vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, ZoeM, dimitrisd, manoslykos, bloodlessz

Twitter

Διάρκεια φίλτρων

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Διάρκεια φίλτρων
« στις: Μαΐου 30, 2009, 02:19 »
Πραγματι η μιας χρησης εχου πολυ μεγαλυτερη διαρκεια, αλλα ρε παιδια να ρωτησω κατι, ετσι απο περιεργεια. Εχω ακουσει επανειλλημενως στο forum οτι ενα φιλτρακι κραταει ολη σχεδον την ημερα. Πως το κανετε αυτο ρε παιδια; Εμενα ενα φιλτρακι μου φτανει για 3 το πολυ τσιγαρα αν θελω να αισθανομαι οτι καπνιζω στην πραγματικοτητα. Στο τεταρτο δεν καπνιζω αλλα αναπνεω το οξυγονο της ατμοσφαιρας. Ειλικρινα συγγνωμη για την "επιθετικη" ερωτηση αλλα ειμαι μονο εγω που το αισθανομαι ετσι;

Νομιζω οτι αν καποιος θελει να καπνισει και οχι να "καπνισει", τοτε τα παραπανω ειναι αληθη. Η οχι για καποιους; Πειτε μου ρε παιδια γιατι στο Αγγλικο forum τουλαχιστον σε αυτο ειμαστε ολοι συμφωνοι.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Διάρκεια φίλτρων
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 30, 2009, 03:25 »
Όχι, Θανάση. Και εκεί υπάρχουν αναφορές για 6-10 στιγάρα.
Το ότι δε σου συμβαίνει οφείλεται στον τρόπο χρήσης. Εμένα τα φιλτράκια του EVO π.χ. φτάνουν σίγουρα για 6-7 τσιγάρα και μερικές φορές και παραπάνω.

Αν τραβάς απανωτά συνέχεια, δεν προλαβαίνει να κατέβει το υγρό από τον πολυεστέρα στον ατμποποιητή και στεγνώνει. Για να δεις ότι έχω δίκιο, μόλις δεις ότι δεν βγάζει άλλο ατμό, βάλε άλλο φιλτράκι. Μετά από μία ώρα ξαναβάλε το προηγούμενο και θα δεις ότι αναστήθηκε.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Διάρκεια φίλτρων
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 30, 2009, 10:51 »
Μια φορα να σε πιασω να μην εχεις δικιο ρε Λευτερη και τι στον κοσμο!

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Διάρκεια φίλτρων
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 30, 2009, 12:15 »
Η αληθεια ειναι οπως παντα καπου εκει στη μεση. Η αληθεια ειναι επισης οτι πια εχει αλλαξει ο τροπος καπνισματος μου. Μιλωντας παντως για μια συνηθισμενη μερα στη δουλεια ετσι; Οχι αν βγουμε για ποτο - φαι κλπ. Εγω πλεον με κατι παραπανω απο ενα φιλτρακι και με μια μπαταρια περναω, σχεδον, μια ολοκληρη μερα, ατμιζοντας οχι 15 τζουρες στη σειρα, αλλα μια τωρα μια μετα απο 2 λεπτα. Ακουμπαω το τσογαρο μου πανω στο πληκτρολογιo και οποτε θελησω τζουρα απο καφε, παιρνω μια τζουρα και απο εκει. Ή ισως και 3-4 τζουρες συνεχομενες, αλλα σιγουρα οχι μεσα σε 5 λεπτα 15 τζουρες οπως παλια με το κανονικο. Ισως Θαναση να φταει το γεγονος οτι ακομα καπνιζεις και κανονικα και δεν εχει αλλαξει η συνηθεια σου.

Υ.Γ μηπως να μεταφεραμε τα τελευταια post σε αλλη κατηγορια;
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 30, 2009, 17:27 από Cyan »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Διάρκεια φίλτρων
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 30, 2009, 13:40 »
Μεταφέρθηκαν.  ;)

Αυτό που είπες είναι μεγάλη αλήθεια, Κώστα.
Όντως, τώρα δεν εκβιάζεσαι να καπνίσεις όλο το τσιγάρο επειδή το άναψες, όπως με τα κλασικά τσιγάρα. Μπορείς να κάνεις δυο - τρεις τζούρες και μετά να ξεχαστείς για μερικά λεπτά. Όχι συνειδητά αλλά ξεχνιέσαι μερικές φορές.

Με το ποτό όμως στην έξοδο, τα πράγματα αλλάζουν. Εκεί, σ' εμένα πάει το πάφα πούφα σύννεφο! Να φταίει το ποτό ή να φταίνε και οι άλλοι γύρω που με παρασύρουν; Δεν ξέρω γιατί δεν πίνω ποτέ στο σπίτι ή μόνος μου. Είμαι αυτό που λένε "social drinker".

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διάρκεια φίλτρων
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 30, 2009, 17:32 »
Με το ποτό όμως στην έξοδο, τα πράγματα αλλάζουν. Εκεί, σ' εμένα πάει το πάφα πούφα σύννεφο! Να φταίει το ποτό ή να φταίνε και οι άλλοι γύρω που με παρασύρουν; Δεν ξέρω γιατί δεν πίνω ποτέ στο σπίτι ή μόνος μου. Είμαι αυτό που λένε "social drinker".

Ναι σίγουρα εκεί ειναι αλλιως. Κάτι η παρέα, κάτι η μουσική, κάτι οτι σε παρασύρουν και οι αλλοι...
Κάτι να αποδείξουμε και εμείς στους άλλους οτι ακόμα και ετσι, εξακολουθουμε να καπνίζουμε...
Το βράδυ πχ της γιορτής μου που ειχε ντουμανιάσει το σπιτι, χαλασα ενα φιλτρακι μέσα σε 2-3 ώρες αλλα το επόμενο πρωι ο λαιμός γδαρμένος.

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: Διάρκεια φίλτρων
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 31, 2009, 13:38 »
Παιδια εχετε ολοι εν μερει δικιο, την ιστορια με το υγρο που κατεβαινει ξανα στο catridge την εχω υπ' οψιν μου και συμβαινει πραγματι. Συμβαινει ακομη και αν χτυπησω ελαφρα το φιλτρο απο πανω προς τα κατω αλλα για 2-3 τζουρες ολες και ολες. Αλλα μαλλον μιλαω εχοντας στο χερι το GG που ειναι αδηφαγο και εχω συνηθισει να κανω βαριες τζουρες και να περιμενω την γνωστη γεματη γευση. Αυτο δεν συμβαινει με το GG. Ετσι και αλλιως κανω direct dripping επομενως εχω δικιο μεν αλλα μιλαω με βασει το GG οποτε η ερωτηση μου δεν εχει νοημα για ολα τα τσιγαρα :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281834 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208022 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66308 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14567 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix