vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

605 επισκέπτες, 7 χρήστες
Sergios, Milarepa, chkontog, bloodlessz, camber, amdnikos, lemon78

Twitter

NOBACCO Hybrid-e (901 σπ.)

Αποσυνδεδεμένος marile

  • *
  • 43
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το καπνισμα.....αδυνατιζει............
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #105 στις: Ιουλίου 04, 2011, 23:25 »
Ελα ντε . Και γω απορω . Τι μια στιγμη ατμιζω και μετα ξαφνικα παει .Ψαχνω γυρω γυρω και αυτα λες και εχουν γινει ..........ατμος . Το 3ο επαιρνα ορκο οτι επεσε μεσα στο αμαξι οπως οδηγουσα .Παει .....αφαντο .3 σε 4 μερες Ελεος

Αποσυνδεδεμένος marile

  • *
  • 43
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το καπνισμα.....αδυνατιζει............
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #106 στις: Ιουλίου 04, 2011, 23:30 »
Ελα ντε . Και γω απορω . Τι μια στιγμη ατμιζω και μετα ξαφνικα παει .Ψαχνω γυρω γυρω και αυτα λες και εχουν γινει ..........ατμος . Το 3ο επαιρνα ορκο οτι επεσε μεσα στο αμαξι οπως οδηγουσα .Παει .....αφαντο .3 σε 4 μερες Ελεος
Χμμμ :hmmm: μηπως πρεπει να αλλαξω γυαλια........... :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #107 στις: Ιουλίου 05, 2011, 16:26 »
Λοιπόν, σήμερα το πρωί πέρασα από Nobacco και επιβεβαιώθηκε για μία ακόμη φορά όποιος έλεγε πως η εξυπηρέτηση είναι άριστη σε όλα τα επίπεδα.
Εγώ βέβαια έπαθα αυτό που παθαίνεις καμιά φορά με το αυτοκίνητο. Ακούς έναν σπαστικό θόρυβο, νιώθεις ξραδασμούς όλη την ώρα, αλλά μόλις το πας στο μηχανικό, λες και φτιάχνεται μόνο του και δεν κάνει κιχ... Και σε κοιτάζει ο μηχανικός...
Τα παιδιά δοκίμασαν και τα δύο hybrid-e που τους πήγα γιατί μου έβγαλαν καμένο. Επί μισή ώρα ατμίζαμε και ατμίζαμε και καμένο δεν ερχόταν. Τελικά μου έδωσαν έναν καινούργιο hybrid-e και έφυγα με τρεις τβριδικούς ατμοποιητές σε 510...
Φυσικά, στο μεσοδιάστημα, ο ένας hybrid-e μου έδωσε και πάλι το γνωστό του καμένο... Ο άλλος μου δίνει κάτι απροσδιόριστο που φέρνει πολύ σε καμένο. Πιστεύω πως μέχρι αύριο θα δίνει κανονικά καμένο!
Η εξυπηρέτησή τους πάντως ήταν άψογη κι έστω και χωρίς ουσιαστικά να διαπιστώσουν οι ίδιοι το πρόβλημα, έδωσαν μια λύση προς το συμφέρον του πελάτη τους.
Όσο για τους hybrid-e... πήρα κι ένα τανκ τύπου Α με λαστιχένιο καπάκι γιατί μάλλον επιστρέφω σε πιο κλασσικά δρομάκια...

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #108 στις: Ιουλίου 09, 2011, 02:22 »
Για όσους έχουν σφιχτή τζούρα, φτωχό ατμό (ή και καθόλου), ρίξτε πρώτα μια ματιά εδώ. ;)

Αποσυνδεδεμένος nikp81

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #109 στις: Ιουλίου 12, 2011, 15:01 »
Καλησπερα..Εχω την Μπαταρια του eGO-T αλλα μιας και πηγα σημερα στην Nobacco ειπα να παρω και εναν Hybrid-E ...Επειδη μεχρι τωρα δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει Carto θελω να ρωτησω πως θα καταλαβω οτι τελειωσε και θελει γεμισμα?
Ευχαριστω!!

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #110 στις: Ιουλίου 12, 2011, 15:07 »
Θα το καταλαβεις σιγουρα απο το καμμενο που θα φας. Απλα συμπληρωσε καποιες σταγονες καθε 3 και λιγο που λεμε και δεν θα εχεις προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #111 στις: Ιουλίου 12, 2011, 15:11 »
Καλησπερα..Εχω την Μπαταρια του eGO-T αλλα μιας και πηγα σημερα στην Nobacco ειπα να παρω και εναν Hybrid-E ...Επειδη μεχρι τωρα δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει Carto θελω να ρωτησω πως θα καταλαβω οτι τελειωσε και θελει γεμισμα?
Ευχαριστω!!

Συν τω χρόνω θα συντονίσεις τους χρόνους σου ανάλογα με την συχνότητα που ατμίζεις και θα καταλαβαίνεις πάνω κάτω οτι θέλει επαναγόμωση...καθώς και από το οτι κάποιες φορές η ποσότητα του ατμού μειώνεται καθώς και η γεύση (αν χρησιμοποιείς άρωμα)...
Μέχρι τότε όπως λέει κι ο Γιάννης, θα υποστείς αναγκαστικά σχεδόν, την υπέροχη ευωδία του...καμένου...
 ;)  εκτός αν συμπληρώνεις ανά τακτά διαστήματα μερικές σταγόνες...
Εκεί έγκειται το πλεονέκτημα του Τανκ...

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #112 στις: Αυγούστου 18, 2011, 11:04 »
ΚΑΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΒΟΗΘΗΣΕ ΕΜΕΝΑ:

Πηρα απο φαρμακειο κατι πολυ ψιλα βουρτσακια καθαρισμου δοντιων .Το Hybrid ηταν βουλωμενο,πολυ σφιχτη τζουρα και σχεδον καθολου ατμο.Εβαλα το βουρτσακι σε καυτο νερο και μετα μεσα στο σωληνακι του καρτο και κα8αριζα σιγα σιγα την αντισταση ,και απο τις 2 μεριες ,(πανω μερια γεμισματος. και κατω μερια αφαλος πολου).Οι κινησεις προσεχτικες μην ξεπατωσω την αντισταση . Στο τελος φυσιγμα, και ΒΟΥΑΛΑ!!! ατμιζει παλι σαν καινουριος!!!!

Αποσυνδεδεμένος titos

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #113 στις: Αυγούστου 18, 2011, 11:32 »
Στο θεμα καθαρισμου σε ολα τα σημεια του ego-T πολυ πρακτικα ειναι και τα καθαριστικα πιπας που υπαρχουν στο εμποριο-ειδη καπνιστου. Πιο συγκεκριμενα τα χρωματιστα βουρτσακια απο συρμα που περιμετρικα εχουν ίνες σαν χνούδι. Κανουν καλη δουλεια οπου και να τα εχω χρησιμοποιησει.

κατι σαν αυτο,
http://www.luxe.gr/katharistika-vauen-aspro.html

Αποσυνδεδεμένος lefterisGR

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #114 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 23:31 »
Για όσους έχουν σφιχτή τζούρα, φτωχό ατμό (ή και καθόλου), ρίξτε πρώτα μια ματιά εδώ. ;)

η παραπομπη στο "εδω"δεν βγαζει καπου
οι αντιστασεις του ειναι στα 1.6 ΩΜ?

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #115 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 00:03 »
Λευτέρη, θα κοιτάξω γιατί το έφαγε η μαρμάγκα το λινκ και θα το φτιάξω. ;)

Αποσυνδεδεμένος lefterisGR

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #116 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 00:13 »
ευχαριστω πολυ !!
μπορείτε να μου απαντήσετε σας παρακαλώ και στο άλλο μου ερώτημα αν οι αντιστασεις του είναι στα 1.6 ΩΜ?

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #117 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 00:30 »
Αν αναφέρεσαι στους μονής αντίστασης (τους παλιούς, κλασσικούς) είναι στα 2,7-2,9 Ωμ αν θυμάμαι καλά.
Οι καινούργιοι είναι dual coil και απ'ότι ξέρω είναι ονομαστικής αντίστασης 1,6 Ωμ (1,5-1,8 δλδ)

Αποσυνδεδεμένος stratos25

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό Τσιγάρο  Enjoy e-Smoke
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #118 στις: Μαρτίου 10, 2012, 22:56 »
καλησπέρα!
είστε ικανοποιημένοι από τους hybrid-e?
προσωπικά τους βρήκα λίγο αδύναμους σε χτύπημα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 105 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280742 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93464 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix