vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

415 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, Jorge

Twitter

Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1365 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 23:48 »
ας ελπισουμε με την προσπαθεια που ασκουν οσοι εχουν προσβαση, να υπαρχουν εγκυκλιοι που θα κανουν πιο ελαστικα καποια κομματια του νεου νόμου.
κ φυσικα οχι προς τη φορολογηση.. αυτο ειναι τελειωμενο εδω κ πολυ καιρο.
για ολα τα υπολοιπα...αν υπαρχουν ελπιδες βεβαια.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1366 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 23:53 »
Κι ένα τελευταιο.....
Η ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΨΗΦΟΥ
«Η ψήφος είναι υποχρεωτική, οι παραβάτες υφίστανται κυρώσεις εφόσον δεν υπάρχει λόγος ανωτέρας βίας ή μεγάλη χιλιομετρική απόσταση.»
Μέχρι το 2001 στο κείμενο του Συντάγματος στο άρθρο 51 παρ. 5 υπήρχε η εξής διάταξη: «Η άσκηση του εκλογικού δικαιώματος είναι υποχρεωτική. Νόμος ορίζει κάθε φορά τις εξαιρέσεις και τις ποινικές κυρώσεις». Όμως με την Συνταγματική Αναθεώρηση του 2001 αφαιρέθηκε η τελευταία φράση περί κυρώσεων και διατηρήθηκε μόνον η εξαγγελία περί υποχρεωτικότητας της ψήφου, καθιστώντας έτσι την διάταξη αυτή ατελή. Ατελής διάταξη (lex imperfecta) κατά το Δίκαιο ονομάζουμε έναν κανόνα δικαίου που στερείται κανονιστικού περιεχομένου, δηλαδή υποχρεωτικότητας μέσω συστήματος κυρώσεων ή άλλων διατυπώσεων, και πρακτικά εννόμων συνεπειών. Έτσι με την απαλοιφή στο Σύνταγμα της δυνατότητας έκδοσης εκτελεστικού νόμου για την υποχρεωτικότητα της ψήφου, υπερισχύει η διάσταση της ψήφου ως δικαιώματος παρά ως πολιτειακής υποχρέωσης του εκλογέα για την εκδήλωση της λαϊκής κυριαρχίας.
Αυτό έχει ως συνέπεια ότι πλέον κάθε νόμος ή διάταξη που προβλέπει κυρώσεις, να στερείται Συνταγματικού ερείσματος και συνεπώς να τίθεται ζήτημα αντισυνταγματικότητας των. Έτσι οι κυρώσεις που συνεχίζει να προβλέπει το αρ. 117 του ΠΔ 26/2012 στερούνται νομιμότητας καθότι το ισχύον Σύνταγμα δεν προβλέπει πλέον, τον δια νόμου, περιορισμό του δικαιώματος της ψήφου, είτε με την θετική του διάσταση (συμμετοχή) είτε με την αρνητική του διάσταση (αποχή). Συνεπώς η θέσπιση εξαιρέσεων για την εκλογή (ηλικία άνω των 70, ή απόσταση άνω των 200χλμ) αλλά και οι κυρώσεις που προβλέπει ο εκλογικός νόμος, λογίζονται ως παραινετικές όπως και η συνταγματική διάταξη στην οποία στηρίζονται. Για τον λόγο αυτό από το 2001 μέχρι και σήμερα δεν έχουν εφαρμοστεί ποτέ στην πράξη, αλλά και ούτε θα μπορούσαν μιας και στερούνται πλέον κανονιστικότητας ή εκτελεστότητας,
Πετρος

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1367 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 00:48 »
ας ελπισουμε με την προσπαθεια που ασκουν οσοι εχουν προσβαση, να υπαρχουν εγκυκλιοι που θα κανουν πιο ελαστικα καποια κομματια του νεου νόμου.
κ φυσικα οχι προς τη φορολογηση.. αυτο ειναι τελειωμενο εδω κ πολυ καιρο.
για ολα τα υπολοιπα...αν υπαρχουν ελπιδες βεβαια.

Να εκφράσω και εγω φιλε μου μια απορία, γιατί πρέπει να θεωρήσουμε τη φορολογιση δεδομένη;
Εαν τέλος πάντων κάνουμε κάτι, πιστεύεις δεν υπαρχει η δυνατότητα να παλέψουμε καθόλου σε αυτό το σημείο;

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1368 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 01:05 »
η φιλοσοφια των εντολεων, κ των εντελοδοχων, ειναι να αποκομισουν χρημα απο φορους, με οποιονδηποτε τροπο.
παγια τακτικη σε μια χωρα που βρισκεται υπο κατοχη, ακομα κ αν το ημερολογιο δειχνει 2016.
θεωρω δεδομενο οτι η φορολογηση καποια στιγμη θα ερχοταν. 
εχοντας εικονα απο ολους τους αλλους εμμεσους η με τρυκ φορους που μας επιβληθηκαν τα τελευταια χρονια, δεν με παραξενεψε καθολου το γεγονος της φορολογησης του η.τ.
το ιδιο ειχε συμβει κ παλιοτερα με ενα αλλο ειδος... το τσιπουρο... μολις αρχισε να ανεβαινει στην προτιμηση, ηρθε κ η φορολογηση του.
αν εχεις προσεξει τα τελευταια 30 περιπου χρονια, τα ειδη που εχουν φαει τρελη τιμολογηση προς τα πανω με επιβολη εξτρα φορων, ειναι τα προιοντα καπνου, κ τα ποτα...   ο λογος? γνωστος... καταναλωση=χρημα.

αυτο που πιστευω οτι ακομα εχει ελπιδες να αλλαξει, ειναι οι διαταξεις ως προς την απαγορευση, ή αν θες εξισωση με το κανονικο τσιγαρο, για χρηση σε δημοσιους χωρους. εκει πιστευω εχουμε ακομα ελπιδες.

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1369 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 01:13 »
Σωστά τα λες, πιθανών έτσι ακριβώς να είναι. Προσωπικά πάντως θα ηθελα να μη θεωρηθεί δευτερεύον θέμα η φορολογιση, ανεξάρτητα αποτελέσματος.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1370 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 01:21 »
@chris66

Μου έχεις στείλει ένα πμ το οποίο θα σου απαντήσω στην πρώτη ευκαιρία. Πάντως αυτό το νέο ματζαφλάρι, αν υπαχθεί στα "νέα καπνικα προϊόντα", ΘΑ υπαχθεί και στις διατάξεις του αντικαπνιστικού. Βγάζει δε βγάζει καπνό, ατμό, μυρωδιά, οτιδήποτε.

Περί ισχύος Νόμων. Άλλο "δεν εφαρμόζεται", άλλο δεν ισχύει. Πιστεύω ότι είναι εύκολα κατανοητό το τι σημαίνει αυτό.

Περί δικαστικής ακύρωσης Νόμου.
Αυτό μπορεί να το κάνει μόνο το ΣτΕ λαμβάνοντας ως μόνο κριτήριο τις Επιταγές του Συντάγματος. Το παράδειγμα της Αμερικής δεν μπορεί να ισχύσει εδώ καθώς εκεί μπορούν να ακυρωθούν Πολιτειακοί Νόμοι. Οι Ομοσπονδιακοι, ακολουθούν τη διαδικασία του αντίστοιχου ΣτΕ.

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος dmw

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1371 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 02:14 »
"σταρχιδοποιηση" του νομοσχεδιου στα ματια της κοινης γνωμης (γιατι αυτο μας νοιαζει κι οχι ο εκαστοτε βλακονομοθετης... ενας νομος που δεν τον ακολουθει κανεις παυει να υφισταται ουσιαστικα,




Δεν ειναι ετσι ακριβως γιατι  οσο ισχυει ο νομος υφιστασαι τις συνεπειες απο τους περιεργους.

Οι νόμοι πρέπει να είναι ο καθρέφτης της ηθικής του ανθρώπινου είδους, ώστε μονάδες οι οποίες δεν τους ακολουθούν να ξεχωρίζουν από το σύνολο ώστε να μπορεί να υπάρξει συμμόρφωση του ατόμου.
Έτσι θα τους όριζα εγώ προσωπικά τους νόμους.
Δεν χρειαζόμαστε κανόνες η νόμους. Η ηθική είναι μέσα μας και πηγάζει από την λογική και το αίσθημα δικαίου που όλοι έχουμε (εκτός από άτομα με νοητικά, ψυχικά ή ψυχολογικά προβλήματα). Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να υπάρχει νόμος για να ξέρεις ότι δεν πρέπει να σκοτώνεις ή να κλέβεις. Νόμους όπως φόρα το να φοράς ζώνη,  να μην υπερβαίνεις όρια ταχύτητας κ.τ.λ. Ακόμα και αν δεν τους ακολουθήσω είμαι εγώ ο μ@##κας (ας μου επιτραπεί η έκφραση) και θα δεχθώ οποιαδήποτε ποινή και καλά θα μου κάνουν.
Αυτός εδώ ο νόμος δεν έχει κανένα αίσθημα ηθικής, δεν βοηθάει σε τίποτα τους πολίτες, δεν βοηθάει σε τίποτα τις επιχειρήσεις, είναι αντίθετος με την δημόσια υγεία και την υγεία του πολίτη. Οπότε εγώ προσωπικά θα τον γράψω εκει που δεν πιάνει μελάνι. Όταν αγοράζω από τα μαγαζιά εδώ πέρα δεν θα ζητάω απόδειξη και μάλιστα θα τους λέω να μην τα χτυπάνε καν εγώ ο ίδιος, έχω πει ήδη στον ξαδερφό μου (μένει Αγγλία) να μου στέλνει υγρά με δέμα, (είναι και ο ίδιος ατμιστής) όταν θα θέλω κάνα mod ή άτμο πάνω από τα ml που επιτρέπουν θα παίρνω από fasttech ή από τον ξάδερφο και γενικά θα πάρουν τα απαυτά μου. Νόμοι οι οποίοι δεν σέβονται τον πολίτη, την δημοκρατία και την δημόσια υγεία αλλά είναι απόρροια συμφερόντων που υποκινούνται από "διάφορους" και οι οποίοι νόμοι ψηφίζονται από άτομα-βουλευτές οι οποίοι δεν σέβονται τους ίδιους τους ψηφοφόρους τους και οι οποίοι δεν τηρούν τα προεκλογικά λεγόμενα τους, από εμένα προσωπικά δεν θα τηρούνται. Λιτά απλά και περιεκτικά.

Τους μόνους που λυπάμαι είναι τους επιχειρηματίες στον χώρο του ηλεκτρονικού στην Ελλάδα. Αυτούς χτυπάνε. Αλλά αν νομίζουν ότι θα μας γυρίσουν στο τσιγάρο είναι γελασμένοι.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 12:06 από dmw »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1372 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 02:50 »
Ο νόμος όπως είναι, είναι εξαιρετικά περιοριστικός αν εφαρμοστεί κατα γράμμα (που δεν θα εφαρμοσθεί φυσικά, θα υπάρξει αρκετη ανυπακοή).

Πχ
Εφόσον το άτμισμα εξισώνεται μεσω απαγόρευσης με το καπνισμα, απαγορεύεται να ατμιζεις εκει που απαγορεύεται να καπνίζεις
άρα απαγορεύεται να ατμίζεις και σε "κλειστους" χώρους εργασίας μεταξύ άλλων
ομως τα ατμομάγαζα είναι χώροι εργασίας

άρα για να δοκιμάσεις το νεο άρωμα θα πρέπει να βγείς στο δρόμο....

Γελοίο ε?

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1373 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 08:42 »
Οι νόμοι πρέπει να είναι ο καθρέφτης της ηθικής του ανθρώπινου είδους, ώστε μονάδες οι οποίες δεν τους ακολουθούν να ξεχωρίζουν από το σύνολο ώστε να μπορεί να υπάρξει συμμόρφωση του ατόμου.
Έτσι θα τους όριζα εγώ προσωπικά τους νόμους.
Δεν χρειαζόμαστε κανόνες η νόμους. Η ηθική είναι μέσα μας και πηγάζει από την λογική και το αίσθημα δικαίου που όλοι έχουμε.

Απλουστευμένο μεν, σωστό δε. Δυστυχώς όμως, δεν αφορά στο δικό μας ανθρώπινο είδος... Ίσως μία μελλοντική κοινωνία εξελιγμένων Homo sapiens sapiens, να περιγράφεται από αυτή την αρχή.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1374 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 10:46 »
Ναι σε μια ιδανικη κοινωνια εννωειται δε χρειαζονται νομοι κι εξουσιες, αλλα επειδη ζουμε εδω που απ το ιδανικο μαλλον απεχει 179 μοιρες χρεος του καθ ενος -αν μη τι αλλο απεναντι στον εαυτο του αν το σεβεται- ειναι να βρισκει τροπους να μην ειναι ο μλκας της υποθεσης, ετσι επειδη την  καπνισε του εκαστοτε πανσοφου νομοθετη να μεγαλουργησει.

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1375 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 11:33 »
>> δυστυχως, αυτη η στάνη, αυτό το τυρί βγάζει... :wall:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1376 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 12:16 »
@dmw

Η πλειοψηφία των επιχειρηματιών δεν θα συναντήσει απολύτως κανένα πρόβλημα (μιλάω πάντα για τους περιορισμούς που μπαίνουν όσον αφορά το εμπόριο), και αυτό γιατί η συντριπτική πλειοψηφία των ατμιστών, μια χαρά θα τη βγάζει με τον εργοστασιακό των 2ml και ένα στοιχειώδες μοντάκι. Ούτε η ποικιλία των υγρών την ενδιαφέρει, ούτε να έχει 15 γεύσεις καβάτζα, ούτε να κάνει DIY με το λίτρο. Κακά τα ψέμματα, "εμείς" είμαστε μειοψηφία. Φυσικά, μαζί με το βασιλικό, ποτίζεται και η γλάστρα, οπότε ότι κινήσεις κάνουμε "εμείς", η μειοψηφία, θα ωφελήσουν και την πλειοψηφία των ατμιστών.

Το παρόν θέμα, είναι ήδη αρκετά μεγάλο, καλό είναι λοιπόν να παραμείνουμε στα περί Νομοθεσίας που αφορά το άτμισμα, και να μην αναλωνόμαστε με άλλα ζητήματα. Θα μου επιτρέψετε ελπίζω ένα τελευταίο off topic, που ξέχασα να συμπεριλάβω στο προηγούμενό μου ποστ, περί υποχρεωτικότητας της ψήφου.

Κατ' εμέ, θα έπρεπε να αποτελεί ποινικό αδίκημα η άρνηση ψήφου χωρίς σπουδαίο λόγο. Υπάρχει και το λευκό σε περίπτωση που κάποιος δεν επιθυμεί να δηλώσει προτίμηση σε οποιοδήποτε πολιτικό κόμμα. Λευκό, το οποίο έχει την ίδια επίδραση στα αποτελέσματα με το άκυρο και την αποχή, καθώς το ποσοστό το οποίο λαμβάνει κάθε κόμμα, υπολογίζεται επί των έγκυρων ψηφοδελτίων. Θεωρώ ότι διαφορετικά θα εκλαμβανόταν ένα αποτέλεσμα με 50% λευκά και διαφορετικά εκλαμβάνεται σήμερα με 50% αποχή.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1377 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 12:41 »
ενα ακομα οφτοπικ αν μου επιτρεπεις Κυριε συντονιστα.
(..κ να μην μου επιτρεπεις, εγω θα το κανω βεβαια.. :)) )
Θεωρώ ότι διαφορετικά θα εκλαμβανόταν ένα αποτέλεσμα με 50% λευκά και διαφορετικά εκλαμβάνεται σήμερα με 50% αποχή.
:respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

ζωγραφισες λεμε.


Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1378 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 13:18 »
Εδώ βγαίνει κοτζάμ γενικός συντονιστής εκτός τόπικ, δε θα βγει ο συντονιστής; Παραθέτω απόσπασμα απο τον μύθο του Προμηθέα που βρίσκεται στο βιβλίο του Πρωταγόρα του Πλάτωνα. Μπορεί ίσως να βοηθήσει κάποιους να κατανοήσουν τα περί δημοκρατίας, νόμων και συμμετοχής.
Μπορεί πάλι και όχι. Τι να μας πουνε άλλωστε εκείνοι οι περίεργοι τύποι με τα γένεια και τις χλαμύδες 2500 χρόνια πριν; Εμείς γνωρίζουμε καλύτερα...

"... Ο Δίας λοιπόν επειδή φοβήθηκε για το γένος μας μήπως χαθεί εντελώς, στέλνει τον Ερμή για να φέρει στους ανθρώπους το σεβασμό και τη δικαιοσύνη, για να υπάρχει ευταξία στις πόλεις και σχέσεις που να  συνδέονται με φιλία. Ρωτά λοιπόν ο Ερμής το Δία, με ποιο τέλος πάντων τρόπο να δώσει τη δικαιοσύνη και το σεβασμό στους ανθρώπους. "ποιο από τα δύο, όπως έχουν μοιραστεί οι τέχνες, έτσι να μοιράσω και αυτές;" Και έχουν μοιραστεί οι τέχνες με τον εξής τρόπο: ένας που γνωρίζει την ιατρική είναι αρκετός για πολλούς απλούς πολίτες, το ίδιο και άλλοι τεχνίτες. Με τον ίδιο τρόπο λοιπόν να εγκαταστήσω στους ανθρώπους τη δικαιοσύνη και το σεβασμό ή να τις μοιράσω σ' όλους;
Σε όλους, είπε ο Δίας, και να μετέχουν όλοι. Γιατί δε θα ήταν δυνατόν να υπάρχουν πόλεις, αν λίγοι μετέχουν σ' αυτές, όπως γίνεται σε άλλες τέχνες. Και μάλιστα βάλε ένα νόμο εκ μέρους μου, δηλαδή να θανατώνουν αυτόν που δεν μπορεί να μετέχει στο σεβασμό και τη δικαιοσύνη, σαν αρρώστια της πόλης..."

Αυτά και τέλος οφ τοπικ.


Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #1379 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 22:35 »
Σημερα έιχα και το πρώτο κρουσμα του αποτελέσματος της προπαγάνδας και της παραπληροφόρησης που με πλήρη ευθύνη της Ελληνικής Βουλής θα βλάψει πολλους συμπολίτες μας.

Ατμιζα σε στάση λεωφορείου όταν με πλησίασε παππους που δεν ξερω κι εγω τι μάρκα  κάπνιζε, παντως βρώμαγε υπέρ του δέοντος το τσιγάρο του, και μου είπε με... ειλικρινή διάθεση να με . . . βοηθήσει (και καθόλου έντονο ύφος, σα να με λυπόταν ένα πράγμα)  ότι αυτό που καπνίζω είναι τοξικό και επικίνδυνο και θα το απαγορεύσουν εντελώς και θα κλέισουν και τα μαγαζιά που το πουλάνε και το είπαν οι γιατροί (!) ότι είναι χειρότερο απο το τσιγάρο και καλύτερα να καπνίσω τσιγάρο γιατί είναι πιο ακίνδυνο (!!!)

Εγώ, με πολύ σοβαρό (και εξίσου συμπονετικό) ύφος του απάντησα ότι το κράτος θα πάρει πολλους στο λαιμό του που θα πεθάνουν απο καρκίνους και εφράγματα επειδή ούτε που θα δοκιμάσουν το ατμισμα, και ότι στην Αγγλία και σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες προωθείται απο το κράτος ως εναλλακτική λυση γιατί είναι 95% πιο ακίνδυνο απο το κάπνισμα, και ότι δεν μπορεί όλοι αυτοι που είναι σαν κράτη πολύ πιο μπροστά απο εμάς να κανουν λάθος και εμείς να είμαστε οι έξυπνοι...

Ο παπους (απο εκεί συμπέρανα ότι ήταν ειλικρινής και όχι απλά φανατικός) κοντοστάθηκε, στο πρόσωπό του φάνηκε η αμφιβολία γι αυτα που άκουσε απο την τηλεόραση κτλ και μου είπε απλά "τι να πω, ίσως να έχετε δίκιο" και μπήκε στο λεοφωρείο του που μόλις είχε φτάσει....

Απο τώρα βλέπω μελλοντικές αγωγές απο καρκινοπαθείς ενάντια στο κράτος για θανάσιμη παραπληροφόρηση...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279041 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124034 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias