vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Joyetech CUBIS

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #120 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 13:18 »
Update 2
Τρίτο γέμισμα. 0 δάκρυσμα, 0 υπερτροφοδοσία. Η λύση, κατεβάζουμε τον πόλο της κεφαλής όσο ένα νύχι, βιδώνουμε το επάνω μέρος του τανκ μέχρι να αναίξει η εισαγωγή αέρα και ένα κλικ ακόμη. Σε μένα δούλεψε και γλύτωσε το συρτάρι. :)
Να συμπλήρώσω ότι είμαι στην 6η μέρα με κατανάλωση περίπου 3-4 ml τη μέρα και συνεχίζει απτόητη η 1.5.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2016, 14:24 από ambient »

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #121 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 14:33 »
Εγω σημερα τον γεμισα,βιδωσα κανονικα χωρις καποιο κολπο και δεν κανει μπουρμπουληθρες  :dontknow:


Δεν εχω καταλαβει βεβαια τι διαδικασια ακολουθεις με τον πολο της κεφαλης  που λες  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #122 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 17:10 »
thomasprevere

Τείνω να καταλήξω ότι είναι πρόβλημα κατασκευαστικό των κεφαλών. Θα εξηγήσω τι κάνω και ελπίζω να γίνει κατανοητό. Όταν ξεβιδώνουμε το πάνω μέρος του τανκ για να γεμίσουμε κλείνει ο αέρας και μετά ξεβιδώνει το τανκ. Αφου το βγάλω κατεβάζω λίγο τον πόλο της κεφαλής δηλ. το μεταλικό κομάτι που είναι κάτω από το άσπρο λαστιχάκι. Το κατεβάζω πολύ λίγο όσο περίπου το πάχος του νυχιού. Αφού γεμίσω το τανκ αρχίζω να βιδώνω σε κάποια στιγμή αντιλαμβάνομαι ότι η κεφαλή αρχίζει να πατάει στο κάτω μέρος του τανκ, συνεχίζω να βιδώνω μέχρι να σφίξει λίγο, το πόσο το καταλαβαίνω από το γεγονός ότι γυρνάει το δαχτυλίδι του αέρα από τερμα κλειστό σε τέρμα ανοιχτό, και σε αυτό το σημείο το γυρίζω πολύ λίγο ακόμη έτσι ώστε με μαλακές κινήσεις να μπορεί να ανοίγει και να κλείνει η εισαγωγή αέρα χωρίς να ξεβιδώνει το τανκ, αλλά σε καμία περίπτωση δεν τερματίζω το βίδωμα. Ελπίζω τώρα να έγινε πιο κατανοητό. Πάντως αν μη τι άλλο είναι περίεργο σε σένα να μην έχει υπερτροφοδοσία ή υποτροφοδοσία και σε μένα και κάποιους άλλους να έχει.Το πρόβλημα καταλήγω να πιστεύω ότι το δημιουργεί το άσπρο λαστιχάκι που όταν τερματίζεις το βίδωμα, πιέζεται και κλέινει τις τρύπες εισαγωγής του υγρού με αποτέλεσμα την υπο-υπερτροφοδοσία. Στο κάτω κάτω της γραφής δεν μιλάμε για ανώτερα μαθηματικά αλλά για μια κεφαλή που απλά τη βιδώνεις και μετά βιδώνεις στο τανκ και τελέιωσες. Μάλλον πρέπει είναι θέμα κατασκευαστικής αστοχίας ή ομαλοποίησης της παραγωγής όπως έγραψε και σε προηγούμενο μήνυμα ο stepeha και σίγουρα κάτι που διορθώνεται στην παραγωγή. Ελπίζω στις καινούργες κεφαλές που περιμένω το πρόβλημα να έχει λυθεί αλλά μέχρι τότε τουλάχιστον βρήκα για μένα μια μεσοβέζικη λύση που μου δουλεύει και δεν σπάνε τα νεύρα μου.

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #123 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 17:34 »
Kαλα και εγω δεν ειπα οτι μου δουλευει ρολοι..την πρωτη φορα που τον δοκιμασα ,δεν μπορουσα να σταματησω τις μπουρμπουληθρες τωρα τον γεμισα και δεν ειχα υπερτροφοδοσια αλλα σε μια φαση εφαγα και λιγο καμμενο  :o
Για να δουμε και με τις rba πως θα τα παει ,αν και δεν ειδα να ειναι και τοσο ευκολο το στησιμο της  οπως στις clr που εχω..


Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #124 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 17:51 »
Αν την ώρα που "έφαγες καμμένο" ξεβίδωνες λίγο το τανκ θα έβλεπες να ανεβαίνουν μπουρμπουλήθρες, σημάδι υποτροφοδοσίας. ;)

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #125 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 19:20 »
Αν καταλαβαίνω καλά, η επισκευάσιμη θα έρχεται με το κάθετο coil προεγκατεστημένο, οπότε δεν γίνεται να ξεβιδώσεις το καπάκι μόνο και να αλλάξεις το βαμβάκι όπως στη CLR.
Κρίμα.
Αν είχε το οριζόντιο πάνω θα την έπαιρνα με κλειστά μάτια. Άσε που χρειάζεται και κατσαβιδάκι.
Αν τουλάχιστον έχει γεύση και καλή τιμή...θα το σκεφτώ :hmmm:




Αποσυνδεδεμένος tkr11

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #126 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 13:36 »
Πλεον βγηκανε καινουργιες κεφαλες οι οποιες ερχονται σε ασημι χρωμα πακετακι,ενω πριν ηταν σε μαυρο.Και στην αρχικη συσκευασια εχουν τις καινουργιες πλεον.Δεν υπαρχει κανενα προβλημα πλεον,ουτε με υπερτροφοδοσια ουτε με υποτροφοδοσια.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #127 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 13:42 »
Ας ενημερώσει κάποιος αν βρει τις καινούργιες σε κάποιο κατάστημα ώστε να το έχουμε στα υπόψιν λοιπόν.. :)

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #128 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 14:18 »
Πήρα εγώ από 310.gr στο Ίλιον.

Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #129 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 15:06 »
τελικά υπάρχει και επισκευάσιμη κεφαλή?

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #130 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 15:25 »
Μόλις 4 ποστς πιο πίσω από το δικό σου. ;)

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #131 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 15:44 »
Σήμερα κλείνω τρείς ημέρες συμβίωσης με τον Cubis, τον αγόρασα ως αντικαταστάτη του Subtank Mini v2 (με είχε πεθάνει με τις διαρροές ο άτιμος).


Στα θετικά του, κατά την γνώμη μου είναι τα εξής:


  • Μηδέν διαρροές
  • Ικανοποιητική γεύση-ντουμάνι
  • Εύκολο γέμισμα
  • Πολύ προσιτή τιμή
Αυτό που κάποιοι άλλοι συμφορουμίτες έγραψαν παραπάνω για υπερτροφοδοσία μετά το γέμισμα δεν το έχω συναντήσει σε 3-4 γεμίσματα που έχω κάνει προς το παρόν. Ο λόγος που τον αγόρασα ήταν για να μην κυκλοφορώ με σακουλάκι ziplock για τον ατμοποιητή (βλέπετε ο subtank με τις εργοστασιακές κεφαλές έβγαζε υγρό).
Γενικά, είναι ένα τίμιο προϊόν κατά τη γνώμη μου.



Αποσυνδεδεμένος methisos

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #132 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 15:54 »
 μια απο τα ιδια και εγω τον πείρα για να αντικαταστήσω τον subtank mini λογο διαρροών, πολυ ευχαριστημένος και εγω.
 

Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #133 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 16:01 »
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2016, 16:18 από ASTEG0S »

Αποσυνδεδεμένος Scorpios

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #134 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 16:55 »
να βιδώνω μέχρι να σφίξει λίγο, το πόσο το καταλαβαίνω από το γεγονός ότι γυρνάει το δαχτυλίδι του αέρα από τερμα κλειστό σε τέρμα ανοιχτό, και σε αυτό το σημείο το γυρίζω πολύ λίγο ακόμη έτσι ώστε με μαλακές κινήσεις να μπορεί να ανοίγει και να κλείνει η εισαγωγή αέρα χωρίς να ξεβιδώνει το τανκ, αλλά σε καμία περίπτωση δεν τερματίζω το βίδωμα.

ακολούθησα αυτό ακριβώς, χωρίς να πειράξω με το νυχάκι κλπ. και σταμάτησε το φαινόμενο αργιλές. ευχαριστούμε τον φίλο ambient  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279817 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93344 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias