vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

111 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, camber

Twitter

Joyetech CUBIS

Αποσυνδεδεμένος Dafy Atm

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1365 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 00:25 »
Είσαι απ' τους τυχερούς, τι να πω :o
Καλές Γιορτές και σε σένα :)

Αποσυνδεδεμένος lenaki

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1366 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 02:33 »
Καλημέρα παιδιά, χρόνια πολλά!!
Επανήλθα, αν και με καθυστέρηση. Ξαναέκανα μερικές προσπάθειες αλλά καμία βελτίωση στον cubis pro, εξακολουθεί να "πνίγει" εντελώς οποιαδήποτε αντίσταση του βάλω με αποτέλεσμα φυσικά να μην μπορεί να ατμοποιήσει καν και να πετάει όλο το υγρό έξω... Μάλλον έπεσα σε ελαττωματικό κομμάτι δυστυχώς, και δεν μπορώ να το επιστρέψω κιόλας!! Η τελευταία λύση που σκέφτηκα είναι, μόλις θυμηθώ που τον πέταξα από τα νεύρα μου :)) , να δοκιμάσω να βγάλω το λαστιχάκι στο σημείο που βιδώνει η αντίσταση και να το ξαναβάλω μπας και ήταν λάθος τοποθετημένο εξ' αρχής και περνάει από εκεί υγρό, αν και δεν νομίζω γιατί μια χαρά φαινόταν όταν το βίδωνα.

Αυτό που καταλαβαίνω πιά, αφού διαβάζω ότι κάποιοι δεν έχουν κανένα πρόβλημα και άλλοι δεν τον αντέχουν, είναι ότι η εταιρεία βγάζει αρκετά ελαττωματικά κομμάτια... Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς!!! Και προσωπικά και μόνο να το δω, ενώ ο απλός cubis που έχω μου δημιουργεί τα κλασσικά προβληματάκια που λύνονται με λίγο χαρτί, ο pro που μου έλαχε απλά τραβάει το υγρό από μέσα για να το πετάξει από πάνω αυτούσιο σε πιο ζεστή "έκδοση"!! Κρίμα, γιατί κατά τα άλλα από θέμα ευκολίας γεμίσματος, από εμφάνιση, χωρητικότητα και ρύθμιση airflow θα ήταν ο καλύτερος εργοστασιακός...

Αποσυνδεδεμένος gempgr

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1367 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 02:45 »
Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Έχετε δοκιμάσει να συμβουλευτείτε κάποιο κατάστημα; Δεν θεωρώ ότι καινούργιοι ατμοποιητές έχουν τόσο σοβαρά προβλήματα, απλά στην αρχή ο καθένας έχει προβλήματα και θέλει τις συμβουλές κάποιου πιο έμπειρου ή επαγγελματία. Επίσης αντί να τους πετάξετε μπορείτε να τους πουλήσετε ή να τους χαρίσετε σε κάποιον. Συγνώμη αν βγήκα λίγο off-topic.

Αποσυνδεδεμένος mimispa

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1368 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 21:17 »
θα πω κι εγώ τις εντυπώσεις μου μπας και βοηθήσω κανένα!
Άρχισα το άτμισμα εδώ και 3 μήνες για να κόψω ή να ελλατώσω όσο μπορώ το καπνό. Διάβασα τα post του forum και ξεκίνησα με pico και cubis pro. Μου άρεσε περισσότερο από ότι πίστευα και πλέον με ευχαριστεί περισσότερο από το καπνό.
Δεν είχα σημαντικά προβλήματα με το cubis pro παρά μόνο όταν έβαζα υγρό, όπου μερικές φορές έπρεπε να το τινάξω λίγο ανάποδα με μία χαρτοπετσέτα. Ακόμη και αν δε το έκανα σε 2-3 τζούρες επανερχόταν. Προσωπικά δε το θεωρώ πρόβλημα.
Χρησιμοποιώ αντιστάσεις 1.5 τις απλές και 3-4 φορές πήρα τις 1.5 LVC.
Αυτό που με παραξένεψε είναι ότι μερικές αντιστάσεις (περίπου 3 στις 10) χαλούσαν εύκολα. Από το μαγαζί μετα μου είπαν ότι όταν βάζω υγρό να το αφήνω παραπάνω (περίπου 10 λεπτά) για να ρουφήξει το υγρό, καθώς επίσης και να ρίχνω 2-3 σταγόνες μέσα στον ατμοποιητή.
Επίσης μου είπαν ότι δε πρέπει να το αφήνω το υγρό να τελειώνει, γιατί όταν κάποιος πλαγιάζει τον ατμοποιητή για να ατμίσει, το υγρό δε φτάνει να γεμίσει την αντίσταση. Δε ξέρω αν ισχύει αυτό, αλλά εγώ δε το ακολουθούσα και ίσως να φταίει αυτό για τις αντιστάσεις.

Πριν 2 μέρες αγόρασα και τον nautilus mini me 1.8 αντίσταση για να συγκρίνω και γιατί από το forum ακούγονται πολύ καλά λόγια.
Έβαλα και στους 2 το υγρό DANDY CLUB για να έχω ίδια δεδομένα.
Σε γεύση βρίσκω το cubis καλύτερο από το nautilus, αλλά ο nautilus είναι πιο σταθερός και πιο "πικρός" (θα έλεγα πιο κοντά στο τσιγάρο).
Ακόμη στο nautilus δεν άλλαξα αντίσταση, αλλά 2-3 φορές έκανε για λίγο κάτι σαν μπουρμπουλήθρες.
Ο cubis υπερέχει ξεκάθαρα στην ευκολία γεμίσματος και στη χωρητικότητα.
Γενικότερα νομίζω ότι ο cubis με κέρδισε προς το παρών.

Tον cubis τον ατμίζω στα 11-12 watt ενώ τον nautilus στα 8.5-9 watt και τα υγρά που χρησιμοποιώ συνήθως είναι Dandy club , ben northon love blond , eliquid supreme και eliquid relax.

Κάτι άλλο που παρατήρησα, είναι ότι όταν το καθαρίζω στο μαγαζί (έχουν μηχάνημα με υπέρηχους) ο ατμοποιητής γίνεται υπέροχος σε γεύση.

Θα ήθελά να ρωτήσω γενικότερα πόσο σας κρατάνε οι αντιστάσεις στο cubis pro;

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1369 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 22:03 »
Μου κρατανε, σε ομαλή λειτουργια(BF 1.5 om) ,στην καλύτερη περιπτωση  περι  τα  20μλ.

Σίγουρα ο cubis και ο cubis pro είναι  νωτεροι  καιπιο εξελιγμένοι ατμοποιητές και με καλυτερη γευση  από τον  nautilus,αν και μας ανεβάζει λίγο στα wat συγκρτικά με τον ναυτιλο που θέλει λιγότερα βατ για ομαλή λειτουγια.

Ένα μειονέκτημα του ναυτιλου είναι ότι καποιες φορές όταν ξεβιδώνεις την βάση για να τον γεμίσεις , η κεφαλη μενει σφηνωμενη στην καμπανα... :) Νομίζω ότι εχει φαει τα ψωμιά του 8),

Αποσυνδεδεμένος Johnathan

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1370 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 23:14 »
Πρωτη μερα με τον Cubis Pro, παρεα με το σπιραλ επιστομιο του eGo AIO. Τον δουλευω εδω και 8 ωριτσες περιπου. Οι πρωτες λιγες εντυπωσεις που εχω ειναι οτι πρωτον για την ωρα λειτουργει απροβληματιστα χωρις σκασιματα ή οτιδηποτε αλλο, με την LVC 1,5 στα 12W (τερμα ανοιχτη η τρυπα της αντιστασης) και με υγρο Smoke After-8. Δευτερη παρατηρηση ειναι πως δεν μου φαινεται ιδιαιτερα τσιγαρισιος ακομη και με ολες τις τρυπες κλειστες (σε σχεση με τον Ναυτιλο παντα). Και τριτον για εναν περιεργο λογο χωρις καν να μου πεσει κατω, σε 2 διαφορετικα σημεια αρχισε ηδη να φευγει το χρωμα του, μιας και τον αγορασα σε μαυρο. Αυτα προς το παρων...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2016, 23:19 από Johnathan »

Αποσυνδεδεμένος panosGR

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1371 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 13:32 »
χρόνια πολλά σε όλους!
Κι εμένα ξεβάφει στις γωνίες της δεξαμενής αλλά το καλό είναι ότι μπορούμε να τον κάνουμε ασημί με λίγο τρίψημο ή να αγοράσουμε δευτερη δεξαμενή που έχει 8.50 ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1372 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 14:29 »
Μα πως? Δεν αρεσει αυτή ειδηση....

Εχει καποιος την εντυπωση ότι είναι εξ ισου ανθεκτικη(αν δεν κτυπησει κάπου) η βαφή του, όπως στον ss...

Exω pro silver kai τον απλό cubis σε μαυρο χρωμα και δεν εχει ξεβαψει. Από fasttech αγορά.

Αποσυνδεδεμένος koskol

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1373 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 15:04 »
Μία ερώτηση, η παρακάτω κεφαλή κάνει για τον cubis pro. 
https://www.fasttech.com/products/0/10013375/4499000-authentic-joyetech-ego-aio-316-stainless-steel

Αποσυνδεδεμένος jmekman

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1374 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 15:18 »
Ναι κάνει

Αποσυνδεδεμένος koskol

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1375 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 15:25 »
Ευχαριστώ, καλή χρονιά.

Αποσυνδεδεμένος Johnathan

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1376 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 22:11 »
Αν εχετε θεματακια με τον Cubis Pro σε σχεση με το πως ρουφαει (συνηθως οι πρωτες 20-30 τζουρες μεχρι να "στρωσει" ειναι αισχος, σκετος αερας), χρησιμοποιειστε καποιο αλλο drip tip με πιο στενη τρυπα και θα αλλαξει ολος ο ατμοποιητης. Αρχικα επαιζα μπαλα με το ηδη υπαρχον επιστομιο του Cubis και με ενα ego aio που αγορασα εξτρα. Τελικα εβαλα ενα αλλο dripaki, στενοτερο προφανως και ολη η φαση λειτουργει απροβληματιστα απο την πρωτη τζουρα. Ουτε σκασιματα, ουτε μπουρμπουληθρες κλπ. Σε μενα τουλαχιστον λειτουργησε. Με τις 1,5 LVC βεβαιως βεβαιως.

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1377 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 21:44 »
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι γιατί θα σαλτάρω.
Πήρα στις 20 Δεκέμβρη το cubis κι έχω ακόμη την 1η αντίσταση κι ακόμα μου βγάζει καθαρή γεύση σαν τη πρώτη μέρα!!! Τί γίνεται μ' αυτόν τον ατμοποιητή; Εσείς πόσο καιρό την χρησιμοποιείτε; Στο μεταξύ έχω αλλάξει και 4 γεύσεις και λέω τώρα θα τον πετάξω, αλλά με τη δεύτερη τζούρα μου δίνει καθαρή τη γεύση κάθε υγρού και δεν καταλαβαίνω πως γίνεται αυτό :confused1: Στα 5 χρόνια που ατμίζω κι έχω αλλάξει πολλούς ατμοποιητές, αλλά ποτέ δεν είδα κάτι παρόμοιο με άλλον.

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1378 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 23:30 »
Ποια αντίσταση χρησιμοποιείς?

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1379 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 23:32 »
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι γιατί θα σαλτάρω.
Πήρα στις 20 Δεκέμβρη το cubis κι έχω ακόμη την 1η αντίσταση κι ακόμα μου βγάζει καθαρή γεύση σαν τη πρώτη μέρα!!! Τί γίνεται μ' αυτόν τον ατμοποιητή; Εσείς πόσο καιρό την χρησιμοποιείτε; Στο μεταξύ έχω αλλάξει και 4 γεύσεις και λέω τώρα θα τον πετάξω, αλλά με τη δεύτερη τζούρα μου δίνει καθαρή τη γεύση κάθε υγρού και δεν καταλαβαίνω πως γίνεται αυτό :confused1: Στα 5 χρόνια που ατμίζω κι έχω αλλάξει πολλούς ατμοποιητές, αλλά ποτέ δεν είδα κάτι παρόμοιο με άλλον.
επεσες στην περιπτωση... εχει συμβει κ σε φιλο αυτο, κι ενω αρχικα δεν το πιστευα, ηταν πραγματικοτητα.
λογικη εξηγηση, δεν μπορω να δωσω βεβαια... :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279657 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64828 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173714 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312060 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13463 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93306 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4075 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias