vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

512 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, th3ofilos, athmichalop, bloodlessz, Ηρακλης

Twitter

Συνταγές για DIΥ υγρά από flavourart

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από flavourart
« Απάντηση #45 στις: Μαΐου 22, 2016, 15:12 »
Rbmkn4 Σου ειναι ευκολο να κανεις μια ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΑΝΑΦΟΡΑ σε οσα φρουτενια αρωματα εχεις δοκιμασει για να μπορω να εχω μια πρωτη αποψη....????

Απο οποια εταιρεια εχω δοκιμασει πραγματικα δεν εχω μεινει ευχαριστημενος  :'(
Δοκιμαζω φραουλα και...... :wall:
Δοκιμαζω ροδακινο και..... :wall:
Δοκιμαζω βερυκοκο και.... :wall:

Λεμε για πολλα καρουμπαλα !!! :idiot1: ;D :))


Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από flavourart
« Απάντηση #46 στις: Μαΐου 22, 2016, 19:16 »
Ολα τα παρακατω ακρως υποκειμενικα

Strawberry (Ripe) TPA: Ολοι ορκιζονται για αυτο το αρωμα, εχει καταπληκτικο αρωμα αλλα γευστικα δε με τρελλενει και δεν βγαινει ιδιαιτερα εντονα στις συνταγες μου, σε διαφορα ποσοστα που το εχω δοκιμασει. Κανει καλη επιλογη ντουμπλαρισμενο με ακομα μια φραουλα, σα να δινει ουσιαστικα το αρωμα και το σωμα της γευσης να υποστηριζεται απο το δευτερο αρωμα.
FA Red Touch: Για μενα η πιο πειστικη και ρεαλιστικη φραουλα. Κανει καλο σετ με το παραπανω για τους λογους που εγραψα.
CAP Italian Lemon Sicily: Απο το αρωμα καταλαβαινεις την ποιοτητα του. Μου αρεσει παρα παρα πολυ, δινει την εντυπωση απο ενα ζουμερο γλυκο λεμονι.
INW Peach: Παρα πολυ καλο, τοσο σε γευση οσο και αρωμα. Παρα πολυ συμπυκνωμενο και θελει πολυ μικρο ποσοστο γιατι ειδαλλως βγαινει αηδιαστικα μπροστα.
Για την Inawera εχω διαβασει κι απο αλλους πολυ καλα πραγματα για τα φρουτα τους και στο μελλον θα δοκιμασω κι αλλα.
TPA Blueberry: Το απλο Blueberry (οχι το extra εννοω) ειναι αρκετα γλυκο, αλλα θελει και χρονο και ποσοτητα για να φανει σε συνταγη (εφοσον θες να ειναι κυρια γευση)
FA Fuji: Το πειστικοτερο μηλο που εχω δοκιμασει, θελει μικρη ποσοτητα (οπως και τα περισσοτερα της FA) γιατι ειδαλλως βγαινει αηδιαστικα εντονα.

Ευφημος μνεια στα Lemon Meringue της Capella και Apple Pie της FlavourArt για τους πολυ καλους συνδοιασμους φρουτου με γλυκο.

Τελος, λενε τα καλυτερα για τη Sweet Strawberry της Capella. Δεν εχω δοκιμασει και δεν ξερω, αλλα ειναι στα υποψιν μου.

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από flavourart
« Απάντηση #47 στις: Μαΐου 22, 2016, 19:41 »
Rbmkn4 σε ευχαριστω παρα πολυ για τον κοπο που εκανες!! Θελω να δοκιμασω τα φρουτενια υγρα της flavourart γιατι μου εχουν πει πως ειναι η πιο παλια εταιρεια με πολυ ωραια αρωματα στα υγρα της κ πολυ αξιοπιστη !!!! Να εισαι καλα φιλε μου!!!

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από flavourart
« Απάντηση #48 στις: Μαΐου 22, 2016, 20:24 »
Πάρε και μία γλυκοφρουτένια να κάνεις γούστα το καλοκαίρι:
HIC's Limoncello Torrone Parfait recipe: sweet, strong, lemon liqueur mousse

2.25% FA Lemon Sicily
1.5% FA Torrone
1.5% FA Custard
0.75% FA Meringue

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από flavourart
« Απάντηση #49 στις: Μαΐου 22, 2016, 20:42 »
Εγω προτεινω ανεπιφύλακτα το white peach!! Απο τα καλύτερα φρουτα που εχω δοκιμάσει σε ατμιστικο υγρό!

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από flavourart
« Απάντηση #50 στις: Μαΐου 22, 2016, 23:17 »
Εχει δοκιμασει καποιος τα εξης υγρα για να μας πει εντυπωσεις και σχολια:
αχλαδι
tutti frutti
βερυκοκο
aurora
oba oba
πορτοκαλι
:thumpup: :respect:

Αποσυνδεδεμένος crab21

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από flavourart
« Απάντηση #51 στις: Μαΐου 23, 2016, 23:36 »
Το αχλάδι είναι πολύ καλό, ζουμερό και γλυκό αλλά όχι ιδιαίτερο έντονο. Το βερίκοκο μου φαίνεται πολύ αδύνατο και αδιάφορο ενώ το πορτοκάλι είναι ψηλοαποτυχία αλλά σώζεται κάπως αν το συνδυάσεις με κρέμες ή με άλλα φρούτα. Η δοσολογία που χρησιμοποιώ είναι γύρω στο 5%.

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από flavourart
« Απάντηση #52 στις: Μαΐου 24, 2016, 09:38 »
crab21 εχθες αγορασα σε αρωμα το ΡΟΔΑΚΙΝΟ.Απο μυρωδια εκπληκτικη,μενει μονο να περασουν λιγες μερες για να δοκιμασω τι γευση δινει και στο ατμισμα.
Παντως ειναι γενικοτερα πολυ δυσκολο να βρεις φρουτενιες γευσεις πολυ καλες και με αντοχη γευστικη σε διαρκεια ατμισματος :-\
Ποιες αλλες γευσεις εχεις δοκιμασει?? ειτε απο flavourart ειτε απο αλλη εταιρεια :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος crab21

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από flavourart
« Απάντηση #53 στις: Μαΐου 25, 2016, 01:44 »
Το λευκόσαρκο ροδάκινο είναι απίστευτο όπως και το μήλο fuzzi. Πολύ καλά επίσης το φραγκοστάφυλο, τα φρούτα του δάσους,το πεπόνι και το πέργαμο. Έχω ακούσει καλά λόγια για το μανταρίνι αλλά προς το παρόν χρησιμοποιώ αυτό της atmos lab που είναι αρκετά καλό. Τις επόμενες μέρες θα δοκιμάσω το καρπούζι, το ρόδι και το λεμόνι.

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από flavourart
« Απάντηση #54 στις: Μαΐου 25, 2016, 10:11 »
crab21  πηρα κι εγω το ΛΕΥΚΟΣΑΡΚΟ ΡΟΔΑΚΙΝΟ αλλα στο ατμισμα μου ειναι αρκετα υποτονικη η γευση κ το αρωμα του!!!!
ΑΝΑΛΟΓΙΑ 16 σταγονες στα 10ml  και μεχρι σημερα τριτη ημερα ωριμανσης  :'(  8) .η δικη σου αναλογια??

Αποσυνδεδεμένος crab21

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από flavourart
« Απάντηση #55 στις: Μαΐου 25, 2016, 14:13 »
Βάλε 25 σταγόνες στα 10ml και περίμενε καμιά εβδομάδα να ωριμάσει. Καλό είναι να ανακατέψεις λίγο το άρωμα πριν το χρησιμοποιήσεις και να ανακατέψεις το υγρό κατά την διάρκεια της εβδομάδας. 
Είχα φτιάξει 100ml με 6% άρωμα χρησιμοποιώντας σύριγγα.

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από flavourart
« Απάντηση #56 στις: Μαΐου 25, 2016, 15:49 »
Crab21 ok....θα το δοκιμασω :thumpup: γιατι με την αναλογια την δικη μου δεν αντιλαμβανεσαι γευση μετα απο την τριτη τζουρα  :wall: να σαι καλα φιλε μου!!

Αποσυνδεδεμένος 1908nv

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από flavourart
« Απάντηση #57 στις: Ιουλίου 04, 2016, 15:10 »
εχει δοκιμασει καποιος το cigar passion??

Αποσυνδεδεμένος Risk_one

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
  • NoSmoking_JustVaping
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από flavourart
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 06, 2017, 09:46 »
εχει κανεις δοκιμασει μηλοπιτα η τιραμισου απο FA?Ατμιζοντε ευχαριστα ? Η ειναι πολυ γλυκα και μπουχτιζουν?Επισης στα 30 μλ τη δοση αρωματος θα ηταν καλυτερα να ριξω σε αυτα τααρωματα παντα μηλοπιτα η τιραμισου.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από flavourart
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 06, 2017, 13:46 »
Έχω χρόνια να το ατμίσω, αλλά το τιραμισού ήταν απλά όνειρο. Η μηλόπιτα απλά συμπαθητική, χωρίς πολλή ανάλυση στη γεύση της.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8392 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180782 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34049 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536774 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237799 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15984 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136196 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085433 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10337 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12