vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

107 επισκέπτες, 6 χρήστες
maprix, tibolaso, Jorge, manoslykos, Milarepa, Buliwyf

Twitter

Joyetech CUBIS

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #90 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 21:20 »
Την 1.0Ω καλό θα ήταν να τη δουλέψετε σε TC. Σε VW δεν τα πάει καλά.
Η 0.5Ω είναι το αντίθετο. Αποδίδει καλύτερα σε VW και δεν λειτουργεί καλά σε TC.

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #91 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 21:34 »
1.τα χαλια με τις διαροες που δειχνει ο Βουσαρδος δεν τα εχω, και οπως καταλαβα και μας ειπε, πειραμε ολοι τον 1ο ενω εχει βγει και revision 2 στο οποιο δεν εχει γυαλινο drip tip.Τι αλλες αλλαγες ειχε δεν μας ειπε.
Εγώ έχω μια ελαφριά διαρροή από το πάνω μέρος όταν το βιδώνω αλλά πίστευα ότι εβαζα πολύ υγρό. Τελικά βγαίνει υγρό από την υποπίεση στο tank. Μάλλον πήρα την πρώτη έκδοση  :'( . Πιστεύω ότι στην τρίτη έκδοση θα λυθούν όλα τα προβλήματα. Μέχρι τότε  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Thorison

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
  • The Hammer will fall on YOU
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #92 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 21:54 »
προσπαθησε να γεμισεις λιγο πιο κατω απο την γραμμη, αν και στο μαυρο που εχω δεν ειναι ευκολο να φανει.


Το 2ο rervision εχει και μια ταπα για να κλεινεις το τανκ και να το δουλευεις σαν ''μπουκαλακι'' για να μεταφερεις πχ δυο διαφορετικα υγρα με μια κεφαλη.


Και ξεχασα, πολυ θορυβο και σφυριγμα για τα γουστα μου.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #93 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 22:20 »
Πέρα του κλασικού θέματος με τις μπουρμπουλήθρες μετά το γέμισμα δεν έχω παρατηρήσει κάτι άλλο μέχρι στιγμής με την 0.5 που τον δουλεύω, επί πάνω από 10 γεμίσματα του τανκ μέχρι στιγμής! Κι όμως, ενώ δεν τον λειτουργώ όλη τη μέρα (μόνο στη δουλειά τον χρησιμοποιώ ) έχω μείνει άφωνος με το ποσό κρατάει αυτή η πρώτη κεφαλή που δοκίμασα πάνω του και μάλιστα δεν έχει πέσει κάτω απ'τα 25 watts σε vw mode.
 Ήμουν o τυχερός που τον κέρδισε σε διαγωνισμό της Heaven Gifts εδώ στο φόρουμ, μου ήρθε το "sample - not for sale" κομμάτι και παρ'όλα αυτά μέχρι σήμερα δεν έχω κανένα άλλο θέμα μαζί του, άντε να προσθέσω κι αυτό της λίγο "άχρωμης" γεύσης που δίνει. Από ατμό να φάνε κι οι κότες πάντως.

Ειλικρινά κάνω αμάν να τελειώσει αυτή η κεφαλή να δοκιμάσω και τις υπόλοιπες (1ohm και clapton ) για να δω σε ποια θα καταλήξω μαζί του, είναι βέβαια και το ότι δεν είμαι των "πνευμονικών" οπότε δεν μπορώ και να τον χρησιμοποιώ όλη μέρα.

Διαρροή ούτε για δείγμα φυσικά.. :)

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #94 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 22:38 »
προσπαθησε να γεμισεις λιγο πιο κατω απο την γραμμη, αν και στο μαυρο που εχω δεν ειναι ευκολο να φανει.


Το 2ο rervision εχει και μια ταπα για να κλεινεις το τανκ και να το δουλευεις σαν ''μπουκαλακι'' για να μεταφερεις πχ δυο διαφορετικα υγρα με μια κεφαλη.


Και ξεχασα, πολυ θορυβο και σφυριγμα για τα γουστα μου.

Κάτω από τη γραμμή γεμίζω αλλά η διαρροή διαρροή. Αν τον ξαπλώσεις πάνω σε χαρτοπετσέτα το βλέπεις. Μικρή διαρροή όχι σαν του Busardo αλλά υπάρχει. Όσο αφορά το σφύριγμα σκέφτομαι να πάρω και μερικά προβατάκια και να ανέβω στο βουνό :sfyrigma: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος methisos

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #95 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 23:20 »
ενταξει εγω σφυριγμα οταν ατμιζω δεν ακουω, το ειχα ξαπλα για καμια ωρα και τιποτα καμια διαρροη

Αποσυνδεδεμένος Scorpios

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #96 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 23:35 »
Την 1.0Ω καλό θα ήταν να τη δουλέψετε σε TC. Σε VW δεν τα πάει καλά.


σε τι θερμοκρασίες;

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #97 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 23:38 »
Ξαπλα και εγω κανα 2ωρο τιποτα απο διαρροες,ουτε σφυριγμα,λιγο ατονη γευση μου φανηκε να πω την αληθεια αλλα εκανα βαρια 1ml,αλλα αμα κανεις σκετη βαση θα ναι κορυφη  :)) :))
Θα περιμενω και την επισκευασιμη γτ η αληθεια ειναι οτι ειναι τοσο ευκολος σε ολα και τοσο απλος και ευχρηστος που ειναι κριμα να μην του φτιαξουν τα ελλατωματα ;)

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #98 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 00:54 »
Να συμπληρώσω ότι η μικροδιαρροή που υπάρχει είναι αμέσως μετά το γέμισμα. Μετά δεν υπάρχει τίποτε.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #99 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 01:19 »
σε τι θερμοκρασίες;
230-240C για μένα είναι καλά

Αποσυνδεδεμένος AK47

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #100 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 11:20 »
@Thorison από ποιότητα χρώματος, πώς τα πάει ο μαύρος Cubis? Ξεφτίζει εύκολα?


Αποσυνδεδεμένος Thorison

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
  • The Hammer will fall on YOU
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #101 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 18:45 »
Θα σου ελεγα οτι ειναι λιγακι νωρις, κατσε να φαει κανα δυο τουμπες πρωτα και βλεπουμε, αν και γενικως μοιαζει καλη και ποιοτικη βαφη.

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #102 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 00:12 »
Να προσθέσω κάτι που παρατήρησα πριν λίγο. Κατ αρχάς πήρα ένα στενότερο drip tip. Πήρα καλύτερη γεύση και μου έκατσε καλύτερα στο στόμα. Μιας και υποψιαζόμουν ότι το δάκρυσμα μετά το γέμισμα προερχόταν από την κεφαλή όπως και η υπερτροφοδοσία, όταν γέμισα το τανκ και πριν βάλω την κεφαλή κατέβασα λίγο τον πόλο της κεφαλής με το νύχι. Βίδωσα το πάνω μέρος του τανκ και όταν αισθάνθηκα ότι η κεφαλή ακούμπησε το κάτω μέρος του τανκ το βίδωσα τόσο όσο χρειάστηκε μέχρι να ανοίξει η εισαγωγή αέρα και ένα κλικ ακόμη. Όταν ξεβιδώνουμε το τανκ η εισαγωγή αέρα κλείνει. Αποτέλεσμα διαρροή 0 μπουρμπουλήθρες ελάχιστες έως καθόλου. Τράβηξα μια δυο τζούρες και εξαφανίστηκαν. Αν αυτό επαναληφθεί λύθηκε το θέμα. Να σημειώσω επίσης ότι θεωρώ ότι τα προβλήματα των κεφαλών είναι 2. Το πρώτο έχει να κάνει με το μέγεθος της κεφαλής και πιστεύω ότι θα έπρεπε να είναι ελάχιστα πιο κοντή και θα έπρεπε να εφάπτετε χωρίς να ζορίζεται στο τέλος του βιδώματος. Ένα άλλο θέμα είναι το λαστιχάκι που έχει στον κάτω πολό η κεφαλή. Λόγω του γεγονότος ότι το ζορίζει ο κάτω πόλος όταν βιδώνει τέρμα κλείνει τις τρύπες τροφοδοσίας με αποτέλεσμα να υποτροφοδοτείται η αντίσταση και αν δεν το προσέξεις κινδυνεύεις να την κάψεις. Δυο φορές τη βίδωσα λίγο παραπάνω και μετά από μια δυο τζούρες πήρα υποψία καμμένου. Ξεβίδωσα λίγο το τανκ και από το κάτω μέρος βγήκαν φυσαλίδες, ένδειξη ότι υπήρχε υποτροφοδοσία της κεφαλής. Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο γεγονός ή η λύση στο πρόβλημα, μου έτυχε και το μοιράζομαι. Για ότι νεώτερο θα επανέλθω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2016, 00:42 από ambient »

Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #103 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 10:16 »
 :tongue_smilie:
Μπήκε στο ράφι.
3 κεφαλές μέσα σε 3 ημέρες. Καμία δεν έβγαλε πάνω από 2 τανκ υγρού 70/30 (διαφορετικά υγρά).
Δεν είχα προβλήματα με διαρροές και άλλα τέτοια. Το τανκ ελιναι πολύ όμορφο (το μαύρο πήρα), η γεύση καλή και η κατανάλωση με την 1,5 ότι πρέπει.
Αλλά πρέπει να φτιάξει τις κεφαλές η Joyetech. Δεν είναι κατάσταση αυτή.
Ο Cleito που δοκιμάζω τώρα (και ο Triton2 και ο παλίος Nautilus) έχει κάνει 25ml και συνεχίζει με την ίδια κεφαλή. Περίμένω να φτάσει και αυτός τα 50 ml όπως οι άλλοι. φυσικά μιλάμε πάντα για τα ίδια υγρά που μπήκαν και στον Cubis.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #104 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 12:53 »
Ο δικός μου με έχει κερδίσει οριστικά. Μια βδομάδα τώρα με την ss 1,0Ω και συνεχίζει απτόητος. Σταμάτησα τα πειράματα με το tc και πλέον παίζει στα 10w στο vtc mini και τον απολαμβάνω :D

What's next? Θα κυκλοφορήσει άραγε ολοκληρωμένο ΗΤ σωλήνας μονομπλόκ;
Τι να τον κάνω τον 510 αν δεν χρειάζεται να τον ξεβιδώσω για γέμισμα/φόρτιση/αλλαγή κεφαλής; Μόνο για αλλαγή μπαταρίας; Οι περισσότεροι έτσι κι αλλιώς έχουμε διπλά σετάκια.
 :angry_tickedoff:
(μη βαράτε...μια σκέψη έκανα)
 :tomatos_01:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279834 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207722 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64963 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15793 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias