που γεμίζουν σελίδες επί σελίδων θα δεις σε όλους τους ατμοποιητές και μάλιστα όσο πιο διαδεδομένοι τόσο περισσότερα τα προβλήματα αφού είναι περισσότεροι οι κάτοχοι.
Αυτό όμως δε σημαίνει ότι κάποιος που δηλώνει ενθουσιασμένος έχει τα χίλια μύρια προβλήματα και τα κρύβει για να δικαιολογήσει τα 20€ της αγοράς του.

Με τον Cubis δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Χρησιμοποιώ τον ενσωματωμένο που έχει το eViC AIO. Το δάνεισα σε φίλο ένα Σάββατο σε καφετέρια που του έσπασε το τζαμάκι του Ναυτίλου του. Στις πρώτες 5-10 τζούρες το μπούκωσε. Τινάγματα και κακό να φύγει το υγρό σε 5 λεπτά πάλι τα ίδια. Τελικά του έδωσα τον KFL+ που χρησιμοποιούσα και κράτησα για μένα όλο το βράδυ το ΑΙΟ. Κανένα πρόβλημα, ούτε υποψία υπερτροφοδοσίας. Δεν άλλαξα ούτε κεφαλή ούτε καν υγρό. Άτμισα το Tribeca με το οποίο το είχε γεμίσει ο φίλος. Τι άλλαξε λοιπόν και δεν είχα πρόβλημα; Ο χρήστης, δηλαδή η τζούρα και ο τρόπος ατμίσματος.

Αποσυνδεδεμένος sfk9039

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1551 στις: Απριλίου 09, 2017, 13:50 »
Πάντως ο mini δεν μου έχει βγάλει κανένα απολύτως θέμα εδώ και μήνες. Ποιο παλιά είχα τον παλιό και μου είχε βγάλει την πίστη. Αν σας αρέσει αυτό που δίνει ο cubis, τότε ρίξτε μια ματιά στον mini.....

Αποσυνδεδεμένος dimokritos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1552 στις: Απριλίου 09, 2017, 17:51 »
Δεν ταιριάζουν όλοι οι ατμοποιητές σε όλους. Αν ήταν έτσι θα υπήρχε ΕΝΑΣ εργοστασιακός και ΕΝΑΣ επισκευάσιμος.
Προβλήματα που γεμίζουν σελίδες επί σελίδων θα δεις σε όλους τους ατμοποιητές και μάλιστα όσο πιο διαδεδομένοι τόσο περισσότερα τα προβλήματα αφού είναι περισσότεροι οι κάτοχοι.
Αυτό όμως δε σημαίνει ότι κάποιος που δηλώνει ενθουσιασμένος έχει τα χίλια μύρια προβλήματα και τα κρύβει για να δικαιολογήσει τα 20€ της αγοράς του.

Με τον Cubis δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Χρησιμοποιώ τον ενσωματωμένο που έχει το eViC AIO. Το δάνεισα σε φίλο ένα Σάββατο σε καφετέρια που του έσπασε το τζαμάκι του Ναυτίλου του. Στις πρώτες 5-10 τζούρες το μπούκωσε. Τινάγματα και κακό να φύγει το υγρό σε 5 λεπτά πάλι τα ίδια. Τελικά του έδωσα τον KFL+ που χρησιμοποιούσα και κράτησα για μένα όλο το βράδυ το ΑΙΟ. Κανένα πρόβλημα, ούτε υποψία υπερτροφοδοσίας. Δεν άλλαξα ούτε κεφαλή ούτε καν υγρό. Άτμισα το Tribeca με το οποίο το είχε γεμίσει ο φίλος. Τι άλλαξε λοιπόν και δεν είχα πρόβλημα; Ο χρήστης, δηλαδή η τζούρα και ο τρόπος ατμίσματος.
ο τρόπος ατμίσματος.. και αυτό το άκουσα και το έλαβα σοβαρά υπόψιν. μετά απο δοκιμές κατάλαβα μάλλον το κάνω με τόσο λάθος τρόπο που μου το συγχωρούν οι υπόλοιπο ατμοποιητές  :dontknow:
σίγουρα παίζει ρόλο ο χρήστης σε αρκετές από τις συσκευές που χρησιμοποιούμε καθημερινά. λόγω δουλείας έχω κατανοήσει πλήρως ότι πολλά προβλήματα παρουσιάζονται από λάθος χειρισμό
το -προσωπικό- συμπέρασμα της μη λειτουργικής συσκευής που αφορά το συγκεκριμένο ατμοποιητή το έβγαλα αφού δοκίμασα κάθε πιθανό τρόπο πρόληψης κακής χρήσης και ελαττωματικού υλικού.
σίγουρα το 20αρικο δεν είναι σοβαρό ποσό για να μπει κάποιος στην διαδικασία ασχοληθεί και να το δικαιολογήσει. σαφώς και τόσα παιδιά εδώ δεν κρύβονται πίσω από το δάχτυλό του και λένε καλά λόγια χωρίς να ισχύουν. απλά δεν έκατσε σε εμάς. δεν μας συμπάθησε. επίσης ξέρω ότι υπάρχουν χιλιάδες ευχαριστημένοι πελάτες που δεν θα μπουν σε ένα φόρουμ να το διατυμπανίσουν σε αντίθεση με τους δυσαρεστημένους  που θα ασχοληθούν ίσως περισσότερο 8) 

Αποσυνδεδεμένος giogiouvas

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1553 στις: Απριλίου 09, 2017, 23:52 »
ισως απλα δεν ταιριαξατε...αν εισαι και τελειος αρνητικος δεν προκυται να υπαρξει συνεργασια...δεν διαφημιζουμε κατι...απλα γνωμες λεμε!

Αποσυνδεδεμένος dimokritos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1554 στις: Απριλίου 10, 2017, 00:03 »
ε ναι κουβεντα κανουμε. παντως τον αντικατεστησα με τον triton mini. μεχρι στιγμης ολα καλα. θα φανει στο μελλον. 

:bye:

Αποσυνδεδεμένος Pafapoufas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1555 στις: Απριλίου 10, 2017, 21:07 »
Ο Triton ειναι απροβληματιστος και θα τον χαρεις

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1556 στις: Απριλίου 11, 2017, 09:09 »
Ο σχεδιαστής και εμπνευστής του cubis, θα έπρεπε να ντρέπεται..δεν πρόκειται περί ατμοποιητή αλλά περί ατμοπαρασκευαστή..

Μπορείς να ψήσεις, να τηγανίσεις, να βράσεις, να σωτάρεις, αλλά όχι να ατμίσεις. Από άλλη οπτική γωνία, αποτελεί ένα μικρό τεχνολογικό θαύμα : είναι ο μικρότερος βραστήρας του κόσμου...ευτυχώς μου τον δώρισαν, αλλά ήταν ήδη αργά όταν κατάλαβα το μίσος που πρέπει να έτρεφε ο δωρητής για μένα..

Πολλά από τα κόλπα του θα έπρεπε να περιγράφονται στην μπροσούρα του και όχι να τα μαθαίνουμε από χρήστες : Μυτάκια-κωνάκια-καρφάκια από χαρτοπετσετούλες, τίναγμα θερμομέτρου, τίναγμα χαλιών, τίναγμα στον ύπνο μου, μικρή ανάστροφη τούμπα, το αυτό δι' ανατάσεως ή μεσολαβής, βίδωμα ελαφρύ, ξεβίδωμα καπακιού - καρπού και μεταταρσίου και πάει λέγοντας..μιλάμε για παράσταση ατμοποιητή-τσίρκου που υπό άλλες συνθήκες θα πλήρωνες αδρά για να παρακολουθήσεις..

Καλοί μου φίλοι..εάν πρόκειται να δαπανήσω το εισόδημα μου σε ψυχίατρο για να διακριβώσω γιατί δεν μ' αγαπά ο ατμοπαρασκευαστής τούτος δω και για να βρω το cubi του, τότε συμπαθάτε με...ατμίζω σχεδόν μία δεκαετία, ικανό διάστημα ώστε να καταδικάζω τον καταναγκασμό...απ' όπου κι αν προέρχεται..μακριά κι αγαπημένοι..

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1557 στις: Απριλίου 11, 2017, 10:08 »
Όμως στα υπερ του, γεμίζει ευκολα από επανω , εχει καλη χωρητκοτητα ,αλλαζεις ευκολα την ανταλλακτική κεφαλή χωρις να τον αδιεαζεις ,εχει καλή γευση και ντουμανι και αν βαζεις κεφαλες απλες του 1.5 ομ δεν εχεις ιδιαίτερα προβλήματα... 8)

Αποσυνδεδεμένος giogiouvas

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1558 στις: Απριλίου 11, 2017, 11:23 »
ειλικρινα σε μενα τοσο προβληματα δεν εβγαλε ολα δουλεψαν ρολοι...ή πολυ τυχερος ειμαι ή τι να πω...τον αγαπησα και με σεβαστηκε...

Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1559 στις: Απριλίου 11, 2017, 11:37 »
Από ότι φαίνεται υπάρχουν διαφορετικές εμπειρίες με ίδιες συσκευές (που και μόνο αυτό ΕΪΝΑΙ πρόβλημα), εμένα π.χ. ο Ναυτίλος 2 μου έκανε συνέχεια διαρροές, ενώ οι περισσότεροι τον εκθειάζουν, οπότε και τζάμπα δεν τον θέλω.

Στην δική μου περίπτωση ο Cubis δούλεψε καλά, πολύ καλύτερα από τον Cubis Pro (που τον έβαλα στην άκρη), ειδικά με τις 1.5 LVC.

Στην αρχή είχα θέματα αλλά έχει στρώσει, σχετικά με την αρχική υπερτροφοροσία χρειάζεται λίγο χαρτί που δεν το θεωρώ και τραγικό, αλλά μία πολύ πιο εύκολη λύση (όπως είχε αναφέρει σε άλλο νήμα ο Makis86-ελπίζω να το γράφω καλά) είναι στην τελευταία στροφή όταν τον γεμίζεις να τον γυρνάς ανάποδα, κάνει τεράστια διαφορά.
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20582 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281118 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312692 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13979 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix