vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

319 επισκέπτες, 6 χρήστες
Olga68, mathimatikos1966, paiktaras, Jorge, manoslykos, tony1976

Twitter

Αρωματα Εliquid France

Αποσυνδεδεμένος fwtoman

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #120 στις: Οκτωβρίου 25, 2017, 23:19 »
Ο καφές αξίζει από αυτή την εταιρεία; Σκέφτομαι να το πάρω μονο του και να το αναμείξω με κανα φουντουκάκι που έχω tpa ή με καποιο άλλο καπνικό.
Το έχω εγώ
Όταν το ατμισα πρώτη φορά έπινα παράλληλα  φρεντο εσπρεσο σκέτο, η γεύση που μου ήρθε από τον ατμο ήταν ακριβώς η ίδια με το υγρό ..
Πρώτη φορά δοκίμαζα καφέ σε υγρο και με παραξενεψει πολύ αυτή η αίσθηση
Κάποια στιγμη αφηρημενως ατμισα και νομισα οτι το έπινα
Αναλογία που μου  είπαν 10% και αυτό έκανα, όμως μου βγήκε πολύ βαρύ...
Απο την ίδια εταιρεία είχα και βανίλια...
Την ανακατεψα με τον καφέ και μου έδωσε μια ποιο γλυκιά γεύση σαν να είχα προσθέσει ζάχαρη η γάλα δεν μπορούσα να το προσδιορισω τι ακριβώς
Σε όποιον αρέσουν τα άρωματα καφέ πιστεύω είναι καλό να το δοκιμάσει

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #121 στις: Νοεμβρίου 07, 2017, 15:23 »
Περίεργα πράγματα... :WhatHeMeans:

Κάνω τον κλώνο του supreme δύο χρόνια τώρα και είναι το καλύτερο DIY μου με διαφορά. Αποφάσισα λοιπόν να δοκιμάσω τα επί μέρους αρώματα σκέτα (πλην της καρύδας) για να δω τι ακριβώς μου δίνουν και να τα χρησιμοποιήσω και σε άλλες συνταγές. Φανταζόμουν πως θα μου άρεσαν μιας και ο συνδυασμός τους βγαίνει τόσο υπέροχος. Μετά λοιπόν από δοκιμές δύο ημερών, βρήκα απλώς ανεκτό το ΚΜL και αφόρητα τα άλλα δύο (βανίλια και μπισκότο)! Το KML μυρίζει πολύ ωραία αλλά όπως και τα άλλα δύο μου βγάζει και μια ακαθόριστη επίγευση, κάτι σαν οινοπνευματίλα. Είναι δυνατόν να μου αρέσει τόσο πολύ ο συνδυασμός τους αλλά σκέτα τα αρώματα να είναι από αδιάφορα έως φριχτά (υποκειμενικά πάντα); Μήπως έχουν χαλάσει; Μάγειρες την γνώμη σας...



Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #122 στις: Νοεμβρίου 07, 2017, 15:31 »
Από την άποψη της μαγειρικής, είναι απόλυτα λογικό. Σκέψου πολύπλοκες τροφές και σίγουρα θα βρεις επιμέρους υλικά που δεν μπορείς να τα φας σκέτα. Δε θα επεκταθω γιατί είμαι ήδη off topic.

Πάντως και σε αρώματα της tpa έχω καταλήξει στην ίδια παρατήρηση. Για τα αρώματα της eliquid france δεν έχω προσωπική εμπειρία.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #123 στις: Νοεμβρίου 07, 2017, 15:40 »
Περίεργα πράγματα... :WhatHeMeans:

Κάνω τον κλώνο του supreme δύο χρόνια τώρα και είναι το καλύτερο DIY μου με διαφορά. Αποφάσισα λοιπόν να δοκιμάσω τα επί μέρους αρώματα σκέτα (πλην της καρύδας) για να δω τι ακριβώς μου δίνουν και να τα χρησιμοποιήσω και σε άλλες συνταγές. Φανταζόμουν πως θα μου άρεσαν μιας και ο συνδυασμός τους βγαίνει τόσο υπέροχος. Μετά λοιπόν από δοκιμές δύο ημερών, βρήκα απλώς ανεκτό το ΚΜL και αφόρητα τα άλλα δύο (βανίλια και μπισκότο)! Το KML μυρίζει πολύ ωραία αλλά όπως και τα άλλα δύο μου βγάζει και μια ακαθόριστη επίγευση, κάτι σαν οινοπνευματίλα. Είναι δυνατόν να μου αρέσει τόσο πολύ ο συνδυασμός τους αλλά σκέτα τα αρώματα να είναι από αδιάφορα έως φριχτά (υποκειμενικά πάντα); Μήπως έχουν χαλάσει; Μάγειρες την γνώμη σας...
Φίλε μου για να σε βοηθήσουμε πρέπει να μας δώσεις πληροφορίες.
Τις αναλογίες του αρώματος τις μέτρησες σε ml ή σε gr?
Tα δοκίμασες με παράνομα εισαγόμενο κλώνο ή με ακριβό γνήσιο ατμοποιητή?
Ο ατμοποιητής που τα δοκίμασες είναι ss 304 ή 316? 
Η ανάδευση έγινε στο χέρι (το γνωστό φραπέδιασμα) ή σε μαγνητικό αναδευτήρα?
Έκανες ωρίμανση και αν ναι, πως και για πόσες ημέρες? 
Ημερομηνία λήξης έλεγξες? Αλλά και να έχουν λήξει δεν παθαίνουν τίποτα.

Βάλε και καμία φωτογραφία για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #124 στις: Νοεμβρίου 07, 2017, 15:46 »

Είστε πολύ κωλόπαιδα! Μια ερώτηση σοβαρή έκανα κι εγώ και με δουλεύετε! Πάω λοιπόν κι εγώ να γράψω μια καινούργια πρόταση που σκέφτηκα για την καλύτερη λειτουργία του φόρουμ... :yes:


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #125 στις: Νοεμβρίου 07, 2017, 16:45 »
Σε παλιά μου ποστ, έχω αναφέρει ότι " το να ανακατέψουμε σοκολάτα με φράουλα, δε σημαίνει απαραίτητα ότι θα πάρουμε αποτέλεσμα σοκοφράουλα, μπορεί να πάρουμε αποτέλεσμα σαρδέλα.".

Σε κάλυψα?

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #126 στις: Νοεμβρίου 07, 2017, 16:57 »
Ναι! Κάτι σε μπακαλιάρο παίρνω... :laugh1:


EDIT: Είδα κι απόειδα, έβαλα και τα τρία μαζί, τα φραπέδιασα κύριε Μάνο  :yes: , και τα άτμισα κατευθείαν σε unfollow καρακλώνο. Το αποτέλεσμα ήταν ένα ωραιότατο supreme άνευ καρύδας! Λίγο πιο καπνικό, με περισσότερο ξηροκάρπι και καμία περίεργη επίγευση. Δεν θα γίνω ποτέ σοβαρός DIYer τελικά. Γι' αυτό λέω να το κάνω outsource το DIY μου! Χρόνηηηηηη!!!

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 07, 2017, 18:44 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #127 στις: Νοεμβρίου 08, 2017, 16:57 »
 Το KML(υποτίθεται  κλώνος του τσιγάρου Camel) είναι καλό. Με εντυπωσίασαν κάτι λίγα ml που είχαν μείνει ξεχασμένα σε ένα μπουκαλάκι, μετά από ένα 2μηνο. Το υγρό είχε αποκτήσει πολύ hardcore γεύση προς το πολύ καλύτερο. Τώρα έχω αφήσει να ωριμάζει kml με μια ψιλή μπισκότο της ίδιας εταιρίας και ένα ιχνος Bruwnies της tpa.
 Αδικημένο είναι και το oriental tobacco, απαλό,ελαφρύ και λιγο αρωματικό. Το West επίσης ενδιαφερον.

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #128 στις: Νοεμβρίου 09, 2017, 22:04 »
Καλησπερα. Πηρα ενα mix n vape supreme. 30 ml σε 70 ml μπουκαλακι. Το χει δοκιμασει κανεις? Με ενδιαφερει να ξερω αν ειναι οντως 30 ml αρωμα ή αν ειναι αραιωμενο. Πολυ μεγαλο ποσοστο φαινεται για να ειναι μονο αρωματα 30 ml.

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #129 στις: Νοεμβρίου 09, 2017, 22:56 »
Πολύ σωστά το σκέφτεσαι. Σίγουρα είναι αραιωμένο. Τώρα λογικά πρέπει να γράφει επάνω αν είναι σε σκέτη PG ή κάποιο "λόγο" PG/VG.

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #130 στις: Νοεμβρίου 10, 2017, 20:25 »
Πήρα 2 αρώματα της εταιρίας μιας και με το πρώτο μου ηλεκτρονικό τσιγάρο μου κάνανε δώρο το KML σε υγρό όμως. Έτσι αποφάσισα να πάρω το ίδιο σε άρωμα και το RY4. Το KML μυρίζει όπως το υγρό που ατμισα,ενώ το RY4 δεν βγάζει κανένα άρωμα ακόμη...ελπιζω να βγάλει οταν ωριμάσει!  ;D
 Ταπεινή μου γνώμη το KML για μένα ειναι το άρωμα που απολαμβάνεις ολες τις ώρες,με το καφέ,μετά το φαγητό,πότο! Σε άλλη εταιρία οσο και αν κοίταξα δεν βρήκα παρόμοιο!

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Eliquid France KML
« Απάντηση #131 στις: Νοεμβρίου 11, 2017, 13:53 »
Καλησπέρα και συγνώμη εξ αρχής αν γράφω σε λάθος topic,θα παρακαλούσα τους admin αν το κρίνουν σωστο μεταφέρουν το θεμα στο σωστό topic. Η ερώτηση μου είναι αν έχετε βρει σε κάποια άλλη εταιρία άρωμα ίδιο με το KML της Eliquid France; Έχω δοκιμάσει μερικά ry από απο κάποιες εταιρίες αλλα κανένα δεν μοιάζει στην γεύση. (Ισως δεν ψάχνω στις άλλες εταιρίες το σωστό άρωμα) Αυτην είναι η ερώτηση μου και συγνώμη αν έκανα κάποιο λάθος απλα ζητάω μια γνώμη από τους πιο έμπειρους!  :respect:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #132 στις: Φεβρουαρίου 16, 2018, 09:35 »
είμαι σε φάση να κάνω το KML σκέτο αλλα δεν ξέρω σε τι ποσοστό
ποσο λέτε να βάλω για να το δοκιμάσω?
5% είναι καλά?, πολύ?, λίγο?
ένα 30μελο θα κάνω για δοκιμη

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #133 στις: Φεβρουαρίου 16, 2018, 09:45 »
Θα σου πρότεινα να το κάνεις αρχικά πιο δυνατό Κώστα κι αν δεν σου αρέσει να το αραιώσεις εκ των υστέρων. Εγώ το είχα φτιάξει 8% και ήταν ΟΚ. Δεν με ξετρέλανε βέβαια... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #134 στις: Φεβρουαρίου 16, 2018, 09:50 »
ωραία, το κάνω 5% και βλέπουμε  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 45 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8757 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34290 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537771 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60238 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238463 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 712 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16549 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137725 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085818 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35712 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro