vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

337 επισκέπτες, 8 χρήστες
JohnDag, lagoudakis, Tazz, manoslykos, Milarepa, Sergios, sakissalonika, babis1993

Twitter

Joyetech CUBIS

Αποσυνδεδεμένος Faethor

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #390 στις: Μαρτίου 20, 2016, 12:11 »
Τελικά μεγάλη μούφα ο cubis! Τσάμπα το 30άρη :wall: :wall: :wall:

Άμεσα πάει ντουλάπι μόνο και μόνο λυπάμαι τα 30 ευρουδάκια !!!!

Και εννοείται ότι δεν ξανακουμπάω joyetech ατμοποιητή

 :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #391 στις: Μαρτίου 20, 2016, 14:06 »
Επειδή το ψήνω για αγορά μπορείς να μου πεις τι σε χάλασε? 
Έχω τον τρον τώρα και δεν εχω δει για εμενα κατι αρνητικό.

Αποσυνδεδεμένος Faethor

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #392 στις: Μαρτίου 20, 2016, 15:33 »
Στις αντιστάσεις 1 και 1,5 ohm φουλ υποτροφοδοσία! Μετά το 2ο-3ο γέμισμα απλά δεν τροφοδοτείται η αντίσταση. Σε σημείο που πρέπει κάθε φορά να το ξεβιδώνεις και μετά να τραβάς τζούρα
Στις 0,5 ohm απλά τηγανίζεις πατάτες... Δεν τραβάς τζούρα από τις μπουρμπουλήθρες
Εντάξει δε λέω πρωτοτυπία κλπ κλπ αλλά να δουλεύει κιόλας ....

Αποσυνδεδεμένος kotsarilas

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #393 στις: Μαρτίου 20, 2016, 22:52 »
Καλησπερα παιδια εχω ενα μηνα στο ηλεκτρονικο τσιγαρο και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος με τον cubis  αλλα σημερα διαβασα κατι που ανησυχησε σε σχεση με τον ελεγχο της θερμοκρασιας, εχω στην κατοχη μου vtc mini ατμιζω με τα συγκεκριμενα δεδομενα: αντισταση 1.0 ohm (ss316) στα 20 watt 215C tc και υγρα 30/70 pg/vg και μπαινει στο Protection εχω θεμα και αν ναι τι πρεπει να κανω?

Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #394 στις: Μαρτίου 20, 2016, 23:44 »
Παιδια θελει λιγο να ασχοληθείς μαζι του.Και εγω ειχα ξενερωσει στην αρχη αλλα επαιξα λιγο με το καπακι και τον εμαθα.Επισης τον γεμιζω μεχρι εκει που λεει max και λιγο πιο κατω και δεν εχω υγρά κατα το βιδωμα.Παντως απο γευση με την ss 1.0 ω ειναι υποδεέστερος σε γευση απο τον tron s με clr.Κατα τα αλλα ειναι ενας ομορφος και τιμιος ατμοποιητης.

Αποσυνδεδεμένος dmw

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #395 στις: Μαρτίου 20, 2016, 23:56 »
Παιδιά να σας πω την αμαρτιά μου (αμαρτία δεν είναι το λέω έτσι όμως γιατί πολλοί θα διαφωνήσετε) έχω δοκιμάσει και ακούσει γνώμες από φίλους για πολλούς ατμοποιητές... Επίσης έχω ακούσει για τον δικό μου (eGo ONE mega) πολλά αρνητικά και γι'αυτό σκεφτόμουν να τον αλλάξω... Εντέλει δεν τον αλλάζω με τίποτα.
Καμία διαρροή (4 μήνες συστηματικής χρήσης), έχω βρεί τα "κουμπιά" του και τον καθαρίζω στο άψε σβήσε, με τις CLR 1ohm λειτουργεί τέλεια(όπου και έχω κατασταλάξει, καλό ντουμάνι, έντονη η γεύση, χαμηλή κατανάλωση μπαταρίας υγρού σε σχέση με subohm καταστάσεις 0,5, 0,2 κ.τ.λ... Παρολαυτά τις Ni και τις Ti μου τις δούλευε εξαιρετικά σε σχέση με τον Melo που με την Ti ήταν τραγικός.., τι άλλο να θέλει κανείς;
Από την άλλη, δοκίμασα τον Melo, υπερβολικά αεράτος ότι και να κάνεις, την τιτανίου την δουλεύει χάλια, τα coil τεράστια με αποτέλεσμα να ζεστένεται πολύ εύκολα και επιπλέον οι αντιστάσεις δεν είμαι σίγουρος αλλά απ'ότι ξέρω δεν βγάζουν πάνω από 0,8ohm. Στα θετικά σε σχέση με τον δικό μου, βρήκα το γέμισμα.
Ο Subtank ακούω από πολλούς για διαρροές και για τον Cubis ακούγεται ότι γενικά όταν τον μάθεις δεν έχει θέμα απλά είναι περίπλοκος τόσο σαν στήσιμο όσο και στο να τον καθαρίσεις κ.τ.λ.
Ενώ εγώ απλά βγάζω το coil και τον βάζω κάτω από τη βρύση. Ο μόνος που μου φάνηκε ικανοποιητικός τόσο σε τιμή όσο και σε απόδοση-προδιαγραφές σε σχέση με τον δικό μου είναι ο tron. Τώρα να πληρώσω παραπάνω λεφτά για subtank ή melo απ'όσα έδωσα για τον δικό μου και να δω μικρή διαφορά ποιοτικά αλλά και αρνητικά χαρακτηριστικά σε σχέση με τον δικό μου, δεν ψήνομαι.

Το συμπέρασμα μου. Ότι βολεύει τον καθένα μάγκες. Καλύτερος ατμοποιητής, χειρότερος κ.τ.λ δεν υπάρχει... Υπάρχουν πλεονεκτήματα και μειωνεκτήματα σε όλους και απο κει και πέρα έχει να κάνει με το αν μπορείς να τα ανέχεσαι ή όχι. 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 21, 2016, 00:02 από dmw »

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #396 στις: Μαρτίου 21, 2016, 00:35 »
Υπαρχει καποιος που να εχει και τον τρον και να τα δουλευει μαζι να μου πει εντυπωσεις? Η αληθεια ειναι οτι θελω τον cubis για την εμφανιση και επειδη γεμιζει απο πανω. 
Λογικα θα παιζω με επισκευασιμες οπως σε τρον και subtank mini που εχω.

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #397 στις: Μαρτίου 21, 2016, 01:44 »
Κάτοχος του Cubis εδώ και μια εβδομάδα. Ήμουν πολύ ικανοποιημένος από τους Ego One ατμοποιητές (με την CLR την κεφαλή). Στον Cubis...όχι ιδιαίτερα.
Αυτο που παρατήρησα αμέσως και στην αντίσταση 1.0 ohm αλλά και την 1.5 είναι μια λαστιχίλα/πλαστική γεύση. Το αίτιο πρέπει να είναι το στρόγγυλο λαστιχάκι που έχουν απο πάνω οι δύο αυτές κεφαλές (η 0.5 δεν έχει τέτοιο θέμα) γιατί όταν τα αφαίρεσα η "λαστιχίλα" έφυγε. Δεν ξέρω τι ακριβώς κάνει το λάστιχο αυτό πάντως δεν είχα μετά ούτε υπερτροφοδοσία ουτε μπουρμπουλήθρες.
Η γεύση τώρα δεν μου φάνηκε ούτε κακή ούτε καλή. Πολυ μέτρια πράγματα, υποτονικά κάποιες φορές - ιδίως σε έλεγχο θερμοκρασίας. Σε γενικές γραμμές....πες πως βγήκαμε έξω 1 βράδυ και ήπιαμε 3-4 ποτά και πάει το 30άρι. Κάπως έτσι.

Η RBA του Cubis, αν δεν είναι κάνεις πνευμονικές, είναι για κλάματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 21, 2016, 08:29 από Clark_G »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #398 στις: Μαρτίου 21, 2016, 11:02 »
Καλησπερα παιδια εχω ενα μηνα στο ηλεκτρονικο τσιγαρο και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος με τον cubis αλλα σημερα διαβασα κατι που ανησυχησε σε σχεση με τον ελεγχο της θερμοκρασιας, εχω στην κατοχη μου vtc mini ατμιζω με τα συγκεκριμενα δεδομενα: αντισταση 1.0 ohm (ss316) στα 20 watt 215C tc και υγρα 30/70 pg/vg και μπαινει στο Protection εχω θεμα και αν ναι τι πρεπει να κανω?

Είναι πολύ μεγάλη η αντίστασή σου για έλεγχο θερμοκρασίας. Είσαι σίγουρος ότι προσφέρεται για κάτι τέτοιο και όχι για χρήση σε Power Mode? Κάπου στο 0.5Ω θα έπρεπε να είναι το SS316 για TC...

Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #399 στις: Μαρτίου 21, 2016, 16:01 »
Νικελιο 0,20 με 2.5 διαμετρο και 6 σπειρες...ποσες σπειρες με 0,25 και ιδια διαμετρο για να εχ ω τα ιδια ΩΜ;

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #400 στις: Μαρτίου 21, 2016, 17:30 »
Με το στήσιμο που έχεις τώρα θεωρητικά έχεις ωμικη αντίσταση 0.18Ω.
Για να βγάλεις 0.18Ω αντίσταση με Ni 200 διαμέτρου 0.28mm χρειάζεσαι 9 σπειρες.
Γνώμη μου είναι να μη βάλεις πάνω από 6-7 σπειρες (αν χωρέσουν κι αυτές). Με 7 σπειρες θα βγάλεις αντίσταση 0.14Ω.

Αποσυνδεδεμένος kotsarilas

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #401 στις: Μαρτίου 21, 2016, 19:44 »
Είναι πολύ μεγάλη η αντίστασή σου για έλεγχο θερμοκρασίας. Είσαι σίγουρος ότι προσφέρεται για κάτι τέτοιο και όχι για χρήση σε Power Mode? Κάπου στο 0.5Ω θα έπρεπε να είναι το SS316 για TC...

Καλησπερα την βαζω στο ελεγχο θερμοκρασιας επειδη υπαρχει σαν επιλογη απο το κατασκευαστη, ειναι καλυτερα να δουλευω σε Power Mode?

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #402 στις: Μαρτίου 21, 2016, 19:58 »
Όχι, η SS 1.0Ω δουλεύει καλύτερα με έλεγχο θερμοκρασίας

Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #403 στις: Μαρτίου 21, 2016, 20:05 »
Υπαρχει καποιος που να εχει και τον τρον και να τα δουλευει μαζι να μου πει εντυπωσεις? Η αληθεια ειναι οτι θελω τον cubis για την εμφανιση και επειδη γεμιζει απο πανω.
Λογικα θα παιζω με επισκευασιμες οπως σε τρον και subtank mini που εχω.
Καλησπερα φιλε μου.Εχω βασικο μου τον τρον και ειμαι ευχαριστημενος και με τις clr αλλα και με τις ni 200 εργοστασιακές αντιστασεις.πλεον στήνω και δικες μου και ειναι μια χαρα.Εχω και τον cubis με ss316 1ω αντιστασεις και ειναι οκ.Αξιοπρεπεις θα ελεγα.Απο γευση ομως κατα τη γνωμη μου παντα ειναι πολυ πιο μπροστα ο τρον με τις αντιστασεις που προειπα.Αυτα απο μενα και ειναι καθαρα προσωπική μου γνωμη .Ελπιζω να βοηθησα.

Αποσυνδεδεμένος Sotis76

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #404 στις: Μαρτίου 22, 2016, 12:01 »
Την αντίσταση 1 ωμ σε τι θερμοκρασία Την δουλεύετε;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207661 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311999 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124268 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias