vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 6 χρήστες
paiktaras, bloodlessz, lidbab, Triadaffy, manoslykos, Tem

Twitter

λέγε με ... dripping.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
λέγε με ... dripping.
« στις: Ιουνίου 26, 2010, 16:13 »
Ξέρετε! Αυτό το μικρό μεταλλικό πραγματάκι....  Αυτό το επιστόμιο....
http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=186

Αυτοοοοό λοιπόοον!

Οί φίλοι τού απευθείας σταξίματος στον ατμοποιητή, μην με αδικήσουν/κακολογήσουν  :)  όμως, η μέθοδος ποτέ δεν με κέρδισε. Κάτι η λίγη διάρκεια των 3-4 σταγόνων, κάτι το συνεχές βάλε βγάλε τού φίλτρου, πολύ περισσότερο η ζέστη έως κάψιμο πού πολλές φορές έφτανε στα χείλη καί έτσι προτιμούσα ένα καλά καί σωστά γεμισμένο φίλτρο.

Σε ένα τελευταίο σχόλιο έγραψα ότι σε κάποια προβλήματα πού παρουσιάστηκαν το τσιγάρο ήταν πιό εύκολη λύση. Ποιός να ασχολείται σε χώρους "δύσκολους", συνέχεια με βγάλσιμο φίλτρου, σκουπίσματος, γεμίσματος κλπ.

Μέχρι πού παρέλαβα το παραπάνω αντικείμενο. Τέρμα οί χαρτοπετσέτες, οί συνδετήρες, τα φυσήματα τού ατμοποιητή, το υγρό στο στόμα, στα χέρια, στο εξωτερικό της συσκευής, τα βάλε βγάλε, τα σκουπίσματα, ότι ήξερα καί δυσκόλευε την ζωή μου.

Έχει μπεί στον 901, 4-5 σταγόνες την φορά, αυτό στα χείλια πάντα δροσερό καί ποτέ ζεστό, καί έχει κάνει απόσβεση από τα χαρτιά πού γλύτωσα.
Στάζω όπως είναι χωρίς να αφαιρέσω τίποτα.
Αυτό, ένα μπουκαλάκι υγρό καί μένεις απερίσπαστος να χαίρεσαι τούς novitango.

(καί μην τολμήσεις κιθαρίστα να πείς... "κοίτα τι γράφει ο άνθρωπος γιά έναν τρύπιο σωλήνα"!! Αυτός ο σωλήνας έκανε το άτμισμα πολύυυυ απλή διαδικασία)

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: λέγε με ... dripping.
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 26, 2010, 16:20 »
Νομίζω πως τα carts έχουν αρχίσει να τα βρίσκουν σκούρα με τον ανταγωνισμό... Για εναλλαγή γεύσεων τα drip tips είναι άριστα, για την "όλη μέρα" γεύση τα cartomizer είναι άριστα και για "βάλτο και ξέχνα το" καταστάσεις το AFS είναι άριστο.

Δεν έμεινε τίποτα για τα carts...

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: λέγε με ... dripping.
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 26, 2010, 16:27 »
Alfisti οτι ηθελα να ρωτησω για αυτον τον... σωληνα, αλλα βλεπω οτι με καλυψες αρκετα με την παντα γλαφυρη περιγραφη σου :)
Αν δηλ. εχω καταλάβαι καλα, αντι να βαλουμε φιλτρακι, προσαρμοζουμε αυτο στον ατμο. Φανταζομαι οτι η...τρυπα που εχει μπροστα, ειναι καπως μεγαλυτερη απο αυτην ενος φιλτρου. Εκει ριχνουμε σταγονες; Και αυτες πεφτουν κατευθειαν στην γεφυρα του ατμο;

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: λέγε με ... dripping.
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 26, 2010, 16:51 »
ακριβώς έτσι.
η οπή (sic !! ) από την επάνω μεριά είναι μεγάλη καί "κλείνει" προς τα κάτω. στάζεις χωρίς να αφαιρέσεις τίποτα καί πάει απευθείας στον ατμοποιητή. Η πιό κλειστή οπή στο κάτω μέρος, προφανώς εμποδίζει καί το υγρό να πάρει την ανιούσα :)
το ότι είναι μεταλικό καί όχι πλαστικό όπως τα φιλτράκια, το διατηρεί πάντα "παγωμένο" με ότι αυτό συνεπάγεται.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: λέγε με ... dripping.
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 26, 2010, 16:55 »
Το χρησιμοποιώ καμιά 20αρια μέρες τώρα και με έχει βολέψει πολύ.
Μάλιστα την τελευταία βδομάδα έχω βγάλει το επιστόμιο από ένα cartomizer και στη θέση του έβαλα
ένα drip tip και το βρίσκω απίστευτα βολικό.
Γεμίζω το carto και ατμίζω. Όταν δω να μειώνεται ο ατμός ρίχνω 5-6 σταγόνες και έχω περίπου άλλη μια
ώρα ατμίσματος και αυτό συνεχίζεται όλη μέρα.
Το μειονέκτημα είναι ότι το carto με το drip tip γίνεται αρκετά μακρύ.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: λέγε με ... dripping.
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 26, 2010, 17:14 »
αφού με θέλατε, καλά να πάθετε  ;D
δικαίωμα γιά οφ τόπικ.

αφορμή το γερακίσιο σχόλιο  ;) , καί ένα σχόλιο πού έκανα αυτήν την στιγμή, σε ένα άλλο φόρουμ, σε "απορία" κάποιου, γιά το πού πήγαν τα παλιά μέλη καί γιατί πλέον τα θέματα είναι πολύ λίγα.

ΟΛΑ τα εξαρτήματα, αξεσουάρ, υγρά κλπ, αξίζουν ένα σχόλιο θετικό αν κάτι προσφέρουν, αρνητικό αν όχι.
Ακόμη κι αν είναι "απλοί μεταλλικοί σωλήνες".
Αν κάποιος είχε γράψει κάτι γιά αυτό το πραγματάκι -πού στην περίπτωσή μου όμως, άλλαξε τα πάντα- τώρα ... τι να έλεγα?
(Φίλε Geraki, γενικότερο σχόλιο είναι έτσι? καί ... πιό πολύ από αλλού ήρθε η αφορμή).

yes! this is the end! (τού οφ τόπικ.)     :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QHFK1yKfiGo[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: λέγε με ... dripping.
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 26, 2010, 17:28 »
Έχω πάρει 5 και τα έχω σε 510LR  καθώς και σε cartomizers όπως ο Geraki.
Πάρα πολύ καλά, θα τα ήθελα και σε μαύρο χρώμα. (έχω αδυναμία στο μαύρο...)

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: λέγε με ... dripping.
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 26, 2010, 17:34 »
καί εγώ θα το ήθελα μαύρο αλλά ... διαφωνώ.
θα ήταν απλά βαμένο καί θα τρώγαμε μπογιά   ;)

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: λέγε με ... dripping.
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 26, 2010, 17:52 »
Έχω δοκιμάσει drip tips από HG και TW.
Της TW δεν είναι καλά. Η τρύπα τους από εκεί που ρουφάς είναι μικρή, στενή πολύ και δυσκολεύουν.
Αντίθετα της HG έχουν ωραία φαρδιά τρύπα και στάζεις και με κλειστά μάτια.                            (τι λέω βρε παιδί μου :hmmm:! :)) )
Επίσης είναι καλύτερα και χρωματικά, είναι γυαλιστερά ενώ της Totally είναι ματ, αλλά ματ άσχημο, σαν ακατέργαστο μέταλλο.
Δεν με έχουν ακόμη κερδίσει ολοκληρωτικά, αλλά πάω προς τα 'κει.

Υ.Γ. Γεια σου Δημήτρη!!

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: λέγε με ... dripping.
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 02, 2010, 00:53 »
.... θα τα ήθελα και σε μαύρο χρώμα. (έχω αδυναμία στο μαύρο...)

:)
http://www.heaven-gifts.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=543&productname=

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: λέγε με ... dripping.
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 02, 2010, 01:04 »
Παράθεση
(καί μην τολμήσεις κιθαρίστα να πείς... "κοίτα τι γράφει ο άνθρωπος γιά έναν τρύπιο σωλήνα"!! Αυτός ο σωλήνας έκανε το άτμισμα πολύυυυ απλή διαδικασία)

Φίλε alfisti κατ αρχήν πολύ χαίρομαι για την ολική επαναφορά σου
Επι του θέματος τώρα ( δεν πολυγουστάρω τα offtopics) 20 μέρες και πλέον ατμίζω dripping.
Συναισθήματα ανάμικτα. Μετά απο 15 μέρες έβαλα φίλτρο και κατάλαβα καλύτερο χτύπημα και ουσία , αν με εννοείς. Πάντως είναι βολικότατο. Τώρα με την οικονομία χαρτιού αν μου το έλεγες με 510 θα σου έβαζα παράσημο , αλλά με 901 έχω τις αμφιβολίες μου ( αυτή η τρούπα (sic) κάνει θαύματα (ξανά sic) αλλά έχει πολλά υγρά (sic) η άτιμη.
this is The END  :thumpup:
lionor φτιάξτο μόνος σου , είναι πολύ απλό δες εδω
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1363.0.html

 

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: λέγε με ... dripping.
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 02, 2010, 01:13 »
δεν θα ξεφύγω πολύ, αν πω, πως είναι κ θέμα υγρού.
τα κινέζικα -λόγω ρευστότητας- παρουσιάζουν διαροές.
τα smokie καί τα vinirette ποτέ, ενώ τα flavourart αν δεν αραιώσεις την βάση, επίσης σπάνια ξεφεύγουν από την τρύπα.
(έκανα μελέτη :) ).
αυτά βέβαια, χωρίς να έχω ξεπεράσει τις 5 σταγόνες την φορά (συνήθως είναι 4).

τώρα ... τι να πω?
θυμάσαι πόσο πρόσφατα έγραφα γιά κάτι τσιγαράκια?
ε λοιπόν, είναι τελικά καί τι θα κάνει κλικ στον καθένα.
από όταν έβαλα αυτό το μαραφέτι, δεν έχω ανάψει ΟΥΤΕ ένα τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: λέγε με ... dripping.
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 02, 2010, 01:18 »
Παράθεση
από όταν έβαλα αυτό το μαραφέτι, δεν έχω ανάψει ΟΥΤΕ ένα τσιγάρο.
:thumpup: :thumpup: :thumpup:

5?  3 μάξιμουμ βάζω (510) με 5 μπουκώνει άγρια. Για 901 μπουκώνει και με 1 αυτοι που έχω, περιμένω νέους τώρα για να επανέλθω στον 901.
....
Σεβαστή η μελέτη , πάντα κρατάω την τρύπα στην πάνω μεριά του ατμίσματος γι αυτό το λόγο . Κάθε φορά που φοράω 901 στο ego βλέπω την γωνία που σχηματίζει η τρουπα με το κουμπί και ατμίζω αναλόγως. Σώζει απο διαρροές

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: λέγε με ... dripping.
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 02, 2010, 19:56 »
dripping ολα τα λεφτα.αρκει να μην το παρακανεις και αρχισουν οι διαρροες. :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21063 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208038 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14631 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125032 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93746 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix