vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

603 επισκέπτες, 6 χρήστες
Xxristos, Milarepa, Jorge, maprix, lagoudakis, manoslykos

Twitter

BIG e-Go CARTOMIZER απο nobacco.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BIG e-Go CARTOMIZER απο nobacco.
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 14:07 »
Οντως... μεγάλη υπόθεση να μπορείς να δείς την στάθμη σε κάποιο καρτό, ειδικά όταν αυτό παίρνει μεγάλη ποσότητα υγρού..
Πόσο μάλλον αν πρόκειται για afs η avs..

Πάντως εμένα το τελείως διαφανές δεν μου αρέσει...   
Μέ κάποιο τρόπο θα μπορούσε να είναι διακριτικό.. :yes:
ναι όντως. Οπτικά δεν είναι ιδιαίτερα ωραίο το τελείως διαφανές

Αποσυνδεδεμένος Georgio

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Ο πιο έξυπνος τρόπος για να χρησιμοποιείτε τον υπολογιστή σας
Απ: BIG e-Go CARTOMIZER απο nobacco.
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 19:42 »
Kαλημέρα..
Επειδή το έχω δουλέψει κάμποσο, και τέτοια συμπτώματα δεν παρατήρησα, μήπως το άφησες να στεγνώσει τελείως...  και δεν έχει μέσα υγρό;
Δυστυχώς δεν φαίνεται όταν τελειώνει το υγρό, αλλά ενδείξεις σου βγάζει.... όπως λιγότερο ντουμάνι για παράδειγμα..

ναι ισως να το αφησα ελαχιστα να στεγνωσει. αλλα και παλι οταν το ξαναγεμισα και αρχισα το ατμισμα εχει καπως περιεργη γευση....

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: BIG e-Go CARTOMIZER απο nobacco.
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 27, 2011, 12:47 »
παιδια καλημερα. εγω πηρα χθες 2 καρτο και στην αρχη με ενθουσιασαν. αυτη την ωρα και μετα απο ενα γεμισμα που εκανα το κατα τις 2 τα ξημερωματα, το καρτο οταν ατμιζω μου βγαζει κατι το απροσδιοριστο σε αρωμα/γευση. σαν πλαστικο σαν κλισουρα να το πω. πραγματικα δε ξερω πως να το μετραφρασω. το εβγαλα και γυρισα στα κλασσικα φιλτρα :(
Και γω παραγγειλα μια 5αδα και δοκιμασα το 1ο χτες . Ετσι ακριβως οπως το λες Georgio . απροσδιοριστη γευση κλεισουρας και πλαστικιλας μαζι !! Το παραταω και σημερα δοκιμαζω το 2ο . Μια απ,τα ιδια . Πανε για ανακυκλωση και τα 5  >:( Μπλιαχχχ  , ισως οτι χειροτερο εχω δοκιμασει σε ητ μεχρι τωρα . Ακομα και το καμενο , υποφερτο μου φανηκε !!! Αν τα βουταγα σε τιποτα βοτκες η καθαρο οινοπνευμα θα τα,σωνα ?

Αποσυνδεδεμένος danden

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BIG e-Go CARTOMIZER απο nobacco.
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 27, 2011, 18:24 »
Νασσο εγω τα εχω 2μηνες απο φανστορ κ μου βγαζουν καλυτερη γευση κ ντουμανι απο διαφανα κ απο φογκ κ δουλευω τα 5 απο τα 10 ως τωρα ενω εχω πεταξει ενα δυο νομιζω επειδη βουλωσαν.
δεν μου εχει καει κανενα!κ φθηνα ειναι γεμιζω απο βραδυ 3 4 κ με μια καλη 900ρα βγαζω τη μερα.
απλα εχω αφαιρεσει ολες τις ταπες.

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BIG e-Go CARTOMIZER απο nobacco.
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 16, 2011, 13:11 »
Έχει δοκιμάσει κανείς να τα αλλάξει φίλτρο η να τα καθαρίσει ? (μιλάμε για τα BIG  e-Go CARTOMIZER)
Αν μπορεί ας γράψει τις εμπειρίες του .
Σκέφτομαι να το δοκιμάσω με σύριγγα και ιονισμένο νερό . Με την μέθοδο υπερχείλισης του Cartomizer .
Οποιαδήποτε συμβολή ευπρόσδεκτη 

thx  :)


Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: BIG e-Go CARTOMIZER απο nobacco.
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 16, 2011, 14:45 »
Οποιαδήποτε προσπάθεια να το ανοίξεις, θα φέρει την καταστροφή του.
Οπότε σου λέω με απόλυτη σιγουριά ότι δεν αλλάζει το βαμβάκι απο μέσα..   
Τώρα όσο αφορά το καθάρισμα όπως λές δεν ξέρω, πάντως θεωρώ "σχεδόν" σίγουρο, ότι θα αργήσει πάαααααααρα πολύ να στεγνώσει το νερό απο μέσα...

Το μόνο σίγουρο βέβαια είναι, ότι δοκιμάζοντας δεν έχεις να χάσεις τίποτα...

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BIG e-Go CARTOMIZER απο nobacco.
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 16, 2011, 15:03 »
thx craven.gr
Θα το δοκιμάσω και θα γράψω τα αποτελέσματα του πικράματος μου σε λίγες ημέρες
Με αναλυτικές οδηγίες



Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BIG e-Go CARTOMIZER απο nobacco.
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 16, 2011, 17:28 »
το συγκεκριμενο το δοκιμασα και μου αφησε αριστες εντυπωσεις απλα το αφησα κ εγω μετα γιατι βγηκε το ego-t  αλλα θυμαμαι οτι το εβρασα κ το στεγνωσα παλι με πιστολακι και δουλεψε αριστα τωρα προσφατα το εδωσα στον seb  και ξεσκιζει

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BIG e-Go CARTOMIZER απο nobacco.
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 18, 2011, 17:09 »
1ο πείραμα καθαρισμού το BIG e-Go CARTOMIZER απο nobacco.
 Βράσιμο με το ιονισμένο νερό μέσα σε μπρίκι

 Αποτέλεσμα
Καθάρισε αλλά Έλιωσε το πλαστικό  περίβλημα

Συμπέρασμα
Καθάρισε αλλά δεν μπορεί  να χρησιμοποιηθεί 

Δεν  συνιστάται

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BIG e-Go CARTOMIZER απο nobacco.
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 18, 2011, 20:28 »
Παρέλαβα σήμερα μια πεντάδα από funstore και γέμισα το πρώτο.
Θα συμφωνήσω με τον graven για όσα είπε για τα συγκεκριμένα carto.Eκεινο που με ώθησε να τα αποκτήσω είναι το γαιδουρινο χτύπημα που βγάζουν.
Βέβαια ίσως να παιζει ρόλο και  η τάση που χρησιμοποιώ( 4,7 βολτ) αλλα και με αυτην την ταση δεν υπάρχει ίχνος καμένου.Zioa ίσως το άφησες πολύ ώρα στο βραστό νερό.Θέλει το πολύ πολύ δυο λεπτά και μετά στέγνωμα πιστολάκι. :hmmm:   

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: BIG e-Go CARTOMIZER απο nobacco.
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουαρίου 18, 2011, 21:07 »
SEB δεν σου εβγαλε τιποτα εντονες πλαστικιλες ? Ισως να θελει ειδικο τροπο γεμισματος , που εγω δεν το βρηκα δυστυχως και τους πεταξα και τους 5  :(

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BIG e-Go CARTOMIZER απο nobacco.
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουαρίου 18, 2011, 21:20 »
Οχι φιλε τπτ.Και δεν εκανα τπτ το ιδιαιτερο στο γεμισμα.Γεμισα την εβαλα στην μια τρυπουλα εριχνα σιγα σιγα το ενα ml και μετα στην αλλη το υπολοιπο ενα ml :yes:

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BIG e-Go CARTOMIZER απο nobacco.
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 08, 2011, 01:56 »
Παρέλαβα  μια πεντάδα από funstore πριν αρκετές μέρες  αλλά είχα κολλήσει με το ego-Τ και για αυτό τα αμέλησα.
Το πρώτο πού δοκίμασα δεν έκανε τίποτα. Σκέφτηκα   μήπως δεν κάνει επαφή με την μπαταρία και το έσφιξα περισσότερο . Το αποτέλεσμα ήταν ότι δούλεψε  . Μέτα από 1ml περίπου τα  η μπαταριά άρχισε να αναβοσβήνει 3 φορές . Μέσα σε λήγω χρονικό διάστημα τα τίναξε και η μπαταριά .
Δοκίμασα σήμερα το δεύτερο και  πάλη δεν έκανε επαφή  με την μπαταριά το έσφιξα περισσότερο και μετά δούλεψε .
Δεν το βλέπω πάντως να το ξανά χρησιμοποιήσω . (Μια μπαταρία μου έμεινε )
Πριν την πεντάδα είχα ένα και ήμουνα απόλυτα ικανοποιημένος .
Σε πολύ κακή παρτίδα έπεσα τελικά .   :'( :'(
Τα υπόλοιπα θα τα δοκιμάσω όταν έρθουν κάτι μπαταριές πού παροιγγελα  (μια πεντάδα XL σε άσπρο χρώμα   )
 

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: BIG e-Go CARTOMIZER απο nobacco.
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 17, 2011, 23:38 »
Hello pple
Απέκτησα από nobacco 2 big carts σήμερα (τα περίμενα πολύ καιρό :P)
Άριστες εντυπώσεις. Ζεστός ατμός (με ικανοποίησε πολύ μετά από αρκετό διάστημα χρήσης T) και λέω να αράξω εδώ για 2-3 βδομάδες.
Πλαστικίλα μου ήρθε στις 2-3 πρώτες τζούρες, με λίγο ντουμάνι. Μετά όμως έστρωσε και πάει τέλεια. 'Εχει φάει 3 γεμίσματα και 2 μου βγάζουν την ημέρα άνετα.
Συνιστάται

Αποσυνδεδεμένος elaspre

  • *
  • 61
  • Evic vtc mini + Kayfun v4 ή Limitless XL
Απ: BIG e-Go CARTOMIZER απο nobacco.
« Απάντηση #29 στις: Απριλίου 16, 2011, 19:40 »
Εγώ πρέπει να ανήκω στους γκαντεμιδες για τι έχω πάρει 3 και ο μεν πρώτος ήταν off από την αρχή ο δεύτερος με το που σταζω μια σταγόνα σε δευτερόλεπτα βγαίνει από την βάση!απο ατμο και γεύση είναι όπως ο ατμο ego t αλλά ο μόνος τρόπος για να ατμιζω είναι να κρατάω το η.τ. Μου σε οριζόντια θέση μόνιμα πράγμα αδύνατο!τον τρίτο δεν τον δοκίμασα ακόμα αλλά πιστεύω μια από τα ίδια!μπορεί να είναι φθηνο αλλά για εμένα αποδεικτηκαν τσάμπα λεφτά! :angry_orange:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 119 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix