vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Aρωματικα Υγρα ή Σκετα Υγρα ?

Απ: Aρωματικα Υγρα ή Σκετα Υγρα ?
« Απάντηση #150 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 23:23 »
Δεν φανταζομουν ποτε οτι αυτο που λεμε << γευση >> στο ατμισμα,
θα το συναντουσα σε υγρα nonflavored - χωρις γευση !!!!
.....και τι γευση - η απολυτη καπνικη γευση !!!!!


Ευχαριστώ το φόρουμ, και ιδίως αυτό το thread, που μου κίνησε το ενδιαφέρον να ατμίσω σκέτη βάση (50VG/50PG, 10mgr Νικοτίνη). Επιβεβαιώνω το περί "απόλυτης καπνικής γεύσης"! Τέλος λοιπόν οι ατέρμονες αναζητήσεις αρωμάτων!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Aρωματικα Υγρα ή Σκετα Υγρα ?
« Απάντηση #151 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 23:23 »
Εδώ έχω μπερδευτεί αρκετά. Ακόμα είναι νωρίς βέβαια, και το κατανοώ. Θα περάσω από αρώματα και κόντρα αρώματα. Όμως, ένα τεράστιο όμως. Σε μία συζήτηση πριν λίγες ημέρες, διαφωνούσα (σε άλλο νήμα) με έμπειρα μέλη, για το αν έχει νόημα να κάνω σκέτη βάση. Όλοι τους κάνουν (και) σκέτη βάση. Μου εξηγούσαν οι άνθρωποι, όμως ακόμα δεν βρίσκω τίποτα ελκυστικό στο άτμισμα σκέτου υγρού (έχω κάνει ελάχιστες φορές, κι αυτές για δοκιμή του 1 λεπτού). 

 
Επίσης, σε άλλο ωραίο νήμα, του φίλου Alxhimisths, (“Γεύσεις από τι αποτελούνται”), είχα υποστηρίξει τις γεύσεις και σχολίασα αρνητικά τις όποιες αμφιβολίες του νηματοθέτη. Τελικά, ίσως χρειαστεί να αναθεωρήσω. Από τη μία, βλέπω εμπειρότερους ατμιστές να επιλέγουν σκέτα υγρά για χ χρονικά διαστήματα, και από την άλλη, βλέπω μέσα σε ελάχιστες ώρες τις αντιστάσεις μου μέσα στην μπίχλα και προβληματίζομαι, μα καλά, μπογιά ατμίζω; 

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aρωματικα Υγρα ή Σκετα Υγρα ?
« Απάντηση #152 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 23:38 »
Εγώ προσωπικά αντιμετωπίζω την βάση σαν άλλη μια γεύση.


Πιο φτηνή, πιο εύκολη αλλά την βαριέμαι και αυτή όπως και τα άλλα υγρά.


Το μεγάλο καλό για μένα εκτός από το οικονομικό και της ευκολίας όμως είναι πως καθαρίζει την παλέτα μου. Amuse-bouche ένα πράμα :)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Aρωματικα Υγρα ή Σκετα Υγρα ?
« Απάντηση #153 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 23:47 »
@modivin, καλησπέρα.
Συμφωνώ κι εγώ σε αυτά που λες. Οικονομία κι ευκολία, τα έχω δει κι εγώ από νωρίς. Επίσης, ξέχασα να τονίσω κάτι. Δεν είναι για όλα τα υγρά έτσι όπως λέω παραπάνω. Τώρα για παράδειγμα, έχω αντίσταση ni200 και με διάφανο αρωματικό υγρό. Όλα πεντακάθαρα. Κοιτάζω μέσα την αντίσταση και είναι πεντακάθαρη (πάω και για ατομικό ρεκόρ, πάνω από 48 ώρες το υγρό).

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aρωματικα Υγρα ή Σκετα Υγρα ?
« Απάντηση #154 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 07:06 »
Ναι, ναι, ωραία η σκέτη βάση, δεν λέω, αλλά τα 100 αρωματάκια που έχω τι θα τα κάνω;  :tongue_smilie: 8)

Αρωματικά υγρά for me.

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aρωματικα Υγρα ή Σκετα Υγρα ?
« Απάντηση #155 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 16:35 »
 Καλησπέρα . Σκέφτομαι να δοκιμάσω κι εγώ σκέτη βάση γιατί νομίζω ότι με κούρασαν τα αρωματικά υγρά .
Η ερώτηση είναι η εξής .
Με τι βάση να ξεκινήσω ? PG  η VG  η μισό μισό ?
Εάν μπορείτε πείτε και καμία καλή βάση ώστε να μην πάρω ότι μου πλασάρουν . Να δοκιμάσω κάτι καλό.
Εχαριστω Γιαννης
 

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aρωματικα Υγρα ή Σκετα Υγρα ?
« Απάντηση #156 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 16:47 »
Fιλε ολα θεμα γουστου ειναι, ποια βαση με ποση PG-Vg κ.τ.λ.
Εγω ειδα οτι πολλοι συμφορουμιτες ηταν ευχαριστημενοι με την pink mule την πηρα και μου αρεσε. Προσωπικα πηρα αυτη με 70vg-30pg
 http://nexxton-ecig.com/index.php?route=product/product&path=77_108_132&product_id=949
Εδω και το αντιστοιχο νημα  http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,25489.msg938720.html#msg938720

Αποσυνδεδεμένος Sofia K.

  • *
  • 36
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ατμίζειν εστί εύ ζην
Απ: Aρωματικα Υγρα ή Σκετα Υγρα ?
« Απάντηση #157 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 01:41 »
  Αυτή τη στιγμή έχω “κάτσει” στο diy καπνικό μου, φτιαγμένο με καπνικά αρώματα και ολίγη από... (μη βγω οff topic), ενώ περιστασιακά ατμίζω και φρουτένια πιτο-κεϊκ.  Ίσως κάποια στιγμή δοκιμάσω και το σκέτο, σκληρό και άφιλτρο...  ;)

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Aρωματικα Υγρα ή Σκετα Υγρα ?
« Απάντηση #158 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 02:23 »
Κι απ' τα δυό,
ακόμα στην αρχή είμαι

Αποσυνδεδεμένος Mad Robot

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aρωματικα Υγρα ή Σκετα Υγρα ?
« Απάντηση #159 στις: Φεβρουαρίου 28, 2016, 19:44 »
Συνήθως ατμίζω DIY με άρωμα. Όταν δεν έχω όμως κάτι έτοιμο για άμεση χρήση τότε κάνω και σκέτη βάση. Επίσης καμιά φορά αν με κουράσει κάποια γεύση και τότε κάνω ενδιάμεσα κάνα σκέτο τανκάκι.

Αποσυνδεδεμένος tasos68

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aρωματικα Υγρα ή Σκετα Υγρα ?
« Απάντηση #160 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 08:48 »
Καλημερα σε ολους.

Ατμιζω εδω και 3 ημερες σκετη βαση 50/50 pink mule
και νομιζω οτι εχω κατασταλαξει... επιτελους
και λεω επιτελους, γιατι εχω ξοδεψει αρκετα χρηματα σε υγρα που τα περισσοτερα πεταχτηκαν
ή χαριστηκαν.
Αλλη γευση στο καταστημα, άλλη γευση στον ατμοποιητη μου...

Δεχομαι την αποψη που εχουν πολλοι για το οτι τους αρεσουν οι γευσεις-αρωματα στον ατμο.

Η δικη μου αποψη ειναι οτι αν θελω γευση καραμελας, θα φαω καραμελα.
Αν θελω φραουλα, θα φαω φραουλα... κι αν δεν υπαρχουν θα κανω υπομονη μεχρι να βγουν
οι φραουλες.

Σκετη βαση λοιπων απο εμενα.

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aρωματικα Υγρα ή Σκετα Υγρα ?
« Απάντηση #161 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 08:59 »
Από όλα με περισσότερη κατανάλωση σκέτης βάσης όσο περνά ο καιρός. Τα μόνα υγρά που κάνω χωρίς αραίωση είναι τα tribeca , CLR & smoke

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Aρωματικα Υγρα ή Σκετα Υγρα ?
« Απάντηση #162 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 09:08 »
Πάντως κλείνοντας περίπου 4 μήνες ατμίσματος, βλέπω ότι έχω κλίση πρός απλές καπνικές γεύσεις
Κάτι για να σπάει την μονοτονία. Λίγο το διάστημα βέβαια για συμπεράσματα, μου αρέσει να δοκιμάζω
νέα αρώματα κλπ αλλά αργά η γρήγορα μάλλον για βάση με βλπέπω να πηγαίνω για all day vaping
και κάνα αρωματάκι έτσι να παίζει σαν πινελιά ενδιάμεσα

Αποσυνδεδεμένος johnny_suede

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aρωματικα Υγρα ή Σκετα Υγρα ?
« Απάντηση #163 στις: Δεκεμβρίου 09, 2016, 16:43 »
Καλησπέρα φόρουμ κ καλώς σας βρήκα. Είμαι νέος στο ατμισμα, 20 μέρες μετράω, και επίσης 20 μέρες άκαπνος. Ξεκίνησα το ατμισμα ψάχνοντας αμιγώς Καπνικό υγρό, και δοκίμασα το Απάτσι απο Ατμος. Ήταν κ η πρώτη μου επαφή με το ατμισμα. Πες οτι ενθουσιάστηκα με αυτήν την καινούργια συνήθεια,πες οτι γούσταρα που ξέφυγα απο τα κανονικά τσιγάρα, στην αρχή το υγρό μου άρεσε. Μολις άρχισε να τελειώνει το μπουκαλάκι άρχισα να μπουχτίζω. Πήρα πριν λίγες μέρες το liqua traditional και παλι ενθουσιασμός στην αρχή, μετα απο δυο μέρες είπα δεν το μπορω άλλο το συγκεκριμένο. Αηδίασα απο το άρωμα του, νέος βλέπεις που έψαχνε κάτι σε πιο τασακισιο...και ως τώρα αυτές ήταν οι γεύσεις που εχω δοκιμάσει...δεν ξερω πόση προσπάθεια θα έκανα μέχρι να βρω ένα υγρό που να με τρελάνει για μέρες, κ ποσά λεφτα θα ξοδευα, αλλα απο χθες κάνω καθαρή βάση 50 50 και είμαι αρκετά ικανοποιημένος μέχρι τώρα...μια ελαφριά τσιγαριλα να μπορούσα να προσθέσω,χωρις βαρύ άρωμα, κ λίγο κλώτσημα παραπάνω και θα ήμουν πλήρης..τέλος πάντων χάρηκα που βρέθηκα στον χώρο του ατμισματος, κ περισσότερο που έκοψα το κανονικό.

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aρωματικα Υγρα ή Σκετα Υγρα ?
« Απάντηση #164 στις: Δεκεμβρίου 09, 2016, 17:26 »
Καλησπερα σας.
Υπαρχει μεγαλη ποικιλια σε αρωματα και βασης φιλε μου κατι θα βρεις.
Δοκιμασε το απατσι σε βαση σκετη που κανεις μερικες σταγονες μονο οχι το 5% που προτεινη η εταιρεια
Εγω τωρα βασικα εδω και 1 χρονο ειμαι φρουτακιας αθεραπευτος.
Αλλα βασουλα παντα παιζει σε εναν ατμοποιητη.
Εγω πιστευω πως παντα θα ειμαι των αρωματων.Είδωμεν.
Ατμιζω 2 με 3 αρωματα την ημερα διαφορετικα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279597 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207661 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64789 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173700 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311991 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1338 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias