vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

572 επισκέπτες, 5 χρήστες
Mimhsdr, manoslykos, camber, Jorge, GnF

Twitter

Joyetech CUBIS

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #555 στις: Απριλίου 22, 2016, 09:53 »
Είμαι ο άνθρωπος σου! θα σου λύσω το πρόβλημα του καμμένου με μια απλή κίνηση. Λοιπόν έχουμε και λέμε. Πρώτον η αιτία του καμμένου δεν είναι το υπερβολικό σφίξιμο στο καπάκι. Μερικοί λένε πως έτσι το ορινκ, ξεχιλώνει και κλείνει τις τρυπες εισαγωγής του υγρού. Δεν είναι αυτό. Το πρόβλημα δημιουργειται απο μικρές φυσαλίδες αέρα, οι οποιες εγκλωβίζονται στους θαλάμους εισαγωγής του υγρου προς τον χώρο που βρίσκετα το βαμβακι. Ετσι λοιπόν, αυτες οι φυσαλίδες μπλοκαρουν την τρφοδοσία και τρως καμμενο.    
Η λύση είναι να φυσας δυνατα 3-4 φορές μέσα στον ατμοποιητή. Δηλαδή το αντίθετο απο το να τραβάς τζούρα. Αμέσως θα δεις τις φυσαλίδες να φεύγουν απο την βάση της κλαπτον και να ανεβαίνουν πάνω, σαν τις φυσαλίδες τις κοκα κολας ενα πράμα. Αμέσως μετα θα δείς  δείς, πως οταν ατμίσεις θα πάρεις μια υπέροχη τζουρα με γευση και ντουμανι. Ευχαριστώ!
Το έκανα φίλε μου....
Έσφιξα κανονικά το καπάκι, φύσηξα 3-4 φορές, βγήκαν οι φυσαλίδες και μόλις τράβηξα τζούρα νάτες οι μπουρμπουλήθρες!!! Ξανά μανά τινάγματα με χαρτοπετσέτες στο στόμιο ξεβιδώματα κλπ κλπ..........
3 τζούρες, πάρε και τα καμένα σου!!!!!
Θα δοκιμάσω και την αντίσταση του ΑΙΟ που διάβασα εδω μέσα και αν δεν.....μόνιμα συρτάρι......
Τα μόνα ευρώ που έκλαψα απο τότε που άρχισα το η.τ.... :(

Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #556 στις: Απριλίου 22, 2016, 10:17 »
 Γιαννης1964
μετα απο μηνες δοκιμων ο cubis δεν εχει προβλημα η αντιστασεισ ειναι αλεσ ελατωματικες και αλεσ οκ 
στισ 10 clapton οι δυο δουλεψαν σωστα στης 10 0.1 οι 4 σωστεσ
εγω τον εχω για το βραδυ μονο στο σπιτι για αθοριβες τζουρες
παρε triton v2 με 1.8 ωμ και εκλεισες αν θελεις κατι ποιο προχωριμενο grifin rta για πνευμονικες :thumpup:
ο cubis μονο για δευτερος :bye:

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #557 στις: Απριλίου 22, 2016, 10:30 »
dimos1967 ο κουμπής σας ιδέα και σαν κατασκευή είναι μια χαρά. Κι εγώ στις αντιστάσεις εστιάζω το πρόβλημα. Κι ενω δουλεύω καθημερινά 2 Delta 16 της ίδιας εταιρείας με τις αντιστάσεις τους να μου βγάζουν απροβλημάτιστα 40μελα, και με φοβερή γεύση, οι άλλες του κουμπή είναι για πέταμα!!!! Θα δοκιμάσω και τις 0,6 του ΑΙΟ και θα δω, γιατί μου αρέσει σαν ατμοποιητής, έχει θετικά. Αν δεν....συρτάρι!!
Τώρα περιμένω να δω τι θα γίνει με την αντιπροσωπεία των GG και θα χτυπήσω εναν Τηλέμαχο να ξενιάσω..
Αλλά θα δω και τον Τρίτωνα που λες

Αποσυνδεδεμένος vaper

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #558 στις: Απριλίου 22, 2016, 15:26 »
Το έκανα φίλε μου....
Έσφιξα κανονικά το καπάκι, φύσηξα 3-4 φορές, βγήκαν οι φυσαλίδες και μόλις τράβηξα τζούρα νάτες οι μπουρμπουλήθρες!!! Ξανά μανά τινάγματα με χαρτοπετσέτες στο στόμιο ξεβιδώματα κλπ κλπ..........
3 τζούρες, πάρε και τα καμένα σου!!!!!
Θα δοκιμάσω και την αντίσταση του ΑΙΟ που διάβασα εδω μέσα και αν δεν.....μόνιμα συρτάρι......
Τα μόνα ευρώ που έκλαψα απο τότε που άρχισα το η.τ.... :(

Μισό λεπτάκι να τα πάρουμε με την σειρά. Τις μπουρμπουλήθρες στο γέμισμα  δεν τις αποφεύγεις εύκολα. Η λυση στις μπουρμπουληθρες του γεμίσματος είναι η εξής. Αφου γεμίσεις το τανκ και σφίξεις το καπάκι (νορμάλ σφίξιμο. ούτε λίγο αλλα ούτε και να το ζορισεις)  μετα βάζεις μια χαρτοπετσέτα στο επιστόμιο και τινάζεις το τανκ με δυναμη,(κανα 2-3φορές) σαν τα παλια θερμόμετρα. Ετσι θα φύγουν τα υγρά που λιμνάζουν στην αντίσταση και θα πάρεις καθαρή τζούρα χωρίς μπουρμπουληθρες.  Όσον αφορά το καμμένο  στην γέυση  θα κάνεις τα φυσήματα, προς τα μεσα δηλαδή, για να φύγουν οι φυσαλίδες και να τροφοδοτήσει καλα. Μετα απο κάθε γέμισμα και αφου βιδώσεις το καπάκι, δεν παίρνεις καμμένο. Το καμμένο θα το νιώσεις (ίσως) μετά απο απανωτές τζούρες και έντονο άτμισμα. Σε αυτή την περίπτωση αν παρεις καμμένο θα φυσηξεις κανα 2-3 να φυγουν οι φυσαλιδες και να στρώσει. Μου λες  πάλι εντυπωσεις.

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #559 στις: Απριλίου 22, 2016, 18:04 »
Εγώ όποτε γεμιζω πλέον το αφήνω 3 λεπτά κάτω ξάπλα.
Μετά δεν έχει μπουρμπουλιθρα καμία

Αποσυνδεδεμένος MeetYourVapers

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #560 στις: Απριλίου 22, 2016, 22:15 »
Να και η SS 0.6ohm μετά από 1 βδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος MOURGOS11

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #561 στις: Απριλίου 23, 2016, 11:47 »
εγω εχω κλειση τη μια εισαγωγη αερα και εχω  πιο τσιγαρισια τσουρα 

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #562 στις: Απριλίου 23, 2016, 14:56 »
Φίλε VAPER αυτά που γράφεις έκανα ακριβώς!! Τέλος πάντων, κούμπωσα επάνω μια 0,6 απο ΑΙΟ και δουλεύει καλύτερα. Ούτε καμμένα και καλύτερη γεύση απο την 1 και 1,5Ω. Προς το παρόν του δίνω μια ευκαιρία ακόμα....

Αποσυνδεδεμένος gargas

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #563 στις: Απριλίου 23, 2016, 16:20 »
Καλησπερα παιδια...εγω το μονο πρόβλημα που εχω με τον κουμπη ειναι το κομμενο ρινκ στην εισαγωγή αερα απο το πρωτο καθαρισμα,και δεν μπορω να βρω ανταλλακτικό ...εχω παρει διαφορες διαστασεις καθως δεν εχω βρει ιδιο και δυστυχως ολα πεταμενα λεφτα...οποτε η κανω μονο πνευμονικες ή ψαχνω για αντικαταστατη...

Στάλθηκε από το PLK-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #564 στις: Απριλίου 23, 2016, 22:42 »
Στην e-cig έψαξες?

Αποσυνδεδεμένος gargas

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #565 στις: Απριλίου 24, 2016, 00:40 »
Ναι δε βρηκα κατι

Αποσυνδεδεμένος PanCivi

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • I never told the truth so I can never tell a lie.
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #566 στις: Απριλίου 24, 2016, 01:47 »
Σχετικα με το ρινκ στη ρυθμιση του αερα(τελικα αρκετοι εχουμε θεμα εκει)σε σχετικη ερωτηση που εκανα σε e-cig καταστημα περιμενουν μετα το Πασχα τα σχετικα ρινκακια.

Αποσυνδεδεμένος KEFALAS1981

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #567 στις: Απριλίου 24, 2016, 02:05 »
gargas αν εισαι απο αθηνα εχει το saveshop.gr
ειχα παρει μια πενταδα 1.5 ευρω πριν κανα μηνα. ειναι λιγο πιο σφιχτο αλλα ταιριαζει

Edit τωρα ειδα οτι εισαι καρδιτσα

Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #568 στις: Απριλίου 24, 2016, 18:54 »
Την 1,5 clapton στα ποσα watt προτεινεται? (ξερω οτι ειναι προσωπικο αυτο αλλα πραγματικα δεν βγαζω ακρη)
Λιγο για να καταλαβω την λογικη τωρα που ειναι αρχη για μενα (2 μηνες περιπου ατμιστης) ξεκιναω απο πιο ψηλα και σκοπος ειναι να κατεβασω τα watt  οσο περναει ο καιρος? (ωστε να καταλαλωνω λιγοτερο υγρο μιας και δεν 8α χρειαζομαι τοσο εντονο "χτυπημα"?
Δεν ατμιζω καιρο τωρα πειρα το evic vtc mini πριν ημουν με μια απλη μπαταρια ego

Αποσυνδεδεμένος grigorios

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • keep vaping
    • GrigoriosMoraitis.com
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #569 στις: Απριλίου 24, 2016, 19:25 »
Ο κατασκευαστής προτείνει 8 - 20w. Ξεκίνα από χαμηλά και ανέβα μέχρι να βρείς το ντουμάνι και το χτύπημα που σε ικανοποιεί.
Για να μειώσεις το χτύπημα με τον καινούργιο εξοπλισμό εφόσον αποδίσει περισσότερο και σε καλύπτει μπορείς να δοκιμάσεις να μειώσεις λίγο την νικοτίνη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1100179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 319 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22095 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284810 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15415 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126621 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem