vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

94 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, bloodlessz, mathimatikos1966, Tem

Twitter

Καπνιστικα υγρα με μικρη παραγωγη καπνου για χρηση σε αεροπλανο

Αποσυνδεδεμένος npapaduke

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Μετα απο μικρη πειρα φιλων ατμιστων σε πολυωρες πτησεις , και επειδη λογω εργασιας μου κανω και εγω παρομοιες πτησεις, θετω την ερωτηση σε ολους τους φιλους ατμιστες τι υγρα θα προτεινατε για χρηση σε αεροπλανα?
Ως γνωστον λογικα δεν θα ειχαμε προβλημα ατμιζοντας σε μια πτηση αλλα αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι ενοχλει κυριως ο πολυς καπνος γιατι προκαλει τους υπολοιπους καπνιστες Κ.Τ επιβατες . Παρακαλω οσοι εχουν αναλογες εμπειριες η προτασεις ας μας δωσουν τα φωτα τους!!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Να πανε κ οι κανονικοι καπνιστες να παρουν ηλεκτρονικο! Τι παει να πει τους προκαλει,αφου δεν απαγορευεται ας φανε τα μουστακια τους :P
Eγω ατμιζω κ μεσα στο σινεμα(village) κ παρ ολο που γινεται χαμος απο κοσμο δε μου λεει κανεις το παραμικρο.Μονο μια φορα που με ρωτουσε ενα παλικαρι απο ενδιαφερον γιατι ηθελε να παρει κ αυτος! :D

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
pg, νον, και μικρες ρουφηξιες. Αλλα δεν βλεπω το λογο !!!

Αποσυνδεδεμένος npapaduke

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Οπως διαβασα και σε αλλα θεματα του φορουμ απο συνατμιστες με αναλογες εμπειριες, το συνηθες προβλημα ειναι αυτο του πολυ καπνου. Φανταστειτε να εισαι σε ενα αερπολανο για 9-10 ωρες πτηση, ισως και παραπανω, και να εχεις καθε φορα να εξηγησεις τα αυτονοητα σε αεροσυνοδους, ξινισμενους επιβατες κτλ. Βεβαια κανονικα δεν πρεπει να εξηγησουμε τιποτα και σε κανενα αφου ειμαστε νομιμοι, αλλα αντε τωρα να εχεις την ταλαιπωρια σου και το χαρμανιασμα σου και να εχεις και καμια παραξενη αεροσυνοδος να σου κανει παρατηρηση η να ζηταει εξηγησεις. ( προσθεστε και προβληματα επικοινωνιας, κυριως με διπλανους επιβατες διαφορων εθνικοτητων!! Κατι σαν το γνωστο "Το χασαμε το κορμι πατριωτηηη!!!! απο γνωστη διαφημηση).  :laugh1:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Παλιότερα είχαν κυκλοφορήσει αόρατα υγρά αλλά δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμα.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,893.0.html

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Επειδή ακριβώς βαριέμαι να εξηγώ αυτά που αναφέρεις και άλλα τόσα
(π.χ. ερωτήσεις για παθητικό κάπνισμα - άτμισμα ) κ.ο.κ. πολύ απλά δεν ατμίζω συχνά σε κλειστούς χώρους ειδικά αν πρόκειται για αεροπλάνα, δημόσιες υπηρεσίες και φυσικά στην δουλειά...

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Aν θυμαστε οι παλιοτεροι τα πουρα της RUYAN, χτυπημα τσεκουρια και σχεδον καθολου ατμο

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Aν θυμαστε οι παλιοτεροι τα πουρα της RUYAN, χτυπημα τσεκουρια και σχεδον καθολου ατμο
έτσι ακριβώς Κώστα

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
στη χειροτερη... πας τουαλετα και το ντουμανιάζεις με 36αρα! και βγάζε οσο ατμό θες..

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Eναλλακτικά τον κρατάς όλον μέσα  8)

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Μια απλή σκέψη μου είναι η εξής. Γιατί αντί να χρησιμοποιήσεις PG ή VG, για το υγρό δεν χρησιμοποιείς απλά σκέτο ενέσιμο ορό με το ποσοστό νικοτίνης που θέλεις? Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ αλλά πιστεύω πως ο ορός εξαεριώνεται-ατμοποιείται απο τον ατμοποιητή, από άποψη θερμοκρασίας. Άντε να βάλεις και λίγη από τις παραπάνω βάσεις για λίγο ατμό. Δεν ξέρω βέβαια αν θα έχεις διαρροές λόγω ρευστότητας ...

Αποσυνδεδεμένος npapaduke

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Σιγουρα η καλυτερη λυση ειναι να μην καπνισεις οπως αναφερει και ο Gabriel74 αλλα αυτο για μενα δεν ειναι εφικτο.
Μεχρι στιγμης εχω καταληξει στο οτι ατμιζεις μεχρι να σου κανουν παρατηρηση, και αν δεν καταλαβαινουν απο εξηγησεις, πας στην γνωστη λυση της τουαλετας αφου οι ανιχνευτες καπνου δεν ανιχνευουν τιποτα.
Παντως απο υγρα για atomizer δεν νομιζω να υπαρχουν πολλες επιλογες. Δεν ξερω αν θα πετυχω καλυτερο αποτελεσμα απο προσμιξεις υγρων. (με αραιωμα ισως)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Μια απλή σκέψη μου είναι η εξής. Γιατί αντί να χρησιμοποιήσεις PG ή VG, για το υγρό δεν χρησιμοποιείς απλά σκέτο ενέσιμο ορό με το ποσοστό νικοτίνης που θέλεις? Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ αλλά πιστεύω πως ο ορός εξαεριώνεται-ατμοποιείται απο τον ατμοποιητή, από άποψη θερμοκρασίας. Άντε να βάλεις και λίγη από τις παραπάνω βάσεις για λίγο ατμό. Δεν ξέρω βέβαια αν θα έχεις διαρροές λόγω ρευστότητας ...

Εκτός από τις διαρροές θα έχει και απαίσια γεύση πιστεύω...
Υποτίθεται οτι αναφερόμαστε σε WFI και όχι Normal salin 0,9 ο οποίος είναι αλμυρός...
Δεν ξέρω με dextrose τι μπορεί να γίνει αλλά καλύτερα μην το δοκιμάσετε στο σπίτι...

Άσε που από όσο αναφέρουν τα στοιχεία η PG ή VG παίζουν τον ρόλο του μεταφορέα της νικοτίνης μέχρι τον αιματοεγκεφαλικό φραγμό του εγκεφάλου...


Αποσυνδεδεμένος npapaduke

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Παιδια σε σχετικο παλαιοτερο θεμα διαβασα οτι υγρα PG βγαζουν πολυ λιγοτερο καπνο και αρωμα απο VG. Ξερει κανεις κατι σχετικο? Και αν ναι υγρα που μας προτεινει? Γενικα η ερωτηση για κλειστους χωρους ,αν θες να εχεις λιγοτερο καπνο και αρωμα.

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Εκτός από τις διαρροές θα έχει και απαίσια γεύση πιστεύω...
Υποτίθεται οτι αναφερόμαστε σε WFI και όχι Normal salin 0,9 ο οποίος είναι αλμυρός...
Δεν ξέρω με dextrose τι μπορεί να γίνει αλλά καλύτερα μην το δοκιμάσετε στο σπίτι...

Άσε που από όσο αναφέρουν τα στοιχεία η PG ή VG παίζουν τον ρόλο του μεταφορέα της νικοτίνης μέχρι τον αιματοεγκεφαλικό φραγμό του εγκεφάλου...

Χμμμμ  :hmmm: Έχεις δει τη διαφίμηση CONNX που η κόρη μιλάει στον πατέρα για ένα RPG και εκείνος στο τέλος τη ρωτάει "στη μάνα σου τό' πες?" (έχω τουλάχιστον 4 άγνωστες λέξεις-έννοιες  :-[)

Βασικά δεν ήξερα τι περιέχει ο ενέσιμος, ίσως να κάνει και το απλό αποσταγμένο νερό. Το φαντάστηκα σαν να κάνεις εισπνοές πάνω από μια κατσαρόλα με νερό που βράζει, ο ατμός δεν είναι ιδιαίτερα ορατός, τον καταλαβαίνεις όμως στην εισπνοή.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 08, 2011, 00:44 από cobolt »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20592 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65661 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312728 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124733 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93501 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix