vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

115 επισκέπτες, 6 χρήστες
vasim, bokostas, maprix, manoslykos, I.P, Milarepa

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #930 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 16:54 »
Μπραβο!!!! Τι λεει αυτο παιδια;


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #931 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 16:58 »
με 1.5mm το ff  δεν μου  εχει βγαλει ποτε καμμενο
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 13, 2015, 17:04 από teo77 »

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #932 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 17:13 »
Ειδικά με το "Scottish Roll" στήσιμο σε ντρίπερ, απλά διαλέγεις το φθηνότερο ιαπωνικό βαμβάκι, δε χρειάζεσαι κάτι άλλο.

Με το KGD που έχει ένα "σκληρό" φύλλο σε κάθε πλευρά, έχω βολευτεί άπειρα. Ο τυπάς που δημοσιοποίησε το κόλπο, αφού βγάλει το ένα φύλλο, λογικά το πετάει. Εγώ τα κράταγα εξαρχής μιας και δεν μου πάει να χαραμίζω άδικα βαμβάκι. Τελικά βρήκα τρόπο να τα αξιοποιήσω. Κάνω απ' αυτά ένα mini "Scottish Roll", τόσο σε ποσότητα βαμβακιού όσο και σε πάχος, και το χρησιμοποιώ στα RTA μου. Τρομερή απόδοση.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #933 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 23:23 »
Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Είχα σταματήσει το ητ για κανά χρόνο και τώρα που επεστρεψα έχω δει ότι έχει αλλάξει πολύ η φάση. Όταν άτμιζα παλαιότερα χρησιμοποιούσαμε στις αντιστάσεις απλό βαμβάκι που είχαμε σπίτι μας. Τώρα βλέπω πως κυκλοφορούν ειδικά βαμβάκια σε pads. Έχει βγει τίποτα για το κανονικό βαμβάκι (ότι και καλά δεν κάνει) ή είναι απλώς θέμα χρηστικότητας ή/και καταναλωτισμού; ρωτάω γιατί μου φαίνονται εξωφρενικές οι τιμές που βλέπω στα βαμβάκια

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #934 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 23:42 »
Το βαμβάκι που έχουμε σπίτι μας έχει υποστεί χημική επεξεργασία. Καλό θα 'ναι να το αποφύγεις φίλε μου. Η φθηνότερη επιλογή είναι οργανικές μπάλες βαμβακιού:
http://www.zerobacco.gr/analosima/analosima-episkeyasimon/organiko-vamvaki-gia-hrisi-se-ilektronika-tsigara.html
http://www.sunnyside.gr/product/simply-gentle-organic-cotton-wool-balls-100g.html


Το ιαπωνικό βαμβάκι έχει κυριαρχήσει στην αγορά μιας και σε σύγκριση με το απλό οργανικό έχει πολύ καλύτερη απορροφητικότητα και πεντακάθαρη γεύση χωρίς στρώσιμο. Τα πιο γνωστά είναι Koh Gen Do, Nakamichi και Muji.


Σαφώς και είναι πιο ακριβό αλλά με λίγη αναζήτηση μπορείς να βρεις καλές τιμές. Από εξωτερικό ας πούμε:


http://www.ebay.com/itm/Muji-Japan-Organic-Daily-Facial-Cotton-Puff-129-sheets-60-50mm-/221833406833?hash=item33a64d2971
http://www.ebay.com/itm/Koh-Gen-Do-Organic-Cotton-80-sheets-for-Skin-Care-Made-in-Japan-Best-Buy-/141794110180?hash=item2103966ae4
http://www.thechosenfew.eu/index.php?id_category=14&controller=category&id_lang=1

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #935 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 23:58 »
Οκ. Θενξ. Λύθηκε η απορία μου. Και χρηστικότητα, και γεύση και ακαταλληλότητα του απλού λοιπόν.  Ευχαριστώ. Θα το κοιτάξω, αλλά θα κοιτάξω να βρω και πληροφορίες για τη χημική επεξεργασία, γιατί κάτι μου λέει ότι λέγοντας οργανικό βαμβάκι, εννοούμε την καλλιέργεια και όχι την επεξεργασία. Αυτή υποψιάζομαι πως είναι ίδια. Θενξ ένυγουέι

Edit: ένα πρόχειρο ψάξιμο που έκανα, επιβεβαιώνει αυτά που έλεγες.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 14, 2015, 00:20 από altan678 »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #936 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 14:55 »
Σήμερα παρέλαβα το Drago Cotton η συσκευασία φαίνεται καλή θα επιστρέψω με εντυπώσεις  ;D

Update: : Έστησα χτες τους 2 phenomenon και τους 2 kayfun v4 original  με 4 διαφορετικα υγρά που τα ξέρω πολύ καλά. Το Drago Cotton απλά πυροβολάει :fight_shot_auto: πραγματικά εξαιρετικό υλικό. Γεύση απιστευτη από την πρώτη τζούρα και πραγματικά πολύ εύκολο να το δουλέψεις αν ξέρεις πόσο θες να βάλεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2015, 10:57 από drakmor »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #937 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 12:34 »
Χρησιμοποιώ το MUJI εδώ και μήνες. Βασικά δεν το αλλάζω αν και δοκίμασα και άλλα. Είμαι υπερ ευχαριστημένος.
http://www.ebay.com/itm/Muji-Japan-Organic-Daily-Facial-Cotton-Puff-129-sheets-60-50mm-/221833406833?hash=item33a64d2971
Κατευθείαν από Ιαπωνία με 5,38 ευρώ, 129 παντς 60 Χ 50mm σε αεροστεγή προσεγμένη συσκευασία. :)
Βασικά η τιμή είναι τζάμπα. :yes:


Συνονόματε μόλις το παρέλαβα κι εγώ, δεν μπόρεσα να αντισταθώ στην τιμή αν και έχω ακόμα αρκετά kgd στην καβάντζα.


Για πες τώρα πως το φτιάχνεις αυτό; :))

Βασικά με σκάλωσε λίγο το ότι το κάθε pad έχει μια "κολλημένη" λωρίδα σε κάθε του πλευρά ώστε να μη διαλύεται, υποθέτω ότι αυτές τις λωρίδες τις κόβεις και τις πετάς σωστά;

Μετά κόβεις το κομμάτι που θα βάλεις στην αντίστασή σου, τα εξωτερικά (το πάνω και το κάτω δηλαδή) που είναι λίγο πιο "δεμένα" μεταξύ τους τα αφαιρείς ή τα στρίβεις μαζί με το φυτίλι σου κι αυτά; Βασικά στο kgd τα "ανοίγω" λίγο με τα δάχτυλα, αραιώνοντάς τα ουσιαστικά και στο τέλος τα χρησιμοποιώ και αυτά, δεν επηρεάζουν καθόλου την απορροφητικότητα θα έλεγα. Υποθέτω ότι το ίδιο θέλει και το Muji;

Κατά τ'άλλα μόλις έκανα και το πρώτο στήσιμο με αυτό, ίσως μια μικρή γεύση βαμβακίλας στην αρχή αλλά από τη δεύτερη τρίτη τζούρα και μετά ούτε λόγος. Σαν το kgd ένα πράγμα δηλαδή.

Η τιμή τους όλα τα λεφτά! :D

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #938 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 12:39 »
makis οντος τις σκληρες πλευρες του kgd τις παταμε? :hmmm: ?εγω το χτενιζω μονο..
λαθος *πεταμε ηθελα να γραψω...!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 23, 2015, 12:56 από teo77 »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #939 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 12:45 »
Δεν τις πατάω, απλά τις πιάνω από τις άκρες και τραβώντας τις ελαφρά με τα δάχτυλα "ανοίγοντας" ουσιαστικά τις ίνες τους. Έτσι γίνονται πιο αφράτες και "δένουν" καλύτερα με το ενδιάμεσο κομμάτι του pad που ούτως ή άλλως είναι πιο αφράτο απ'την αρχή.! ;)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #940 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 00:59 »
Έχω στημένο τον CloudOne εδώ και δυο μέρες τώρα με rayon και έχω πάθει κοκομπλόκο με την τροφοδοσία και την καθαρότητα της γεύσης. Σίγουρα το επόμενο διάστημα θα στήνω μ' αυτό για να κάνω διάφορες δοκιμές, σε διάφορους ατμοποιητές και υγρά, αλλά η πρώτη εντύπωση είναι κάτι παραπάνω από εξαιρετική :thumpup:
Είμαι πολύ περίεργος να δω πως ανταποκρίνεται το Φαινόμενο μ' αυτό το υλικό, κυρίως επειδή το απρόσεκτο στήσιμο οδηγεί σε διαρροές.

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #941 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 18:05 »
Μην το σκεφτεσαι καθολου!Εγω phenomenon στηνω μονο με rayon τον τελευταιο μηνα γιατι με εχει βολεψει τρελα και διαρροη δεν ειχα!Αν δεις βιντεακι και απο qorax για το pheno με rayon στηνει!Βαζει βεβαια μεγαλη ποσοτητα που δεν πιστευω οτι χρειαζεται!Σε τρυπανακι 1,9 που στηνω συνηθως τωρα τελευταια η ποσοτητα ειναι υπεραρκετη για να γεμισεις το deck!
Eπισης δεν ειναι κακη ιδεα αφου το φουντωσεις και απο τις 2 πλευρες να κανεις ενα κοψιμο με το ψαλιδι περιπου το 1/4 η 1/5 του φυτιλιου!
Με το ματι τωρα ετσι?Στο περιπου!
Α, μιλαω για momentous βαση!

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #942 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 18:36 »
Στον lite θα στήσω αύριο που θ' αλλάξω και υγρό. Σίγουρα πάντως χρειάζεται περισσότερη ποσότητα στο rayon σε σχέση με το βαμβάκι γιατί δεν φουσκώνει όπως αυτό :yes:

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #943 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 18:47 »
 :-[  Απο πού θα το προμηθευτούμε και αυτό το rayon  παίδες ?? :-[

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #944 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 18:54 »
Εγώ το πήρα από εδώ. Απ όπου κι αν το βρεις όμως, δοκίμασέ το Ηλία, είναι φανταστικό υλικό :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282737 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67096 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125652 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4616 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix